Dominacja Enea Siarkopolu w Lidze Mistrzyń (fotoreportaż oraz video)

Imponujący początek sezonu w Lidze Mistrzyń mają za sobą tenisistki stołowe Enea Siarkopolu Tarnobrzeg. Zespół z Podkarpacia wygrał w piątkowy wieczór trzecie spotkanie, trzecie w stosunku 3:0.

Podopieczne Zbigniewa Nęcka wygrały we własnej hali z liderem francuskiej PRO A (odpowiednik polskiej Ekstraklasy) Etival Clairefontaine ASRTT 3:0. Miejscowe wszystkie pojedynku piątkowego meczu rozstrzygnęły na swoją korzyść w trzech setach.

Po jednym punkcie dla Enea Siarkopolu wywalczyły Yang Xiaoxin, Han Ying oraz Yu Fu.

W trzech spotkaniach fazy grupowej tarnobrzeżanki zanotowały trzy zwycięstwa. Kilka dni wcześniej obrończynie trofeum dwukrotnie pokonały hiszpański Tecnigen Linares 3:0 i 3:0. Warto zaznaczyć, że we wszystkich tych meczach zawodniczki Zbigniewa Nęcka przegrały zaledwie jednego seta!

Czwartym, ostatni mecz w grupie „C”, wicemistrzynie Polski rozegrają na wyjeździe 27. listopada z Etival Clairefontaine ASRTT.

Enea Siarkopol Tarnobrzeg – Etival Clairefontaine ASRTT 3:0

Yang Xiaoxin – Hana Matelova 3:0 (11:3, 11:7, 11:4)
Han Ying – Marie Migot 3:0 (11:3, 11:5, 11:9)
Yu Fu – Camelia Iacob 3:0 (11:9, 11:6, 11:7)