Prezydent ogłosił dodatkowy nabór do Tarnobrzeskiej Rady Kobiet

Prezydent ogłosił przeprowadzenie dodatkowego naboru do Tarnobrzeskiej Rady Kobiet. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 grudnia br.

Jak poinformował portal NadWisłą24pl rzecznik UM cyt: Prezydent otrzymał wniosek od prezydium Tarnobrzeskiej Rady Kobiet, o poszerzenie składu osobowego rady. Prezydium umotywowało swą prośbę o wprowadzenie zmian w zakresie ilości członkiń, obowiązującego regulaminu i przyjęcia standardów etycznych, które to zmiany pozwolą przyjąć dobre praktyki opracowane przez ogólnopolską sieć Rad Kobiet w Polsce, celem ujednolicenia funkcjonowania Rad i zwiększenia efektywności jej działań. Rozszerzenia składu Rady – jak motywują dalej panie – pozwoli na podjęcie przez radę inicjatyw w każdym wymagającym tego obszarze społecznym.

– Mając powyższe na uwadze, Prezydent z dniem 18 listopada, ogłosił przeprowadzenie dodatkowego naboru do Tarnobrzeskiej Rady Kobiet. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 05.12.2022 r. – dodaje W.Lis.

Tarnobrzeska Rada Kobiet ma pełnić funkcję zespołu doradczo – konsultacyjnego prezydenta miasta w sprawach społeczno – kulturalnych i promocji zdrowia wśród kobiet mieszkających w Gminie Tarnobrzeg. Jej członkiniami mogą zostać pełnoletnie mieszkanki Tarnobrzega, których kandydatura poparta została rekomendacją poświadczającą zaangażowanie w sprawy społeczne, wystawioną przez organizacje pozarządowe, instytucje itp. lub grupę co najmniej 10 osób fizycznych.

W pierwszej kadencji TRK liczyła 24 członkiń, w drugiej – bieżącej, w radzie zasiada 10 pań, na czele z przewodniczącą Katarzyną Paluch.

We wrześniu br. pięć członkiń TRK (Małgorzata Zych, Beata Góra, Agata Wieczorek, Monika Stępień i Grażyna Potańska) wyraziła wątpliwości wobec planów lokalizacji spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Zasady naboru, załączniki dostępne są tutaj

foto: archiwum UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
28 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jolka
7 dni temu
Reply to  TRK plus

W szpitalu kolejne oddziały do likwidacji!!! O oddziale chorób wewnętrznych możemy zapomnieć czyli szpital do likwidacji?
A IM TYLKO KORYTA W GŁOWACH !!!
Kochani mieszkańcy Tarnobrzega zapamiętajcie te głowy bo pewnie będą wisieć na płotach przed wyborami. Dla nich nie powinno być miejsca w radzie miasta bo o miasto chyba nie dbają skoro nie zależy im czy szpital będzie w Tarnobrzegu czy go nie będzie!!!

Marzena
8 dni temu

Ściągnijcie te kagańce!

Wyborca
8 dni temu
Reply to  Marzena

Chodzi o wyelinowanie kobiet które są przeciw spalarni

Wiedza prawna się kłania
8 dni temu
Reply to  Wyborca

Dokładnie tak. Odwołane wcześniej prezydium wnioskowało do prezydenta, a prezydent ogłosił dodatkowy nabór. Czy to zgodne z prawem? Raczej to jakaś „falandyzacja prawa.

obywatel
8 dni temu

A tam od razu poszerzyć o wszystkie chętne a może dwie rady kobiet powołać ???
Jeszcze tak dla całości : powołać RADĘ MĘSZCZYZN – a CO ???

ODYSEUSZ
8 dni temu

Przecież to intelektualne ameby w kagańcach na twarzy, bo nikt rozumny nie zakładałby szmaty !!!

niedotlenienie.jpg
sąsiad
4 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

kolejny dekiel, który sądzi, że maseczka jest zbiornikiem na wydychane powietrze cos w rodzaju nadmuchiwanego balona… więcej dwutlenku masz w mieszkaniu niż te kobiety na zdjęciu w otoczeniu swoich twarzy

menszczyzna
8 dni temu

Jestem menszczyznom. Chcem wstompić do tej rady. Ale bendem miał raj. Same kobity i ja sam. Sexmisji ciąg dalszy?

Alf
8 dni temu

Smutne to a zarazem takie polskie. Wszędzie swary i waśnie. Nawet 10 kobiet z tego co czytam nie może się dogadać. Z tej sytuacji nic dobrego nie będzie. Na pewno podkopuje to autorytet i prestiż tej rady i tak już niezbyt wielki. Dalsze kłótnie mogą zakończyć się tym ,że nikt nie będzie chciał brać w tej wojence udziału i trzeba będzie to w niesławie rozwiązać. Walk o stołki nawet społeczne myślę ,że będzie ciąg dalszy. Żadnej z pań to według mnie chluby nie przyniesie

obywatel
8 dni temu
Reply to  Alf

Ha, ha, ha ! Jak byłem młodym pracownikiem to mój były szef mawiał ” lepiej mieć dziesięciu pijaków w załodze nie z dwie kobiety ” ??? Coś w tym jest ???

Pan
7 dni temu
Reply to  Alf

Powodem konfliktu jest opowiedzenie się połowy rady przeciw spalarni, a to nie jest w smak prezydentowi i dlatego to zamieszanie. To, że te 5 kobiet protestuje to już powód do chluby. Brawo za odwagę dla pań panowie!

Kobieta
7 dni temu
Reply to  Pan

Tak jest.,Bożek panicznie boi się krytyki.
Typowy nauczyciel a nie zarządzający miastem.
Brak słów Bezkarność i brak pokory i pycha.

fach
8 dni temu

Czyżby drama związana z podwyżkami w TTBS miała już zejść na dalszy plan? 😉

Jan
8 dni temu

A węgiel można wreszcie kupić?

wieśniak od kunia
7 dni temu

Na co wom tyle babów, he? Nie starcy tyla ila mota? Józek Piłsudski powiedzioł „gdzie dwóch Poloków tam trzy zdanio”. To ile bedzieta mić zdań jak wos tako ilość bedzie, he?

drake sinclair
7 dni temu

Tak z ciekawości zapytam . Jakimi osiągnięciami może pochwalić się ten dziwny twór ??

Hiena cmentarna
6 dni temu
Reply to  drake sinclair

Półeczki na znicze na cmentarzach to ich pomysł.

wrzos
7 dni temu

A DO CZEGO TE BABY TAM PRZYDATNE !!!! PAN PREZYDENT NIECH POSZUKA DOBRYCH INWESTOROW DLA MIASTA.

Łasy na pochlebstwa
6 dni temu
Reply to  wrzos

Po to, bo dwór pana musi być duży i musi mieć wielu pochlebców. Pan nagle zorientował się, że ma czarne owce w swojej świcie i musi je odsunąć w niełaskę. Tarnobrzeski pan nie jest od szukania inwestorów, ale od panowania i rozdawania przywilejów.

Lena
6 dni temu

Jak Pan Prezydent weryfikuje kandydatki pod względem formalnym? Czy wystarczy oświadczenie, że się jest kobietą, czy też należy Panu Prezydentowi okazać organ?

Jury
5 dni temu
Reply to  Lena

Nie trzeba tylko do pasa i zadyndac dyndałami.

Wieslawa
5 dni temu
Reply to  Lena

Pamiętacie Mariana Opanię weryfikującego tożsamość Szwedki w Rozmowach Kontrolowanych.

Kabareciarze
6 dni temu

Ale się chłop kompromituje. Niech powoła tarnobrzeską radę zwierząt domowych i się z nią fotografuje.

Jan
5 dni temu

Darek myślał,ze tworzy sobie potulne koło gospodyń,a tu kobitki działają dla dobra miasta. Tak trzymać,pozdrawiam.

Chłop
5 dni temu
Reply to  Jan

Cós trza robić a nie siedzić z założonymi rencamy.

Ola
5 dni temu

Małżeństwo Potańskich napatrzyło się na Małżeństwo Zychów im zazdroszczą i teraz chcą pod siebie wszystko. Niestety nie zauważyli jak bardzo są sztuczni. Potańska to tylko potrafi placków napiec i tyle. Małżeństwo Zychów przynajmniej jest bardziej wiarygodne niż małżeństwo Potańskich

tbg
4 dni temu

Może ktoś z tych kobiet spytać kiedy te dopłaty do wody bedą?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
28
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content