17 medali dla UKS Delfin Tarnobrzeg w Zimowych Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego w Dębicy. Igor Majewski najlepszym zawodnikiem zawodów!

17 medali wywalczyli młodzi pływacy UKS Delfin Tarnobrzeg w Zimowych Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego, które rozegrane zostały w Dębicy. Rekordzistą okręgu na dystansie 400 m stylem dowolnym, w kategorii 13-latków został Igor Majewski.

Zawodnicy UKS Delfin Tarnobrzeg (uczniowie i absolwenci SP3) bardzo dobrze zaprezentowali się na jednych z najważniejszych zawodów – Zimowych Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego, które odbyły się w dniach 19-20 października 2022 w Dębicy. W zawodach uczestniczyło niespełna 290 zawodników i zawodniczek z 29 klubów województwa podkarpackiego.

Grupa pływaków reprezentująca tarnobrzeski klub trenująca pod okiem Angeliki Michalik i Krzysztofa Dydo zdobyła łącznie 17 medali (6 złotych, 7 srebrne, 4 brązowe) co dało  8 miejsce w ogólnej statystyce medalowej.

Najwięcej medali dla tarnobrzeskiego „Delfina” zdobyli Igor Majewski (7 krążków) i Bartłomiej Skwara (5 krążków). Dodatkowo 13 letni Igor ustanowił nowy rekord okręgu na dystansie 400 m stylem dowolnym i zakończył zawody z tytułem najlepszego zawodnika w swojej kategorii wiekowej.

– Jest w 10 najlepszych zawodników w Polsce na kilku dystansach (200 dowolnym, 400 dowolnym, 400 zmiennym, 1500 dowolnym, 200 zmiennym. Niewiele zabrakło do medalu paru naszym zawodnikom, którzy uplasowali się tuż za podium i zajęli 4 miejsca – komentuje trenerka Angelika Michalik.

Poniżej prezentujemy wyniki pływaków UKS Delfin Tarnobrzeg:

*Igor Majewski (kategoria 13 lat)

Najlepszy 13 letni zawodnik na Podkarpaciu ! Rekord Okręgu Podkarpackiego 13 latków na 400 m stylem dowolnym