Oświadczenie nowego prezydium Tarnobrzeskiej Rady Kobiet po słowach prezydenta Bożka

Do naszej redakcji wpłynęło oświadczenie wystosowane przez nowe prezydium Tarnobrzeskiej Rady Kobiet, z prośbą o publikację. Pismo to odnosi się do komentarza prezydenta Dariusza Bożka, którego włodarz miasta udzielił Telewizji Lokalnej (link tutaj)

TREŚĆ OŚWIADCZENIA:

W związku z publicznym komentarzem Pana Prezydenta Dariusza Bożka zamieszczonym w TVL Telewizji Lokalnej Tarnobrzeg a odnoszącym się do sytuacji w Tarnobrzeskiej Radzie Kobiet jako nowe prezydium, wybrane zgodnie z obowiązującym regulaminem, przekazujemy Państwu poniższe oświadczenie. 

Tarnobrzeska Rada Kobiet jest ciałem społecznym powołanym do pełnienia funkcji doradczo-konsultacyjnych i opiniujących sprawy związane z życiem w naszym mieście. W swoim regulaminie ma także zapisaną bezstronność polityczną oraz niezależność gospodarczą i społeczną.

Przy zachowaniu bezstronności, niezależności i demokratycznych zasad członkinie Rady wyrażają swoje opinie i stanowiska, które przekazują do wiadomości opinii publicznej.

Tarnobrzeska Rada Kobiet nadal będzie pełnić wymienione wyżej funkcje wspierając przy tym różne środowiska – kobiet, rodzin, dzieci, seniorów i młodzieży, ale chce jednocześnie uczestniczyć w podejmowaniu ważnych dla naszego miasta decyzji. Zmiana prezydium TRK podyktowana była naruszeniami obowiązujących zasad i regulaminu oraz tym, że wyczerpała się formuła kierowania Radą przez dotychczasowe prezydium. 

Słowa i stanowisko Pana Prezydenta mówiące o uzurpowaniu sobie prawa do władzy i nie uznawaniu wybranego nowego prezydium są niepotrzebne i nieadekwatne do zaistniałej sytuacji. W dniu 22 listopada br. Prezydent otrzymał wszystkie dokumenty zawierające szczegółowe wyjaśnienia i protokół z wyborów przeprowadzonych zgodnie z regulaminem. Dokumenty te na naszą prośbę zostały zweryfikowane przez prawników i stwierdzili oni bezsprzecznie prawidłowość dokonanego wyboru. Zmiany w prezydium TRK były niezbędne i konieczne dla zachowania standardów demokracji i niezależności Rady.

Stanowisko Pana Prezydenta o braku uznania prawomocnego wyboru być może wynika z faktu, że Pan Prezydent Dariusz Bożek w momencie udzielania komentarza do mediów nie zapoznał się do końca z przesłaną dokumentacją. A słowa dotyczące „zbliżającej się kampanii wyborczej” są niewłaściwe i nie wyrażają istoty dokonanych zmian. W inny sposób nie jesteśmy w stanie wytłumaczyć sobie tej dzielącej nasze środowisko wypowiedzi.

Wierzymy, że Pan Prezydent nie chce stawać ponad prawem, wykaże się bezstronnością i będzie wspierał niezależność powołanego przez siebie organu tym bardziej, że to nie pierwsza kadencja gdzie Rada współpracuje z miastem.

Ogłoszenie przez Pana Prezydenta Dariusza Bożka dodatkowego naboru do Rady i rozszerzenie składu do 15 członkiń w pełni akceptujemy. To dobra wiadomość bo pracy jest sporo a powiększenie składu pozwoli nam na wzmożenie swojej aktywności. Im nas więcej tym będziemy silniejsze. Należy tylko nadmienić,
że decyzja ta nie była na żadnym etapie konsultowana ze wszystkimi członkiniami Rady.

Mamy szereg zaplanowanych działań, będziemy jak zawsze opiniować a także prezentować i wspierać stanowisko tarnobrzeskich kobiet we wszystkich ważnych dla Tarnobrzega sprawach.

W chwili obecnej ważne i niezbędne będzie spotkanie z Prezydentem w celu przekazania informacji o najbliższych planowanych działaniach Rady.

Przewodnicząca TRK – Grażyna Potańska

Zastępca Przewodniczącej TRK – Małgorzata Zych

Sekretarz TRK – Monika Stępień

Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leon
2 miesięcy temu

Brawo Panie Prezydencie! Brawo Kobiety!
Tak trzymać!

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Leon

Ha, ha, ha – w domu chyba nie może to tu faceta fujara zgrywa – z kołem gospodyń miejskich ????

Tak jest niepokorne przejęły władze to dokoptujemy swoje ” aby było tak jak było – potancówki, śpiewanie, żarcie i picie na dożynkach ” ???

Będziemy się chwalić wszem i wobec jak to pięknie układa się współpraca z kołem gospodyń miejskich dalej ???

Kobieta
2 miesięcy temu

Tak jest bo Bożek nie uznaje krytyki a nawet zdań odrębnych.
Władza wie wszystko lepiej Jak coś nie po myśli władzy to gorzej dla myślącego.

Tak tak
2 miesięcy temu

Święta idą Bożego Narodzenia trzeba iść do spowiedzi świętej

Depositphotos_11903709_xl-2015.jpeg
fach
2 miesięcy temu

Z serii „mądrej głowie dość dwie słowie”: dworzec kolejowy wyremontowany, las ochroniony, odwiert wykonany, pozostaje jeszcze tylko zablokować spalarnię 😉 Na szczęście ruch Pana Macieja Maciaka rozwija się, więc oby w najbliższych wyborach można było wybrać inną drogę.
https://youtu.be/UIkIAuHsv8c – czas od 1:00:00.

Myślący wyborca
2 miesięcy temu
Reply to  fach

Co ma ten ruch wspólnego z tymi postulatami? Nic.

fach
2 miesięcy temu

Właśnie o to chodzi, że nic 😉 Zatem niech się niesie 😉 Jak mówi Pan Maciej Maciak, niech naszą ideą będzie willa z basenem, bo tak naprawdę zdecydowaną większość problemów można rozwiązać pieniędzmi 🙂 Dobrobyt dla wszystkich mieszkańców tutaj zaraz, a nie mrzonki, zbytki, wartości itp.
https://youtu.be/UIkIAuHsv8c – czas od 1:00:00.

tbg
2 miesięcy temu

proszę zapytać kiedy te obiecane dopłaty do wody i dlaczego płacimy 2 razy więcej za wywóz nieczystości w porównaniu z innymi okolicznymi miastami?

Genowefa
2 miesięcy temu

Właśnie tak

NjYwNjYuYQs4FThZdg5sHntNbAMwV2JILFV0SHZAdlohWD0MdBIvBjUSPBN3Aj4JPRlgGjVaPgI2AyEZdkN9UmtFew48EHcMYE93NWxFf1xvR3hcdx8-DXsK.jpeg
obywatel
2 miesięcy temu

To takie ” koło gospodyń miejskich” tarnobrzeskie co mają aspiracje polityczne ( i na szkło) , co nie załapało się na listy wyborcze ( komitetów) i do rady miasta !

Była koalicja ( sołtysa z aspirantkami politycznymi) tak na pokaz a tu niespodzianka dla sołtysa ???
Miał mieć propagandowe koło a jest kolejny stwór polityczny !

Każda która zasiada w tej bezużytecznej tzw radzie bożkowej NIE MA POWODU DO CHLUBY
– nie wstyd wam ???

Najzabawniejsze , że niektóre przejrzały na OCZY ( lub w końcu podłoczono je do mó???)
– zobaczyły CO TO JEST papa smerf ???

Pobawiły się, potanczyły na placu czerwonym, pośpiewały w krzakach , pozarły i popily na dożynkach wspólnie z kapitanem NEMO a teraz TO TO fochy stroi ???

Tylko jedno mnie zastanawia – gdzie były jak bożek wprowadził podatek lokalny – CMENTARNY ???
Jakoś nie protestowały , opinii w tej sprawie brak i reakcji ???

GDYBY nie WIEŻA( maszt ) w ZAKRZOWIE to chyba dalej współpraca by się ukladała ???
Gdyby nie spalarnia ( nad zalewem ) też byłby spokój ( bo pomnik jest, park w zwierzyńcu jest) a tak ????

Zorienowany
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Bardzo płytka analiza, ale raczej wynika z braku pełnej wiedzy.

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Zorienowany

Czy płytka – raczej prosto ujęta ???
Odzwierciedlająca tylko pobudki działania lokalnych politykierów w walce o koryto a już czas bo kampania rozpoczęta o łupy – kasę, kasę, kasę i tzw władzę w tej mieścinie .

Mieszkańcy, demokracja , praworządność to tylko pierdoły do mydlenia oczu mieszkańcom a TAK na marginesie kto ich wybrał – to CIAŁO ( bo mieszkańcy NIE)???

Wielokrotnie stawia się ponad prawem – opłaty urojenie tzw podatek cmentarny ???
Trzeba być nie lada sku….m aby takie coś wymyślić, wprowadzić i łupić bezprawnie mieszkanców miasta w takich sytuacjach przez około dwa lata ??

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Zorienowany

Tak na marginesie – zdania w sprawie siwego uśmiechniętego dziadzia
– nam takie samo, nie zmienię nigdy , dla mniej był, jest i będzie TYM zawsze .
Może sku…k kierować kolejny POZEW do sądu karnego .
Niech będzie przeklęta ziemia w której spocznie ten ( i CI co brali iudział i siedzieli ćicho) który wprowadzili ” podatek cmentarny w Tbg od zasiłku pogrzebowego ” na cmentarzu komunalnym .

TAKIE COŚ NIE MA PRAWA funkcjonować w ŻYCIU PUBLICZNYM
– NGDZIE i już NIGDY .

koło gospodyń miejskich
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

z Ocic, Nagnajowa, Wielowski są tak samo „miejskie” jak te z Cygan ,Chmielowa,Jadach. Tam też są koła gospodyń i są równie miejskie. Miasto jest wszędzie,a najwięcej miasta w głowie prezydenta i jego współpracowników.
Wszędzie miasto, miejskie, może jeszcze niech dopiszą „miasto państwo” albo „miasto nad miastami” albo najbardziej miejskie miasto w Polsce

walt
2 miesięcy temu

wiele cennych inicjatyw (foodsharing,książki,pomoc uchodźcom i imigrantom z Ukrainy) mają panie z Rady Kobiet.
mam nadzieję,że skupią się nadal na działaniu a nie na waleniu się pałą polityczną po głowie.
wówczas taka rada nie ma sensu kompletnie.
ale też należy docenić mobilizację opozycji względem Bożka.muszą się go jednak bać skoro od Zychów do Potańskich szykuje się wielka koalicja,która będzie nam suflowała przez jeszcze dwa lata prawdziwą kampanię.
choć tyle,że coś się w tym smutnym i prowincjonalnym jak pi.. mieście będzie działo 🙂

Andrzej
2 miesięcy temu
Reply to  walt

W szczgólności te najbardziej aktywne podejmują fajne inctatywy. Pani Potańską z Panią Zych tylko zaczyna uprawiać politykę – bardzo to małe brzydkie i prymitywne 🙁

walt
2 miesięcy temu
Reply to  Andrzej

ich sprawa co robią,nasza jak to oceniamy.
wpadłem tylko nadmienić,że właśnie te kilka cennych inicjatyw z tej Rady wyszło za co dziękuję i czego gratuluję… co będzie dalej to już same członkinie postanowią ale spodziewam się kolejnego pola politycznej jatki dzięki wspomnianym przez Ciebie paniom.

Andrew
2 miesięcy temu
Reply to  Andrzej

Politykę to robiły te co zostały odwołane. Opowiedziały się po stronie władzy i bezpośrednio im swoimi działaniami i pismami służyły podważając wiarygodność przeciwniczek spalarni. To był powód ich odwołania. To zachowania i działania byłego prezydium było „brzydkie i prymitywne”.

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Andrew

W końcu ktoś prawdę napisał o stronniczości politycznych DiM-u a te pozostałe ( sołtysowe) to przedłużenie komitetu wyborczego KOZ .
Niektóre od wiecznie jadą na niby charytatywnej ( społecznej) z dotacjami z urzędu ( czyli mieszkanców) a ludzie to łykają .
Takim przykładem jest psiarnia w Machowie ( schronisko dla psów).

Stefan
2 miesięcy temu
Reply to  walt

To nie one boją się jego ale on ich.

matti
2 miesięcy temu

Wszystko fajnie, tylko dlaczego członkinie nowego prezydium TRK wykluczają z kręgu swoich działań osoby niepełnosprawne, bo o nich ani słowa czy odniesienia. Uważam, że to SKANDAL! i to nawet wtedy, kieeedy okaże się to tylko… niedopatrzeniem. Przecież same kobiety odczuwają trudy niepełłnosprwności najbardziej, będąc albo niepełnosprawną osobą albo się taką opiekując. Dlatego musimy ratować niepłnosprawnych w Tarnobrzegu!!!

to nieprawda
2 miesięcy temu
Reply to  matti

skąd masz takie informacje? czy któraś osoba niepełnosprawna wyszła z jakąkolwiek inicjatywą i została zignorowana, odrzucona, źle potraktowana? Brak dowodów.

trochę prawdy
2 miesięcy temu

Słowa prezydenta są nieco przesadzone, ale co prawda to prawda, faktem jest że w radzie kobiet doszło do rozłamu i ta druga połowa jest po stronie pani Uchańskiej. Faktem jest że za 1,5 roku będzie kampania wyborcza. A kto zostanie wybrany, zależy od wyborców, jednak na pewno będą to osoby znane i aktywne społecznie, więc udział w radzie kobiet ma znaczenie.

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  trochę prawdy

Bez jaj ???
Udział w tym tworzę nie ma znaczenia żadnego jak też istnienie takiego tworu a służy on jedynie promocji w/w działaczek w mieście .
Nie ma żadnego innego prawnego uzasadnienia dla istnienia tego koła gospodyń miejskich .
Jeśli chcą gospodynie to niech kandydują do rady miasta na ogólnych zasadach a tak to koło jest sztuczny twór , sztucznie powołany jedynie dla lansu, pijaru, propagandy twórców .
Sołtys to ma się zajmować sprawami miasta a nie uczestniczyć w godzinach pracy z gospodyniami miejskimi nie mającymi nic do roboty w domu – niechaj idą na fitness ( bo niektórym to by się przydało) .

kgw
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Co to jest? Tańczy, śpiewa i du..y daje.Czy to nie nasze koło gospodyń miejskich???

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
25
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content