Samorządowcy porządzą dłużej. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek ustawę, która wydłuża kadencję samorządów do 30 kwietnia 2024 r. Ma ona na celu rozdzielenie dat wyborów parlamentarnych i samorządowych. Zgodnie z wcześniejszym kalendarzem wyborczym jedne i drugie miały odbyć się jesienią 2023 r.

Sejm uchwalił te przepisy końcem września br., w październiku Senat odrzucił tę ustawę. Na początku listopada Sejm opowiedział się przeciwko uchwale Senatu o odrzuceniu w całości tej ustawy i w związku z tym przepisy wydłużające kadencję samorządów do 30 kwietnia 2024 r. trafiły do prezydenta.

Ustawa przedłuża kadencję samorządów do 30 kwietnia 2024 r. Pan prezydent Andrzej Duda uznał, że ta data w kontekście innych procesów i kampanii wyborczych (parlament – jesień 2023, Parlament Europejski – późna wiosna 2024) jest możliwa do przyjęcia” – napisał na Twitterze szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot.

Ustawa ma charakter epizodyczny, co oznacza, że jej przepisy wprowadzają czasowe odstępstwo od uregulowanej już materii. Cel ustawy ma być zatem osiągnięty przez przedłużenie trwającej obecnie kadencji organów samorządu terytorialnego do dnia 30 kwietnia 2024 r. – czytamy na stronie Kancelarii Prezydenta.

 

Dobierz lustro do konkretnego pomieszczenia

Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Już dawno było wiadomo
1 rok temu

Roku temu chodziły słuchy o tym że kadencja będzie wydłużona, chociaż wtedy PiS zaprzeczał pogłoskom i było to wyśmiewane w publicznie jako nagonka ze strony opozycji. Teraz podpisana ustawa. Ja jestem zdania że kadencja powinna trwać 4 lata tak jak wcześniej.

Gość
1 rok temu

CZYLI KATASTROFA DLA TARNOBRZEGA ! 🙁

walt
1 rok temu

to,że popychadło prezesa podpisze gdy tylko dadzą mu długopis było wiadome.
niech tylko nie odbiera telefonów i nie zdradza w rozmowach z ruskimi trollami tego o czym gada z siwym starcem zza oceanu bo wówczas i centrala w Waszyngtonie się wkurzy i odwoła swoich żołdaków stacjonujących na wschodnich rubieżach paktu północnoamerykańskiego.

pisuar to może zrobić numer w wyborach samorządowych niczym w 2 turze prezydenckich (szpitale,DPSy etc.) a to ogłupione,bierne społeczeństwo i tak nic nie zrobi bo czekają na jałmużnę i ochłapy z pańskiego stołu (wszelkie pińcet plusy,13,14 i 15tki emeryckie gdzie można za nie mniej litrów paliwa i bochnów chleba kupić niż w 2014 gdy Polska była w ruinie).

Jan
1 rok temu
Reply to  walt

W Tbg masz swoje peło,tumanie.

walt
1 rok temu
Reply to  Jan

a najwięcej szkody i tak zrobili pisowcy i się z tego wygrzebać nie możemy.
jeśli natomiast myślisz baranku,że jestem sympatykiem tuska,mastalerza i ekipy to znaczy,że nawet czytać nie potrafisz i nie warto z takim burakiem jak ty nawet pisać te bieda komentarze.do budy.

Jan
1 rok temu
Reply to  walt

Emeryturę zmniejszyli,gdzie ci te bochny podeslac? Gnido .

walt
1 rok temu
Reply to  Jan

ciężko brać emeryturę w wieku lat 40tu zwłaszcza gdy się nie jest smoleńską sierotą martą z domu kaczyńską znaną przechodnią żoną 😉

Szczepan
1 rok temu

To im się po prostu należy. Dobrze sobie radzą niech zostają. Można w tej ustawie jeszcze zamieścić zapis, że przedłużenie kadencji dotyczy tylko radnych z PiS? Jeśli to nie to inni radni powinni albo przejść do PiSu albo złożyć rezygnacje – przecież to dzięki głosom tej partii zachowają dłużej stanowisko.

Do Szczepan
1 rok temu
Reply to  Szczepan

Należy dodać ,ze Bożek chojnie wynagrodził zastępcę, sekretarza i skarbnika. Przedłużenie kadencji to dalsze super życie na koszt podatnika.

A jutro radni podniosą swoje diety .

A w Tarnobrzegu jest wesoło.

walt
1 rok temu

Dobry wieczór i króciutko o tej kartonowej satrapii, w której przyszło nam żyć.
Ziobrowa prokuratura uznała, że wybory kopertowe były spoko, bo się nie odbyły, więc nie ma problemu.
Główny zarzut, że Sasin zlecił wydrukowanie nielegalnych kart odbito argumentem, że skoro wybory się nie odbyły, to nie da się stwierdzić czy karty były podrobione. Serio.
Oczywiście wszyscy doskonale wiedzą, że Sasin nie miał nawet prawa zlecić ich druku, bo nie były rozpisane wybory, a on i tak je organizował.
Uwaga, teraz gęste: do przestępstwa nie doszło, bo karty były dopiero „przygotowywane do użycia”, a nie użyte. Można? Można.
Ta sama pani prokurator odmówiła już wszczęcia postępowania w 19 (słownie: dziewiętnastu) sprawach o sasinowe wybory.
Jakby ktoś pytał, po co Partii wymiar sprawiedliwości, to choćby po to. Mogli sobie robić nielegalne wybory i dzięki układowi absolutnie nic ich za to nie spotka (póki są u władzy), więc inne wybory mogą sobie zachachmęcić jakimiś zmianami w ordynacji i jeśli dzięki temu „wygrają” to macie szanse 12 na 10, że będzie tak samo.
Powtarzamy: Polska to demokratyczny kraj, w którym nie ma problemu z praworządnością, a ustrój nie jest zagrożony.

Olo
1 rok temu

Przedłużenie kadencji Bożkowi i jego świcie to dodatkowo po ok 150 tys zł w ich kieszeniach. My mamy grzecznie w zębach przynosić podatki. Nachapią się i tyle bo miasto jest upadłe

odp
1 rok temu
Reply to  Olo

że przedłuzy to nie ma znaczenia bo ich wybierali ludzie a każdy ma prawo decyzji ze zgledu ze jest dziurawe prawo ale jakies jest wiec wykonywanych prace ludzi polityków w tym kraju sa tysiace a mieszkanców miliony wiec kazdy polak poinien pokazac na co jest ich stac i nie patrzymy na zaproszonych gości z ukrainy tylko na tych co się urodzili na tych ziemiach jak im zalezy a jak nie to liczmy sie z tym ze zostaniemy pokonani prze swoja głupote i zadza do pieniedzy a nie pokazujemy swojej godnosci

fach
1 rok temu

Z serii „mądrej głowie dość dwie słowie”: sitwy ukrócone przez przedłużenie i tak już wydłużonej kadencji 😉 Na szczęście ruch Pana Macieja Maciaka rozwija się, więc oby w najbliższych wyborach można było wybrać inną drogę.
https://youtu.be/UIkIAuHsv8c – czas od 1:00:00.

Zależy mi
1 rok temu
Reply to  fach

Zgadza się.Obserwuje go od kilku lat.Wydsje się być wiarygodny i można by powierzyć mu stery bo chyba nic (jako kraj) nie mamy już do stracenia.Dla niedowiarków polecam oglądnąć i posłuchać choć jeden odcinek do końca.Pozdrawiam

fach
1 rok temu
Reply to  Zależy mi

Zatem niech się niesie 😉 Jak mówi Pan Maciej Maciak, niech naszą ideą będzie willa z basenem, bo tak naprawdę zdecydowaną większość problemów można rozwiązać pieniędzmi 🙂 Dobrobyt dla wszystkich obywateli tutaj zaraz, a nie otwieranie rynku obcemu kapitałowi, wchodzenie w konflikty, wizje postępu za 20 lat itp.
https://youtu.be/UIkIAuHsv8c – czas od 1:00:00.

Zależy mi
1 rok temu
Reply to  fach

Dokładnie tak jak piszesz. Niech ideowy ruch DiP szerzy się wśród polskiego,tarnobrzeskiego społeczeństwa.Kto ma uszy niechaj słucha i sam wyciąga wnioski.Kropla drąży skałę. Wszystkiego dobrego,do zobaczenia na wyborach.

fach
1 rok temu
Reply to  Zależy mi

Również wszystkiego dobrego. Pozdrawiam i do zobaczenia 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to
17
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content