Sytuacja w tarnobrzeskim szpitalu: deficyty w kadrze, Oddział Wewnętrzny nadal zawieszony. Co na to marszałek?

W tarnobrzeskim szpitalu wojewódzkim nadal zamknięty pozostaje Oddział Chorób Wewnętrznych. Do pracy przywrócona została natomiast Chirurgia Dziecięca i Urazowa. Mimo zatrudnienia sześciu lekarzy z Ukrainy, w placówce wciąż brakuje lekarzy.

Organem prowadzącym dla Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. W czerwcu br. zapytaliśmy rzecznika prasowego marszałka o termin wznowienia pracy przez Oddział Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii.

Jak poinformowała nas wówczas Monika Konopka, z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego cyt: Powodem zawieszenia pracy Oddziału Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii był brak kadry lekarskiej. Kierownictwo od początku podejmowało starania mające na celu pozyskanie nowej kadry lekarskiej, dzisiaj trwają rozmowy z lekarzami zainteresowanymi pracą w tarnobrzeskiej lecznicy. Planuje się wznowienie pracy Oddziału z dniem 01 listopada 2022 r. – koniec cytatu.

Pracy najważniejszego oddziału w tarnobrzeskim szpitalu, nie udało się jednak wznowić od 1 listopada br. Nowy termin to – 1 luty 2023 r.

– Szpital oczekuje na zakończenie kształcenia specjalizacyjnego z zakresu chorób wewnętrznych przez jednego z pracujących lekarzy, aby spełnić wymagania do uruchomienia pracy oddziału od 1 lutego 2023 roku – informuje portal NadWislą24.pl Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Od rzecznika dowiedzieliśmy się również, że w placówce nadal brakuje lekarzy.

– Dyrekcja szpitala zgłasza aktualnie deficyt kadry w zakresie pediatrii, neonatologii i onkologii klinicznej oraz na SOR, ale nie wpływa to na pracę oddziałów i dostępność do świadczeń dla pacjentów. Zatrudnienie nowych specjalistów w tarnobrzeskim szpitalu mogłyby zwiększyć efektywność pracy oddziałów – wyjaśnia rzecznik Leyko.

– Ze względu na istniejące w całym systemie ochrony zdrowia problemy z dostępnością kadry, szczególnie w deficytowych specjalizacjach oraz z zastępowalnością pokoleniową, szpital w Tarnobrzegu jest otwarty na współpracę ze specjalistami w większości dziedzin dostępnych w szpitalu. W ostatnich miesiącach zasoby kadrowe zasiliło 6 lekarzy z Ukrainy. – dodaje.

Subskrybuj
Powiadom o
50 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
fach
2 miesięcy temu

Z serii „mądrej głowie dość dwie słowie”: to nie nasza wina, wszystko pod kontrolą, spokojnie – mamy czas 😉 Na szczęście ruch Pana Macieja Maciaka rozwija się, więc oby w najbliższych wyborach można było wybrać inną drogę.
https://youtu.be/UIkIAuHsv8c – czas od 1:00:00.

Jan
2 miesięcy temu
Reply to  fach

A gdzie lekarze wojskowi ? Do lutego chyba można takich zatrudnić ? Wywalić Stolarskiego bo nie daje rady!!!

fach
2 miesięcy temu
Reply to  Jan

A to pytanie nie do mnie – proszę pytać w Urzędzie Marszałkowskim 🙂 Ja zmieniałbym dyrektorów jak zmienia się trenerów w drużynach piłkarskich 😉

weteran
2 miesięcy temu
Reply to  Jan

Kiedy byłem żołnierzykiem za czasów PRL-u to robiłem wszystko, aby lekarzy wojskowych unikać.

walt
2 miesięcy temu

i pomyśleć,że w Tarnobrzegu w samym centrum ma biuro poselskie hrynkiewicz józefa,która z ław sejmowych do młodych lekarzy krzyczała : niech jado !
oczywiście z pisu.

a że część nie potrafi połączyć kropek to dalej będą łzawie tęsknić do pisu wszak to nie pis ma urząd marszałka podkarpackiego w garści 🙂
wszak nie jest nim wszechmocny baron pisowski ortyl władysław.

Paweł
2 miesięcy temu
Reply to  walt

ORTYLA ZAWIESIĆ DO 1 LUTEGO 2023.
JAJA SOBIE ROBIĄ Z MIESZKAŃCÓW TARNOBRZEGA. TO CHYBA PODZIEKOWANIE ZA TO ZE SAGATOWSKA SIEDZI TYLE W SENACIE DZIEKI MIESZKAŃCOM Z NASZEGO MIASTA BO SAME GŁOSY ZE SWIETEJ STALOWEJ WOLI NIE WYSTARCZĄ. CHYBA NAJWYZSXA POEA ABY O TYM SIE PRZEKONAŁA?

walt
2 miesięcy temu
Reply to  Paweł

przeceniasz waść chyba głosujących na pis ale oby się udało 🙂
część z nich nie zauważyła co tu robili pisowcy przez lata to teraz nagle się obudzą ? obym się mylił.

Gość
2 miesięcy temu
Reply to  walt

Jak będzie w Tarnobrzegu jednocyfrowa frekwencja w wyborach do parlamentu to zauważą. Zauważą bo kandydat „dziecka”PiS-u że Stalowrj Woli nie wejdzie do Sejmu ani do Senatu.
Narzekacie na PiS i dobrze ale LEWACKĄ koalicyjna władza z Bozkiem na czele też ma dużo za uszami w tej sprawie. Marszałek Ortyl obiecał im na sesji RM ze oddział ruszy od 25 kwietnia. Od tego czasu było sześ ! Sesji RM. Myślicie ze choć raz jakiś radny zapytał o sytuację z oddziałem chorób wewnętrznych w naszym szpitalu? NIE NIKT NIE PYTAŁ!!! To co się dziwicie!!!! Dobrze ze NW24 jako jedyne wolne media w tym mieście zapytało? Szkoda tylko że na koniec nie dodali ile położnych jest do zwolnienia.
W całej Polsce są braki kadrowe ale dlaczego tylko w Tarnobrzegu podstawowy oddział jest zamknięty? Mieszkańcy którzy całe życie pracowali i płacili haracze na ten chory kraj teraz są skazywani na leczenie a nawet na umieranie z dala od bliskich i swojego miasta. SZKODA ZE SOBIE NIE ZDAJĄ SPRAWY Z TEJ SYTUACJI . Zdadzą sobie sprawę jak będą w ciężkim stanie w szpitalu w Nowej Dębie albo w…Krośnie. ALE CZY BEDĄ PRAWIDŁOWO ZAOPIEKOWANI ?!

walt
2 miesięcy temu
Reply to  Gość

chciałeś i chcesz pisu i jeszcze nie zrozumiałeś ? to wybierz dalej kalinkę,nowaka albo webera i czekaj,może coś się zmieni 😀
takich jak ty to nawet mi nie żal.wybacz.
zasłużyłeś na swój los.pokrako.
Bożek jest takim lewakiem jak ja kosmonautą.umizguje się do wszystkich ile tylko może byle jakiś wdowi grosz dla takich jak ty tłumnie głosujących na pis wydębić a oni i tak mają WAS w dupie !
Stalowa 450,Mielec 65 a Tarnobrzeg- ZIOBRO 🙂

głosuj tak dalej a pewnikiem będzie lepiej 😀
a wróble będą ważyć po 5 kilo 😉

Gość
2 miesięcy temu
Reply to  walt

Wstydzicie się Bożka ? A tak go przed wyborami popieraliście. Teraz przynajmniej macie takiego kandydata – harcerzyka że nie macie z nim szans na Urząd prezydenta. No i bardzo dobrze.
A Bożek przynajmniej na koniec kadencji aby zachować odrobinę godności I honoru musi się jak to nazwałeś umizgiwac do PiS bo to oni rządzą w kraju i na Podkarpaciu. Politykować to możecie w Warszawie a nie tu. TU DLA DOBRA MIASTA TRZEBA GADAĆ I ZAŁATWIAĆ WSZYSTKO I ZE WSZYSTKIMI !!!

walt
2 miesięcy temu
Reply to  Gość

Wy ?
do jakiej to społeczności waść się odwołuje ? do tarnobrzeskiej peo ? czy do kogo ?
Bożek może śmiało nie wstydzić się względem wszystkich poprzedników od Żwiruka przez Dziubińskiego,Mastalerza i Kiełba.
fakt nie opinia byku.
i to ode mnie a ja co zabawne na Niego nie głosował i wcale nie jestem przekonany czy będę 🙂
zresztą do wyborów jest dzięki pisowcom jeszcze daleko.

Paweł
2 miesięcy temu
Reply to  walt

Już nie jeden przegrał bo brakło mu paru głosów

Jan
2 miesięcy temu
Reply to  walt

Stolarski jest w PiS-ie?

Ela
2 miesięcy temu
Reply to  Jan

Chyba na usługach PiS. Wziął kase za wykończenie naszego szpitala ?! Wszak młoda k… nie pyta skąd kasa byłe żyło się łatwo i przyjemnie.
Może po latach ktoś o to zapyta? Może jakiś historyk? Może studen piszący pracę magisterską pt. Przyczyny upadku byłego miasta wojewodzkiego w tzw samorządowej Polsce.
Czas i życie pokażą…

walt
2 miesięcy temu
Reply to  Ela

wszyscy je znają.sztafeta pisowców pod przewodnictwem jana mlecznego wszystko co mogła zmarnowała i wyprzedała a na nasze nieszczęście potem dołączył jajecznica,kiełb i teraz najmniej winny Bożek sprząta ten bajzel ze zmiennym skutkiem ale skoro ma takich sojuszników jak Potański to co może z tego wyjść ? no właśnie 🙂

Order
2 miesięcy temu

Proponuję ,aby Bożek wystąpił o najwyższe odznaczenie dla marszałka Ortyla.
Order za zasługi DLA MIASTA TARNOBRZEGA.

JEDEN ORDER TO NIC W STOSUNKU DO TEGO CO MARSZAŁEK CZYNI DLA MIASTA.

Władek
2 miesięcy temu

Może Ortyl w przyszłych wyborach będzie startował z list koalicji obywatelskiej no bo to platforma obywatelska miała zamykać szpitale.

tbg
2 miesięcy temu
Reply to  Władek

dokładnie tak obiecali zamknąć około 500 szpitali na campusie trzaskoskiego

Gość
2 miesięcy temu
Reply to  tbg

A tu jaka niespodzianka Prawo I Sprawiedliwość (już tylko z nazwy) ich wyręcza.

Urząd
2 miesięcy temu

I bardzo dobrze możecie jeździć się leczyć do Stalowej Woli a jak nie do zdychajcie.

Trup
2 miesięcy temu
Reply to  Urząd

Pycha kroczy przed upadkiem, upadek już bliski.

Mieszczuch
2 miesięcy temu
Reply to  Urząd

Odezwał się wieśniak z pława?

Już się zbliża.
2 miesięcy temu

Piekło czeka ze swoim nieugaszonym ogniem. Nie pomogą krzyki winnych zaistniałej sytuacji w Tarnobrzegu. Do piekła.

Dość
2 miesięcy temu

A Bożek że swoją ekipa najwyzszego szczebla w urzędzie i według niego najlepsza na Podkarpaciu niech zaczyna inwentarzacje dokumentów aby nie niszczyli jak w Urzedzie Marszałkowskim na Śląsku przed opuszczeniem stołków

Internauta
2 miesięcy temu

Możeta se popłakać. Tyle waszego. Jak ni ma kadry to ni ma i nikt ich nie stworzy z dnia na dzień. Proponuje szpitale w Nowej Dębie, Stalowej Wólce i Nisku. W sąsiednim województwie to w Sandomierzu.
Oddział wewnętrzny został rozwiązany po covidzie lub w trakcie jego trwania. Już wtedy był zauważalny brak kadry.

Wład
2 miesięcy temu
Reply to  Internauta

Niech Ortyl zamknie szpital w Stalowej a kadrę przeniesie do Tarnobrzega. Wojewódzki chyba ważniejszy od powiatowego.

Tbg
2 miesięcy temu
Reply to  Wład

Jarek zamknie Ortyla i całe województwo odetchnie. Może zacznie się rozwijać całe nie tylko Rzeszów I Stalowa Wola .

Danusia
2 miesięcy temu
Reply to  Internauta

Szkoda tylko że ten co powinien to zauważyć tego nie zrobił. Jak dyrektorski stołek zaczął w dupsko parzyć to zwiał na kolejny do Siarkopolu. O kim mowa ? Obywatel Stasiak ! On z PiS czy Solidarnej Polski ?

z obserwacji
2 miesięcy temu
Reply to  Danusia

Bo to „skoczek”. Skaczą w Tarnobrzegu ze stołka na stołek i biorą na odchodne sowite odprawy.

Wieśniak
2 miesięcy temu
Reply to  z obserwacji

Policze łodprawy. Tak mi się widzi, ze wzion jak odchodził ze Siarkopolu, po tym jak ze stołka prezydynta, po tym jak ze stołka derechturka szpitola i następno weźnie jak ze Siarkopolu bedzie umykoł.

Śledczy
2 miesięcy temu
Reply to  Danusia

Kto będzie odważny i zapyta byłego dyrektora szpitala
Od razu mówię NIKT

Alf
2 miesięcy temu

Już kilkadziesiąt procent młodych lekarzy opuszcza kraj po studiach. Jak napisał jeden z nich , który przeniósł się do Niemiec warunki to niebo a ziemia do panujących u nas. Na start dostał własny gabinet , ma czas na wszystko, mniej pacjentów , może w każdej chwili bez proszenia się i czekania na miejsce bo u nas limity wyczerpane rozwijać się zawodowo w stopniach specjalizacji. Poza tym my jesteśmy mało atrakcyjni i skazani na lekarzy z Ukrainy o ile nie odejdą gdzie indziej. Taką reformę PiS nam zafundował. Było kiedyś takie dziadostwo w szpitalu ?

walt
2 miesięcy temu
Reply to  Alf

i trudno się im dziwić widząc jakie warunki tu mają i jakie nagonki na nich urządzają.
a prosty lud nie rozumie,że jak się im nie da odpowiedniej kasy to na ich usługi jest wszędzie zapotrzebowanie.
więc to oni będą wybierać gdzie pracują…

to jak z inwestorami – jakbyś miał miliony to byś zbudował taką fabrykę w Tarnobrzegu ? trzeba być naprawdę niesamowitym patriotą lokalnym wszak Stalowa,Mielec które leżą dosłownie obok to lepsze pod każdym względem lokalizacje.

tylko my ponosimy konsekwencje straconych ponad 20 lat.
i będziemy je ponosić jeszcze długo.obym się mylił.

Alf
2 miesięcy temu
Reply to  walt

Chyba już tylko najwięksi entuzjaści i fantaści wierzą ,że kiedykolwiek powstanie u nas jakakolwiek fabryka. Co do lekarzy mam w rodzinie chirurga , który boi się podjąć większe ryzyko obawiając się późniejszych konsekwencji. Ma ubezpieczenie na 5 milionów a zastanawia się jeszcze nad 3 kolejnymi milionami. Dodam ,że ubezpiecza się indywidualnie sam poza systemem. Skala pozwów o błędy w sztuce lekarskiej sięga absurdów. Sporą część czasu spędzają lekarze na salach sądowych broniąc się przed pozwami wyspecjalizowanych w tym kancelarii. Taką linię orzecznictwa mamy ,że czy lekarz , czy każdy przedsiębiorca musi udowadniać swoją niewinność bo jest traktowany jako niemalże potencjalny winny . W starciu z konsumentem czy pacjentem jest na słabej pozycji już na starcie

walt
2 miesięcy temu
Reply to  Alf

ja niedowiarek 🙂
jeśli takie ZERO jest ministrem całego wszechmiaru niesprawiedliwości jeśli robią w nim kariery takie przybłędy i inni towarzysze jak piotrowicz z córką to czego się spodziewać ?
reforma się udała wszak sasin,prezesina i reszta bandy jest bezkarna.

prorok
2 miesięcy temu
Reply to  walt

radzilbym ci cieciu zastanowic sie nad wlasciwym dobieraniem slow

neutralny
2 miesięcy temu
Reply to  Alf

„Było kiedyś takie dziadostwo w szpitalu ?”

Było, za PO. Byłoby jeszcze gorzej gdyby PO dalej w stolycy, centralnie rządziło. „Piniendzy ni ma i nie bendzie”. 8 lat niszczenia Polski i Polaków było prowadzone. Tak naprawde V rozbiór Polski zaczął się po 1989 roku. Nie mieszaj do tego PiSu bo winę ponosza wszyscy „”rządzący” a tak naprawdę niszczący Polskę od ww roku. Rządy PO były najgorszym dla Polaków okresem.
Nie jestem z PiS-u, gdyby się ktoś pytał.

walt
2 miesięcy temu
Reply to  neutralny

tak,nie jesteś z pisuaru a powtarzasz te ich brednie.
na szczęście dziś do specjalisty wydajesz 200/250 zł i nie jest to wina tuska tylko kaczyńskiego i jego akolitów.

Alf
2 miesięcy temu
Reply to  neutralny

Widzę ,że masz fobię na punkcie PO i sobie merytorycznie nie pogadamy.

Klapka
2 miesięcy temu
Reply to  Alf

zdejmij klapki z oczu to też będziesz miał fobie, kiedy dostrzeżesz co takiego „dobrego” zrobili dla Polski.

Alfa
2 miesięcy temu
Reply to  Alf

Jak widać kształcimy lekarzy dla Niemców. Zakaz wyjazdu po studiach na min 5 lat tyle ile studiowali -przecież państwo ich kształci, koszty to ponad milion złotych. Nie potrafię zrozumieć tej bezradności rządzących. Na Węgrzech chyba tak jest, obowiązek pracy drugie tyle ile studiowałeś, albo oddaj pieniądze.

Jan
2 miesięcy temu

Dlaczego tarnobrzescy lekarze wolą dojeżdżać do pracy w St.Woli,Nowej Debie,Mielcu itp?

Paweł
2 miesięcy temu
Reply to  Jan

Zapomnialem dodać Staszowa, Sandomierza i Niska.

Danusia
2 miesięcy temu
Reply to  Jan

Zapytaj Ortyka i Stolarskiego bo miejscy bezradni za ciebie tego nie zrobią ?

z obserwacji
2 miesięcy temu
Reply to  Jan

Wolą? Dojeżdżają bo muszą. Jak się likwiduje oddział to gdzie mają pracować, skoro innego o takim samym profilu nie ma w Tbg?

odp
2 miesięcy temu
Reply to  Jan

ze zglendu ze uciekaja aby nie badac 4 fal covida który nie za długo moze dotrzec do europy
a ze p db jest taki wspaniały to moze niech sie przyjmnie do szpitala i leczy ludzi moze bedzie lepszym lekarzem niz prezydentem

Józiek
2 miesięcy temu

Aha, to dlatego zwolnił 6 położnych i planuje zwolnienia ok 20% pielęgniarek?

szpec
2 miesięcy temu
Reply to  Józiek

Może kobity nie rodzą? Proponuje przeprowadzić akcje w Tarnobrzegu dla polepszenia dzietności. Hasło przewodnie:
„Hej kobity, w górę kiece, bo nadchodzą tarnobrzeskie szpece” 🙂

janwdupowkręt
2 miesięcy temu

jakie „”miasto””
taki i „”szpital””
(…)
DRAMAT!

pacjent
2 miesięcy temu
Reply to  janwdupowkręt

Nie tylko szpital. W Tarnobrzegu do rejestracji dwóch przychodni trudno się dodzwonić (ul.Mickiewicza specjalistyczna i Borek), w innej przychodni doktorek zachowuje się wobec pacjentów jak wściekły pies, jest agresywny. W jeszcze innej trzeba było stukać kijem w parapet, aby się rejestratorka w okienku pojawiła (za czasów covida). Na wizyty u specjalistów trzeba czekać miesiącami. To standard w całej Polsce, Tarnobrzeg nie jest wyjątkiem. Normalny kabaret, ale nam pacjentom nie jest do śmiechu.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
50
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content