Farbowane włosy – plusy i minusy koloryzacji

Ciemny brąz, czekoladowa czerń, a może platynowy blond? Dziś to nie problem, by mieć taki kolor włosów, jaki nam się zamarzy. Fryzjerzy mogą nam zrobić nawet tęczową fryzurę, jeśli chcemy. Niestety zbyt częsta koloryzacja może osłabić nasze włosy i być poniekąd odpowiedzialna za ich nagłe wypadanie.

Zadbaj o swoje farbowane włosy

Farbowane włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Zabieg koloryzacji, który jest sukcesywnie powtarzany, może znacząco wpłynąć na ich strukturę. Co to oznacza w praktyce? Dokładnie to, że nasze kosmyki stają się przesuszone, pozbawione blasku i słabsze. Nie możemy pozwolić, by nagłe wypadanie włosów odebrało nam pewność siebie. Dlatego należy od razu zacząć działać i zapobiec ich nadmiernemu wypadaniu. A krokiem do poprawy stanu włosów jest wdrożenie odpowiedniej i skutecznej pielęgnacji.

Farbowane włosy nie są jednakowe u każdego. Choć wydaje się to oczywiste, to nie każdy w praktyce potrafi dobrać odpowiednie kosmetyki do ich pielęgnacji. Szampon, odżywka, maska – to podstawowe produkty, których używamy podczas pierwszego etapu pielęgnacyjnego, czyli mycia. Szampon powinien oczyszczać skórę głowy, nie doprowadzając do jej podrażnienia, dlatego warto uważnie czytać skład. Najlepiej wybierać produkty testowane dermatologicznie i hipoalergiczne. Formuła tych produktów jest lekka, skład dokładnie przebadany, więc mamy pewność, że w żaden sposób nie podrażnią nawet najbardziej wrażliwej skóry głowy. Ważnym krokiem w rutynowej pielęgnacji włosów jest także dobór odżywki. Tutaj powinniśmy sięgać po kosmetyki w zależności od stopnia porowatości naszych włosów. Im wyższa porowatość, tym włosy są bardziej suche, osłabione, matowe, zniszczone. Jeśli kondycja naszych kosmyków jest właśnie taka, kupujmy odżywki nawilżające, z ekstraktami wzmacniającymi i odbudowującymi. 

Warto sięgać po maski do włosów

Z kolei do włosów średnioporowatych lepsze od odżywek, będą maski. Maski idealnie wnikają do wnętrza włosów, a więc wzmacniają je od środka, a nie tylko z zewnątrz. W wyniku takiego prostego zabiegu włosy stają się miększe w dotyku, bardziej lśniące, a przede wszystkim stopniowo też silniejsze, bo wzmocnione. 

O włosy niskoporowate należy dbać równie mocno. Warto je wzmacniać. Na farbowane włosy dobrze działa kuracja na bazie kwasu mlekowego. Ma działanie nabłyszczające, co w efekcie jeszcze bardziej wydobywa głębię koloru. Bywa tak, że używając kosmetyków z kwasem mlekowym, możemy rzadziej poddawać nasze włosy koloryzacji, ponieważ kolor dłużej pozostaje intensywny i pełen blasku, jak świeżo po zabiegu malowania. 

Włosy po koloryzacji nie lubią też nadmiaru promieni UV. Dlatego korzystając z uroków słońca, warto mieć zawsze nakrycie głowy, zwłaszcza w upalne letnie dni. Można także używać latem kosmetyków z dodatkowym filtrem zabezpieczających przed szkodliwym działaniem mocnych promieni słońca, które mogą doprowadzić do blaknięcia koloru.

artykuł sponsorowany

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content