5 największych błędów popełnianych podczas składania zamówień w drukarni online

Jeśli chcesz zamówić druk kalendarzy, ulotek czy wizytówek, nie musisz dzisiaj w ogóle wychodzić z domu. Doskonałym rozwiązaniem jest bowiem drukarnia online, która daje możliwość złożenia zamówienia z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Możesz zrobić nawet w dzień wolny od pracy, a także w środku nocy. Oczywiście musisz pamiętać, że zamówienie trafi do realizacji w dzień roboczy. Wiele osób decydujących się na skorzystanie z oferty drukarni internetowej popełnia jednak wiele błędów, czego konsekwencją jest niesatysfakcjonujący produkt. Podpowiadamy, jakie błędy są najczęstsze.

1.Nieodpowiednio dobrany format plików

Jeśli chcesz skorzystać z drukarni internetowej, musisz często przesłać plik z tym, co ma być wydrukowane. Niestety, wielu klientów przygotowuje pliki w nieodpowiednich formatach, co znacznie przedłuża czas realizacji zamówienia. Zanim zdecydujesz się skorzystać z danej drukarni online, pamiętaj, aby dokładnie zapoznać się z wytycznymi realizacji zamówienia. To najlepszy sposób, aby dowiedzieć się, jaki format plików jest akceptowany. Dzięki temu skrócisz czas realizacji swojego zamówienia, zaoszczędzić sobie też nerwów.

2.Przygotowanie projektu bez spadów i marginesów

Jeśli interesuje Cię drukarnia online, musisz poznać dwa podstawowe pojęcia. Chodzi o spady oraz marginesy. Jako spady określa się tą zadrukowaną część projektu, która znajduje się przy brzegu. Jest to miejsce, który już po wydrukowaniu zostanie odcięte. Spady uwzględnia się dla bezpieczeństwa. Trzeba bowiem pamiętać, że wydrukowane produkty są układane jeden na drugim, a następnie cięte za pomocą specjalnej maszyny. Niestety, nie jest możliwe zachowanie pełnej precyzji, co może skutkować niewielkimi przesunięciami. Brak spadów może skutkować obecnością białych krawędzi na produkcie.

Marginesy stanowią bezpieczną przestrzeń. Należy uwzględniać je przy każdym projekcie. Jest to miejsce, które powinno być pozostawione wolne, co oznacza, że nie należy go zadrukowywać.

3.Plik o nieodpowiedniej rozdzielczości

Częstym błędem popełnianym przez osoby, które chcą skorzystać z drukarni internetowej jest plik o zbyt niskiej rozdzielczości. Musisz pamiętać, że jeśli masz mały plik, który dobrze prezentuje się na Twoim telefonie, to jego jakość po wydrukowaniu w większym formacie raczej Cię nie zadowoli. Wszystko za sprawą pikseli. W poligrafii określa się je najczęściej za pomocą DPI. Jeśli chcesz mieć pewność, że wydruk będzie charakteryzował się wysoką jakością, pamiętać, aby postawić na rozdzielczość wynoszącą minimum 300 DPI.

4 i 5.Niewłaściwie dobrany profil kolorów i nieodpowiedni papier

Drukarnia online wymaga zawsze wyboru odpowiedniego profilu kolorów. Wielu klientów zamiast CMYK wybiera profil RGB, który sprawdza się, ale w przypadku smartfonów i komputerów. W ploterach drukarskich nie jest jednak stosowany. Nierzadkim błędem jest także wybór nieodpowiedniego rodzaju papieru, co skutkuje nie takim efektem, jaki był oczekiwany. Warto pamiętać, że wiele drukarni daje swoim klientów wybór, jeśli chodzi o papier. Dlatego zawsze warto zapoznać się z ich opisami, aby wiedzieć, który będzie odpowiedni.

artykuł reklamowy

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content