„Na razie giną sarny”. Radny apeluje o włączenie oświetlenia przy obwodnicy Tarnobrzega

O włączenie oświetlenia przy obwodnicy Tarnobrzega zaapelował podczas ostatniej sesji, wiceprzewodniczący Rady Miasta Waldemar Szwedo.

Trzy tygodnie temu (sesja odbyła się 30 listopada br. – przyp.red) oddano do użytku obwodnicę, na tej obwodnicy śmierć poniosło już cztery sarny. W ciągu trzech tygodni. Na razie giną sarny, ale być może dojdzie do wypadku, że zginą ludzie. Proszę włączyć oświetlenie, być może to coś pomoże, nie wiem, że te zwierzęta będą odchodzić od tej obwodnicy, bo w tej chwili to tam są kompletne ciemności a jak nie, to trzeba pomyśleć o wybudowaniu siatek, bo jest naprawdę niedobrze – mówił wiceprzewodniczący Szwedo.

Do tematu powrócimy

foto: Piotr Morawski

 

Subskrybuj
Powiadom o
57 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obywatel
1 miesiąc temu

Niech ten Szwedo dołoży że swoich .

Jeszcze nikt nie wpadł na taki bzdurny pomysł a tym samym uzasadnienie .
Pod Grębowem a też jest las i sarny , nawet łosie , podobnie za Jamnicą do samej Stalowej – i nikt tak nie będzi, są znaki drogowe informacyjne i już.

Kolejny radny generator kosztów .

Bożek nie daj się – oszczędzaj , na premie i kolejny skok na kasę .

Lucka
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Przecież nie musisz korzystać z tej obwodnicy

janwdupowkręt
1 miesiąc temu
Reply to  Lucka

głupiaś???
no ale faktycznie:
nie po to budowano @@obwodniczkę@@ by z nie korzystano!……

janwdupowkręt
1 miesiąc temu
Reply to  janwdupowkręt

*z niej

Kokodzambo
1 miesiąc temu

I nie ma to jak rybkom w jeziorze tarnobrzeskim, spokoj, cisza I oswietlenie funkcjonuje.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Kokodzambo

Pytanie kim jest radny : myśliwym czy wędkarzem ?

Stawiam że myśliwym bo dba o zwierzynę ???

Z drugiej strony to dyskryminacja bo jakże to może być :
– ryba mają oświetlenie ,
– a sarny NIE ???

Lucka
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Próżność idzie w parze

Wendkarz
1 miesiąc temu
Reply to  Kokodzambo

Tam są lampy solarne więc darmowe a przy obwodnicy na prąd

Tomi
1 miesiąc temu
Reply to  Wendkarz

Darmowa, to jest pogoda, I uscisk dloni!!

fach
1 miesiąc temu

Zrobić 50 km/h na całej długości i nie trzeba będzie oświetlenia 🙂 Ale że sarny nie wiedziały że trzeba przechodzić przejściem dla zwierząt 😉

Jaa
1 miesiąc temu
Reply to  fach

Bez szaleństw max.30.

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu
Reply to  Jaa

20 km/h, aby nie było dylematów czy jechać na 2-ce czy 3-ce.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

Oj WITAJ ???
Waść marnotrawny !
Czyżbyś wrócił na łono forum ???
Gdzie żeś był jak się nie było ???

Sarny giną a JELEN żyw – jak widać ???

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

A tak na poważnie TO ZALEŻY czy jedziesz hulajnogą, rowerem, samochodem , , zaprzęgiem konnym czy na psie ???
Przeczytaj instrukcję obsługi ????

Obserwator
1 miesiąc temu

Sztandarowaa inwestycja
Koń jaki jest każdy widzi

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Obserwator

JAKI KOŃ ?? Gdzie ten koń ??
Waść konia mylisz z osłem ???

wrzos
1 miesiąc temu

POLITYKA KACZORA DOPROWADZILA DO TEGO ZE Z DNIA NA DZIEN POLSKA GASNIE, A SAMORZADOW NIE STAC JEST NA OPLATY ZA OSWIETLENIE, LUDZIE ROBI SIE DRUGA UKRAINA!!!!

jaka szkoda...
1 miesiąc temu
Reply to  wrzos

Jakoś dziwnym trafem nie stać akurat tego w Tarnobrzegu i nic im nie wychodzi.Tymczasem nie wiadomo dlaczego w Stalowej Woli wszystko się da. Czyżby spisek, czy może tam jest inna elita od tej tutejszej i tamta potrafi zarobić na oświetlenie?

Nie no jest ok
1 miesiąc temu
Reply to  jaka szkoda...

Bo tam rządzi pisuar mają kasę na każde nawet najbardziej absurdalne fanaberie kudłatego delfina. Ktoś powie ” to trzeba było sobie wybrać”. Ok. Tylko jak spojrzeć w oczy tym ludziom którzy na nich w Tarnobrzegu głosowali a jest ich dosyć sporo ? Inna sprawa że teraz przed wyborami takie kalinki na prawdę mają szansę się wykazać na tle słabego Bożka a tu co ? Parada z kotem na mównicy, no i weź takiego pisowca wybierz żeby Ci było lepiej

hahaha
1 miesiąc temu
Reply to  Nie no jest ok

Ależ bzdury pleciesz człowieku. U nas jest kilka osób z PiS-u którzy nic nie zrobili dla tego miasta, a w ostatnich wyborach startowali z oddzielnych list. A prezydent z PiS-u rządził przez 16 i co zrobił? To nie partia rządzi tylko ludzie rządzą i od ich kompetencji zależy jak rządzą. W Stalowej Woli jest inny poziom elity niż tu, tam jest poziom zarządzania jak w wielkich miastach, a u nas nie ma znaczenia z jakiej partii, zawsze będzie bylejak, chyba że ściągniemy do miasta nowe elity,kogoś świeżego,ze świeżą energią?

Cienty Walenty
1 miesiąc temu
Reply to  jaka szkoda...

W Stalowej Woli sa przede wszystkim duzo madrzejsi wyborcy i wiedza na kogo glosowac !!!!! A w Tarnobziugu posla brak,senatora brak ,ministra brak komuna jest widoczna na kazdym kroku i dlatego tak jest ! Wybraliscie do RM zegarmistrza ,lapowkarza ,SB-eka,komucha i kilkoro nieudacznikow to teraz swieccie sobie latarkami i oczami !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Jedyne co potrafią najlepiej nieudacznicy z UM to wygaszać latarnie i podnosić podatki !

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

No i WAŚĆ SKOKI im wychodzą też ???

kolejna kompromitacja
1 miesiąc temu

jeszcze siatek tylko brakuje. To jest cienka nitka, taka sama jak wiejska droga, niecałe 6 metrów szerokości. Takiego g.na sie nie ogradza żadnymi płotami ani siatkami a światła powinny być ,ale co 100 metrów. Sarny tam chodzą, bo to jest środek lasu i będą chodziły i nic sie na to nie poradzi. Gdyby obwodnica była na serio, czyli o właściwej szerokości, to wtedy miałaby odpowiednią przepustowość I WTEDY możnaby dyskutować o lampach, o przejściach dla pieszych, o płotach ,siatkach itd. Tutaj NIE MA O CZYM GADAĆ. Skończcie ten kabaret, każda kolejna osoba która sie wypowiada o obwodnicy się kompromituje. Najpierw zaorał się redaktor Pital w TVL gdy pier..ił że ludzie mogą zginąć na przecięciu obwodnicy z Kopernika obok dworca PKP , teraz kolejny mundry plecie o sarnach i każe grodzić.

Five
1 miesiąc temu

Po części sam się kompromitujesz …. Akurat powiązanie szerokości drogi do siatek, przejść itd. jest nieporozumieniem. Można porównać obwodnicę Mielca … bardzo podobna a siatki w dużej mierze na odcinku prowadzącym przez las są. Ale, że to jest ogólnie jakiś gniot wybudowany po taniości to się zgadzam.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Five

Obwodnica w Mielcu PODOBNA ???
Do czego ???W czym ???
Waść już przestań porównywać obwodnicę w Mielcu że zwykłą drogą miejską !!!

to niemożliwe
1 miesiąc temu
Reply to  Five

nie buduje się siatek tam gdzie jedzie auto raz na kilka minut. Mała szerokość to mała przepustowość, to po prostu zwykła wiejska lokalna droga jakich wiele. Nigdy jej nie nazwę obwodnicą. Że co, że w Mielcu drogi też mają niecałe 6m? Mam pojechać i sprawdzić? Z tego co wiem, tam cywilizacja panuje od dawna i jest to niemożliwe

obywatel
1 miesiąc temu

A tam „siatek nie brakuje ” ???
Po co siatki ???

Poprostu za niskie krawężniki betonowe jak się okazuje ???

Wystarczyło by takie na 2 metry wysokie ( a betonu u nas w bród ) i wtedy nie tylko sarna by załapała ale i radny , redaktorek oraz myśliwy ” ???

Marek
1 miesiąc temu

Policja powinna zainteresować się tymi co z Kopernika wjeżdżają na obwodnicę!! Omijając blokady i przez trawnik.

hahaha
1 miesiąc temu
Reply to  Marek

Policja nie zajmuje sie kwestiami niedbalstwa urzędasów. Każde przecięcie drogi inną drogą w mieście ,tam gdzie sa bloki wymaga ustanowienie przejścia dla pieszych,szczególnie jeśli ta droga prowadzi na dworzec kolejowy. Oni odpowiadają za to. Pan Szwedo ani prezydent nie pisnął ani słowem o tej kwestii. Ale jak nikt nie może to konfederacja da radę. Ale problemu nie ma, bo obwodnica jest wiejską dróżką o znikomym ruchu

TmMu
1 miesiąc temu
Reply to  hahaha

Nie dość, że zrobi ułamek obwodnicy, bo powinna być dłuższa do Sandomierza i zaczynać się co najmniej w Chmielowie, a i tak ją zepsuli.

Droga 6 m nie nadaje się do dużego transportu TIR, a w przypadku rozbudowy strefy w Tarnobrzegu, oszczędzili pozornie.

Obwodnica jako dojazd od DK 9 i strefy Machów pod przyszłą S74 powinna mieć lepsze parametry, ktoś chciał zaoszczędzić i po prostu wszystko zepsuł.

Zabolało myślenie wyprzedające, bo liczy się teraz, następcom wsadzono kolejnego już w tym mieście (S)trupa do szafy.

Mieszkańcy Tarnobrzega krzyczeli, że jest za wąsko, ale walec jedzie i walcuje nawet gów..o.

Zamiast zrobić coś raz dobrze to będzie trzeba ją wkrótce poprawiać, nie wspomnę już o brakach na które nie było kasy, a na premie i podwyżki, bale, i inne głupoty były, czy ktoś ma Nas w tym mieście za słodkich idotów?

6,65m
1 miesiąc temu
Reply to  TmMu

obwodnica zmierzona. Ma 6,65m. Pobocza od początku zwierzyńca mają 1,1-1,3m. Przepisy są złamane ale nie aż tak jak sie z początku wydawało

pomiar
1 miesiąc temu
Reply to  6,65m

Czy asfalt jezdni głównej ma 6,65 m szerokości, czy tyle jest między wewnętrznymi krawędziami skrajnych linii, lub inaczej? Oraz czy podana szerokość poboczy to szerokość pasa z kruszywa, czy tyle jest między wewnętrzną krawędzią skrajnej linii a zewnętrzną krawędzią pasa z kruszywa, lub inaczej? Proszę o doprecyzowanie.

Tak se myśle
1 miesiąc temu
Reply to  pomiar

Po prawej i lewej stronie jezdni asfaltowej, za liniami ciągłymi powinno być co najmniej 1,5 metra asfaltu dodatkowo. Tak uważam, ale przepisów nie znam.

TmMu
1 miesiąc temu
Reply to  6,65m

zmierz na wjeździe, tam gdzie krawężniki nie ma 6,65 m, mówisz o poboczach na których gdyby najechał TiR to się oberwą razem z nim?

rowerowy
1 miesiąc temu

Ludzie mieli gdzieś, jak wykonywano pseudo drogi rowerowe, myśląc „nie obchodzi mnie to, bo jeżdżę samochodem”, albo „nie jest tak źle, mogło być gorzej”. Teraz tarnobrzeskie standardy dosięgły również kierowców.

Next
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

I dobrze. Czy kierowcy myśleli, że ciągi dla nich będzie inna jakość obowiązywać? Niech teraz nie narzekają, że mają wąsko, ciemno itd., bo i tak mają asfalt zamiast kostki i wystających poprzecznych krawężników.

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  Next

W Tarnobrzegu najlepiej poruszać się motorowerem, szczególnie takim z kabiną żeby nie moknąć i nie marznąć. Wystarczy mieć kartę motorowerową lub skończone 18 lat, jeździ się wygodnie po jezdniach, osiągalna prędkość jest wystarczająca do jazdy po mieście, a mniejsze gabaryty ułatwiają parkowanie oraz zmniejszają zużycie paliwa. Chętnie bym kupił jakiegoś AIXAMa lub coś podobnego, ale przy tych opłatach odłożenie pieniędzy na taki pojazd zajęłoby mi X lat.

Wbud
1 miesiąc temu

Ważne że się w zamku swieci 24 na dobę i las latarni nad bajorem poza sezonem

wacus
1 miesiąc temu

ludu tarnobrzesko galicyjski zadna obwodnica w tej miejscowosci nie jest potrzebna bo jest tam male natezenie ruchu juz dsawno o tym pisalem trzeba wam bylo te pieniazki wydac na bardziej potrzebne inwestycje

Tomi
1 miesiąc temu
Reply to  wacus

PALUJ – SIE.

byłem i widziałem
1 miesiąc temu

Przyczyna ginięcia saren to nie obwodnica, nie brak siatek tylko nadmierna predkość samochodów. Byłem, widziałem szarżujacych samochodami osobowymi, bo droga nowa i jeszcze nie ma wielkiego ruchu.

Bogna
1 miesiąc temu

To prawda

sese
1 miesiąc temu

Jeszcze tego nie bywalo aby oswietlac obwodnice.Co za glupki.

brzoza
1 miesiąc temu

Tytuł i jego eksploatowanie w lokalnych mediach samo w sobie oburzające..to co? Sarny mogą ginąć? Od lat był to ich dom, Był tam las.A teraz jest gówniana droga, która przyniosła więcej złego jak dobrego. … …coście uczynili z tą krainą….

odp
1 miesiąc temu
Reply to  brzoza

z tym karej zrobiły wiele osób że zygać się chce ze budzisz się w tym kraju
wszystko jest spier…….. lepiej było lata wstecz jak nie było asfaltu i tylko polne drogi
skoro zwierzyna i lasy są wytepiane efekty będą widoczne bardzo szybko
ale polska jest wolnym krajem ale polak dla polaka nie jest rodakiem tylko materialista i to sie nie poprawi jak weszliśmy do unii europejskiej i ludzie widza co jest grane i co tutaj sie wyprawia to jest widoczne gołym okiem szkoda o tym pisać

Wim
1 miesiąc temu

Tylko siatki zabezpieczą aby zwierzątka nie wpadały pod samochody

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Wim

A tym samym siatki uniemożliwią ludziom wstęp do lasu na spacer na grzyby bo sarny nie chcą korzystać z przejść pod wiaduktami-strata pieniędzy! Czy o to chodzi przecież te siatki żeby były skuteczne muszą mieć co najmniej 1,5 metra wysokości. Sarna jak każde zwierzę niech się uczy drogą eliminacji najgłupszych osobników z stada kolejne nauczą się nie wyskakiwać z rowów tuz przez samochodami !

naukowiec
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Proponuje zaprosić myśliwych. Niech wystrzelają sarny żeby nie było wypadków,. Jelenie też mogą wystrzelać. W zasadzie przy okazji króliki tez mogą wystrzelać.
Wtedy będzie na naszej tarnobrzeskiej obwodnicy bezpiecznie.

Marek
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Jesteś debilem

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Marek

Odezwała się intelektualna ameba. Jak nie wiesz czym się zrządzi świat przyrody i adaptacji do panujących warunków to zamilcz bo się ośmieszasz. A może powinieneś stać na drodze i zaganiać sarenki do przejść pod drogą albo lepiej zasponsoruj znaki drogowe dla saren może wtedy załapią o co biega:)

Lucka
1 miesiąc temu

Brawo panie Szwedo
Dziękujemy że Pan poruszył ten temat
Jeżdżę codziennie do pracy i jest ciemnica
Dzieci uczęszczają na karate tańce basen czy szkoły języków obcych
Aż strach pomyśleć jak kiedyś dojdzie do wypadku

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Lucka

To włącz sobie światła .

To że ty jeździsz do pracy to już trzeba latarnie włączyć ??
Jeździsz swoim czy busem ???
Kup sobie latarkę !!

Kolejny szlachcic czy co ???
Ten twój radny to chyba chce zabłysnąć jak jak VEL Parking ???
Cała kadencja cisza – nagle się przebudził , tylko po co ???

Nie wiesz Waść ???
Czy Radny nie słuchał na ostatniej sesji Pluty – SPAŁ. CZY ZAĆMIENIE MIAŁ ??
Głuchy czy nie zrozumiał ???
Bo na tępego nie wygląda
– ” skąd na to wziąść ” tak mówił mieszkaniec dymitrowa .

Niech lepiej zrezygnje , błazna z siebie nie robi i siedzi cicho jak ostatnie lata w BEZRADZIE , jego zadanie to tylko łapki podnosić a nie tylko koszty tworzyć dla mieszkanców
a jak taki filozof, cwaniak , dobrodziej to niech swoją dietę przekaże na oplaty za energię albo wskaże żródlo finansowania .
Jeszcze CO wam brakuje , chyba burdelu chociaż nie bo burdel już jest tylko prostytutek w burdelu wam brak.

Cienty Walenty
1 miesiąc temu

Powinni tam ginac radni !!!!!!

Jan
1 miesiąc temu

Tylko ogrodzenie moze pomóc. Zwierzeta maja przejscia i beda tam przechodzic,swiatla nic nie dadzą.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

Co ty waść opowiadasz ???
A kto zapierd….ł JELENIA i postawił przed urzędem na placu ???
No kto ??? Na czyje polecenie ???
Winny jest tarnobrzeski bożek z kłusownikami !!!

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://nadwisla24.pl/2016/11/30/6-metrowy-renifer-przed-magistratem-choinki-brama-na-rynku-swiateczny-klimat-w-tarnobrzegu-fotoreportaz/&ved=2ahUKEwiY2N6vmfT7AhVS6CoKHWAcBpkQFnoECCYQAQ&usg=AOvVaw3m9OkNq6RO5ahO_-Pls_Gm

Sarny ciągną do JELENIA , przewodnika stada co nie jest niczym dziwnym ( to natura) przed urząd !
Bez JELENIA sarny zgłupiamy i nie wiedzą gdzie i kiedy mają przechodzić.

Cienty Walenty
1 miesiąc temu

Jesli przy nastepnych wyborach do SEJMU znowu z niewiadomych powodow nie wybierzecie KAMILA KALINKE na posla to bieda i marazm w Tarnobrzegu tylko beda narastac !!!!!! KALINKA jest madrym i rozsadnym czlowiekiem majacy szerokie koneksje w rzadzie i moze tylko Tarnobrzeg pociagnac daleko naprzod w rozwoju ,inwestycjach oraz wielokrotnie zwiekszyc przyplyw srodkow z centrali na te cele jak np.Stalowa Wola ! Ale ludzie w Tarnobrzegu mysla jak „komuchy” i nie wiadomo dlaczego glosuja na przekor….?! Czy robia tym na zlosc KALINCE….? Absolutnie nie bo on ma juz swoja ugruntowana pozycje i stabilizacje oraz kontakty i tylko wyborcy sami sobie robia krzywde !!!!!!! A bez reprezentanta w SEJMIE to wkrotce bedziecie wybierac gdzie ma byc gmina w TARNOBRZEGU czy GREBOWIE lub GORZYCACH !!!!!! Przemyslcie to sobie poki czas i nie dajcie sie oglupic Mastalerzowi,Plucinie soltysowi,Bozkowi i innym nieudacznikom !!!!!!!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
57
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content