Kochasz Tarnobrzeg? Odwiedź „Upominki w bramie Dzikowskiej” czyli sklep z tarnobrzeskimi gadżetami (zdjęcia)

Kordegarda – kiedyś stróżówka w bramie zamku Tarnowskich w Dzikowie – dziś jedyny na mapie miasta punkt z upominkami o tematyce tarnobrzeskiej. Ty też możesz je mieć – odwiedź sklep i spraw prezent sobie lub komuś bliskiemu. Może już na święta?

Przez lata obiekt niszczał i podupadał, dawny blask przywrócił mu remont wykonany przez stowarzyszenie „Dzików”. Od tego roku w miejscu tym swą siedzibę ma sklep „Upominki w bramie Dzikowskiej”, który oferuje przede wszystkim niepowtarzalne gadżety związane z Tarnobrzegiem. Są więc filiżanki, kubki, kieliszki, piersiówki, karafki, szkatułki czy witraże a wszystko ręcznie zdobione motywami zamku Tarnowskich, miejscowych kościołów czy pomnikiem Bartosza Głowackiego. W symbole Tarnobrzega zdobione są też magnesy na lodówkę oraz niepowtarzalne, bo z najprawdziwszą siarką, z wydobycia której miasto kiedyś słynęło, szklane pojemniczki.

Dużym zainteresowaniem cieszy się pyszna „krówka tarnobrzeska”, przy czym każdy cukierek zaopatrzony jest w ciekawy opis różnych obiektów charakterystycznych dla miasta. W sklepie znaleźć można również ręcznie malowane drewniane i ceramiczne podkładki, puzzle, pachnące naturalne mydła a nawet naturalne miody.

Znajdziecie tu też coś do ogrodu, są karmniki i budki lęgowe dla ptaków, różne modele koszy wiklinowych oraz tematyczne zegary ścienne.
W najnowszej ofercie punktu są kalendarze na 2023 rok oraz zeszyty historyczne „Zdarzyło się nad Wisłą i Sanem”.

Punkt czynny jest od środy do niedzieli w godzinach 9:00 – 17:00

foto: Upominki w Bramie Dzikowskiej

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Skip to content