Tarnobrzeg: Remont ulicy Wiślnej zakończony (zdjęcia oraz video)

Zakończył się remont ulicy Wiślnej, w Tarnobrzegu. Prace kosztowały ponad 3 mln zł.

Zakres zadania obejmował remont istniejącej nawierzchni jezdni wraz z konstrukcją jezdni na odcinku 500 metrów, remont chodników, które znajdują się po obu stronach jezdni oraz remont parkingów. W ramach zadania wymieniono na nowe przydrogowe słupy oświetleniowe oraz dobudowano dodatkowy odcinek kanalizacji deszczowej.

Wykonano także pionowe i poziome oznaczenia drogowe zgodnie z opracowanym Projektem Stałej Organizacji Ruchu. Prace obejmowały także nasadzenia zieleni. W miejsce wyciętych trzynastu drzew i krzewów,  posadzono 30 drzew.

Zadanie dofinansowano z rezerwy subwencji ogólnej.

Wartość całkowita robót budowlanych – 3 002 799,92 zł. Kwota dofinansowania z rezerwy subwencji ogólnej – 1 376.000,00 zł

Data przekazania placu budowy: 23.08.2022 r. Termin wykonania zadania: 12.12.2022 r.

Wykonawcą było konsorcjum firm PBI Infrastruktura Spółka Akcyjna Kraśnik oraz PBI WMB Sp. z o.o. Sandomierz

info: UM Tarnobrzeg

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
74 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
co z pierwszeństwem?
1 miesiąc temu

Ja uważam że ulica Wiślna w obecnej postaci jest nieukończona, chodzi o zjazd dla rowerzystów na dół w kierunku Fregaty.. W tej chwili nie wiadomo jak prawidłowo jechać, brakuje znaków, w domyśle droga w kierunku przeprawy ma pierwszeństwo ale nie jest to oczywiste i nie ma w tym logiki, gdyż ta droga jest prostopadła do fragmentu prowadzącego prosto, jedynym sensownym rozwiązaniem byłoby dokończenie chodnika albo ścieżki po lewej stronie czyli tej obok lasu aż za skrzyżowanie. Tym bardziej że ten ruch od promu ma charakter wahadłowy, raz jest, raz nie ma ,dlatego fragment od promu do skrzyżowania NIE POWINIEN MIEĆ PIERWSZEŃSTWA. Niech prezydent i władze się wreszcie odniosą do tej kwestii

i nikt nie zapytał!
1 miesiąc temu

Oczywiście NIKT NIE ZAPYTAŁ. Więc pytanie będzie zadane publicznie albo na oddzielnej konferencji prasowej, no bo nie miał kto zapytać, nie miał kto sie dowiedzieć. Naprawdę na nic nie można liczyć, jednego prostego pytania nie można zadać na konferencji??

mach
1 miesiąc temu

jak było przed remontem? ruch jak choolera więc to priorytet jest przecież, skandal

sytuacja niejasna
1 miesiąc temu
Reply to  mach

tam był cały czas taki stan nieokreślony. Jedziesz z góry i przeważnie nic nie ma ,albo nagle wyjeżdża ci grupa samochodów raz na pół godziny, potem długo nic. Chodzi o bezpieczeństwo. Auta od promu jadą w sposób wahadłowy, natomiast w kierunku Fregaty ruch jest ciągły ,regularny. Ta droga powinna mieć pierwszeństwo nad odcinkiem od promu. To jest logiczne. Czekam aż ktoś się odniesie do tego problemu. To że droga jest wojewódzka w tym przypadku nie ma znaczenia, gdyż na skrzyżowaniu pierwszeństwo może być różnie ustalane

wrzos
1 miesiąc temu

NO ODBIOR DROGI DO NIKAD MUSI BYC W BLASKU FLESZY ! TYLKO PRZYWISLE ZYSKALO NOWA DROGE NIECH BEDZIE, ALE W CENTRUM ULICA PILSUDSKIEGO MOCNO PRZYNISZCZONA DO REMONTU, ULICA RUSINOWSKIEGO NA WIELOPOLU, ULICA SIARKOWA NA MIECHOCINIE KIEDY ICH REMONTY NASTAPIA?

wrzos
1 miesiąc temu

A ZAPOMNIALEM JESZCZE DODAC TAKZE WAZNE ULICE DO GENERALNEGO I SZYBKIEGO ICH REMONTU A WIEC UL. M.SKLODOWSKIEJ-CURIE NA SERBINOWIE, UL.DWORCOWA PRZY ROWNIE PASKUDNYM BUDYNKU DWORCA PKP, UL. MONIUSZKI NA PRZYWISLU.

z obserwacji
1 miesiąc temu
Reply to  wrzos

I okolice garaży przy lesie Kamionka. Skandal, że do tej pory nic z tym terenem nie poczyniono.

zocha
1 miesiąc temu
Reply to  z obserwacji

I za pawilonami na Wyspiąńskiego. Dramat !

Olo
1 miesiąc temu
Reply to  zocha

Nie zrobią, bo tylko wybrane umiłowane parkingi i drogi są robione, nawet jak tego nie wymagają.
To nie potrzeba realna jest wyznacznikiem, a elektorat, gdzie ich więcej, kto bliższy sercu, nawet ja teren nie jest miasta.

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Olo

Ilu inwestorów i nowych miejsc pracy powstanie przy tej ulicy ?

Olo
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

A ile jest inwestorów i nowych miejsc pracy przy tej wyremontowanej Wiślanej? Chyba dużo mniej

Gość
1 miesiąc temu

O jejku prezydent Bożek nie dogadał się z WODAMI POLSKIMI.
GDYBYŚCIE KILKA LAT TEMU NIE DALI SOBIE ODEBRAĆ TEJ INSTYTUCJI Z TARNOBRZEGA TO DZIŚ DOGADANIE NAPEWNO BYŁO BY ŁATWIEJSZE.
GDYBYŚCIE NIE DALI SOBIE ZLIKWIDOWAĆ REJONU ENERGETYCZNEGO W TARNOBRZEGU TO MOŻE OBWODNICA TRZECH ŚWIATEŁ BYŁA BY OŚWIETLONA. Itd. itp.

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Oczywiście OBWODNICA SZEŚCIU ŚWIATEŁ. Albo jak kto woli OBWODNICA imieniem KLĘSKI TARNOBRZESKIEGO SAMORZĄDU. Z rądami imienia byłych prezydentów Tarnobrzega. Każdy będzie miał swoje. Zasłużyli bo to oni zadłużyli i rozłożyli to miasto na łopatki.

Wyborca
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Prawda Tylko jak teraz wybrać żeby miasto nie poszło na dno.
Kiedyś Sandomierz był źle zarządzany.Jest skok i to widoczny przy równoczesnym upadku Rarnobrzegu.
W województwie podkarpackim potwierdzają to wszyscy wlodarze innych miast.
I jeszcze kredyt jako prezent dla przeszłej władzy

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Wyborca

I tu jest przysłowiowy pies pogrzebany. Wszystkiemu winna chora demokracja i prawo wyborcze. Jak można dopuszczać byłe kogo na tak ważne stanowiska w mieście. Nawet na prowadzenie wózka widłowego trzeba mieć uprawnienia a na kierowanie miastem już nie!!! Co prezydent Bożek, radna Kapuściak I Ogorzałek wiedzą o zarządzaniu miastem ? Pozostali zresztą też. Może znają się na historii, folklorze i zegarkach ale napewno nie na zarządzaniu miastem. Jaki musi być to podły system że daje im w łapy los ponad 40 tys. mieszkańców.
Druga kwestia to obowiązek wyborczy. Moim zdaniem wybory powinny być obowiązkowe. Bo jak każdy wie głosują zwolennicy dwóch obozów. Nazwę ich czerwoni i biali. W kraju i województwie wybierani są biali a w Tarnobrzegu od lat nieudolni czerwoni bo tu dużo pozostałości po PZPR milicji i ORMO. W najbliższych wyborach powinno być łatwiej bo już będzie wiadomo kto przejmie władzę w kraju. Ale czy to dotrze do czerwonych i zostaną w domach czy kolejny raz skażą swoje miasto na dalsze zatracenie?
Gdyby wybory były obowiązkowe to może miałby szanse wygrać ktoś wartościowy nie powiązany z tymi dwoma obozami.

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

P.s. Żeby było jasne nie jestem za radnym z białym kotem. Stracił wszystko w moich oczach gdy mógł być 6 miesięcy prezydentem i chociaż trochę się wykazać np przywracając stacjonarny punkt poboru krwi w naszym mieści. On zrezygnował na rzecz swojej partyjnej koleżanki a ja nie wiem do dziś dlaczego.
Ale z dwojga złego…

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Tak molestować KOTA oho !!!
Nieźle trzeba mieć pod sufitem ???

A Kaczyńsji jeżdzi po Polsce z armią milicjantów uzbrojonych w granatniki
– JUŻ WIEM DLACZEGO – SZUKA GOŚĆ KOTA a radny z Tbg go molestuje w miejscu publicznym !!!

Jeżdzi i szuka i wszystkich oskarża a to że DAJĄ w SZYJE , a to że dużo zarabiają ( lekarze) itd .

Ustrój
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Są 2 sposoby naprawy współczesnej demokracji, jeden na wzór Singapuru i drugi na wzór Lichtensteinu. Pierwszy polega na ustaleniu wysokich wymagań dla polityków, a co za tym idzie kandydatów. Drugi polega na ustanowieniu obok narodu drugiego jednoosobowego suwerena, który oprócz wykonywania swoich zadań pilnowałby i w razie potrzeby korygował poczynania pierwszego, czyli w praktyce nadzorował parlament, rząd itd. Niestety w obu przypadkach potrzebna jest większość konstytucyjna.

Kazek
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Ludzie nie mają samokrytyki Nie pcham się na stolek jak nie mam pojęcia o zarządzaniu Mieliśmy przykład jak kiepsko zarządzał LO
I wszyscy byli szczesliwi że wygrał A BYLO PEWNE ZE TO BEDZIE KLESKA DLA MIASTA

Widz
1 miesiąc temu

Przowienie prezydenta jak zwykle kwieciste Sukcrs goni sukces

Tylko mieszkańców Żal

Gospodarz_domu
1 miesiąc temu
Reply to  Widz

Chóru nie bedzie – bedzie balet!
A potem konferencja i seria zdjęć!

Szczepan
1 miesiąc temu

Brawo, Panie Prezydencie!
Prosimy o więcej!

TOLEK
1 miesiąc temu

Zdjęcie jest a droga nie odśnieżona

WANDA
1 miesiąc temu
Reply to  TOLEK

Na innym portalu jest więcej zdjęć Droga na osiedle nietknięta przez traktorek z plugiem

fach
1 miesiąc temu
Reply to  TOLEK

Szacun, że odbiór odbył się w realistycznych warunkach odśnieżania, odpowiadających temu, z czym muszą zmagać się mieszkańcy 🙂 Jeszcze większy szacunek należałby się, gdyby odbiór odbył się po zmroku przy zgaszonych latarniach 😉

Romek
1 miesiąc temu

Przecież to jakieś jaja są ! Czy każdy chodnik, pomnik, kawałek drogi itd muszą być tak hucznie ogłaszane, otwierane !! Przecież to jest obowiązek „włodarza” by remontować ulice i chodniki !! No ale ja się nie ma czym pochwalić to każdy zrobiony chłodnik jest powodem do DUMY ;)))) ŻAL !!!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Romek

Aż dziw że drogi obwodowej nie odbierali przez tydzięń ???
Bądź co bądź to ponad 9 km a i rond w CH??? nie wspominają o LATARNIACH .

Z obserwacji
1 miesiąc temu
Reply to  Romek

Lokalnego plebanka nie było i poświęcenia drogi 🙁
Trzeba powtórzyć imprezę 🙂

obywatel
1 miesiąc temu

Odebrana , dzień zaliczony a być może premia będzie ??? Nawet tam nie odśnieżono – oho to coś nowego ale cóż . Kasy nie ma ale są nowe słupy oświetleniowe a to coś. Najważniejsze że są nowe a że świecić nie będą to nic. Chyba, że będą świecić ale kto to wie co najwyżej w innym nie będą bo wyłączymy aby te mogły świecić ??? Tłum ludzi przybył bo to wielkie święto w TBG. Ścisk zajeb????ty niczym na pasterce!!! Dobrze, że mieszkańcy odpuścili bo wcisnąć się w ten tłum nie byłoby gdzie ???? Nawet ręki czy nogi nie mówiąc o reszcie ciał , w tym DUP ! Zatem sołtysie konferencji koniec i nadszedł CZAS, tanecznym krokiem w parach lub solo , pieszo czy w saniach do urzędu TUP TUP TUP już pora wracać. Odbiór zrobiony, konferencja była, fotka jest. a teraz już na nas czas , do gabinetów ogrzać się. W gabinetach , w ciepełku, przy świetle. przy kawuni na podział premii przyszedł CZAS, bo jak co roku tradycyjnie, zwyczajowo NA TO nadszedł CZAS. Pomyśleć pora nad kredytem, pożyczką a później na jakiś SKOK???? Woda podrożała ??? Jakim cudem kto to wie ??? Miała nie podrożeć a TU PATRZ –… Czytaj więcej »

obywatel
1 miesiąc temu

Poczytajcie !!!
To chyba były tarnobrzeski milicjant , ten dzięki któremu sołtys na medal ??
Kolega chyba sołtysa !??
Jeśli to prawda co piszą to już wiadomo kto to ???: W Tarnobrzegu mieli przrstrzegać prawa ????

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/nieoficjalnie-to-komendant-odpalil-granatnik-w-swoim-gabinecie/cr9ffl3

Juliusz Cezar
1 miesiąc temu

Panie Prezydencie, niech Pan przestanie się lansować!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Juliusz Cezar

„BOŻKOWA SZOPKA ” A niech się lansuje bo tyle pozostaje i tylko podczas lansu gawiedź go słucha . Mądry lud i tak tego bełkoru nieslucha ! Woda podrożała , jakim cudem kto to wie ? A miała nie podrożeć dla ludu ! Podrożała woda już trzy razy BOŻEK a zatem nawet woda BELFRA NIE SŁUCHA. ! Woda BELFRA nie sluchała BO NA SKOK BANDA BY NIE MIAŁA !!! Ludu, ludu tarnobrzeski słuchaj, Teraz czas świąteczny WIĘC BOŻKOYCH życzeń POSLUCHA ale CENA WODY i tak ch?? NIE USLUCHA. Ludu , ludu posłuchaj jak co roku życzeń belfra i usłuchaj ! Trudny rok to był, podwyżka wody, podatku a niebawem śmieci ! Zatem wszystko jak leci !! Trzeba się dzielić jak belfer gada W przyszłym roku podwyżka za śmieci To może latarnia i bożek wam drogę w nocy oświeci ! Ludu, ludu słuchaj aby było sprawiedliwie TRZEBA SIĘ DZIELIĆ będzie podwyżka dla WAS , to musi być TEŻ DLA NAS !! MY BELFRY z kumplami to nie obiboki BO PREFERUJEMY SKOKI. Podczas takich skoków nie ważne jest w jakim stylu się utrzymać ! ALE WAŻNE jest sporo na konto OTRZYMAĆ. Ludu , ludu słuchaj co belfer gawiedzi plecie ?? Jestem belfer uśmiechnięty… Czytaj więcej »

Cienty Walenty
1 miesiąc temu

A dlaczego na otwarcie tej autostrady nie zaproszono szefa kuchni we FREGACIE Jozefa RAJTARA …???!!!! Czego nie bylo wlasciciela FREGATY oraz jego syna Michala czyli DJ-a PRZEKRETA ????!!!!

Saris
1 miesiąc temu
Reply to  Cienty Walenty

Jozka Rajtara nie bylo bo pojechal na klusownictwo aby cos ustrzelic na swieta i Sylwestra ! A DJ-PRZEKRET syn wlasciciela FREGATY takze oszukuje ludzi przed swietami na wszystkie mozliwe sposoby aby bylo co do garnka wlozyc bo pracowac sie nie chce !!!!!

rowerowy
1 miesiąc temu

Kolejny po fragmencie Mickiewicza odcinek drogi wojewódzkiej 758 zmodernizowany bez utworzenia jakiejkolwiek infrastruktury rowerowej, wykonany na kształt Targowej lub bardziej Św. Barbary. Prawdopodobny niewypał przebudów dofinansowanych 35 mln z Polskiego Ładu miałby jeden duży plus: nie zrealizowanoby kolejnych modernizacji dróg „po tarnobrzesku”, ani nie pożyczonoby milionów na wkłady własne miasta.

i nikt nie zapytał!
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

No właśnie ja tu zadałem pytanie na forum i jak głową w mur, zero reakcji. To co idzie po lewej stronie wzdłuż lasu wygląda jak ścieżka rowerowa ,ale jest urwane. Tam powinien stać odpowiedni znak. Ja nie mam pojęcia jak tam trzeba jechać ,skoro od promu jest ruch wahadłowy a na wprost jest ruch stały w kierunku Fregaty i kto ma komu ustępować w tym miejscu ,szczególnie osoba która zjeżdża w dół i nie widzi co wyjeżdża od promu. To jest absurd i trzeba to podnieść publicznie. Dziwne że redaktor widząc komentarz jeszcze rano nie zadał tego pytania na konferencji

gosciu
1 miesiąc temu

Przeceniasz siebie i rzekome problemy.Wiecej pokory bo jesteś tylko pionkiem w grze kółkiem w maszynie i na którego rozterki chyba nikt nie zwraca uwagi

Kazimierz
1 miesiąc temu

To jest droga awaryjna – techniczna Nie wolno po niej poruszać rowerami…. ani tam biegac

Lucas
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Teraz możnaby co najwyżej pomalować wirtualne pasy rowerowe, bo droga wyremontowana, więc nie przebudują jej przez lata. Ale takie rzeczy w innych miastach, nie tutaj – niżej przykład z Białogardu.

comment image

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  Lucas

W Tarnobrzegu nie jest to możliwe z kilku powodów:
1 – „nie ma” pieniędzy na takie rzeczy;
2 – konkretne rozwiązania ustala projektant, a skoro ustalił takie, to takie będą;
3 – w urzędzie zgadzają się z tym co ustali projektant, więc się temu nie sprzeciwią;
4 – w mieście nie ma środowisk rowerowych, które mogłyby wymóc na urzędzie zmiany.
W sąsiedniej Jeziorni zupełnie inne standardy.

tbg
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

śniegu po pas ,a ten o rowerach,sanki,narty to tak

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  tbg

W Polsce 4 pory roku, w tym lato, a ten o przejściowych warunkach pogodowych. Odnośnie zaś „śniegu po pas”, to da się w takim jeździć na sankach i nartach? Bo po ubitym śniegu to i na rowerze można jeździć fachowcu.

Z obserwacji
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

ad.1) kasa jest,
ad.2,3) inne czynniki decydują, a nie projektant. Projektant tylko zaprojektuje drogę rowerową, a nie decyduje z jakiego ma być wykonana. Tłumaczenie w UM zrzucające wszystko na projektanta, to bajer dla niezorientowanych.
ad.4) zgadzam się, ale… w UM są osoby jeżdżące na rowerach i… nic nie wskórali. „Siła wyższa” decyduje?

Świat jest dookoła skostkowany, zabetonowany. Oglądam TiVi i widzę jak place wielu stolic, miast, tych mniejszych i tych większych nie mają zieleni. Jakieś drzewko czy kilka rośnie i tylko tyle zielonego. Najwyraźniej nie zdają sobie sprawy, że zieleń to płuca dla ludzi.

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  Z obserwacji

Ja podałem powody oficjalne, może z wyjątkiem czwartego. Natomiast nieoficjalnie niech każdy oceni samemu, ale myślę, że po regatach, anielskich miesięcznicach itp. większość ludzi ocenia podobnie. Kostka byłaby ok na ciągach z dopuszczonym a nie obowiązkowym ruchem rowerów jak u nas. Dla porównania w Niemczech czy Austrii takie ciągi są dobrowolne dla rowerzystów.
comment image

Kowalski
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

Szkoda Twojego zachodu. Ulice w mieście od lat są i będą robione jak na prowincji, wygodne właściwie tylko dla pieszych i to bez poważniejszych niepełnosprawności, a i to nie wszystkie. Z drugiej strony 99,9% ma to w dvpie, o czym świadczy brak protestów i pojedyncze skargi na ten temat. Jakoś przejdzie, jakoś przejedzie, więc dobre jest.

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  Kowalski

W sumie masz rację. Dla kogo tu się starać? Tylu rowerzystów było na konsultacjach rowerowych w listopadzie 2017 r.
https://youtu.be/si9y7Wb-aTo

Gdzie się podziali od tamtej pory ze swoimi postulatami i pomysłami? Na oznakowanych lub domyślnych szlakach pieszo-rowerowych z kostki?

Next
1 miesiąc temu
Reply to  Lucas

Oznakowanie na zdjęciu może być niezrozumiałe dla części kierujących i chyba jest nie do końca zgodne z przepisami. Poza tym wymaga dużej powierzchni malowania. Czytelniej i taniej byłoby namalować sierżanty rowerowe P-27 i odsuniętą od nich na 1,0 m kolorową linię wskazującą minimalny odstęp przy wyprzedzaniu.

rys.jpg
Lucas
1 miesiąc temu
Reply to  Next

Rzeczywiście zamiast zwykłego symbolu roweru powinien być sierżant rowerowy. Co do linii byłaby ona dużo mniej widoczna niż malowanie całego pasa, ale na początek możnaby z nią spróbować. Jednak w Tarnobrzegu nawet takie coś nie zostanie wprowadzone.

krokiewki
1 miesiąc temu
Reply to  Lucas

A to czasem nie są starsze sierżanty? A tak na poważnie, może lepiej po polsku czyli krokiewki rowerowe i już. Tak czy siak, nic dodać do tego co napisał Kowalski, w sedno, w punkt, jakoś sie pojedzie, jakoś się przejdzie. Przykład ulicy Wyspiańskiego, tam nie wiadomo czy szlak jest dla pieszych,czy obowiązkowy ,czy dobrowolny, dla rowerów. Takie niewiadomo co, podobnie z Mickiewicza, Moniuszki, 1 maja, al. Niepodległości, wymieniam tylko te główne. A jeśli już rysowac znak roweru to równolegle do szlaku, wtedy ma sens. A przy okazji, czy ktoś zauważył jak wyglądają aktualnie ścieżki rowerowe w mieście? Jeśli widział, to ma odpowiedź dlaczego jest jak jest

Łysy
1 miesiąc temu

To jak wyremontowali wiślaną to może armata z muzeum by wróciła na skarpę ? Niech młodzież zobaczy jaki sprzęt bronił miasta w 1939

z Tbg-u
1 miesiąc temu
Reply to  Łysy

Niektórzy nie zobaczą bo inni zniszczą. Nic się nie utrzymie. Co jest do zniszczenia to zniszczą.

Marzena
1 miesiąc temu
Reply to  z Tbg-u

Już jest zniszczona bo pokolorowana przez graficiarzy mimo że stoi w muzeum na Pawłowskiego ale jak by ją odmalować na zielono to mogłaby być fajną atrakcją nad Wisłą jak w latach 80tych. Warto to przemyśleć.

tbg
1 miesiąc temu
Reply to  z Tbg-u

i kundle resztę obsrają,a sprzątać po piesku?a po co?

gosciu
1 miesiąc temu
Reply to  Łysy

Młodzież nie śmiga tam gdzie stoi teraz armata a przy okazji zwiedzi muzeum siarki.

z Tbg-u
1 miesiąc temu
Reply to  gosciu

Śmiga, bo przy armacie, gdzie stoi dzisiaj, chlali piwsko, w jej pobliżu też. Każde miejsce dla alkoholików dobre.

Wątpiący
1 miesiąc temu

To jest ulica Wiślana a nie Wiślna. Ktoś coś po drodze popieprzył i wyszło, że Wiślna. Zwrócę się do prof. Miodka o komentarz dotyczący poprawności nazwy.

prawo drogowe
1 miesiąc temu

no to fajnie ze sie remontuje drogi ale ze są problemy z kierowaniem ruchu na drogach które prowadza do innych miast mam na myśli stalowa wole i sandomierz tam jest tragednia bo policja i staz miejska patrobuje ten obszar jak im sie podoba i kiedy chca a tam jest nadal najwieszke stezenie pojazdów w kazdy dzien i w kokretnych godzinach to jest pytanie do prezydenta miasta a pozostałe musze kierować do inspekcji dróg w rzeszowie bo nie widze jakiś uwag do tych organów

Krzysztof
1 miesiąc temu

A mi go w sumie …żal,… zmarznięty, samotny, położył prezydenturę i nadzieję dla miasta, każdy widzi tylko lans, którego już nikt nie kupuje… i nic… I nic …więcej ….

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Krzysztof
tbg
1 miesiąc temu

Kiedy zaczniecie odśnieżać?

Jjj
1 miesiąc temu

A na drogach i chodnikach lodówka Kto A to odpowiada!?

Kazimierz
1 miesiąc temu
Reply to  Jjj

Napij się kawy A fusy syp sobie pod nogi ,żeby się nie ślizgać

Z obserwacji
1 miesiąc temu

Wyremontowano, wreszcie (!) ulicę Długosza (w Miechocinie), po dłuuugim nierobieniu przy niej nic, kiedy zdarty był asfalt. Wyremontowano, wreszcie (!), ul. Wiślną (do promu i Fregaty).

Teraz pora na ul. Rusinowskiego (przy wieży ciśnień) i okolic garaży przy lesie Kamionka. Te dwa ostatnie wskazane miejsca to pierwszy od PRL-u nie remontowany krótki odcinek drogi (ponoć jest w planie do remontu), a teren przy garażach to nim się nikt nigdy nie zajął, nawet asfaltu nie wyłożono, kiedy wybudowano garaże.

janek
1 miesiąc temu

Ważne również dla tarnobrzeżan którzy odwiedzają np.Galerie Vivo w Stalowej Woli. Mała zachodnia obwodnica Stalowej Woli z tunelem pod torami już otwarta. W Stalowej Woli otwarta została w sobotę 17 grudnia tak zwana mała zachodnia obwodnica miasta. Gościem był minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

https://echodnia.eu/podkarpackie/mala-zachodnia-obwodnica-stalowej-woli-z-tunelem-pod-torami-juz-otwarta-zobacz-zdjecia/ar/c1-17136833

Pit Pot
1 miesiąc temu
Reply to  janek

Kto tam jeździ na zakupy, wolę Rzeszów lub Kielce, w aluminiowej woli nie byłem z 25 lat, jak co to tylko przejazd, ale nawet do Lublina jazdę na Sandomierz. Dlatego nie zachęcaj, wkrótce tunel będzie pod wodą.

heniek
1 miesiąc temu
Reply to  Pit Pot

Ja czesto jezdze do Stalowej Woli.Rzeszów?Bez sensu?Super ze bedzie krocej przez miasto do np.Vivo.A Castorama tez przy tej ulicy.

wojto
1 miesiąc temu
Reply to  Pit Pot

brawo stalowka stolica regionu sandomierskiego

Tunel w Tarnobrzegu
1 miesiąc temu
Reply to  janek

Taki tunel trzeba zrobić na wysokości Skłodowskiej w stronę Mokrzyszowa podczas remontu torów SW-TBG Ocice, na koszt PKP. Potrzeba do tego celu protekcji Ministra że SW.

super
1 miesiąc temu

Faktycznie.Dobre rozwiązanie dla tarnobrzeżan.W sobotę, 17 grudnia w Stalowej Woli dokonano otwarcia dwóch ważnych dla naszego miasta inwestycji drogowych: ulicy 11-go Listopada wraz z bezkolizyjnym przejazdem pod torami od Okulickiego do Przemysłowej oraz ulicy Granicznej.

https://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=26948

wściekły mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  super

Dużo jezdziłem i chodziłem dzisiaj po miescie i MA SA KRA !!!!!!!!!!!! nieodśnieżone chodniki i drogi. Uważam że jest to już stan zagrażający życiu i zdrowiu tarnobrzeżan i ze powstał z powodu rażacych zaniedbań zarządzających miastem. Na miejscu ludzi gnębionych przez um np obywatela po prostu zgłosił bym to do prokuratury. Ale kto ma sie zająć odsnieżniem jak jakała z rdmzostał tam wcisnięty po nominacji peło (przy okazji kolega z klasy sołtysa) i jego zastepca to tez nominat pełowski. „Fachofcy” wyrzuceni z innych firm … A sam sołtys mocno zajęty morsowaniem i koncertami na rynku. proponuję lepienie baławana po urzędem.

fach
1 miesiąc temu

A dlaczego nie Pan tylko obywatel i dlaczego od razu do prokuratury? 🙂 Ulice to obiekty budowlane, tak jak domy prywatne, bloki wielorodzinne itd. W związku z tym utrzymanie ulic w należytym stanie podlega nadzorowi budowlanemu. Dlaczego więc Pan nie zgłosi sprawy do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego powiatu grodzkiego? Jak sam Pan podpisał jest wściekły, więc powinien być zmotywowany do interwencji w tej sprawie 😉

Z obserwacji
1 miesiąc temu

Przy przejściach dla pieszych zalega breja śnieżna i woda. Trzeba to przeskakiwać, coby butów nie zmoczyć, a to może się skończyć upadkiem. Łopaty powinny pójść w ruch. Tak było w przeszłości i tak jest teraz, tylko, że kilka lat wstecz po interwencji tego najwyższego w Tbg, chyba Mastalerza, wreszcie zaczęli z tym robić porządek, łopatami.

obywatel
1 miesiąc temu

Nie trzeba lepić , wystarczy popatrzeć na mocno zapracowanego i jego kupli .
Szkoda tylko że mieszkańcy tego nie widzą .

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
74
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content