Tarnobrzeg będzie dystrybuował egzotyczny węgiel, w preferencyjnej cenie po 1850 zł za tonę

Tarnobrzeg będzie dystrybuował egzotyczny węgiel, w preferencyjnej cenie. Tona surowca z Indonezji i Tanzanii kosztować będzie 1850 zł. Na razie jednak,  węgla w składzie przy ul. Litewskiej nie ma.

Maksymalnie będzie można kupić trzy tony węgla, do 30 kwietnia 2023 roku. Podczas wczorajszej konferencji prasowej zapytaliśmy naczelnika Piotra Pawlika, kiedy mieszkańcy będą mogli kupić ten surowiec.

– Decydującym czynnikiem jest to, kiedy otrzymamy informację od dystrybutora, że możemy przyjechać po węgiel, bo węgiel na składzie w Biłgoraju dla nas jest, tylko jest kwestia ustawienia kolejek u nich (…) Mieliśmy pierwotną informację, że jest dla nas dostępny od ręki, natomiast czekamy w tej chwili na wystawienie awizo. UNIKAT w każdej chwili jest gotowy pojechać, jak tylko dostanie informację od nas, że może jechać – tłumaczy naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska. – Mam nadzieję, że ten węgiel będzie dostępny dla mieszkańców końcem tego tygodnia lub początkiem przyszłego – dodaje.

PREFERENCYJNA SPRZEDAŻ WĘGLA – informacja dla mieszkańców w zakresie preferencyjnej sprzedaży paliwa stałego

Umowy

Miasto Tarnobrzeg w dniu 7 grudnia 2022 roku podpisało umowę z PGE Paliwa Sp. z o.o. który jest dostawcą węgla dla Miasta. PGE paliwa Sp. z o. o dysponuje węglem z Indonezji
i Tanzanii.

W dniu 14 grudnia 2022 r. Miasto Tarnobrzeg podpisało umowę z Firma Handlowo Usługową UNIKAT. Firma UNIKAT będzie dystrybuowała węgiel dla mieszkańców miasta.

Węgiel będzie można odebrać ze składu zlokalizowanego przy ul. Litewskiej 14. Możliwy jest także dowóz węgla do miejsca zamieszkania za dodatkową opłatą na rzecz dystrybutora i w terminie z nim uzgodnionym.

Procedura zakupu

Warunkiem koniecznym do zakupu węgla jest uzyskanie prawa do zakupu węgla w wyniku pozytywnej weryfikacji wniosku złożonego do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu ( druk wniosku jest dostępny na stronie MOPR ). O wyniku weryfikacji wniosku każdorazowo MOPR poinformuje wnioskodawcę.

Mieszkaniec który uzyskał prawo będzie mógł zakupić węgiel (sortyment orzech lub ekogroszek) za kwotę 1.850,00 zł brutto za 1 tonę, wpłacając właściwą kwotę, zgodną ze złożonym wnioskiem, na konto Urzędu Miasta Nr 28 1240 6292 1111 0011 2106 1978.

Po zaksięgowaniu środków i wystawieniu faktury przez Urząd Miasta, mieszkaniec otrzyma telefoniczną informację, o możliwości odbioru faktury z Biura Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Tarnobrzeg. Faktura jest potwierdzeniem zakupu węgla od Miasta i jest jedyną podstawą do wydania węgla przez Firmę FHU UNIKAT.

Odbierając węgiel, mieszkaniec będzie zobowiązany podpisać kartę odbioru węgla. W przypadku gdyby węgiel na składzie miała obierać inna osoba niż wskazana na fakturze, konieczne jest przedstawienie upoważnienia podpisanego przez osobę na którą wystawiony jest dokument sprzedaży.

Miasto nie ma wpływu na jakość i miejsce pochodzenia węgla

Miasto w ramach umowy z PGE paliwa Sp. z o. o zadeklarowało zakup 1400 ton paliwa stałego ( węgla/ekogroszku). Jest to ilość która może ulec zmniejszeniu lub zwiększeniu. Nie jest wiążąca dla miasta. Została ustalona na podstawie telefonicznego rozeznania.

W pierwszej transzy Miasto natomiast zamówiło 325 ton i jest to ilość za którą będzie musiało zapłacić bez względu na to czy zostanie sprzedany czy nie. Ilość ta została ustalona na podstawie wniosków zgłoszonych do MOPR przeddzień zamówienia.

Na dzień 15 grudnia MOPR pozytywnie rozpatrzył 295 wniosków o węgiel. Natomiast pozytywnie rozpatrzonych wniosków o dodatek węglowy, który uprawnia ubiegania się o zakupu węgla po preferencyjnej cenie na dzień 15 grudnia jest ok. 1450.

info: własne, UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
36 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alf
1 miesiąc temu

Nie dotarł panie Redaktorze tylko być może dotrze w przyszłym tygodniu najwcześniej. Ludzie czekają i gotowi na skład po odbiór węgla którego nadal nie ma przyjechać.
Inna sprawa ,że inni sprzedają już od prawie miesiąca .

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Ciekawe czy to z tej partii dojedzie co się palić nie chce ????
Loch sołtys to może być licha dostawa
A co wtedy ????

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Rząd ręce umywa . Miasto może mieć problem z reklamacją , Podobno ten z importu oprócz Kazachstanu jest dużo gorszej jakości niż nasz krajowy. Nie wiem jak , ale część samorządów się postarała i załatwiła krajowy. Inni biorą to co dają

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Stawiam na kolumbijski !

starszypiecowy
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Dobry i taki co się słabo pali niż pomalowane na czarno kamienie

Barbara
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Tak UM nie ma wpływu na jakość węgla ,bo na samym końcu zabrał się za niego podczas gdy inne gminy jakiś czas temu zajmują się węglem . Z polskich kopalni sprzedają gminy a nam został najgorszy egzotyczny ,który wcale się nie pali .

U.M.-T.B.G.
1 miesiąc temu
Reply to  Barbara

TO, NIC ze sie nie pali.Ale wyglada, I kosztuje jak wegiel.!!

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Barbara

Problem w tym ,że tego sortowanego węgla na nabrzeżach jest za mało. Nie nadążają a i tak węgiel dla ciepłowni jest rozwożony poza kolejnością. Gminy dostają to co leży aktualnie w porcie. Nie mają kompletne żadnego wyboru.

Jezioran Tarnobrzeganu
1 miesiąc temu

To będzie bardzo egzotyczna zima skoro egzotyczny węgiel. Już wyczuwam ten zapach egzotycznego powietrza unoszącego się nad Tarnobrzegiem. Indonezja, Tanzania… Ehh

szczepan
1 miesiąc temu

Nie ma znaczenia pochodzenie, a jakość.
T

Olo
1 miesiąc temu
Reply to  szczepan

A nie przyszło do głowy że miejsce wydobycia inplikuje jakość? A w węglu akurat tak jest . Broń Boże niekupujcie węgla z Tanzanii . Jest „niepalny” ( niską zawartość substancji lotnych) ten z Indonezji jest lepszy , co nie znaczy że dobry . Do kolumbijskiego mu brakuje ….

Kazimierz
1 miesiąc temu

SMROD ! NAZYWAJMY RZECZY PO IMIENIU

walt
1 miesiąc temu

a duda długopis prezesa i pacynka partii mówił niedawno,że mamy krajowego węgla na 200 lat 🙂
a pelikany łykały 🙂

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Premier z kolei mówił niedawno o nadmiarze bogactwa węgla ale w portach. Jak widać dowiezienie do odbiorców w większości kraju potrwa co najmniej do przyszłego roku . Dostawy są bardzo małe i rozłożone w czasie z powodów logistycznych . Są też podobno problemy z sortowaniem takich ilości na nabrzeżach

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Premier ten też otwierał w 2019 roku najnowocześniejszą kopalnie w Europie – ten węgiel chyba z tej kopalni jastrzębskiej spółki , Z SZYBU
: JAN PAWEŁ ????
Super węgiel tylko złoża nadającego się do wydobycia brak ????

Janusz
1 miesiąc temu
Reply to  walt

A oprócz tego TVP info które propagandą przebija już dziennik telewizyjny emitowany za komuny pokazywali bocznice kolejowe z wagonami pełnym węgla ale z 2021 roku

Dzikowiak
1 miesiąc temu

Było brać węgiel od Stalowej już byście mieli. Obskoczyli wszystkie sąsiednie gminy

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Dzikowiak

No tak ale PREZES czwórmiasta Dariusz Bożek ma dzielnice Tarnobrzeg w DUP???IE – peryferie na końcu !

DIM Team
1 miesiąc temu

W Tarnobrzegu węgla jeszcze nie ma a gminy z powiatu tarnobrzeskiego już węgiel sprzedają. Niektóre nawet już od 2 grudnia. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid062mUuChUf4m5J8pcME4LCdchZFkC3e76k8sFRBrV3q4Pu2fJwHKsNxh4L5LZa8Wol&id=100082569604587

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  DIM Team

A czego WY oczekujecie od Bożka, Pluty , doktora i urzędników z Tbg ???
NO CZEGO ??? Odpierd???? i ODJEB???

Kiedy miał na to znaleść CZAS ??
NO BOŻEK kiedy ???
Co wy kur??? sobie myślicie CO ??

MA WAZNIEJSZE sprawy niż to ,
teraz trzeba kredyt zalatwić na skoki
a nie pierdołami się zajmować , ważne że kiedyś może będzie , oby tylko do końca kadencji zdążyć .

Tu morsowanie, tu tańce, tu jest konferencja , odbiory , zgjęcia itd !

Samo to mu 24 h zajmuje na dobę
i co ma się belfer SKLONOWAĆ ???
Teraz przecież grudzien a w grudniu mikołajki, imprezy ( swięto kopaczy) , mikołajki a tu jeszcze trzeba premie podzielić tradycyjną i co najważniejsze KLIP z życzeniami świątecznymi i na nowy rok !
Wiecie owce ile to czasu zajmuje ???
W klipie będzie o ” potrzebie DZIELENIA się”.Tak więc dzielcie się węglem i tyle !

Aż dziw że w grębowie WÓJT załatwił już i jest , o dziwo też belfer ale to jest wyjątek potwierdzający regułę ???

Barbara
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Tak w Grębowie już jest i z polskich kopalni i prawdopodobnie po 1500 zł

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Barbara

Przecie o tym wiem !
Sąsiedzi mojego rancza już pałą i się grzeją a co najciekawsze jeszcze jak do Tbg zawitał mróz i śnieg .
Placą mniej za wodę, za śmieci , zakład komunalny gminny , śmieci chyba zbiera ta firma co przetarg w Tbg przegrała i o podwyżkach ani słychu.
Pod wodzą prawdziwego gospodarza ( też nauczyciel) za ubiegły rok chyba 5 mln na plusie gmina , asfalt nawet w pola prowadzi I JEBANEG???LANSU nie ma !!!

gosciu
1 miesiąc temu
Reply to  Barbara

Cena wynosi 2000 zł beż transportu więc szału nie ma

orzeł
1 miesiąc temu

zapiszcie się do Gosi to będziecie mieli wungiel od ruskich. Tani i dobry 🙂 a jak pokrzyczycie to za friko i jeszcze wam dopłacą wróblami

Józek
1 miesiąc temu

Grubo! Wyngiel je we wsi, coś się kroi.

Imię
1 miesiąc temu

Tarnobrzeg nie odśnieżony będziemy pamiętać przy urnie wyborczej

Parking
1 miesiąc temu
Reply to  Imię

Co to jest.Oplaty za parking ale snieg nie uprzątnięty
To za co ja płacę.Straz miejska pilnuje co do minuty.
Czy Bożek przyjmie taka krytykę czy będzie mówił że jest okey .
Sukces goni sukces

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Parking

Ta straż nic nie piłnuje , nie opowiadaj takich rzeczy !
Jakbyś wasć nie wiedział – pilnują monitorów z nich bitoringiem
A TU TYLKO POLUJĄ aby mandacik wpierd…ć – TYLE .

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Imię

Jak dobrze , trzeba pamiętać I ODŚNIZYĆ
ODŚNIŻAJĄCYCH co do jednego SKU????

Jjj
1 miesiąc temu

Zima w pełni a tu plany na sprzedaż węgla Europa upada

Tak
1 miesiąc temu

Daliście ciała urzędnicy i wasz prezydent z odśnieżaniem miasta zapamiętamy przy wyborach

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Tak

Czego się Waść przypierd???
Miasto egzotyczne z palmami to i węgiel też .
Belfry, z doktorem i kumplami oglądali prognozy pogody , więc o co Ci chodzi ?
Zapowiadali opady a także mówili , że zawieje i zamiecie – więc czekają aż zawieje i zamiecie – w czym rzecz ??
Po co zawczesnie się przypierd????

Czy nie wiesz Waść , że są ważniejsze rzeczy dla belfra i urzędników ??
Teraz czas na premie i chodzą tanecznym krokiem w urzędzie i echo niesie ” TUP, TUP , TUP
bo w urzędzie jest mnóstwo pazernych DUP!

Alf
1 miesiąc temu

Zobaczymy kiedy rząd za pośrednictwem spółek skarbu państwa dostarczy ten węgiel na skład. Czytam ,że jaja są z dostawami

GrubaZośka
1 miesiąc temu

Jak czytam takie newsy to od razu mam ochotę iść na posiedzenie i bezstresowo wyprodukować dorodnego kreta na motorówke

Barbara
1 miesiąc temu

Ten węgiel nie nadaje się do palenia Przeczytajcie opinie . Tylko 20% tego węgla się spala , więc cena nie jest w ogóle niska a wręcz przeciwnie jest zbyt wysoka . Inne gminy sprowadziły węgiel z polskich kopalni i to po cenie 1500 zł .
Nie dajcie się nabrać. Węgiel z Indonezji zawiera dużo mułu i można z niego lepić kulki.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
36
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content