Pikniki firmowe – dlaczego warto je organizować?

Letnie dni to idealny moment na aktywności na zewnątrz. Imprezy firmowe typu „outdoor” czyli na świeżym powietrzu cieszą się ogromną popularnością we wszystkich firmach i przedsiębiorstwach. Oprócz zdrowej dawki tlenu pozbawionego bezdusznych filtrów i dźwięków klimatyzacji, mamy do dyspozycji łono natury i olbrzymi obszar do zagospodarowania. Możliwości zdają się być niczym nieograniczone, a dobra zabawa jest wręcz gwarantowana. Wielu z nas zadaje sobie jednak pytanie, dlaczego warto organizować takie pikniki na podłożu firmowym? Co daje nam zabawa na świeżym powietrzu w towarzystwie koleżanek i kolegów z pracy? Argumentów przemawiających za piknikami firmowymi jest bardzo wiele, a my wymienimy te najważniejsze.

 

Argument pierwszy. Pokaż, że ci zależy.

Możemy rzecz jasna zorganizować kolejną imprezę w naszej firmie, w pomieszczeniu zamkniętym, podczas gdy piękna pogoda na zewnątrz będzie wywoływać stęsknione miny pracowników. Możemy oczywiście urządzić przyjęcie w restauracji lub klubie podczas gdy inne firmy zorganizują porządną imprezę na łonie natury. Duże korporacje i przedsiębiorstwa chętnie korzystają dziś z z możliwości zbudowania sceny, postawienia food-trucków i zatrudnieniu hostess do obsługiwania gości gdy ci bawią się przy dźwiękach dobrej muzyki i raczą się przepysznym jedzeniem. Podmioty, które decydują się na takie rozwiązanie z miejsca stają się bardziej popularne wśród pracowników, ale zyskują również lepszą renomę w swojej branży. Prezes wydał właśnie pieniądze na porządną imprezę dla swojej kadry, z której to zabawy teoretycznie nie ma nic a jednak postarał się, by jego/jej personel dobrze się bawił tego dnia i niczego im nie brakowało. Takie podejście budzi szacunek wszystkich i jest doskonałym argumentem za takimi eventami.

Argument drugi. Integracja „samoistna”

W odróżnieniu od innych imprez integracyjnych, piknik firmowy dla pracowników może, ale nie musi zawierać zabaw zespołowych czy konkursów, w  których panuje atmosfera przyjaznego współzawodnictwa. Oczywiście, nikt nam tego nie zabroni a wszelkiego rodzaju konkurencje, zabawy, teleturnieje i tym podobne są mile widziane. W tym przypadku jednak możemy pozwolić sobie na zaproszenie dobrego zespołu, zapewnienie dobrego jedzenia i rozruszania tej rozrywkowej maszyny niejako samoistnie. Uczestnicy będą chętnie ze sobą rozmawiać pomijając tematy zawodowe. Zaczną się żarty, śmiechy, taniec. Wszyscy poczują się jak gdyby spontanicznie przyszli na imprezę ogólnodostępną. Jest okazja poznać się bliżej, zacieśnić więzy, nawiązać nowe relacje. Przestajemy być dla siebie jedynie anonimowymi pracownikami korporacji. Stajemy się ludźmi, mamy imiona, nazwiska, pasje i zainteresowania.

Dobrze zrobiony event to gwarancja sukcesu

Jeśli zaufamy odpowiedniej agencji eventowej, pozwolimy zrobić tą imprezę profesjonalnie i z pomysłem, możemy spokojnie liczyć na pozytywny odzew kadry, wypoczęty i gotowy do działania zespół i dobrą opinię w środowisku. Te trzy argumenty przemawiają za piknikami firmowymi jak żadne inne. Pikniki tematyczne, koncerty, zabawy, konkursy i tym podobne atrakcje aktywizują nasz personel i prowokują do kooperacji, relacji interpersonalnych poprzez dobrą zabawę. Organizacja pikniku firmowego to niełatwe zadanie, ale też nie trzeba mierzyć się z tym wyzwaniem samodzielnie. Odpowiednia firma zajmująca się organizacją tego typu przedsięwzięć zadba o wszystkie najdrobniejsze szczegóły i dostosuje wszystko do naszego pomysłu i profilu firmowego. Dobra zabawa i team building będzie dział się na naszych oczach przy minimum naszego wysiłku i maksimum zadowolenia pracowników.

materiał partnera

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content