Wzywają prezydenta do zorganizowania konsultacji z mieszkańcami w sprawie lokalizacji spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim”

Nowe prezydium Tarnobrzeskiej Rady Kobiet wystosowało pismo do prezydenta Dariusza Bożka, w którym proszą o zorganizowanie konsultacji z mieszkańcami, w sprawie lokalizacji spalarni nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Na grudniową sesję RM ma wrócić temat zamiany terenu należącego do miasta leżącego obok Mariny, na działkę na której ma zostać wybudowana spalarnia śmieci, której właścicielem jest Skarb Państwa. Zgodę na to działanie, muszą wyrazić tarnobrzescy radni.

TREŚĆ PISMA PREZYDIUM TARNOBRZESKIEJ RADY KOBIET DO PREZYDENTA TARNOBRZEGA, DARIUSZA BOŻKA

Szanowny Panie Prezydencie,

Tarnobrzeska Rada Kobiet zwraca się do Pana z uprzejmą prośbą o zorganizowanie spotkania informacyjnego dla mieszkańców miasta Tarnobrzega dotyczącego planów budowy spalarni odpadów nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Takie konsultacje z mieszkańcami Tarnobrzega są konieczne w obecnej sytuacji, kiedy miasto stoi w przededniu nabycia działek pod budowę spalarni. Oczekujemy z Pana strony zaproszenia na spotkanie niezależnych ekspertów, przedstawicieli strony społecznej Stowarzyszenia Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim, przedstawicieli inwestora czyli firmy FCC Environment, władz miasta Tarnobrzega, radnych miasta, rad osiedli, przedstawicieli Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Decyzja władz miasta o zlokalizowaniu spalarni nad jeziorem naszym zdaniem powinna być szerzej skonsultowana ze społecznością lokalną gdyż do tej pory nie odbyło się ani jedno ogólne spotkanie z mieszkańcami poświęcone tej inwestycji. Odbyły się jedynie spotkania osiedlowe, inicjowane przez stronę społeczną, na których mieszkańcy gremialnie opowiedzieli się przeciw budowie spalarni w sąsiedztwie ich zabudowań. Mieszkańcy osiedla Miechocin wnioskowali nawet o przeprowadzenie referendum, do którego Pan Prezydent się nie przychylił.

Naszym zdaniem szersze konsultacje są konieczne przede wszystkim z tego powodu, że inwestycja ta w sposób znaczący wpłynie na środowisko, zdrowie mieszkańców oraz zmianę przeznaczenia terenów rekreacyjnych nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Pragniemy nadmienić, że ta decyzja wzbudza ogromne kontrowersje i niezadowolenie wśród poinformowanych mieszkańców Tarnobrzega. Pod petycją strony społecznej Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim podpisało się już około 4000 tys. osób. W związku z tym konieczne jest uszanowanie głosu społecznego i zapobieganie konfliktowi.

Liczymy na pozytywne ustosunkowanie się do naszej prośby.

Prezydium Tarnobrzeskiej Rady Kobiet: Grażyna Potańska, Małgorzata Zych, Monika Stępień

Tarnobrzeska Rada Kobiet_pismo w sprawie konsultacji_spalarnia_17.12.2022

Subskrybuj
Powiadom o
92 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
walt
1 miesiąc temu

fajnie niedawno o spalarni śmieci wypowiedział się kudłaty prezydent Stalowej Woli… że nie będzie się wypowiadał bo sami planują podobną inwestycję i są konkurencją.

będzie naprawdę zabawnie jeśli u nas uwalą tę inwestycję a za kilka lat ci co do tego doprowadzą będą ujadali bez ustanku ile to do owej Stalowej Woli tracimy 🙂

jak w Tarnobrzegu za mlecznej ekipy przyjeżdżali inwestorzy i chcieli aluminium przerabiać i tym podobne to nie miał z nimi kto ciastka zjeść i kawy wypić więc dziś ujada się,że Tarnobrzeżanie pracy szukają poza miastem,ba są czasami do tego zmuszeni.

i znowu będzie staropolskim zwyczajem powtarzane : czemuś biedny ? boś głupi ! czemu głupi ? boś biedny 🙂

perfidia losu jaka dotyka miasta Tarnobrzeg pewnie sprawi,że w 2024 wybiorą nam aparatczyka z pisu na prezydenta a władza nawet w sejmiku się nawet zmieni i nie obliżemy nawet 10% tego co wspomniana Stalowa za czasów gdy pisuar pompował kudłatego i jego ekipę.

DJB
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Dokładnie tak – jak w Tarnobrzegu nie będzie spalarni, to za jakiś czas zaczną narzekać, że w Stalowej jest, a my tak dużo płacimy za śmieci. A gdy mamy możliwość być bardziej niezależni, to się atakuje Prezydenta, że ma jakąkolwiek wizję rozwoju.

Realista
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Jak się ma wizje rozwoju to się ma alternatywna lokalizacje.

Jan
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Stalowa wola nigdy nie zgodzila by sie na komercyjną spalarnię. Nie rozumiesz czlowieku,ze w stalowej spalarnie wybuduje miasto a nie zagraniczny koncern. Nie rozumiesz roznicy,jestes chory?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

Właśnie w tym jest tu problem.
Wszędzie teraz to inwestycje miejskie, gminne a tu musi być tylko prywatne i najlepiej z zachodnim kapitałem.
Ktoś tu brał nauki u Balcerowicza .
Chyba że chodzi o co inne ?????

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Lepiej być biednym niż chorym cierpiącym człowiekiem – to chyba już powinieneś wiedzieć ! Poczytaj o szkodliwości aluminium, spalarni bo się totalnie ośmieszać się swoją wiedzą !

walt
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

ty jesteś wyjątkowo chory obłąkany ruski trollu więc pouczaj swoją starą prostaczku :*

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  walt

haha dobrze dobrze kozacka onuco 🙂

gosciu
1 miesiąc temu

W tym mieście wszystko budzi kontrowersje dlatego stoimy w miejscu.Uwielbiam i bawią mnie takie zwroty jak w tym oświadczeniu że wśród poinforowanych mieszkańców inwestycja wzbudza kontrowersje i niezadowolenie.Niniejszym informuje że jestem poinformowany i ta inwestycja nie wzbudzą we mnie żadnych kontrowersji i niezadowolenia Powstaje w strefie przemysłowej , jest zgodna z planem zagospodarowania przestrzennego więc w czym jest problem a opinie tzw ekologów tyle mnie obchodzą co zeszłoroczny śnieg .Gdyby tzw ekolodzy decydowali pewnie byśmy jeszcze na drzewie siedzieli

walt
1 miesiąc temu
Reply to  gosciu

ale tu nie ekolodzy rzucają cień na inwestycję tylko jest to inspiracja polityczna… aż się zychowa z potańską złączyły w jedność byle tylko bruździć 🙂

i mówią o skutkach dla środowiska a nie zauważyły,że był tam kombinat chemiczny od kilkudziesięciu lat.
to gdzie umiejscowić taką spalarnię ?

będzie wesoło jak inwestor powie : dobra nie chcecie ? trudno,znajdziemy inną lokalizację.
cześć,pa.
tylko to taki śmiech przez łzy.

Jacek
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Dobrze powiedziane: był. Już nie jest, a jezioro powstało tam w pewnym celu. Na pewno nie po to, żeby dalej niszczyć środowisko.

Szymon
1 miesiąc temu
Reply to  walt

To nie polityka, a walka o zdrowie mieszkańców Tarnobrzega.

Wiktoria
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Jak odejdzie to otworzymy szampana i wypijemy nad pięknym Jeziorem Tarnobrzeskim

Jacek
1 miesiąc temu
Reply to  gosciu

Oprócz ciebie są też inni mieszkańcy, którzy tego nie popierają. Już nawet nie sama spalarnia wzbudza tyle kontrowersji to jej lokalizacja. Ty chyba na prawdę chcesz się opalać i pływać obok sterty śmieci, bo nie oszukujmy się, tak to będzie wyglądać.

gosciu
1 miesiąc temu
Reply to  Jacek

Kotłownia węglowa dzialajaca obok lasu zwierzynieckiego rocznie soska setki jeśli nie tysiące ton węgla a jednocześnie nowoczesna kotłownia gaxiwa z kotłami firmy viessmann na ul Sikorskiego nie działa.Nie słyszałem ani jednego głosi protestujący by zamknąć kotłownie węglowa a uruchomić gazową.Spalarnia przeszkadza na obrzeżach miasta a kotłownia węglowa nie.Himalaje hipokryzji.

walt
1 miesiąc temu

Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim podpisało się już około 4000 tys. osób

kłamstwo !
pod petycją podpisało się na ten moment 460 osób z państwem Zychami na czele.

DJB
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Dobrze, że ktoś zwraca uwagę na takie rzeczy. To bardzo ważne, gdyż pokazuje, że tak naprawdę tylko garstka ludzi jest przeciwko temu, aby Tarnobrzeg miał własną spalarnię.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Nie własną spalarnię tylko prywatna z zagranicznym kapitałem – rozróżniaj podstawowe pojęcia ekonomiczne !

DJB
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

To jeszcze lepiej – miasto nie będzie musiało w to inwestować i utrzymywać, bo koszty będą po stronie tej firmy. A my będziemy czerpać z tego podatki, opłaty i inne profity. W dodatku opłaty za odbiór śmieci nie będą tak wysokie, jakby były gdyby to spalarnia Stalowej Woli obsługiwała Tarnobrzeg. Więc w czym problem?

Dora
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

W tym problem, że ja chcę długo żyć.

Jacek
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Niby dlaczego miałyby opłaty być niskie? Inwestor będzie do ciebie dokładał, bo miasto (np. Stalowa Wola) jak mówisz nie było w stanie utrzymać kosztów na niskim poziomie? Ciekawa teza, ale kompletnie nie logiczna. Mógłbyś bardziej przychodzić kalkulacje kosztów spalarni miejskiej i porównać z tymi, które ma zaoferować spółka FFC.

Mirka
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

To nie spalarnia dla Tarnobrzega, ale kilku województw. Śmiecie TBg to 4 procent tego co tam spalą.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Mirka

Ale o tym nie napisze – bo po co leszcze mają wiedzieć.
Najlepsze jest to że niby ta spalarnia ma dawać energię i ciepło dla miasta
????
W jaki sposób to będzie robić
to ani slówka ???

Kiedyś niedaleko od tego miejsca był chyba Ratar( lub coś podobnego)
ciepłownia i przesył do miasta był nieopłacalny ?
Jakim cudem teraz będzie opłacalny ???

DJB
1 miesiąc temu
Reply to  Mirka

A niech spalają jak najwięcej, miasto będzie mogło doliczać za to dodatkowe opłaty. Co z tego skoro ta firma chcąc prowadzić spalarnie będzie musiała spełniać wymogi unijne w zakresie dbania o środowisko. W innych krajach działają spalarnie śmieci nawet w centrach miast i nie ma to bezpośredniego przełożenia na pogorszenie stanu powietrza. Wszystko zależy od zastosowanej technologii.

Jacek
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

To chyba nie rozumiesz jak działają przedsiębiorcy. Większe oparty dla spalarni oznaczają większe oparty za odbiór odpadów. Oni po prostu kalkulują i nie będą do nogi dokładać.

A co z kosztami ukrytymi dla miasta, m.in. odpływ turystyki przez utracenie atrakcyjności Jeziora Tarnobrzeskiego?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Mirka

Oho – kolejny zlotousty bajdy pisze ???

Jakiś mądrala opowiada jakie to będą korzyści – około 1 mln wplywów do budżetu miasta ???
Tylko ten milion zaplacą mieszkańcy miasta i to każdy !!!!!?
Nie miasto ???

Nawet PO jest przeciw i nie sposób helikopterów przyznać racji odnośnie uwag

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://nadwisla24.pl/2022/03/31/lokalna-po-przeciwna-lokalizacji-spalarni-smieci-w-poblizu-jeziora-tarnobrzeskiego-video-hd/&ved=2ahUKEwjvnr76go78AhVr-ioKHYnuAz44ChAWegQIGRAB&usg=AOvVaw3rCzGu3YkzvkjSYlNT7zcl

Jacek
1 miesiąc temu
Reply to  DJB

Tą petycje podpisało bardzo dużo osób w formie papierowej. Wersja elektroniczna to tylko część podpisów, więc to NIE JEST KŁAMSTWO.

resowiak
1 miesiąc temu
Reply to  walt

to w tym miasteczku jest prezydent a nie burmistrz?

Kasia
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Nie wiedziałam, że z ciebie jest taki buc, 460 w internecie, a reszta na listach zbieranych wśród ludzi.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Kasia

Przecież to nie tylko buc ale i kłamca.
Kłamca i oszust .

Typowy lewactwo .

Wszyscy wiedzą , że podpisało się ponad 3500 osób już dawno ( ile jest teraz nie wiem).

Ten pajac pisze co mu pasuje
a Julcio cezio powtarze jak echo .

walt
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

jesteś chorym i obłąkanym frajerem.wybacz,nie warto się kopać ale uważaj bo zidentyfikowany jesteś łatwy do trafienia 🙂

cio?
1 miesiąc temu
Reply to  walt

czemu pan obraza ludzi ?

walt
1 miesiąc temu
Reply to  cio?

nie nadstawiam po prostu drugiego policzka gdy mnie obraża jakiś prostak troll internetowy.
a czy obrażam kogoś tak skompromitowanego ? nie przesadzajmy.

dziekuje za uwage
1 miesiąc temu
Reply to  walt

jest pan bardzo niegrzeczny i krnabny nieladnie tak postepowac nie wstyd panu?a to pisuar a to inne wyzwiska jest pan poprostu chamem

walt
1 miesiąc temu

najgorszym wśród chamów 🙂
jakbym był z Tarnowskich to byłbym paniczem a tak pochodzenie chłopskie to czego się spodziewasz ? manier panicza ?

dziekuje za uwage
1 miesiąc temu
Reply to  walt

czyli reprezentuje pan republike tarnobrzeska?

walt
1 miesiąc temu

koło pana to ja nie stałem a republikę zakładał ksiądz a ja z klerem nie chcę mieć nic wspólnego.amen.

dyzma
1 miesiąc temu
Reply to  walt

ale do teatru pan jezdzi?

walt
1 miesiąc temu
Reply to  dyzma

zdarza się.odchamić się człowiek czasami owszem pojedzie.

dyzma
1 miesiąc temu
Reply to  walt

czyli nie jest pan do konca chamem?

walt
1 miesiąc temu
Reply to  dyzma

my na prowincji niemal wszystkie z chamstwa i się tego nawet nie wstydzimy.

obywatel
1 miesiąc temu

To kim jest , napisał SAM „tylko 460 osób podpisało petycje” reszta co podpisła to chyba dla niego ” psy ze schroniska w Machowie”
i tak traktuje tą resztę ( blisko 3000 osób).
Ciekawe że te 3000 osób ( które pominął) jest dla niego zbędna
a to jest więcej niż wygrywające projekty w BO .
Można pisać oceny, opinie, poglądy nawet obraźliwe, wulgarne
ale kłamstwo to tylko kłamstwo,
oszustwo tylko oszustwo.

walt
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

uważaj bo możesz naprawdę nie tylko na te dzieci z Mokrzyszowa zapłacić a ja ci pobłażał jak prezydent nie będę.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  walt

W du??? byłeś, gów?? wiesz .
Powtarzam , opinie i oceny można pisać nawet obraźliwe
byleby były prawdziwe .
Zanim zaczniesz do sądu iść
sprawdź ile osób podpisało petycję.
Z chęcią zaprosimy chyba zgodnie
Panią ZYCH na spotkanie w sądzie .
Wypadało by się przedstawić i poznać osobiście z tej okazji
Mnie się nie podobał od początku pomysł odwiertu, parku , pomnika
z inspiracji Zycha ale w tym temacie w 100 procentach popieram .
Mieszkańcy mają prawo poznać prawdę w tym temacie: plusy i minusy do dna
a nie tylko zainteresowanych budową :
urzędników i inwestora przedstawianą jednostronnie .

Nie zmienia to faktu , że jesteś kim jesteś ( o tych 460 osobach).

Wielkie czwórmiasto a sasiadów z okolicznych gmin , wsi ma się w du…e.

walt
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

stary pierniku zmień pampersa bo ci coś pociekło na klawiaturę.

Jacek
1 miesiąc temu
Reply to  cio?

Zastanawiam się co za ludzie dali ci dwie łapki w dół. Pewnie napisałeś/aś coś nie tak w tył zdaniu haha

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Jesteś oszustem i klamcą !!!
Bezczelny kłamcą i oszust!!!!

Jacek
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Chłopie ogarnij się. Jak chcesz wyzywać ludzi to weź sobie odpuść, idź na spacer czy coś, może kogoś zidentyfikujesz

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Kasia

jestem gorszy niż ci się wydaje stara lampucero :*

Kasia
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Po tym tekście o 460, to jedno jest pewne, że rozgarnięty to ty nie jesteś.

Looc
1 miesiąc temu
Reply to  walt

No no no… tylko nie stara. Ładnie nawet się trzyma jak na swój wiek.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Czego obrażasz triki internetowy ludzi.
Sam jesteś oszustem i klamcą
chorym i obłąkanym łgarzem .
Nie wiesz to nie pisz
a zanim napiszesz to sprawdź
Wizjonerze .

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Jesteś klamcą i oszustem ,
Tylko tyle można napisać o takim ścierwie
Oszust i kłamca , kłamcą i oszust .
Idź sprawdż kłamco i oszuście .

walt
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

doigrasz się bydlaku i znowu będziesz mantrował i płakał jak ta ostatnia łajza.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  walt

To ile osób podpisało ???
Nie wiesz dokładnie to nie kłam .

walt
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

wrzuciłem link głąbie.
i to stary głąbie.
poczekaj za niedługo nie tylko na dom sierot w Mokrzyszowie będziesz za swoje oszczerswa.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Nie groź i nie strasz ???
Robisz to już któryś raz ??
Pokaż , że jaja masz ???
Czekam .

Nie wyręczaj się już tym z sołtysem ,
bo za to zapłacili ( za pozew) mieszkańcy ,
za usługi warchoła prawnika .

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Poczytaj istoto nierozumna :
wald :
” Nie dla spalarnia śmieci nad jeziorem tarnobrzeskim podpisało się już około 4000 osób
KŁAMSTWO !
pod petycją podpisało się NA TEN MOMENT 460 osób z państwem
Zuchami na czele „”.

Łgarzu to chyba nie ty pisałeś CO ????
Uważaj aby Zychowie z tobą porządku nie zrobili a powinni ???

Podejrzewam, że jednak to mimo LUDZIE z KLASĄ w przeciwieństwie do sołtysa !!!!

walt
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

pan Witek przed laty żalił się ojcu mojemu,że nazwałem go tanim populistą.
nic nie wskórał z tego co pamiętam.
oni to mogą swoje bujne wizje tworzyć do woli ale mnie to co najwyżej pogrozić palcem bo się ich ani nie boję ani nie uważam za nikogo aż tak doniosłego by się przejmować głoszonymi przez nich duperelami.
ale śmiało.niech próbują,możesz dołączyć do ich kompani i weźcie ze sobą tego piaska zabawnego choć z chorych człowiek śmiać się nie powinien.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  walt

” Ohydą dla PANA są wargi kłamliwe,
lecz ci , którzy mówią prawdę podobają Mu się „.

” Oszust nie zamieszka w domu MOIM.
Kłamca nie osti się w oczach moich”.

Wziąść to ty możesz pod pachę sołtysa , kumpel kumplowi równy.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Może już luz chłopaki ? Święta idą

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

na zdrowie 🙂

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Masz Waść rację ??
Mądrego warto posłuchać
i fajnie usłuchać .

walt
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

w dupie mam twojego pana i jego obietnice 🙂

DJB
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Walt, daj spokój, bądź mądrzejszy. Przecież dobrze wiemy, że dyskusja z nim to walka z wiatrakami. Zgadzam się z Alfem – idą Święta, czas zadumy i refleksji, ale skupienia się na tym co dobre. Ode mnie najlepsze życzenia – zdrówka, radości, spokoju i niech się darzy! Wesołych Świąt wszystkim – także obywatelowi! 🙂

Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  walt

4000tys to 4 mln a TARNOBRZEG liczy 40 000 mieszańców

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Waść już odpuść !!!
ALF ma rację .
Szkoda czasu !!!!

Jacek
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Tą petycje podpisało bardzo dużo osób w formie papierowej. Wersja elektroniczna to tylko część podpisów, więc to NIE JEST KŁAMSTWO.

Alf
1 miesiąc temu

No nie wiem nie wiem ale z treści listu pod jego końcem wynika ,że pod petycją podpisało się 4 miliony osób. Tylu podpisów nie można zlekceważyć Panie Prezydencie.
A tak poważnie to nowa rada z tego co wiem oględnie mówiąc nie jest faworytem obecnych władz

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

Budować , spalarnie budować
bez dwóch zdań.
Bożek nie przejmuj się bo to z rady leszcze.
Hucpę teraz robią polityczne wieszcze .

Budować tylko o tak jak w Krakowie, Krośnie, Rzeszowie i Stalowej:

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://stalowawola.naszemiasto.pl/stalowa-wola-miasto-chce-miec-spalarnie-czesci-odpadow/ar/c1-7877915&ved=2ahUKEwiN3pnmwI38AhVM_SoKHa_5B1QQFnoECAwQAQ&usg=AOvVaw12EfMIy5PLWwONCbvpBGU4

Tylko niech będzie to gminne .
Inni potrafią a czemu nie w Tbg ma być inne.

Nad zalewem jest miejsce właściwe ,
przecież inwestycje tam są z myślą o turystach.

Taniej i tak nie będzie ,
taniej to już kiedyś było.
Nie ma się Bożo czym pezejmować ,
milion w tę , czy tamtą stronę
za śmieci to żadna różnica
bo miasto nie płaci .

SOT
1 miesiąc temu

Teraz takie zgodne, ale zobaczymy jak w kampanii panie będą w komitywie.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  SOT

Będzie tak jak poprzednio ,
w sumie ta sama ekipa
tylko zmienią szyldy i niektóre twarze .
Z komitywy wypadną belfry dwa
to jest pewne .

odp
1 miesiąc temu
Reply to  SOT

teraz prezydent potrzebuje 59 milionów pozyczki
a po nowym roku zastanawia o ile wzrosna koszty a nie widze ze w tym chorym miescie było czysto i powietrze takie szczycie jak na szczycie k2 jest to rodzinne miasto dla mnie ale jest wielki wstyd co tutaj ludzka głupoa robi z ludzmi nie bede nazywał ich po imieniu jak tacy mieszkancy to gorsi rzadzacy nie wiem czy to daje do myslenia

fach
1 miesiąc temu

Panie zwracają się „z uprzejmą prośbą” – dlaczego nie z błaganiem? 😉 Pani Zych mówiła swego czasu o jakimś referendum, a teraz prosi z ufnością? Trzeba przyznać, że ktoś dobrze osadził to jezioro w realiach post-siarkowego samorządowego Tarnobrzega. Jest w czym pokładać wiarę mieszkańców, a przy tym o co się spierać, co zagospodarowywać itd. Niekończąca się opowieść o wizjach kurortu 🙂

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  fach
ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Na konsultacje powinno również zaprosić ABW, CBA i inne państwowe instytucje celem prześwietlenia tak usilnego i bezpardonowego lobby UM na rzecz zakładu spalającego śmieci z całego świata !

olo
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

i was ruskich troli z konfy

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  olo

ocho uderz w stół, a ktoś kto ma za uszami się wystraszy !

Monika z Zakrzowa
1 miesiąc temu

Pani Potańska z Panem Potańskim tylko potrafią robić zamieszanie i chyba do tego są stworzeni. Nic nigdy dobrego nie zrobili, ciągle gdzies zmieniają partie. Raz w Platformie, miejsca nie zagrzali, potem do Hołowni to ich wyrzucili teraz z powrotem Platforma aby ramie w ramie iść z skompromitowanym Mastalerzem. Oni nam będą mówić gdzie spalarnia tak ?

Tak jak napisał WALT, tylko czekać jak Stalowa zrobi spalarnie a my zostaniemy z niczym, to jest własnie lokalna polityka uprawiana przez PO które nić dobrego dla tego Miasta przez lata nie zrobiło a teraz ? … wraz z takimi osobami jak Potański to nic dobrego nie wróży dla miasta

zakrzowiak
1 miesiąc temu

W pełni zgoda.Tak postępują osoby chore na stanowiska,a dotychczasowa praca nie zaspokoiła ich choroby. Mam nadzieje iż tarnobrzeżanie wyleczą żądze kierowania miastem a wystarczy im ZAKRZÓW gdzie już dość narobili fermentu i niezgody.

wrzos
1 miesiąc temu

OCZYWISCIE , ZE OWA SPALARNIE BUDOWAC !! POWSTANIE ONA WE WLASCIWEJ LOKALIZACJI Z DALA OD CENTRUM W PRZEMYSLOWEJ DO TEGO PRZYSTOSOWANEJ DZIELNICY MIASTA. W NICZYM TO NIE ZAKLOCA MIEJSKIEGO PORZADKU. CENY SMIECI DLA MIASTA BEDA WOWCZAS NA STABILNYM POZIOMIE A NIE CO ROKU 50 PROC, W GORE!! JESTEM JAK NAJBARDZIEJ ZA TA INWESTYCJA TO TYLKO KORZYSCI DLA MIASTA PODATKI, TANIE SMIECI, JAKIES NOWE MIEJSCA PRACY MYSLE, ZE DOBRZE PLATNEJ, ITP. NA ZACHODZIE W CENTRACH MIAST TAKIE NOWOCZESNE OBIEKTY FUNKCJONUJA I Z NICZYM TO NIE KOLIDUJE.

konsument
1 miesiąc temu
Reply to  wrzos

Z cenami stabilnymi to się mylisz. Okazja się zawsze nadarzy dla podwyżek cen dosłownie wszystkiego: nowy rok- podwyżki, wzrost cen paliw-podwyżki, powodzie- podwyżki, wojna-podwyżki i tak można by jeszcze długo wymieniać.

Dzikowiak
1 miesiąc temu

W Stalowej Woli nikt jakoś nie protestował. Może mają mądrzejszych ludzi bo że władze to wiadomo

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Dzikowiak

Waść też protestowali , nawet radni .
Rzecz w tym że tam będzie MIEJSKA
a to z tym w Tbg jest wielka różnica .
Miasto ma wpływ w spółce miejskiej na opłaty dla mieszkanców
a w Tbg mieć nie będzie , żadnego .
Same teorie o wpływie kasy od spółki z podatku i opowieści o miejscach pracy ( ile ) to nijak mają się do opłat dla mieszkanców miasta Tbg.

odp
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

podkarpacie – rzeszów

swieto krzyscie ostrowiec lub kielce

lubelskie – lublin nie bede wymieniał dalej bo im wieksze województwo to wiecej złodziej a to sa biedniejsze ale głupich ludzi nie brakuje i tylko kto się ich słucha

Machowiak
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Dodam, nie budują nad pięknym rekreacyjnym kąpieliskiem jakim jest Jezioro Tarnobrzeskie.

Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Nie stanowisko Tarnobrzeskiej Rady Kobiet tylko 5-u pań którym się prezydentura marzy. To nie jest stanowisko Rady Kobiet

Krzysztof
1 miesiąc temu

Spalarnia przy jeziorze jest propozycją obecnych władz . Bez konsultacji z mieszkańcami Tbg. Śmieci będą spalane nie tylko z miasta ale całej południowej Polski.
Istnieje realne zagrożenie dla zanieczyszczenia terenu jeziora.
Tylko naiwni liczą na tanie śmieci, tania energię i tanie ciepło .
Zagraniczny inwestor szuka biednych, uwikłanych w długi miasteczek takich jak Tarnobrzeg. W rządzie rozdają karty. My ich nie obchodzimy, nasze zdrowie, środowisko czy jezioro …
Widać stan umysłu społeczeństwa tbg które z premedytacją wybiera takich radnych i takie władze ….
Zastanówcie się bo na waszej naiwności wznoszą się Ci co robią to co robią ….
Ciekawe dlaczego tak po cichu przez wiele lat trwały konsultacje w spr. Spalarni …
No dlaczego ?

Krzysztof
1 miesiąc temu

Jak można ufać prezydentom tbg w temacie spalarni i ich dobrych intencji dla miasta jak… Nie potrafią oświetlić drogi obwodowej, zadłużają miasto w granicach rozsądku, kierują spółka miejska Ttbs która ma komornika na koncie, szpital upada, nieodśnieżanie ulice, brak realnych szans dla miasta … Perspektywy rozwoju , Ciągle problemy w mieście. … Jak można ufać w temacie spalarni ? Podstawowych tematów nie potrafią udźwignąć a chcą inwestycji ktora może to miasto pociągnąć na dno ?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
92
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content