Zderzenie osobówki z tirem na Wisłostradzie. Droga nieprzejezdna w kierunku Tarnobrzega (zdjęcia)

Do groźnego wypadku doszło dzisiaj, po godzinie 14 na ul. Wisłostrada. Tir zderzył się z samochodem osobowym.

Samochód ciężarowy całkowicie zablokował pas drogi w kierunku Tarnobrzega. Na Wisłostradzie tworzą się korki, nie wiadomo do kiedy potrwają utrudnienia.

zdj. st.sekc. Krzysztof Florek/Komenda Miejska PSP w Tarnobrzegu

Subskrybuj
Powiadom o
31 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tutejsze standardy
1 miesiąc temu

Tak to jest jeśli jezdnia nie ma pobocza, nie ma barierek, a drzewa rosną w pasie drogowym. To jest standard drogi po tarnobrzesku.

rowerowy
1 miesiąc temu

Absolutnie żadnych szpecących krajobraz barier. Zostawić po jednym pasie zewnętrznym, a pasy wewnętrzne zaorać dla poszerzenia pasa dzielącego. Będzie więcej miejsca na nasadzenia jak i do hamowania w razie czego.

Miara
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

A te zewnętrzne pasy zwęzić jeszcze do 3,0 m. Albo lepiej do 2,75 m, żeby było bezpieczeństwo, bezpieczeństwo i jeszcze raz zwężanie.

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  Miara

Myślę że gdyby tylko przepisy pozwalały na 2,75 m, to w urzędzie mogliby chcieć zbudować lub pomalować takie pasy, żeby zaoszczędzić.

nick
1 miesiąc temu
Reply to  Miara

Trzeba rozróżnić szerokość faktycznego pasa ruchu i szerokość oznaczonego pasa do jazdy. Oznaczony pas może mieć nawet i 2,75 m pod warunkiem, że po obu jego stronach jest przewidziany zapas min. 0,25 m na lusterka, co łącznie daje faktyczny pas ruchu. Niestety prawo krajowe tworzone przez pisowców nie nadąża za tego typu trendami z krajów bardziej rozwiniętych.

comment image

poza kategorią
1 miesiąc temu
Reply to  nick

To nie jest tak że droga może mieć 2,75. Szerokość pasa ruchu zależy od klasy i kategorii drogi. Wisłostrada nie spełnia żadnego aktualnego standardu i jest to zgodne z prawem aż do czasu przebudowy
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/warunki-techniczne-jakim-powinny-odpowiadac-drogi-publiczne-i-16835362/par-15

nick
1 miesiąc temu

Mi chodziło o to, co jest stosowane na zachodzie, tzn. że zbudowany pas do ruchu pojazdu razem z lusterkami ma powiedzmy 3,50 m, ale oznaczony pas do jazdy w jego obrębie ma mniej, np. 2,90 m. Teoretycznie miejsca jest tyle samo co przy zwykłym oznaczaniu pasów, ale w praktyce kierowca jedzie ostrożniej, żeby mieścić się między węziej rozstawionymi liniami. Polskie przepisy nie przewidują takiej możliwości.

comment image

Szofer
1 miesiąc temu
Reply to  nick

Prawo krajowe jest stworzone po to żeby kierowcom utrudnić życie a nie ułatwić jak na zachodzie bo co trochę wymyślają jakieś nowe zakazy,nakazy i mandaty

Miara
1 miesiąc temu
Reply to  nick

Na jezdniach dwupasowych może i tak. Ale jak miałoby to wyglądać na jezdniach wielopasowych?

nick
1 miesiąc temu
Reply to  Miara

Na jezdniach wielopasowych nie ma to zastosowania, gdyż pasy ruchu w tym samym kierunku rozdziela się pojedynczą linią. Ewentualnie można zwęzić trochę od wewnątrz oznaczane sąsiadujące pasy ruchu w przeciwnych kierunkach. Rozwijają się też koncepcje oznakowań zawężających optycznie pas ruchu.

comment image

tutejsze standardy
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

W pasie zieleni nie ma powinno być żadnych roślin( nie użyje durnowatego określenia nasadzenia, bo to robią nasi radni). Pas środkowy powinien mieć barierkę, tak jak jest na obwodnicy Sandomierza, to jest wzorowa droga 4 pasmowa. Nie wiem o czy mówisz, ale każda normalna droga powinna posiadać pobocza ,rowy oraz pas drogowy, gdzie nie powinno być żadnych drzew. Drzewa mogą sobie rosnąć w lesie a nie na drodze. Człowiek który wjeżdża do gminy Tarnobrzeg od strony Nagnajowa czuje sie jakby sie znalazł w jakimś cyrku

rowerowy
1 miesiąc temu

Nie załapałeś dość oczywistego sarkazmu.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Wygląda na to jakby kierowca tira stracił panowanie i przejechał pas zieleni wprost na przeciwny pas ruch w kierunku TBG. Tak się kończy brawura i bezmyślność

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

A ciekawe co tam w hotelu nadwiślanskim – stoi jeszcze ???
Czy już spalił ???

mach
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

był taki jeden w przeszłości co miał swój czas aby go ratować, ale olał i teraz stawia pytania

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  mach

Tu kilku było takich co mogło ratować i nie tylko hotel, ale PEC, zakład komunalny, MKS – a wszystko rozj????li,.
Teraz po częsci też wodociągi!
działki bez przetargu nad zalewem.
Niektórzy są obecnie w radzie ( wieczne bezradne nieudaczniki), niektóry mordy chcą wrócić do koryta .
A tak jak się przyjrzeć to za tym ci sami ( szare eminencję) – postkomuna.
Takie miasto – kto żyw spierd…a i ma rację.

Szofer
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

H*** wiesz a się wypowiadasz poza tym nie TIR tylko ciągnik z naczepą

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Szofer

haha odezwała się tirówka 🙂 Nie ukrywajmy że większość kierowców samochodów ciężarowych to głąby bez logicznego myślenia

wrzos
1 miesiąc temu

SMIECHU WARTE, JAK MOZNA INFORMOWAC O TYM, ZE W WYNIKU WYPADKU RUCH ZOSTAL ZABLOKOWANY W KIERUNKU TARNOBRZEGA !!??, SKORO UL. WISLOSTRADA NA CALEJ SWEJ DLUGOSCI ZNAJDUJE SIE W GRANICACH MIASTA. POPRAWNIE POWINNO TO WYGLADAC RUCH ZABLOKOWANY W KIERUNKU CENTRUM TARNOBRZEGA. CO ZA JELOPY TE KOMUNIKATY PISZA????

Leon
1 miesiąc temu
Reply to  wrzos

a nie zesraj się.

nowe urojenia
1 miesiąc temu
Reply to  wrzos

@wrzos, znowu ci odbiło? Wiesz czym się róznią granice miasta od granicy gminy? Myślisz że to jest to samo? Otóż miasto zaczyna się tam gdzie zaczyna się teren zabudowany, a kończy tam gdzie się kończy teren, czyli mniej więcej w okolicy Skalnej Góry. Miasto to nie gmina, gmina to nie miasto. Te pojęcia nie są tożsame. Na dokumencie może być tak napisane, ale realnie i w terenie tak nie jest. A już na marginesie, jadąc Wisłostradą widzisz jakieś elementy miejskie? widać tylko samą zieleń. Co innego jak pojedziesz w kierunku drogi krajowej, tam jest solidna infrastruktura.

dyzma
1 miesiąc temu
Reply to  nowe urojenia

tbg wielgie miasto stolyca wojewodztwa hehe

SOT
1 miesiąc temu
Reply to  dyzma

Pławiak do budy!

dyzma
1 miesiąc temu
Reply to  SOT

buuuuuuuuuuuuuu

Polonista amator
1 miesiąc temu

„Zderzenie osobówki z tirem…” Powinno być napisane „zderzenie samochodu osobowego z samochodem ciężarowym z naczepą.” 

tbg
1 miesiąc temu

ale to był tir

Alek
1 miesiąc temu
Reply to  tbg

TIR to międzynarodowa organizacja Transport International Routier – czyli Międzynarodowy Transport Drogowy. Czyli samochód osobowy zderzył z organizacją? Jeśli już to samochód osobowy zderzył się z ciągnikiem siodłowym z naczepą.

bruno_banani
1 miesiąc temu

Następny Bralczyk sie znalazł

oburzony
1 miesiąc temu

Właśnie! To jest poważny błąd! Za karę redaktor powinien opublikować post z przeprosinami dla czytelników, a po spodem 100 razy napisać „Nie będę więcej pisał słowa Tir w moich newsach, obiecuję poprawę!”

Zderzenie tirówki z osobowym
1 miesiąc temu

Co ta tirówka robiła przy Wisłostradzie i dlaczego zderzyła się z tym autem? Dlaczego nie uciekła na bok i dlaczego auto nie zatrzymało się gdy ją zobaczyło? To wszystko muszą ustalić służby przybyłe na miejsce zderzenia. Trwają czynności wyjaśniające udział tirówki w wypadku z autem i poszukiwania winnych tego przypadku.

Amatorstwo:
1 miesiąc temu

„Do groźnego wypadku doszło dzisiaj, po godzinie 14 na ul. Wisłostrada. Tir zderzył się z samochodem osobowym.Samochód ciężarowy całkowicie zablokował pas drogi w kierunku Tarnobrzega. Na Wisłostradzie tworzą się korki, nie wiadomo do kiedy potrwają utrudnienia.”

Dziennikarstwo najwyższych lotów.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
31
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content