Podnośniki samochodowe – jakie warto zakupić?

Zdecydowanie najczęściej podnośniki samochodowe są wykorzystywane w warsztatach samochodowych, ale też mogą być ważnym wyposażeniem w magazynach. Dzięki nim możliwe staje się podniesienie pojazdu, a nawet utrzymanie go na wybranej wysokości przez pewien czas. W tym czasie można rozładować auto, załadować je lub też dokonać niezbędnej naprawy. Planujesz zakupić podnośnik samochodowy do swojej firmy? W takim razie koniecznie musisz zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych aspektów. Przeanalizuj również, czy dobrym pomysłem będzie wybranie używanego podnośnika.

Do czego wykorzystywane są podnośniki samochodowe?

Warto zwrócić uwagę na to, podnośniki samochodowe doskonale sprawdzają się do ponoszenia różnego rodzaju pojazdów. Niektóre sprzęty można z powodzeniem wykorzystywać nie tylko do podnoszenia samochodów osobowych, ale też do znacznie cięższych pojazdów, np. do samochodów dostawczych.

Czym należy się kierować podczas kupowania podnośnika samochodowego?

Zastanawiasz się, które podnośniki samochodowe będą w stanie sprostać wszystkim oczekiwaniom podczas pracy? Konieczne stanie się przede wszystkim to, aby zwrócić uwagę na kilka niezwykle ważnych czynników. Dopiero po ich przeanalizowaniu będziesz mógł podjąć najkorzystniejszą decyzję.

Najczęściej wybieranym rodzajem profesjonalnych podnośników są modele kolumnowe. Tzw. kolumnówka składa się z kilku kolumn i zapewnia większą stabilność podczas podnoszenia różnego rodzaju pojazdów. Musisz wtedy zdecydować, czy lepszym rozwiązaniem będą podnośniki dwukolumnowe, czy też czterokolumnowe. Osobną kategorią do wyboru są też podnośniki samochodowe nożycowe. 

Kolejną istotną kwestią jest rok produkcji oraz cena, jaką trzeba będzie zapłacić. Nie zapomnij też o tym, aby zwrócić uwagę na rok produkcji podnośnika oraz jego stabilność.

Podsumowując podczas kupowania podnośników samochodowych, ważne staje się kierowanie następującymi parametrami:

  • maksymalny udźwig – tutaj dostępne są różne modele, a udźwig może wahać się od 3 do 5,5 tony w przypadku podnośników dwukolumnowych, jeśli jednak potrzebujesz sprzętu, który zapewni jeszcze większy udźwig w granicy 6,4 tony, to zdecydowanie jednym dobrym rozwiązaniem stanie się model czterokolumnowy,
  • wysokość unoszenia – koniecznie zwróć uwagę na to, jak wysoko możliwe staje się podniesienie pojazdu i dopasuj tę wartość do swoich potrzeb,
  • długość ramion – kolejnym istotnym aspektem jest również długość ramion, która mówi o tym, jak długie pojazdy będzie można obsłużyć,
  • wysokość całkowita – następnym ważnym i praktycznym aspektem jest oczywiście maksymalna wysokość podnośnika, koniecznie dokonaj dokładnych obliczeń, aby zyskać pewność, jaka odległość pozostanie jeszcze do sufitu, dzięki temu zyskasz pewność, że podnośnik na pewno jest dostosowany do wielkości warsztatu,
  • rodzaj napędu – istotne znaczenie ma również to, czy wybierzesz napęd śrubowy, który jest niezawodny, czy też inny popularny napęd elektro-hydrauliczny.

Czy warto kupować używane podnośniki samochodowe?

Szukasz sposobu, jak zaoszczędzić i nie ryzykować płynności finansowej swojego przedsiębiorstwa? W takim przypadku dobrym rozwiązaniem będzie przejrzenie serwisów ogłoszeniowych, gdzie dodawane są oferty sprzedaży używanych podnośników samochodowych, takich jak – https://machineryline.pl/-/podnosniki-samochodowe–c1617. Dzięki takiej opcji możesz znacznie obniżyć cenę, jaką będziesz musiał zapłacić za podnośnik. Używane modele są często dostępne od wielu renomowanych producentów i gwarantują bardzo solidną jakość. Zatem z takiego sprzętu będziesz mógł korzystać w swojej firmie przez długi czas. 

Zwróć uwagę na to, że często możesz zakupić podnośniki od sprzedawców z różnych rejonów świata. Dzięki temu będziesz w stanie znaleźć naprawdę korzystną opcję, która podniesie jakość Twoich usług, ale nie wpłynie na kwestie finansowe w Twoim przedsiębiorstwie.

artykuł sponsorowany

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content