Budowa spalarni nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Jesteś za czy przeciw? (sonda)

Dwa dni temu tarnobrzescy radni przegłosowali uchwałę o zamianie z Agencją Rozwoju Przemysłu gruntów leżących nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Celem tej operacji było pozyskanie przez miasto terenu, na którym ma powstać spalarnia odpadów, wybudowana przez austriackie FCC. Działka ta leżąca w odległości ok.450 m od linii brzegowej jeziora, miałaby zostać wydzierżawiona FCC.

Jakie jest Wasze zdanie na temat lokalizacji tej inwestycji w bliskim sąsiedztwie Jeziora Tarnobrzeskiego? Zapraszamy do udziału w sondzie

Czy lokalizacja spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim to dobry pomysł?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

 

Subskrybuj
Powiadom o
67 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dość arogancji władzy
1 miesiąc temu

Arogancki reżim forsuje budowę spalarni odpadów bez uzyskania zgody Tarnobrzeżan. Zupełnie nie liczą się z naszym zdaniem. Traktują społeczeństwo jak stado baranów.

walt
1 miesiąc temu

piaskiem po oczach ? 😉

komuchy wont!
1 miesiąc temu
Reply to  walt

a was komuchów tarnobrzeskich to dawno powinni wywieźć na taczkach, bo tylko rujnujecie to miasto takimi debilnymi pomysłami jak spalarnia w tym miejscu. Siedzicie od lat przy korycie i ciągle jest to samo, czyli jest wielkie nic od waszych rządów

mieszkaniec
1 miesiąc temu

Te 4 wpisy na tak to ewidentne działanie służb prezydenta,
Cała ta prezydentura opiera sie na tłumieniu krytyki i udzielanie mieszkańcom informacji jedynie słusznych.
To jak postąpiono z Panią Małgorzatą Zych która w sposób emocjonalny ale prawdziwy przekazywała informacje szczególowo i kompetentnie. Radni którzy nie posiadali takiej wiedzy zaczęli atakować tez emocjonalnie i wezwali komendanta strazy.
To ich to jedyny sposób na okazanie wyższości i buty.
A już informacja ,że tej spalarni bedzie zatrudnionych 16 pracowników to radnych rozjuszyło.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  mieszkaniec

Nie kłam w sprawie radnych bo z całą premedytacją wierzą co jest grane i to od początku.
To jest prawdziwe oblicze to ch bezradnych z komuszym rodowodem.
Od początku forsują swoje poje….e wizję kosztem mieszkanców a takim przykładem są inwestycje nad zalewem i sprzedaż udziałów wodociagów.
Od początku szli do koryto i tylko po to .

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  mieszkaniec

Populistyczny przekaz mający na celu promocję własnej osoby. W celu przygotowania przyszłej kampanii wyborczej.

Siarkowiec
1 miesiąc temu
Reply to  mieszkaniec

Dokładnie mówiła o 17 na zmianę. To nic w porównaniu z tym ile miejsc możemy stracić gdy spalarnia powstanie.
„Natomiast ruch samochodów osobowych wynikający z eksploatacji Zakładu związany będzie z dojazdem pracowników, którzy pracować będą na 3 zmiany przez 7 dni w tygodniu, jak również dojazdami gości zakładu. Ruch pojazdów kumulować się będzie na styku zmian, kiedy następować będzie wymiana załogi. Przyjęto, że w ciągu pół godziny przed rozpoczęciem zmiany następować będzie przyjazd 17 pojazdów pracowników rozpoczynających zmianę i przez kolejne pół godziny odjazd 17 pojazdów kończących zmianę – natężenie ruchu przy w/w założeniach wyniesie 34 poj./h.”

Obatelka
30 dni temu
Reply to  Siarkowiec

Tyle,że zbudowano ogromny parking wokół jeziora gdzie spaliny i grille da w sezonie uciążliwe to tych parę pojazdów spalarni nie zrobi różnicy zwłaszcza poza sezonem trwającym prawie 10 m-cy
.

Mieszaniec
1 miesiąc temu

A jakby tak pytanie brzmiało ” Czy pozwolić na budowę spalarni na strefie przemysłowej w Machowie?” Było by to chyba bardziej zgodne z prawdą, choć wtedy pewnie mało medialne…

Maria
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszaniec

Bardzo dobre pytanie, bo o to tu chodzi. Nie dla spalarni nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Znajdźcie sobie inne miejsce.

wasyl
1 miesiąc temu
Reply to  Maria

Woźcie odpady do Stalowej Woli i płaćcie wyższe stawki za śmieci . Głupota nie boli , ale daje ludziom po kieszeni . Zabudowa po KiZPS jest duża i można budować , czemu wcześniej nikomu nie przeszkadzał smród z zakładu , dpy odżyły do leżenia na piachu , wszystkich to czeka po śmierci . Kto tu gdera chyba ci od strony Sandomierza i ci , którzy puścili wieś , by nie czuć smrodu z obory , ale słoma w butach zostaje . BUDOWAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!

Iwan
1 miesiąc temu
Reply to  wasyl

A ty skąd, z Wielowsi?

Jan
1 miesiąc temu
Reply to  wasyl

Co innego spalarnia a co innego zaklad przetwarzania odpadów. Ale trzeba troche znac temat wasylku.

Obatelka
30 dni temu
Reply to  Jan

Przeszkadza spalarnia a nie przeszkadzają dymiące kominy prawie przez cały rok w miejscach zamieszkania ? Co bardziej szkodzi?

SOT
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszaniec

Na Machowie, bliżej np ZTK albo ZCh to czemu nie? Bliżej niż 1km od zalewu to stanowczo nie.

Redakcjo,
1 miesiąc temu

skoro przyponnieliście sobie o sondach, to kiedy sondy z innymi istotnymi pytaniami, m.in. czy Twoim zdaniem otwarcie drogi obwodowej wyprowadziło ruch pojazdów ciężarowych z centrum Tarnobrzega? Czekamy.

Piotrek
1 miesiąc temu
Reply to  Redakcjo,

Spalarnia jest teraz na tapecie. Wcześniej był np. TTBS – ktoś jeszcze pamięta tamtą aferkę? A co do obwodówki wychodzi na to, że nie budzi wątpliwości redaktorów mimo związanych z nią oczywistych niedoróbek. Ciekawe dlaczego?

Maryjan
1 miesiąc temu

NIE!

Dyrektor
1 miesiąc temu

Spalarnia tak, ale w zabudowie hal strefy przemysłowej.

Dzikowiak.
1 miesiąc temu

Od lat wiadomo że Tarnobrzeg jest Sycylią Podkarpacia

Edek
1 miesiąc temu

Już jedna spalarnia jest w sobowie i nikt z niej nie korzysta to na co druga i to jeszcze w miejscu rekreacyjnym dla ludzi …? Są lepsze pomysły na wydawanie pieniedzy

Karol
1 miesiąc temu
Reply to  Edek

O ile się nie mylę to koszty budowy należą do FCC. Więc to akurat kiepski argument. Mógłbyś coś więcej powiedzieć o obiekcie w Sobowie?

odp
1 miesiąc temu
Reply to  Edek

ale co się z tego orientuje tam spala się ciała

Znawca branży
1 miesiąc temu

Przeraża mnie lekkomyślność i brak przewidywania radnych i prezydentów w podejmowaniu bardzo ważnych decyzji dotyczących przyszłości miasta i życia. Jak widzę nikt nie założył możliwości trwałego skażenia dioksynami i innym syfem naszego jeziora. Spalarnia będzie w odległości mniejszej niż 500m od linii brzegowej jeziora. Przy awarii i rozruchu wydobywają się niezliczone ilości dioksyn, które są 10 000 raz bardziej toksyczne niż cyjanek potasu. Chcecie mieć powtórkę z tegorocznej zagłady Odry? Tam woda ciągle płynie w duzej ilości i się oczyści a co z naszym jeziorem? Przeraża mnie krótkowzroczność bezradnych. Z jednej strony pompujecie z publicznej kasy setki milionów w inwestycje nad jeziorem, które później bezmyślnie narażacie. Na świecie są już skażone dioksynami okolice wokół spalarni w promieniu kilometrów w których nie można nawet uprawiać warzyw w ogródku. Dlaczego ten przekaz nie dociera do decydentów? Bo zaniedbali przez ostatnie lata gospodarkę odpadami i grożą nam kary za to? Najprościej odpady przez komin puścić i po problemie? Po co nam aż tak duża spalarnia nad jeziorem? W grę poszły łapówki czy głupich tak łatwo można było zmanipulować? Lokalizacja spalarni na terenach byłej kopalni w Jeziórku była by bezpieczniejsza dla mieszkańców i jeziora.

mieszkaniec zatroskany
1 miesiąc temu
Reply to  Znawca branży

Tylko kto to chce zrozumieć. Wszyscy radni którzy głosowali na tak nie przewidują skutkow dla mieszkańców. Ich interesuje czy Bozek umiesći ich na swojej liście wyborczej ,bo przecież inne komitety nie wezmą takiego towarzystwa, które klepie wszystko jak leci i uaktywnia się przy dietach.

Z wyobraźnią
1 miesiąc temu
Reply to  Znawca branży

Brak wyobraźni to cecha ludzi. Tak jest w każdym niemalże miejscu obecności ludzi. Za kierownica i kiedy człowiek idzie pieszo. W miejscu pracy i w domu. Gdyby ludzie mieli wyobraźnię, myśleli perspektywicznie, nie dochodziłoby do wypadków, kolizji drogowych, nieszczęść w rodzinach, wybuchów butli gazowych, skażenia terenu, zanieczyszczeń, pożarów etc…
Każdy kto ma wyobraźnie i jest przeciw pewnemu działaniu, niezgodnemu z powszechnie przyjętymi zasadami, niezgodnymi z przepisami BHP, uznawany jest za malkontenta, typa wiecznie niezadowolonego.

Tarnobrzeżanin i to wkur...
1 miesiąc temu
Reply to  Znawca branży

Wpompowało się kase w stworzenie i infrastrukture, teraz się zarobi na spalarni, więc będzie okazja zarobić gdy trzeba będzie znaleźć przedsiębiorce który oczyści jezioro po spalarni i tak pieniążek się kręci.

Obatelka
30 dni temu

Będzie za co dawać czyli płacić hrabiom za zabytki

Widz
1 miesiąc temu

Cytując przewodniczącego RM B.Potańskiego -” to pomysł szaleńców”- a potem głosował za zamianą działek.

SOT
1 miesiąc temu
Reply to  Widz

Widocznie jest za a nawet przeciw.

naprawdę
1 miesiąc temu
Reply to  Widz

Czy to prawda ,że Potański głosował za zamianą . Kto go wystraszył w przerwie sesji ?. Pewnie poszło „hasło” o odwołaniu ze stanowiska przewodniczącego (a to kaska jest ) Poprzednie rady to przerabiały .Łącznie z Kalinką.

Naprawdę?
1 miesiąc temu
Reply to  naprawdę

Prezydent „szaleńcem”, a przewodniczący „tchórzem”?

życzliwy
1 miesiąc temu

jestem za tym by powstała takowa ale w Stalowej i by Tarnobrzeżanie płacili kudłatemu i spółce.amen.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Spalarnia śmieci to najgorszy sposób na pozbycie się tzw. problemu śmieciowego. Dzisiaj tyle mówi się o recyklingu, a TBG wbrew obecnie panującym trendom chce wrócić do „epoki kamienia łupanego”. Jestem stanowczo przeciw budowie spalarni nad jeziorem, ale jeżeli już miałaby powstać to jest masa innych lokalizacji czemu akurat tam wśród wypoczywających nad jeziorem i wśród zabudowań? Najlepszym rozwiązaniem byłaby wspólna budowa spalarni miejskiej przez tzw. czwór miasto na terenach pokopolnianych w Jeziórku w sumie chyba po to powstało , a nie dla wspólnej adoracji. Gdyby stalowa nie była tak zachłanna, gdyby TBG było rządzone przez ludzi inteligentnych a przez intelektualne ameby, Nisko, Sandomierz siedzą cicho czekając aż ktoś za nich coś zrobi. Spalarnia to wzrost zachorowań i nowotworów chcecie umierać miesiącami w bólu nie mają w zamian nic – no może parę groszy mniej za odbiór śmieci ale co z opłatami CO2 ze emisję przecież te koszty przerzuca na klientów zagranicznej pazernej korporacji. Może i artykuł leciwy ale można się zapoznać i poprzez analogię i porównanie przyjąć do obecnych czasów….http://www.zb.eco.pl/inne/spalarni/arg.htm

nie dla spalarni.jpg
orzeł
1 miesiąc temu

wg mnie pytanie jest źle postawione lub powinny być dwa w taki razie.
1.Czy lokalizacja spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim to dobry pomysł? Moja odpowiedź brzmi Nie
2. Czy mimo lokalizacji jesteś za budowałą spalarni? Moja odpowiedź brzmi Tak
Kolejną sondę proponuję 🙂

  1. Czy jesteś za zaprzestaniem pomocy Ukraińcom?
  2. Czy jesteś za rozmowami z Rosją?
  3. Czy wg ciebie w Tarnobrzegu mamy ruskich propagandzistów/szpiegów i skąd się tu wzięli?
Z wyobraźnią
1 miesiąc temu
Reply to  orzeł

Jestem przeciw zaprzestaniu pomocy Ukrainie. Chcesz mieć Orki tuż przy naszej granicy?
W dzisiejszym świecie tylko wzajemna wspieranie, sojusze, wspólne działania są w stanie cokolwiek zdziałać.
Z Hitlerem ktoś próbował rozmawiać? Co by to dało?

orzeł
1 miesiąc temu
Reply to  Z wyobraźnią

nie zrozumiałeś ironii. ja też nie jestem za tym, tylko miejska jedna onuca wygłasza takie teorie o zaprzestaniu i rozmowie

Piotr
1 miesiąc temu
Reply to  Z wyobraźnią

Pomoc tak ale w formie zbiórek żywności i odzieży a nie dozbrajania własnym sprzętem jak czołgi T-72 czy Kraby a historia pokazała ile warte są sojusze i nawet jeden z polskich generałów powiedział że NATO to „papierowy tygrys”

Dorian
1 miesiąc temu

Nie wiem co trzeba mieć we łbie by popierać wysypisko śmieci 400m od jeziora

Sanatorium pod klepsydrą ( spalarnią)
1 miesiąc temu
Reply to  Dorian

Oni chcą wypoczywać w „Hotelu pod spalarnią”, bo to ma być niespotykana na skalę światową atrakcja Tarnobrzega. Przecież prezydent już w kampanii zapowiadał jego budowę nie wspomniał tylko, jak się ma nazywać. Teraz już wszystko jest jasne.

pomysłowy
1 miesiąc temu

Ja propnuje na ścianie frontowej tej spalarni i na ścianie urzędu miasta wypisać wszystkie nazwiska radnych i prezydentów -autorów tego pomysłu. Po co ? Ano po to aby mogły tam po tablicami odbywać protesty przeciwko lekkomyślności autorów pomysłu
Takie tablice służą też pochwałą. Jak np. tablica poświęcona w Dzikowie ochotnikom wojny bolszewickiej Tylko to nie ta skala i nie ten styl.
Mam nadzeję ,ze nauczyciel historii to kupi ,skoro uważa ten pomysł za świetlany.

Tbg
1 miesiąc temu

Palenie tego syfu 400m od brzegu jeziora to jedno a przywiezienie go po naszych drogach już nikogo nie interesuje? Ponad 100 dużych ciężarówek dziennie nie robi na nikim wrażenia. Rozjechane drogi, smród. Wyobrażacie sobie jaki syf będą tam spalać?Prywaciarz będzie chciał zarobić jak najwięcej to spali każde gówno za które firmy zapłacą krocie aby pozbyć się odpadów niebezpiecznych. Kilkunastu bezmyślnych radnych chce sprowadzić nieszczęście na miasto, jezioro i mieszkańców.

Sanatorium pod klepsydrą ( spalarnią)
1 miesiąc temu
Reply to  Tbg

Dodaj w każdy roboczy dzień pociąg ze zabalowanymi śmieciami.

Z wyobraźnią
1 miesiąc temu

Ci co uważają , że lokalizacja spalarni w pobliżu zalewu, zwanego jeziorem to dobry pomysł i klikają na TAK, to mają coś nie tak pod sufitem? Mózg niesprawny czy brak wyobraźni? ————- Mało wam smrodu nad jeziorem? Czasem nad jeziorem „zajeżdża” śmierdzący zapach od drugiej strony zalewu. Są parkingi na samochody „wczasowiczów” weekendowych. Docelowo ma być 2000 miejsc parkingowych dla samochodów a one generują spaliny. Po drugiej stronie zalewu urządzane są wyścigi pokracznych śmierdzących spalinami samochodów i na dodatek hałaśliwych i niszczących teren zielony. Te poczwarki jeżdżą po drugiej stronie zalewu a smród spalin czuc pod Mariną. Wzdłuż zalewu jest Wisłostrada, a tam też jeździ mnóstwo samochodów wytwarzających spaliny i hałas. Mało wam już smrodu? ————- Spalarnia może ulec awarii. Co wtedy się poczyni? Właściciel spalarni może zwinie manatki i… zwieje? Jak Chińczyki budujące gdzieś w Polsce autostradę. A wy zostaniecie z problemem, nierozwiązanym.Zwyczajnie czarno to widzę w przypadku awarii. ———— Zalew zwany jeziorem staje się coraz mniej atrakcyjnym miejscem do wypoczynku. Nic nie mówi się o sadzeniu drzew, zieleni, żywopłotów. Czy to działanie jest celowe? Może chodzi o wytrucie ludzi. Wszak teorie (mówią, że spiskowe) wskazują, że dąży się do zmniejszenia populacji ludzi na świecie i każdy sposób jest… Czytaj więcej »

Hoho
1 miesiąc temu
Reply to  Z wyobraźnią

Urok demokracji polega na tym ze są też tacy co uważają inaczej niż Ty i z pewnością myślą o Tobie jak Ty o nich . Im szybciej to sobie przyswoisz tym dłużej zdrowiem będziesz się cieszył

Ohoh
1 miesiąc temu
Reply to  Hoho

Trudno się pogodzić z faktem, że są tacy dla których zdrowie innych nic nie znaczy. Pewnie sami potem wyjadą z miasta.

Hoho
1 miesiąc temu
Reply to  Ohoh

Dlaczego trudno.Ludzie na tym forum czytają ze podobne spalarnie istnieją w centrum miasta i życzę toczy się dalej.Używają rozumu a nie kierują się emocjami

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Hoho

I dlatego w niektórych miastach jest zakaz wjazdów do centrum dla samochodów zwłaszcza z silnikiem diesla, które też posiadają filtry w postaci katalizatorów. Ale spalarnia śmieci jest super ekologiczna i super bezpieczna bo ma filtr…. Ludzie zacznijcie myśleć:)

Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Jak będzie mieć filtr… Tego nie sprawdzisz samodzielnie. Uwierz mi… w Polsce nikt w filtry inwestował nie będzie.

Obatelka
30 dni temu
Reply to  Anonim

Wystarczyłoby kilkanaście filtrów na kominach dymiących w mieście a nie truli by ludzi, jednak ani właściciele domów ani miasto ma to daleko…

sfałszowane głosowanie
1 miesiąc temu

67 osób jest na tak. Kto zagłosował na tak? Na pewno nikt normalny, nikt rozgarnięty tego nie zrobią, tylko ludzie najęci przez władze powiązani z urzędem miasta nabijają głosy. Admin powinien sprawdzić dokładnie ip głosujących za spalarnią i ujawnić manipulację. W głowie się nie mieści do czego oni sa zdolni, w jaki sposób uprawiają propagandę żeby taki syf ulokować w takim miejscu!

Witek
1 miesiąc temu

tak, na pewno sfałszowane, bo nie po mojej myśli. Trzeba dać znać ludziom z Chmielowa, Nowej Dęby i kto gdzie może tak jak to było na zbieranych podpisach i będzie 99%

Ketiw
1 miesiąc temu
Reply to  Witek

Nie jątrz, przecież wyraźnie widać, że internauci są przeciw. Ciągle można poprzeć petycję( także anonimowo).

https://www.petycjeonline.com/petycja_nie_dla_spalarni_mieci_nad_jeziorem_tarnobrzeskim

Mateusz
1 miesiąc temu

Jesteśmy na ostatniej prostej

XVMc62c018a-885f-11ed-92e9-b05c88b3397e.jpg
Piotr
1 miesiąc temu

Sonda sondą a ptaszki na mieście ćwierkają że lokalizacja i budowa jest już przesądzona

Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Tak jak los tego pięknego kraju, zwanego Polską. Reagujcie póki czas, za chwilę nie będzie czego zbierać… Quo Vadis Tarnobrzegu.

tuitam
1 miesiąc temu
Reply to  Anonim

Mieszkałam w Anglii,Irlandii Północnej,Francji,i we Włoszech.Odwiedziłam tez turystycznie wiele innych krajów..Polska jeśli chodzi o piękno i ludzi klasyfikuje sie według moich odczuć w pierwszej trójce.Tak piękny kraj jak Polska a wy opluwacie go aż cieknie po ekranie ta wasza wydzielina gębowa.Ruszcie dupska i w świat.Wrócicie to inaczej spojrzycie na Polskę.Inna sprawa ze Tarnobrzeg to mogłoby być fajne spokojne miasteczko jak we Włoszech czy Francji ale wielkomiejskie zapędy wszystko psuja.

Siarka górą
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Ćwierkać sobie możesz, ale jest już kot, co przegoni cię ptaszku szybciej niż myślisz.

wyborca
1 miesiąc temu

wybudujcie nawet dwie ale na terenie zdegradowanym czyli w Jeziórku, niedaleko jest chyba wysypisko, będzie opał „pod ręką”, wszyscy się ucieszą

Laura
1 miesiąc temu

Ta cała obecna władza Tarnobrzegu, doprowadzi do degradacji całego terenu jeziora,ponieważ nikt z wczasowiczów nie będzie chciał wypoczywać w smrodach spalarni.
Zainwestowane pieniądze w infrastrukturę jeziora pójdą się J…C.
Takie są rządy Bożka i Pluty.
Powinni się wzorować i brać przykład z Prezydenta Stalowej Woli.

wrzos
1 miesiąc temu

OCZYWISCIE ZE BUDOWAC JEST TO Z KORZYSCIA DLA CALEGO MIASTA !

greg
30 dni temu

Hahaha dziś gość w gajerku przy sklepie proponował nam po piątaku na piwo za głos na tej stronie na ,,NIE” buchnęliśmy śmiechem!

ODYSEUSZ
29 dni temu
Reply to  greg

Uwaga troll z UM

greg
28 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Pod iloma nickami jeszcze będziesz bredził! sam sobie piszesz i odpowiadasz! idź do specjalisty to się leczy!

Obatelka
30 dni temu

Dlaczego nie przeszkadza wam dym z kominów w mieście, które trują nie tylko w sezonie grzewczym? Naukowcy mówią, że dym nawet mało wyczuwalny zabija a co dopiero gdy śmierdzi wyraźnie. Wystarczyłoby zainstalowanie filtrów na kominach i jakąś kontrola czystości powietrza , ale kogo to obchodzi.

Maryjan
28 dni temu

Nie!Nie! I jeszcze raz NIE DLA SPALARNI NAD JEZIOREM, znajdźcie lepiej firmy które zainwestują na strefie i dadzą nam pracę, bądźcie rozsądni, Tarnobrzeg potrzebuje pracy i setek firm tak jak jest to w Mielcu, Stalówce, Rzeszowie. Obudźcie się wreszcie, trzymałem za Was kciuki, że może w końcu ktoś coś zrobi z tym miastem pozytywnego….trzymałem kciuki…

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
67
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content