Szczodraki już w piątek na tarnobrzeskim placu Bartosza Głowackiego

Szczodraki to tzw. bułeczki szczęścia. Były wypiekane w wigilię święta Trzech Króli. Natomiast 6 stycznia dzielono się nimi z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi – składając sobie nawzajem życzenia noworoczne. Tę dawną, polską i lasowiacką tradycję stowarzyszenie DOLINA SMAKU kultywuje od 11 lat.

6 stycznia – tradycyjnie – bułeczki szczęścia będzie można kupić na placu Bartosza Głowackiego. Sprzedaż rozpocznie się o godz. 10.00, a potrwa do ostatniej bułeczki. Dodatkowo będzie można kupić gorącą czekoladę. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na leczenie niepełnosprawnych braci Piotra i Karola Rzepeckich.

Jeżeli chcesz akcję pieczenie wspomóc produktami – zachęcamy do składania ich w Tarnobrzeskim Centrum Seniora do 5 stycznia do godz. 15.00.

#szczodrakchallenge

Każdy może się włączyć do #szczodrakchallenge, czyli wirtualnej akcji, która ma na celu kultywowanie tradycji, a przede wszystkim niesienie pomocy dwóm niepełnosprawnym braciom.

Zasady #szczodrakchallenge są proste. Każda osoba włączająca się do akcji nominuje 3 lub więcej osób lub organizacji. Na wykonanie zadania jest 48 godzin. Następnie wystarczy upiec szczodraki wg swojego przepisu lub receptury podanej przez stowarzyszenie Dolina Smaku.

I koniecznie – zgodnie z tradycją – należy podzielić się bułeczkami szczęścia z najbliższymi, zrobić zdjęcie, opublikować je w mediach społecznościowych i oczywiście wpłacić datki na konto Fundacji „Zdążyć z pomocą”, pod której opieką są Piotr i Karol Rzepeccy.

Odbiorca:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
5419 RZEPECKI PIOTR I KAROL darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Zabawa trwa przez cały styczeń.

10 LAT SZCZODRAKÓW

Akcja wypiekania szczodraków i dzielenie się nimi z mieszkańcami w święto Trzech Króli została zapoczątkowana w Tarnobrzegu przez Dolinę Smaku w roku 2013. Z każdym rokiem przybywało więcej osób chętnych do wspierania akcji. Rosła liczba darczyńców, liczba szczodraków i suma zebranych pieniędzy.
Od 2013 r. upieczono łącznie blisko 10 tysięcy szczodraków i zebrano około 25 tysięcy złotych. Od początku stowarzyszenie wspiera rehabilitację braci Rzepeckich.

Piotr i Karol Rzepeccy – to niepełnosprawni bracia z Tarnobrzega. Piotr skończył w tym roku 20 lat. Ma porażenie mózgowe czterokończynowe, padaczkę, refluks. Nie chodzi i nie siedzi samodzielnie. Jest zależny od osób drugich.

Karol w kwietniu skończy 17 lat. Urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem i pęcherzem neurogennym. Porusza się na aktywnym wózku.

Obaj chłopcy są stale rehabilitowani, jeżdżą na turnusy, które ich usprawniają, po części udaje się to dzięki dobrym sercom mieszkańców Tarnobrzega i regionu, którzy wspierając leczenie chłopców poprzez zakup szczodraków, czy przekazanie 1% podatku na leczenie braci.

FB chłopców – https://www.facebook.com/PiotrIKarolRzepeccy/

info: Dolina Smaku

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content