Postaw na sprawdzone czapki dla najmłodszych

Wybór odpowiedniego nakrycia głowy dla dzieci i niemowląt wymaga szczególnej uwagi. W trosce o zabezpieczenie główki swoich pociech rodzice szukają najwyższej jakości czapek. W zależności od warunków atmosferycznych powinny one chronić przed chłodem bądź uporczywym słońcem.

Wybór właściwego nakrycia głowy dla małego dziecka może być nie lada wyzwaniem. Dlatego też podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy zakupie tego typu akcesoriów.

W trakcie zakupów należy kierować się zasadą, że rozmiar główki dziecka nie zawsze zależy od wieku pociechy. Często bywa tak, że maluszki nie zawsze chętne są do współpracy przy przymierzeniu czapki.

Aby uniknąć niepotrzebnych problemów, najlepiej dokładnie zmierzyć obwód główki maluszka. Ponadto, jeśli to możliwe warto sprawdzić długość czapki, którą dotychczas dziecko nosiło. Upewnimy się, że nowa nie będzie zbyt płytka.

Czapki na chłodniejsze dni

W okresach chłodniejszych najlepiej dla maluszków sprawdzają się czapeczki wiązane pod szyją. Powinny one być wykonane z tkanin przepuszczających powietrze. Ponadto zawsze muszą zakrywać uszy dziecka.

Czapka Bonnetka spełnia wszystkie tego typu wymogi. Jest to produkt całkowicie bezpieczny dla najmłodszych dzieci. Wymyślny kształt czapeczki z naszytymi uszkami doda uroku każdemu dziecku.

Dla nieco starszych dzieci świetną propozycją są czapki Puchatki z uszkami. Bardzo elastyczne i niezwykle wygodne nakrycie głowy przypadnie do gustu zarówno małym dziewczynkom i chłopcom. Czapka ma możliwość dopasowania długości poprzez podwinięcie. Dostępne są w różnych kolorach.

Czapeczki na słoneczne dni

W upalne dni należy zabezpieczyć główkę małego dziecka przed działaniem promieni słonecznych. Czapki nie powinna w upalne dni powodować przegrzania głowy, co dla zdrowia jest bardzo niebezpieczne.

Alternatywą dla czapeczki dla dzieci i niemowląt są chustki na głowę. Wiązane z tyłu mają możliwość regulacji obwodu. Zakrywają również uszy. Dzięki temu stanowią doskonałą ochronę przed wiatrem.

Warto w słoneczne dni, ochronić delikatną buzię dziecka i wzrok przed ostrym słońcem. Chustki z daszkiem na głowę spełnią te oczekiwania. W zależności od potrzeb położenie i wysokość daszka można dopasować. Tego typu nakrycia główki przeznaczone są zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Ciekawa gama wzorów i kolorów przypadnie do gustu wszystkim milusińskim.

Ochronne paski z gumką

Opaska z tkaniny bambusowej jest świetnym rozwiązaniem na nakrycie główki dziecka. Ochroni ona przed działaniem słońca oraz zabezpieczy uszy przed wiatrem. Z tyłu posiada wszytą nieuciskającą gumkę. Dzięki temu dopasowuje się do wielkości główki. Zmniejsza ewentualność przegrzania się dziecka.

Rewelacyjna tkanina bambusowa przy wysokich temperaturach przynosi dziecku ulgę. Sprawia uczucie przyjemnego chłodu i świeżości. Jest tkaniną naturalną, posiada właściwości higroskopijne. Niezwykle miękka i przyjazna dla delikatnego ciała dziecka.

Czapeczki niemowlęce

Jednym z głównych elementów wyprawki niemowlęcej są czapeczki. Zapobiegają one utracie ciepła i zapewniają komfort maluszkowi. Powinny one być uszyte z delikatnych tkanin. Ważną kwestią jest dopasowanie odpowiedniej czapeczki do pory roku. Nakrycie głowy nie może powodować przegrzania główki.

Pierwszą czapeczkę dla noworodka kupuje się na ogół w rozmiarze 36. Nakrycie głowy dla niemowlaka nie powinno sprawiać trudności przy zakładaniu. Nie może powodować żadnych odgnieceń ani podrażnień skóry. Wszelkiego rodzaju wiązania i szwy nie mogą stanowić zagrożenia dla zdrowia dziecka.

Źródło: https://tamaja.pl

artykuł sponsorowany

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content