Transmisja LXVIII budżetowej sesji Rady Miasta Tarnobrzega

LXVIII budżetowa sesja Rady Miasta Tarnobrzega odbędzie się w środę 11 stycznia br., w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Początek godz.11

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.

4. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie:

1) Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Tarnobrzega:
– odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o przedłożonym projekcie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Tarnobrzega,
– głosowanie nad uchwałą w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Tarnobrzega,

2) uchwały budżetowej na 2023 rok:
– przedstawienie projektu budżetu,
– odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o projekcie uchwały budżetowej,
– odczytanie opinii poszczególnych stałych Komisji Rady Miasta,
– dyskusja nad projektem uchwały budżetowej,
– głosowanie nad projektem uchwały budżetowej.

3) zmieniająca uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty.

5. Sprawy bieżące.
6. Odpowiedzi na interpelacje, wnioski i zapytania z poprzedniej sesji.
7. Interpelacje, wnioski i zapytania.
8. Oświadczenia radnych.
9. Zamknięcie sesji.

LINK DO PROJEKTÓW UCHWAŁ – tutaj
LINK DO TRANSMISJI – tutaj

Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Propozycja
21 dni temu

Proponuje, aby firma, której pojemniki na śmieci wystawione są w Tarnobrzegu, umyła je chociażby zwykłą wodą. Wiele pojemników jest zwyczajnie brudnych i… śmierdzących.

księgowy
21 dni temu

Budżet poprawiony ?

Kos
20 dni temu

Czystość rzecz ważna

fach
20 dni temu

To tak tylko kilka przykładowych pozycji z projektu budżetu.
> Budowa obwodnicy miasta – 4 955 396,70. Otwarto niedobudowaną?
> Przebudowa drogi gminnej ul. M. Konopnickiej – 1 126 950,69; Przebudowa drogi gminnej ul. Rusinowskiego – 1 025 202,49; Przebudowa parkingu i chodników przy szaletach miejskich – 800 000,00; Przebudowa parkingu przy Przychodni Nr 3 – 1 300 000,00. To zupełny przypadek że w ostatnim pełnym roku kadencji.
> Budowa parkingów przy Jeziorze Tarnobrzeskim wraz z infrastrukturą towarzyszącą – 4 017 058,88. Przy tej ilości parkingów nic tylko wielką galerię handlową zbudować na riwierze 😉
Ale trzeba uczciwie przyznać, że lud to wybrał, w pierwszej turze. Program wyborczy Pana Prezydenta nie był tajny 🙂 W przypadku zmiany woli ludu jest program alternatywny, można będzie porównać z nim propozycje kandydatów w nadchodzących wyborach.
comment image

Mieszaniec
20 dni temu

Niby człowiek wiedział, a jednak się łudził….znów ważniejsze od inwestycji, które mógłby coś zmienić, dać jakiś dochód lub chociaż zmniejszyć zadłużenie, miasto przewala kasę na głupoty….tu parking, tu uliczka, tu chodniczek i znów kolejną pożyczka na 25 milionów…jakieś przygotowanie terenów inwestycyjnych, a może chociaż jakiś remont dróg w strefie, no zupełnie nic, mimo, że nawet w sumie była na to kasa z polskiego ładu, ale są ważniejsze drogi w mieście…jacyś przedsiębiorcy według Radnego Cąpały nawet chcieliby tu zainwestować, przychodzą pytają, tylko nie ma gdzie. Tylko zamiast przygotować dla nich miejsce i później na nich zarabiać to wolimy wydać 1,5 mln np. na strategiczna inwestycję pt. sztuczne boisko dla kopaczy. Ale wg. m.in Radnego Szwagierczaka dla mieszkańców ważniejsze jest boisko, żeby mieli gdzie spędzać czas niż miejsca pracy. Do pracy przecież zawsze można dojechać do Gorzyc, Nowej Dęby czy Stalowej…trochę to dziwne, bo nie znam nikogo, kto przeprowadził się do innego miasta, bo parking był brzydki przed blokiem albo nie miał boiska, żeby sobie pograć. Natomiast każdy przenosi się przede wszystkim za pracą…. Pewnie w innych miastach nie wiedzą o tym, bo nie tylko w Mielcu, Stalowej czy Krośnie ( tu warto porównać strukturę budżetu bliźniaczego miasta – szok gwarantowany )… Czytaj więcej »

zniesmaczona
20 dni temu
Reply to  Mieszaniec

Ten Krzysztof K z MOPRU to menda bez honoru. Świecił szczeką na marszach kobiet i protestach pod sądem a teraz biega na skargę do pis-u. Gnida !

Rumcajs
20 dni temu
Reply to  Mieszaniec

Święta racja. Wszędzie myślą rozwojowo a u nas najważniejsze jest boisko i dotacja dla piłkarzy… Panie Boże czegoś to miasto tak przeklął…

Jan
19 dni temu
Reply to  Mieszaniec

Tak to jest jak za rządzenie biorą się nauczyciele. Dzielic mogą kieszonkowe .

Jan
19 dni temu

Tarnobrzeg wydatki 344 mln,dochody 322 mln. Stalowa wola dochody 636 mln,wydatki 613 mln.

Budżet przyjęty
19 dni temu
  1. Budżet przyjęty Za l Potanski
  2. Ciekawe czym Potanskiego przestraszył prezydent
  3. Obecna władza szykuje się na przetrwanie z nadzieją ze lud tarnobrzeskim ponownie ich wybierze bo go zagadamy obiecankami
Hołd lenny
19 dni temu

Najpierw prezydentów nazwał „szaleńcami”, by chwilę później głosować za wymiana działek na spalarnię, a teraz złożył im hołd lenny. Czyżby w PO zostało wszystko dogadanie?

Obserwator
19 dni temu
Reply to  Hołd lenny

I tu mamy te politykę
Polański zaczął się odcinać od polityki Bożka.
Był samodzielny do czasu przerwy w sesji na której była zamiana działek pod spalarnie.
Po przerwie zagłosował za zamiana I teraz za budżetem.

To ja przypominam Bożkowi że został przewodniczącym za Kalinkę.
A Kalinka xostal odwołany za brak pokory I lojalności wobec koalicjanta Kielba.

To ja rozumiem że Bożek trochę się nauczył i przywołał Potanskiego do porządku.

Zabawa trwa a dobro mieszkańców gdzieś się ulotniło

rowerowy
19 dni temu

Masakra. W lutym 2021 dowiedzieliśmy się, że „Projekt odcinka wschodniego szlaku rowerowego prowadzącego nad akwen [jezioro], przygotowali członkowie tarnobrzeskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajobrazowego, zaś władze miasta dały temu pomysłowi zielone światło”.https://nadwisla24.pl/2021/02/10/green-velo-nad-jezioro-tarnobrzeskie-miejski-oddzial-pttk-opracowal-projekt-trasy/
Tymczasem dopiero w budżecie miasta na 2023 rok przeznaczono pieniądze na opracowanie projektu organizacji ruchu dla łącznika szlaku rowerowego Green Velo Trześń – Jezioro Tarnobrzeskie. Projektu, o wykonaniu oznakowania tego szlaku nie ma mowy w budżecie. Tak więc w tym tempie może za kolejne 2 lata, łącznie 4 ten szlak powstanie. Idziemy do przodu kiedy inni jadą do przodu samochodami, pociągami itd.

Lucas
19 dni temu
Reply to  rowerowy

Dla porównania znaki drogowe wskazujące kierunek do trasy omijającej centrum miasta pojawiły się przy obwodnicy pojawiły się po kilku tygodniach od jej otwarcia.
https://echodnia.eu/podkarpackie/kierowcom-juz-latwiej-trafic-na-obwodnice-tarnobrzega-na-skrzyzowaniach-wreszcie-ustawiono-znaki-drogowe-to-nie-koniec-zmian/ar/c4-17147971
Czyli w przypadku szlaku rowerowego nad jezioro trzeba było prawie 2 lata na zapisanie środków w budżecie na sam projekt oznakowania i niewiadomo ile jeszcze miesięcy lub lat upłynie do umieszczenia znaków, a w przypadku obwodnicy w kilka tygodni zrobiono i projekt i znaki? Przy obwodnicy występuje jakieś zakrzywienie czasoprzestrzeni?

Rafał
18 dni temu
Reply to  Lucas

Źle że tak szybko ustawiono drogowskazy?

Lucas
18 dni temu
Reply to  Rafał

Nie. Źle że tak długo trwa wyznaczenie szlaku rowerowego nad jezioro.

rowerowy
17 dni temu
Reply to  Lucas

Jezioro dla turystów i obwodnica dla przejezdnych podlegają innym standardom niż ulice dla mieszkańców i osób dojeżdżających spoza miasta. Które grupy są traktowane priorytetowo?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
17
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content