Tarnobrzeg: Uchwała w sprawie podwyżki opłat za śmieci zdjęta z porządku obrad

Uchwała zmieniająca uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty, została na wniosek prezydenta Tarnobrzega, zdjęta z porządku obrad, dzisiejszej sesji Rady Miasta.

W myśl tej uchwały, opłaty za wywóz śmieci segregowanych miałyby wzrosnąć o 4 zł od osoby ( z 26 zł na 30 zł). Za zdjęciem uchwały z porządku obrad, głosowali wszyscy obecni radni.

Prezydent Bożek nie podał powodów swojej decyzji.

Subskrybuj
Powiadom o
54 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
fach
20 dni temu

Nie zmienia to projektu przyszłorocznego budżetu. Tak tylko kilka przykładowych pozycji z tego projektu.
> Budowa obwodnicy miasta – 4 955 396,70. Otwarto niedobudowaną?
> Przebudowa drogi gminnej ul. M. Konopnickiej – 1 126 950,69; Przebudowa drogi gminnej ul. Rusinowskiego – 1 025 202,49; Przebudowa parkingu i chodników przy szaletach miejskich – 800 000,00; Przebudowa parkingu przy Przychodni Nr 3 – 1 300 000,00. To zupełny przypadek że w ostatnim pełnym roku kadencji.
> Budowa parkingów przy Jeziorze Tarnobrzeskim wraz z infrastrukturą towarzyszącą – 4 017 058,88. Przy tej ilości parkingów nic tylko wielką galerię handlową zbudować na riwierze 😉
Ale trzeba uczciwie przyznać, że lud to wybrał, w pierwszej turze. Program wyborczy Pana Prezydenta nie był tajny 🙂 W przypadku zmiany woli ludu jest program alternatywny, można będzie porównać z nim propozycje kandydatów w nadchodzących wyborach.
comment image

fach
20 dni temu
Reply to  fach

Tegorocznego budżetu, nie przyszłorocznego.

GOŚĆ
20 dni temu
Reply to  fach

A KTO ZDEJMNIE PREZYDENTA BOŻKA Z ZAJMOWANEGO STANOWISKA ?

walt
20 dni temu
Reply to  GOŚĆ

miało być szumnie tu od miesięcy zapowiadane referendum… ale póki co cisza 🙂

Kierownik
20 dni temu
Reply to  walt

Jakie referendum ? Kilkanaście lat temu też lewica tarnobrzeska chciała odwołać Dziubińskiego to nawet wystarczającej liczby głosów nie zebrali żeby takie referendum przeprowadzić. Polacy są mocni ale tylko w internecie a jak przyjdzie co do czego to siedzą cicho jak myszy pod miotłą.

walt
19 dni temu
Reply to  Kierownik

otóż właśnie to.
ja bierność i miałkość naszego społeczeństwa znam i wiem,że zwłaszcza na takiej prowincji jak u nas nie ma się co wychylać tylko lepiej czapkować kolejnym władzom.
widziałem to już w życiu jak na przestrzeni kilku miesięcy najpierw gawiedź składała wiernopoddańcze hołdy mlecznemu by chwilę później z tym samym oddaniem czapkować jajecznicy.

Olo
19 dni temu
Reply to  walt

Dokładnie tak, a następcy przyjmowali i przyjmują to czapkiowanie jako swoją wielkość i niemylność, a następnie zdziwienie, bo jak to…. umarł król – niech żyje król?, kiedy to ja właśnie byłem ten wspaniały.
To miasto nie rozumie, że ten król to tylko przedstawiciel, a nie Pan, – ludzki, czy nieludzki,. Tylko przedstawiciel i nie mają obowiązku mu czapkować, a wręcz przeciwnie.

Z drugiej strony ten co nie czapkuje , a wymaga , traktuje przedstawicieli we właściwy sposób, jest przez nich marginalizowany, aby nie określić, że traktowany gorzej. Czapkiuący to widzą i jako mali ludzie, ze swoimi słabościami nadal ślą uśmiech w kierunku króla z przygotowanym okrzykiem – niech żyje król, a czapkowanie? a co tam, to przecież tylko gest, a pozwalający choć przez chwilę być bliżej dworu.
Podobno żyjemy w XXIw

walt
19 dni temu
Reply to  Olo

to zależy od własnego poczucia wartości i godności.
inna sprawa,że w Polsce co dziś najwyraźniej widać – najlepiej być koniunkturalistą i oportunistą.
ale taki sobie kraj zbudowaliśmy,bywałem na protestach przeróżnych i widziałem ilu ludzi się na to zdecydowało a ile miało w dupie… dlatego teraz też nie tracę czasu bo wiem,że to nie ma większego sensu.

Bezradny
19 dni temu
Reply to  walt

A co się zadziało że Polański znowoz głosuję tak jak oczekuje tego prezydent.
Kto go prz4straszyl.i z jakiego powodu.
Historia rady zna takie przypadki ze odwoływało się przewodniczącego rady za brak zgodności z prezydentem .
Przypominam kulisy odwołania Kalinki z funkcji przewodniczącego rady i powołania na jego miejsce Bożka.
Bożek ma krótka pamięć
Otoczył się ludźmi niewłaściwymi to i wiedzą opozycji jest znaczna.Ale to problem Bożka.Nigdy nie zareagowal i nie skrytykował niewłaściwe decyzje czy działania osób z jego dworu.
Skutki odczuwają mieszkańcy Tarnobrzega pozostawieni sami sobie
To że Bożek jest na każdej imprezie i spotkaniu na który jest zapraszany nie świadczy że podejmuje dobre decyzje dla mieszkańców.
Te fotki z każdego spotkania to zwykły lans na poziomie Pcimia bo bez weryfikacji Wszystko jak leci jest godne obecności prezydenta z wchodzeniem do.lodowatej wody
Wszystko dla dobra mieszkańców Tylko nie ma czasu na analizę decyzji i wniosków pomocowych które leżą na jego biurku do podpisu.
Ale to może już być przeszkodą aby taki styl pozostał na następną kadencję.
W Tarnobrzegu taki mamy klimat

Czapka
19 dni temu
Reply to  walt

Walt w sedno.
A teraz radni tej kadencji stoją u drzwi gabinetu prezydenta z czapką w ręce.
.

fach
20 dni temu
Reply to  GOŚĆ

Wybory 😉 Chyba że lud będzie chciał go na następną kadencję, wtedy już nic nie poradzimy. Ale jeśli poprzemy dość licznie w wyborach parlamentarnych komitet Ruchu Dobrobytu i Pokoju, to pewnie wystawi on też komitet w wyborach samorządowych w Tarnobrzegu. Wówczas byłaby alternatywa do wyboru 🙂

Piotr
19 dni temu
Reply to  GOŚĆ

Im bardziej śledzę obrady radnych RM Tarnobrzega tym bardziej w głowie mi się nie mieści co oni tam robią i kto ich tam wybrał. Drodzy mieszkańcy na ostatniej sesji radna Peker już poraz kolejny broniła zacięcie swojego kolegi(?), kochanka(?) zwolnionego z pracy z ośrodka pomocy rodzinie. Czy to jest sprawa najważniejsza dla naszego miasta?! W okresie świątecznym matki z chorymi dziećmi były odsyłane z przyszpitalnej przychodni zwanej nocną i świąteczną z byłego miasta wojewodzkiego do miasteczka Nowa Dęba. Bo w Tarnobrzegu dyrektor szpitala nie zapewnił obsady lekarskiej. Dyrektor który również nie jest w stanie ponownie uruchomić oddziału chorób wewnętrznych !!! Dla radnej Peker jest to normalne? Bo nic nie dopytywała prezydenta i swojego politycznego góru czyli marszałka Ortyla. Czy taka sytuacja jest normalna dla wszystkich radnych?! Czy aż tak bardzo mają w d… naszych mieszkańców że na kolejnych sesjach cisza w tym temacie? A żeby nie było że krytykuję tylko PiS to radny Szwagierczak też o katastrofalną sytuację w naszym szpitalu nikogo nie dopytywał. A co robił ? Bronił kolejnego chorego pomysłu prezydenta Bożka czyli budowy nowego kompleksu sportowego. Kompleksu dla małych Tarnobrzeskich emigrantów!!! Panie radny zamiast to budować to może wystarczy tych dzieciaków wozić raz w miesiącu do Rzesziwa?… Czytaj więcej »

Olo
20 dni temu

Taktyka, jak z wieloma uchwałami.
Zrozumcie mieszkańcy, że opłaty wzrosną, jest taka potrzeba, już wiecie, znacie wysokość podwyżki, teraz krzyczcie, krytykujecie, a później przyjmiecie tę informację ze spokojem, bo wiadome było.
Druga sprawa, trudno przyjąć podwyżkę biorąc kredyt – większy bunt społeczny.
Jednak muszą to zrobić szybko, no bo przecież wybory, ehhhh jeszcze raz uchwała będzie zdjęta po długich dyskusjach lub co równie jest prawdopodobne wspaniałomyślne obniżenie do 2 zl. Już tak było, przetrzymanie uchwały do koniecznej podwyżki, której kwota zakładała – bilansowania także miesiące wczesniejsze. My się niby cieszymy, a faktycznie jesteśmy wkręceni. To wszystko jest już przewidziane.

Do Olo
20 dni temu
Reply to  Olo

To co napisałeś to jest manipulacja w czystej postaci.
A nawet można to nazwać oszustwo społeczne
Rzeczywiście trochę obniży a później powie ze się wsłuchał w głos ludu.

Olo
19 dni temu
Reply to  Do Olo

Nie wiem jak inni mieszkańcy, ale ja staram się śledzić sesje rady miasta i interesować tym co się dzieje. Tak wychodziło z ostatniej podwyżki do 26 zł.

Odezwa dzieci...
20 dni temu

… do Was dorosłych odpowiedzialnych za ten świat, lokalny też:
https://teksciory.interia.pl/marek-grechuta-gama-zostawcie-nam-tekst-piosenki,t,651991.html

walt
20 dni temu

https://www.youtube.com/watch?v=NZFPUOi-9aA

no jak się posłucha młodych to można nie mieć wielkich nadziei co do przyszłości heheheh

.......
20 dni temu
Reply to  walt

To jest reżyserowane, nie wierz we wszystko co zobaczysz w internecie.

Krzysztof
20 dni temu

Hehe…
Czy leci z nami pilot …

ANNA
20 dni temu
Reply to  Krzysztof

niestety nie,patrz stalowa wola

Alf
20 dni temu

Takie akcje świadczą niestety o chwiejności Pana Prezydenta i Rady Miasta. Pewnie radni spanikowali i będą teraz szukać środków ,żeby zasypać tą dziurę bez podwyżek. Tylko to działanie na krótką metę jest. Ale z drugiej strony od pewnego czasu tak działa całe Państwo, sztucznie regulując niektóre ceny. Nic dobrego z tego nie wyniknie.

GOŚĆ
20 dni temu

Ale jaja. Właśnie sie dowiedziałem ze w UM mamy komisje ZDROWIA. Ta komisja spotkała sie dwa razy aby dyskutować nad budżetem miasta. A to dobre 🙂 Chciałbym wiedzieć ile razy sie spotkali w ciągu roku kiedy nie działa w naszym szpitalu oddział chorob wewnętrznych? Ile razy w okresie świąteczno-noworocznym kiedy to praktycznie nie działała przyszpitalna Przychodnia Nocnej i Światecznej Opieki Zdrowotnej?
CO W TEJ SPRAWIE ZROBIŁA KOMISJA ABY UZDROWIĆ TĄ SYTUACJĘ?! NIC?!
To nie lepiej rozwiązać tą komisje a jej przewodniczącego wysłać na nocne i świateczne dyzury do przyszpitalnej przychodni skoro kolegom po fachu nie chce sie tam pracować ?!

ANNA
20 dni temu
Reply to  GOŚĆ

dokładnie

Leon
20 dni temu

Opłata musi wzrosnąć.
Zarobki poszły w górę, ludzi coraz mniej, a śmieci coraz więcej. Ceny paliw też do góry.
Słuszna decyzja Władz Miasta.

GOŚĆ
20 dni temu
Reply to  Leon

LEON z komisji zdrowia ?! 🙂 🙂 🙂

Leosia
20 dni temu
Reply to  Leon

Leon nie pisz już na tym forum bo skończysz jak Juliusz Cezar z urzedu miasta

Leon
20 dni temu
Reply to  Leosia

To powiedz jak inaczej rozwiązać tę sprawę?
narzekać jest łatwo. pstrykać w politykierów, że źle robią też łatwo.
Rzuć pomysł.

ANNA
20 dni temu
Reply to  Leon

obniżyć do 13 zł jak w stalowej i uszczelnić system egzekfowania opłat!

Leon
18 dni temu
Reply to  ANNA

Weź Ty, lepiej, egzekwuj pisanie bez błędów.
obniżyć stawki! nie patrzeć, że pensje i wszystkie koszty idą w górę! Niech ludzie obsługujący śmietniki pracują charytatywnie!

Apolinary
18 dni temu
Reply to  Leosia

A co zwolnili propagandziste ?

ANNA
20 dni temu
Reply to  Leon

śmieci jest mniej bo ludzie mniej kupują-BIEDA, słyszałeś o czymś takim?

Stary numer
20 dni temu

Stary numer Bożka W spawie zamiany gruntów pod spalarnie też Bożek zdjął bo było napięcie społeczne po czym ponownie złożył kiedy już urobil.wszystkich radnych.Pytanie czym ????przekonał radnych.
Ze śmieciami to samo.
Daje sobie czas dla ukierowania rady.
Podwyżka będzie Nie ma co czarować mieszkańców

Jan
20 dni temu
Reply to  Stary numer

Masz 100% racji.

ANNA
20 dni temu

Stalowa 13 zł,tbg 26 zł,o co tu chodzi?kogoś pogięło?

DRAMAT
20 dni temu

Uchwalają nam kolejny budżet, w którym nie ma systemowej naprawy miejskiej gospodarki odpadami, a my się cieszymy, że chwilowo śmieci nie pójdą w górę. Będziecie widzieć jakie kreatywne ruchy będą w ciągu roku, tymczasem komentujcie sobie dalej 4. rocznicę śmierci Pawła Adamowicza, albo że Enea sponsoruje dalej KTS.

Ordnung
19 dni temu
Reply to  DRAMAT

Każdy naród ma taki rząd, na jaki zasłużył – Joseph de Maistre. Ta ziemia nie zrodzi frontu reformatorów, gdyby tak miało być, stałoby się to już po mleku. Musi przyjść ktoś z zewnątrz, kto zrobi tu porządek.

Gregory
19 dni temu
Reply to  Ordnung

Dokładnie. Słupczanie podobno chwalili przybyłego Biedronia.

Ordung
19 dni temu
Reply to  DRAMAT

Dlaczego nie pokazują się niektóre dodawane komentarze?

ODYSEUSZ
20 dni temu

Gdzie rządzą ludzie PeŁo tam panuje zamordyzm lokalnej społeczności ! Przypominam p. Bożek to założyciel tarnobrzeskiej PO zaś jego zastępca to były poseł z ramienia PO

walt
19 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Bożek ? ten co go popierany przez peo prezydent wyrzucił z dyrektorskiego stołka w Liceum ?
ten sam,który z Kiełbem był w stowarzyszeniu ? tym samym,które rządziło z pisem w poprzedniej kadencji i którego kandydata na prezydenta pis w 2 turze poparł ? o tym samym piszemy ? ten sam Bożek,którego teraz państwo Potańscy i peo próbują nadgryzać ?
zastępca był posłem peo ale jak przyszło głosować dwie kadencje temu w Sejmie projekt zaostrzający jeszcze aborcję to jak na ultrakatola przystało głosował razem z pisem ? o tym samym pośle Plucie piszemy ?
pytam,żeby była jasność po prostu 🙂

ODYSEUSZ
19 dni temu
Reply to  walt

Co poradzić skoro mamy POlityków bez najmniejszego moralnego kręgosłupa ! Nie ważne z kim ważne żeby dopchać się do koryta z tym kto daje więcej i lepiej

walt
18 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

politycy są tylko odwzorowaniem naszego społeczeństwa – miałkiego,ogłupionego,powierzchownego,biernego i nierzadko dość nikczemnego.
mnie też wstyd za to jak wyglądamy globalnie jako społeczeństwo/naród tak pod względem intelektualnym jak i moralnym.
ale widzę od lat kto tu u nas bawi się w politykę i ubolewam ale skoro sami nie chcemy to będzie to robił ktoś inny.
jest to dla mnie oczywiste.
zresztą pana Bożka widzę tu i tak jako zdecydowanie lepszego niż jego kolejnych 4 poprzedników.
a przyznaję,że nawet na Niego nie głosowałem.

Odpowiedz
19 dni temu
Reply to  walt

Tak Walt to ten sam Bożek i ten sam Pluta

Obserwator
19 dni temu

WOW

Obserwator
19 dni temu
  1. WOW
Paweł
19 dni temu

Witam. Nie wolno w wpisach używać nazwiska prezydenta I radnych? Napisałem w sposób kulturalny co sądzę o prezydencie I radnych a tu portal NW24 nic nie opublikował.Mieliście coś takiego? Mój pech czy padło ostatnie wolne medium w Tarnobrzegu ?

Ordung
19 dni temu
Reply to  Paweł

Jeden z moich komentarzy też się nie pojawił, przy kliknięciu w OPUBLIKUJ KOMENTARZ pojawił się żółty napis że komentarz „is awaiting for approval” lub coś podobnego, a potem komentarz i napis znikły. Nie wiem czy to jakieś filtrowanie automatyczne czy sterowanie ręczne, ale dziwne to.

Paweł
19 dni temu
Reply to  Ordung

Właśnie też tak miałem już dwa razy.

Mieszczanin
19 dni temu
Reply to  Paweł

Ja też wczoraj napisałem że były dyrektor Adam Wójcik zrobił dobrą robotę z pozyskaniem funduszy na remont zamku Dzikowskiego i jakby został na kolejną kadencję to pewnie zajął by się rewitalizacja parku i remontem dawnej kuchni dworskiej który niszczeje z dnia na dzień. Komentarz się nie pojawił.

Hrabia
19 dni temu
Reply to  Paweł

A mówią że nic 2 razy się nie zdarza

Obserwator
19 dni temu
Reply to  Ordung

To są dzialanie męża pewnej waznej urzędniczki Ma w Szwecji IP.Ja to przerobiłem w swojej sprawie o naruszenie mojego dobrego imienia

Oni zawsze starają się ograniczyć krytykę do zera.

Kos
19 dni temu
Reply to  Paweł

Czas chyba by właściciel tego portalu zabrał głos z czego wynika ta cenzura .Halo NW24 -macie problem !!!

Piotr
18 dni temu
Reply to  NW24

Bardzo dziękuję. Komentarz się ukazał. Pozdrawiam.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
54
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content