Barierki drogowe – co powinieneś o nich wiedzieć?

Bezpieczeństwo na drodze jest nadrzędnym celem wszystkich użytkowników. Zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego jest możliwe poprzez wykorzystanie barier drogowych. Bariery drogowe są dostępne na każdym kroku. Właściwie ciężko wyobrazić sobie przestrzeń miejską czy drogi poza miastowe bez zabezpieczeń w formie barier. Do czego służą bariery drogowe? W jakich miejscach się sprawdzają? Jakie są ich rodzaje? Przeczytaj artykuł, a znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania. 

Barierki drogowe – jakie funkcje spełniają?

Barierki drogowe mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drodze. Ich obecność ostrzega zarówno pieszych, jak i kierowców przed ewentualnym niebezpieczeństwem. Bariera drogowa sprawdza się zarówno w miastach, jak i mniejszych miejscowościach. Stosuje się je na drogach poza miastowych oraz autostradach. Bariera ma za zadanie uniemożliwiać przejechanie pojazdu, a co za tym idzie narażenie na uszczerbek na zdrowiu pieszych. Stosuje się je w każdym miejscu, które z wielu względów może być niebezpieczne dla użytkowników ruchu. Można je spotkać w bliskim sąsiedztwie przejść dla pieszych, kładek lub chodników. Barierki służą również ochronie obiektów, które bezpośrednio sąsiadują z jezdnią. Barierki ochronne umożliwiają odgrodzenie pojazdów od nierówności oraz dużych spadków znajdujących się nieopodal drogi. Ich zastosowanie będzie uzasadnione w każdym miejscu, które wymaga dodatkowych środków ostrożności. 

Rodzaje barier drogowych

Rodzajów barierek drogowych jest bardzo wiele. Wśród nich bardzo popularna jest bariera u11a. Spełnia ona funkcję balustrady w codziennym ruchu drogowym. Służy ona odgrodzeniu miejsc niebezpiecznych dla pieszych. Stosowane są w miejscach dużego spadku: na mostach, wiaduktach, kładkach, nasypach. Mogą służyć także w przestrzeni miejskiej, jako ochrona w okolicach torów kolejowych lub przystanków tramwajowych. Barierki u11a posiadają liczne szczebelki, dzięki czemu chroniona jest również przestrzeń pomiędzy barierkami. Szerokie możliwości zastosowania ma również bariera u12a. Barierki u12a dzięki swoim wyrazistym wzorom dają sygnał użytkownikom ruchu, aby zachować bezpieczny odstęp. Barierki drogowe tego typu stosuje się w przestrzeni miejskiej, ale także w innych newralgicznych punktach. Można jest zastosować w pobliżu drogi rowerowej, na sklepowym parkingu czy w terenach stwarzających zagrożenie dla pieszych, rowerzystów czy kierowców. 

Bariery drogowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Bariera drogowa powinna spełniać kilka podstawowych wymogów. Warto skorzystać z usług doświadczonych firm, oferujących zabezpieczenia drogowe. Firma Kroll daje możliwość montażu oraz serwisowania na terenie całego kraju. Firma zajmuje się produkcją barier u11a oraz barier u12a od wielu lat. Zabezpieczenia Kroll to najwyższej jakości, certyfikowane materiały. Wykorzystanie dobrych jakościowo materiałów zapewnia długotrwałość balustrad. Barierki są wykonywane wyłącznie przez spawaczy specjalistów. Wykonanie barierek ma przełożenie na ich skuteczność, dlatego nie należy decydować się na usługi niedoświadczonych firm. Warto również zwrócić uwagę na ofertę montażu. Przy zakupie barierek ochronnych warto skorzystać z kompleksowej oferty, wraz z fachowym montażem. Firma Kroll nie tylko podejmie się instalacji zabezpieczeń, ale także dokona szybkiej realizacji z własnym transportem. 

Obecność barierek drogowych w wielu przypadkach może uratować życie. Ich zastosowanie nie tylko chroni w momencie zdarzeń drogowych, ale także stanowi ostrzeżenie przed potencjalnym niebezpieczeństwem. Bariery drogowe muszą spełniać liczne wymagania, dlatego warto skorzystać z usług cieszących się dobrą opinią. 

materiał partnera

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ozzi
1 rok temu

Ale mnie to interesuje! że ho!

młody
1 rok temu

Co powinienem o nich wiedzieć? Że powinny być tam gdzie są potrzebne czyli tam, gdzie jest zagrożenie dla ludzi.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content