Opłaty za śmieci w Tarnobrzegu wzrosną od lutego? Uchwała z podwyżkami wraca na sesję

Wycofana przez prezydenta z obrad sesji budżetowej, uchwała z podwyżkami za odbiór śmieci w Tarnobrzegu wraca na sesję. Projekt zakłada wzrost opłaty za odbiór posegregowanych odpadów o 4 zł.

Obecnie stawka ta wynosi 26 zł, po podwyżce ma wynieść 30 zł.

W grudniu 2022 r. firma FCC Tarnobrzeg sp. z o.o. przedstawiła szczegółowe kalkulacje cenowe i zawnioskowała o ponowną zmianę umowy na realizację usługi pn: „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Miasta Tarnobrzega odbieranych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy”. Weryfikacja kalkulacji została pozytywnie oceniona i zaakceptowana dlatego też została uwzględniona w ustalonej stawce 30 zł na osobę. W związku z powyższym podjęcie uchwały jest zasadne – czytamy w uzasadnieniu uchwały.618-stawki-za-odpady_2089804

LXIX zwyczajna sesja odbędzie się w środę 25 stycznia br., w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Początek godz.11

Subskrybuj
Powiadom o
69 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Producent śmieci
1 rok temu

To o co było zdejmować z obrad sesji.
To taka taktyka
Śmieci w górę czynsz w TBS w górę tylko urzędnikom jest dobrze
Dostali podwyżki od nowego roku
Tak władza jest blisko mieszkancow

obywatel
1 rok temu

Po to była zdjęta uchwała poprzednio bo jak to by wyglądało – mieszkańcom podwyżki opłat a sobie urzędasom – podwyżki wynagrodzenia ????
Ścierwo zawsze będzie ścierwem .
Tak się sra na mieszkanców tego miasta ???

DJB
1 rok temu
Reply to  obywatel

A co to niby za wzrost opłaty 4 zł miesięcznie (z 26 na 30 zł)? Odpowiada to mniej więcej poziomowi inflacji. Dochody budżetu miasta na mieszkańca są na poziomie
8 326, 42 zł brutto (dane za 2021 rok ze statystycznego vademecum samorządowca). A znam sporo osób, co po podwyżkach związanych z inflacją mają obecnie dużo więcej. Więc zamiast siać panikę, to mieszkańcy powinni całować po rękach Prezydenta i radnych, że ta podwyżka będzie praktycznie nieodczuwalna (bo mogłaby być dużo wyższa). Czasy są trudne, a władze i tak robią bardzo dużo, aby żyło się nam lepiej, a odczuwane niedogodności były jak najmniejsze.

dochody na mieszkańca 2021.png
obywatel
1 rok temu
Reply to  DJB

A co tam te 480 złotych podwyżki dla mieszkańca z dymitrowa, skarbnik, sekretarz, , naczelników i kierowników w urzędzie ( takie drobne) a jednak przytulić by przytulili ???
Zresztą mowa jest nie wiadomo o czym ??
Czy o podwyżce netto do stawki zaszeregowania , czy też z dodatkami ???

Policz czy czasami podwyżka w urzędzie nie jest równoznaczna kwocie podwyżki za śmieci dla tych ponad 30 tysięcy mieszkanców ???

Bożek i goniec z urzędu to średnio zarabiają NIEŹLE – CO ????
Wyjdzie jakieś około 12 Jola na głowę ???- fajnie CO ???

Niech goniec z urzędu pocałuje nawet sołtysa i radnych w DUPE bo średnio przypada na niego 12 koła ???
Ma przecie ZA CO ????

DJB
1 rok temu
Reply to  obywatel

Nie tylko urzędnicy mają w tym mieście godne wynagrodzenia. Ale skoro tak się czepiasz tych urzędników, to przypominam, że większość stanowisk jest obsadzanych w drodze jawnego konkursu z podanymi wcześniej kryteriami. Mogłeś i możesz aplikować, jeśli tak bardzo zazdrościsz. Aczkolwiek wielkich szans Ci nie daję – żeby być dobrym kandydatem do pracy w urzędzie to trzeba być kompetentnym, lojalnym i prezentować wysoki poziom kultury osobistej. Sam sobie odpowiedz na pytanie, czy posiadasz którąkolwiek z tych cech.

obywatel
1 rok temu
Reply to  DJB

Ha, ha, ha – ale brednie .
Ustaliliśmy już kiedyś – dyskutować to możesz wiesz z kim ( z ch?????, Skur????m , kutafonem, kutasem itd)
z tą twoją tępą propagandą od razu wychodzi skąd się wywodzisz .
Takiej tępej propagandy, lansu, pijaru, zakłamania dawno tu nie było , od czasu Julcia cezia to jesteś drugi taki ch???k .

As
1 rok temu
Reply to  DJB

Dobrze widziane zdaje się jest też bycie w komitecie wyborczym Papy Smerfa

Urzędnik
1 rok temu
Reply to  DJB

Zapomniałeś o wiadrze wazeliny

Jan
1 rok temu
Reply to  DJB

dużo spraw załatwia się przez internet,urzędnicy nie są potrzebni,siedzą tylko kawe piją i marnują energię,wodę,papier i bóg wie co jeszcze,amen

DJB
1 rok temu
Reply to  Jan

Proszę spróbować złożyć wniosek o dowód lub paszport przez Internet. Zresztą sprawy załatwiane przez Internet też są koordynowane i załatwiane przez pracowników urzędu, nic się samo nie zrobi.

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  DJB

Paszport to nie załatwiają urzędnicy Bożka to zadanie urzedu Wojewódzkiego

DJB
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Ale dowód już tak (i wiele innych spraw), zresztą ja pisałem ogólnie o urzędnikach, a nie tylko o urzędnikach UM. I nie zmienia to faktu, że w UM urzędnicy jednak wykonują sporo czynności, a nie tylko „piją kawę i marnują energię”.

obywatel
1 rok temu
Reply to  DJB

do dowodów 1 pracownik na umowe zlecenie od poniedziałku do srody po 4 godz. wystarczy i tak będzie się nudził

Alf
1 rok temu
Reply to  DJB

Pamiętaj ,że realne koszty życia wzrosły dużo bardziej niż oficjalna inflacja podana przez GUS. Zresztą ludzie pracują tu często za najniższą krajową. Ich ta sytuacja dotyka najbardziej. Czy umowa z FCC na pewno daje takie obligatoryjne możliwości firmie? Jakoś ostatnio nasza władza mam wrażenie szczególnie spolegliwa wobec tej firmy. Oby tylko nie zapomniała czyje interesy powinna reprezentować. Tak hipotetycznie oczywiście

DJB
1 rok temu
Reply to  Alf

To prawda, że koszty życia wzrosły bardziej niż inflacja, ale to nie jest wina Prezydenta Bożka tylko niewłaściwej polityki monetarnej i fiskalnej na szczeblu krajowym oraz sytuacji w gospodarce światowej.
Co do osób pracujących za najniższą krajową to argument jest średnio trafny, bo co roku jest znacznie podnoszona płaca minimalna (teraz od 1 stycznia to 2700 zł netto). W 2023 roku w dodatku ma miejsce po raz pierwszy dwukrotne podwyższenie płacy minimalnej (o 1 lipca wyniesie ona 2800 zł netto). Zresztą często to jest więcej, niż jest warta praca takich osób – a przez to że takie osoby są przepłacane, to albo pracodawca podejmuje decyzję o zwolnieniu, albo nie podnosi pensji bardziej kompetentnym pracownikom (lub dostają oni podwyżkę na poziomie niższym, niż powinni).
Natomiast jeśli chodzi o FCC to chyba zależy nam na dobrych relacjach z tą firmą, więc taka symboliczna podwyżka nie może wpłynąć na długofalowe relacje.

obywatel
1 rok temu
Reply to  DJB

Ty to chyba jesteś opłacany prz z tych ch?????w bo takiej tępej zakłamanej propagandy to tu nie było od czasu skur??a Julcia Cezia !!!

Czyżby to rodzina ?? Czy może tylko zmieniony nick ???

DJB
1 rok temu
Reply to  obywatel

Napisz w którym miejscu napisałem nieprawdę i gdzie ta propaganda? A jak tego nie potrafisz, to zamknij jadaczkę. Zresztą niezależnie od liczby komentarzy i użytych tu wulgaryzmów niczego nie zmienisz.

Mieszkaniec2
1 rok temu
Reply to  DJB

Masz rację Ta władza drwi z krytyki każdej Czy to kulturalnej czy agresywnej Tak już ma że tylko ona ma rację

DJB
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec2

To nie jest krytyka, tylko zwykły hejt. Krytyka jest oparta o jakieś argumenty merytoryczne i chęć przekonania do nich. A tutaj jest jedynie narzekanie na każde działanie (bądź jego brak) władz miasta, a przy tym obrażanie i ciągła roszczeniowość.

As
1 rok temu
Reply to  DJB

Skoro jesteś tak dobrze zorientowany , to czy miasto miało zapisy w umowie ,że mogło nie zatwierdzić podwyżek na wywóz śmieci ? Jeżeli tak , to z czego wynika taka spolegliwość władz wobec spółki ?

Jan
1 rok temu
Reply to  DJB

w stalowej też podniesli na 13 zł/osoba,widzisz różnicę?

DJB
1 rok temu
Reply to  Jan

A w Przemyślu podnieśli z 32 zł na 36 zł, w Jarosławiu od 1 lutego opłata wyniesie 34 zł, i co z tego? W wielu miastach w Polsce są różnego rodzaju podwyżki. Stalowa Wola to akurat jedno z tańszych miast dla mieszkańców w regionie – nie tylko w stosunku do Tarnobrzega. Ale tamtejszy samorząd w wielu obszarach otrzymuje znaczną pomoc ze środków krajowych i wojewódzkich, co niestety nie jest regułą.

obywatel
1 rok temu
Reply to  DJB

delikatnie mówiąc jesteś niedorozwiniety

Walet
1 rok temu

Zwolnić na początek 20% urzędników. Pozostałym dać te 15% wynagrodzenia. Ci, którzy zostaną będą się starali lepiej pracować i może będą mieli mniej czasu by prywatne sprawy załatwiać podczas pracy.

Za pozostałe 5% proponuję m.in. wyczyścić corocznie lampy bo ostatnie czyszczenie wydaje się, że było w momencie ich montażu. Szczególnie te lampy w okolicy pl. Surowieckiego. Starczyło by też na systematyczną wymianę oświetlenia pozmierchowego na technologię LEDową. Z pewnością coś by zostało na stopniową modernizację chodników.

Poza tym miasto naszej wielkości nie potrzebuje wiceprezydenta. Za jego pensję doposażyć Prezydenta, skarbnika i naczelników. Może wtedy Przezydent więcej czasu poświęcił by na pracę biurową a rekreacyjnie bywał np. na morsowaniach czy spotkaniach z działkowcami. Bo na nadmiar wolnego czasu narzekać musi skoro wypełnia go choćby dwuosobowym składaniem wieńca podczas rocznicy Powstania Styczniowego. Zatrudnionym na umowy cywilnoprawne w urzędzie też się musi bardzo nudzić skoro robią przy tego typu uroczystościach za tło.

To tylko moje luźne propozycje, bez ataków personalnych. Sformułowałem je na podstawie obserwacji życia naszego miasta.

Do Walet
1 rok temu
Reply to  Walet

Masz 100% racji Tak jak satyrystycznievto opisujesz winno być w rzeczywistości.
Jak to się stało że wybrany przez mieszkańców prezydent tylko do składania wieńców i bywania zawsze tam gdzie są fotki.
Każdy wybrany prezydent uczestniczy w ważnych wydarzeniach swojego miasta.
Tylko ze nie może to być wyłączna czynnością dotyczącą spraw miasta.
Każdy prezydent też pracuje i to ciężko.
Tymczasem w Tarnobrzegu z tylnego siedzenia pracuje wicek i to on ma wpływ na wszystkie strategiczne sprawy miasta z cenami z wywóz śmieci.
Wicek nie czuję klimatu miasta o nie zajmuje się sprawami zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców.
Np zabudowa mieszkalna na skarpie mogła być w innej lokalizacji bo mieszkańcy bardzo byli przywiązani do widoków ze skarpy.Dalej sprawa Zwierzyńca. Spalarni betonu nad jeziorem
Itd
Bozkowa jest tylko ścianka wspinaczkowa

walt
1 rok temu
Reply to  Walet

Program już masz
Wielu się spodoba.
Startuj i zrób jak napisałeś 😉

Gość
1 rok temu
Reply to  Walet

Jestem za odchudzaniem UM. W pierwszej kolejności zwolnić tych z poza Tarnobrzega.

Gość
1 rok temu

A KIEDY WROCI SPRAWA ZARZYNANIA NASZEGO SZPITALA.
W lutym mija rok od obietnic marsza Ortyla w sprawie ponownego otwarcia oddziału chorób wewnętrznych. Mija też kolejny termin ustalony przez dyrektora Stolarskiego. I co prezydencie Bożek I bezradni.?! Dalej będziecie udawać głupa w tej sprawie ? Wam tylko w głowach jak wydoić mieszkańców?. Bo napewno NIE jak ulżyć starszym mieszkańcom naszego miasta w chorobie!!!

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Gość

Proponuję odznaczyć wszystkich radnych za decyzje o odznaczeniach podwyżkach dla urzędników i prezydenta .za spalarnie i Zwierzyniec .za beton nad jeziorem.za tysiace lamp beż żarówek.za ściankę wspinaczkowa, za zgodę na nepotyzm w zatrudnianiu za brak reakcji na nieprawidłowości w RDM i , za akceptację cen wody i śmieci oraz czynsz w TBS ,za faworyzowanie niektórych urzędników , za pozwolenie na przychodzenie do pracy w południe niektórych i za niemoc ogólną
Z I jeszcze za najwieksza liczbe uchylonych uchwal szanownej rady.
Dziękujemy za wszystko

Prawnik
1 rok temu

Nie rozumiem Umowa zawarta w trybie prawa zamówień publicznych na czas określony lub nieokreślony.
Jeżeli na czas określony to jaki aneks.To powinna sprawdzić Komisja KRAJOWA.
Jeżeli na czas nieokreślony to też należy sprawdzić czy zostały zabezpieczone interesy miasta poprzez zapisy szczegółowe w jakich okolicznościach możliwa jest podwyżka i to w oparciu o czynniki obiektywne a nie związane z zyskiem

Pytanie
1 rok temu
Reply to  Prawnik

Dlaczego nie przeprowadzi się przetargu.tylko aneksuje umowę
Może konkurencja jest tańsza?
O coś w sprawie chodzi Tylko o co ?

tajemniczy don pedro
1 rok temu

jak tam maszynki do głosowania ?? gotowe do działania ?? wiecie co macie robić

Bezradna
1 rok temu

Zadana maszynka nie zatnie się podczas głosowania ponieważ nie jest to półosie pierwszej decyzji która podjęli na początku kadencji.
Później było już tylko gorzej bo w okresie pandemia władza sama mogła robić co chciała beż konsekwencji i odpowiedzialności.
A teraz nasi bezradni nie wiedzą o co chodzi.
Pytanie Kto w urzędzie sprawdził.kalulacje firmy.
Według mnie nikt .bo kto się na tym zna.

maszynka
1 rok temu

tak, przyklepać

maszynka
1 rok temu
Reply to  maszynka

przyklepane,łatwo z wami

ODYSEUSZ
1 rok temu

Papa smerf przygotował grunt pod kolejne dokopanie mieszkańcom Tarnobrzega…UM zachowuje się jak damski bokser – silny w stosunku do mieszkańca, a a bezradny jak dziecko w stosunku do przedsiębiorstwa FCC ! Przecież gołym okiem już teraz widać, że jak pojawi się spalarnia potężnej zagranicznej korporacji to te głąby z UM będą chować głowę w piasek bo nie będą mieli nic do powiedzenia….

tbg
1 rok temu

Pojebało znowu

Jan
1 rok temu

wybralismy swietną władzę,tzn.komuchy i reszta powiązana z totalną POrażką

Propozycja:
1 rok temu
Reply to  Jan

Proponuje Tarnobrzeg podpiąć pod Stalową Wólkę i będzie GITes

Jan
1 rok temu
Reply to  Propozycja:

najlepiej by było,tam jest Prezydent dbający o mieszkańców,a u nas odwrotnie

Wyborca
1 rok temu

Cisza na tym forum świadczy o obojetnosci wyborców.
Zmęczenie bezradnością
Władza zachowuje się tak jakby rządziła zawsze Krytycyy władzy są ocenini jakby byli niezrównoważeni.
Krytykujemy i nic Władza nie reaguje .Pachnie to pycha

Urzędnik
1 rok temu
Reply to  Wyborca

Znasz stare przysłowie płacz i płać ?
Wszystko idzie w górę a z pustego Salomon nie naleje

PODWYŻKI
1 rok temu
Reply to  Urzędnik

Fakt, podwyżka dla WSZYSTKICH urzędników o kwotę 480 zł nie weźmie się znikąd.

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  PODWYŻKI

I dla wicka sekretarz i skarbniczki Brawo 29 tys w dobie inflacji

PODWYŻKI
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

I jeszcze to tłumaczenie, że jak się podnosi najmniej zarabiającym żeby osiągali płacę minimalną, to innym też trzeba. Takich którzy zarabiają po 7000 i więcej porównujemy do tych, co zarabiają poniżej 4000? Taka podwyżka „solidarnościowa” powinna być przyznawana dla kilku progów najniższych zarobków i powinna maleć dla kolejnych progów. Np. zarobki od 3010 do 3409,99 – 480 podwyżki, zarobki od 3410 do 3809,99 – 420 podwyżki itd.

Konfederacja
1 rok temu

Bożek łobuzie

GrubaZośka
1 rok temu

Jak czytam takie newsy to mam ochote iść na posiedzenie i bezstresowo wyprodukować dorodnego kreta na motorówke

Wiktor
1 rok temu

Wyglæda to na swiadome dzialanie na szkodę mieszkanców.

odp
1 rok temu
Reply to  Wiktor

oj chłopei to w pore napisałeś to już się ciagnie długie lata bo jak dziubinski był prezydentem to miaso było jescze wojewódzkie ale już nastepny kto był prezydentem juz było powiatem tylko sami nie udacznicy sa wybierani co ładnie obiecuja a jak ludzie ida za ich głosem to jacy sa
ten kraj jest sprzedany ……. bida piszy a dobrych ludzie już dawno tutaj nie ma każdy tylko mysli o sobie

Oli
1 rok temu
Reply to  Ola

Doceniam zaangażowanie autorów petycji Zwracam uwagę tylko na jeden oroblem otóż autorzy petycji podkreślają że nue wyrażają zgody na „zrzut-” odpadów komunalnych z innych miast i aby cudze odpady były tutaj unieszkodliwianie kosztem naszego zdrowia .Popieram tyle tylko że autorzy petycji jak rozumiem nie mają nic przeciwko temu by nasze odpady byłyby „podrzucane ” innym miastom narażając ich mieszkańców na utratę zdrowia w procesie ich utylizacji.Jak sądzicie -radosć tych mieszkańców nie będzie miała granic

Ola
1 rok temu
Reply to  Oli

Jak doceniasz to podpisz-możesz anonimowo.

Oli
1 rok temu
Reply to  Ola

Nie mam nic przeciwko temu by w strefie przemysłowwj gdzie jest zlokalizowanych wiele zakładów powstał nowy jeżeli tylko spełnia normy ochrony środowiska..Jeżeli nie będzie spełniał nie powstanie.Doceniam działanie każdego kto cos próbuje zrobić nawet jeżeli jest mi z nim nie po drodze.Pozostaje mi życzyć sukcesu

Fiskus dębolistny
1 rok temu
Reply to  Oli

Polska importuje śmieci z Europy, to jest fakt. I teraz pytanie – po co w Tbgu spalarnia o takiej ogromnej mocy przerobowej?

Oli
1 rok temu

W takim samym celu jak w miastach gdzie spalarnie takie istnieją
Nie znam miasta wielości Tbg gdzie spalarnia obsługuje tylko jedną gminę

? ? ? ? ?
1 rok temu
Reply to  Oli

Jaka jest pewność, że trujące odpady z Niemiec do Tbg nie przybędą? Już były takie przypadki w Polsce.

Jan
1 rok temu

Powstanie unia Polsko-Ukraińska,czyli tak; Polak za smieci 30 zł,a ukrainiec wynajmujący mieszkanie 0 zł,tak,płacimy za nich my,nikt inny tylko my

Oli
1 rok temu
Reply to  Jan

Ukrainiec Ci przeszkadza a nie dusigrosz własciel mieszkania który che przytulić kilkadziesiąt zł i nie zgłasza faktu zamieszkania obcokrajowca do systemu gospodarki odpadami.

Jan
1 rok temu
Reply to  Oli

Masz rację,co nie zmienia faktu,że za wszystko zapłacą mieszkańcy TBG

WOJSKOWY Z NISKA
1 rok temu

Jak ktoś pamięta prezydenta Kiełba to wie że skarbniczka miasta lubowała się tańcowaniu przed Kiełbem i prezentowaniu swoich wątpliwych wdzięków. Mogłaby z nim leżakować w celi i dawać podoić cyca swojemu maleństwu.

Urzednik
1 rok temu

I pierwsza zdradziła Kielba.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Urzednik

A sekretarz to aniołek CO ???

WOJSKOWY Z NISKA
1 rok temu

Jak ktoś pamięta prezydenta Kiełba to wie że skarbniczka miasta lubowała się tańcowaniu przed Kiełbem i prezentowaniu swoich wątpliwych wdzięków. Mogłaby z nim leżakować w celi i dawać podoić cyca swojemu maleństwu.

Marek
1 rok temu

PRZYKLEPANE,28 ZŁ,STALOWA WOLA 13 ZŁ,KTOŚ TU JEST CHORY I TO NA GŁOWĘ

Oli
1 rok temu
Reply to  Marek

Jeżeli tu są chorzy to jaki stan zdrowotny mają w Przemyślu 36 zł czy Jarosławiu 34 zł

obywatel
1 rok temu
Reply to  Oli

po co szukać daleko,stalowa wola 13 zł,woda też tańsza,jak juz tak wszystko wiesz to sprawdz ile płacili w Przemyslu i Jarosławiu 2 lata temu jak my za wywóz smieci płaciliśmy 29 zł,napewno ponizej 10 zł

obywatel
1 rok temu
Reply to  obywatel

Ten gość ( Oli ) daje takie sobie wybrane opłaty w innych miastach a w Mielcu ponoć 25 zlotych a w Rzeszowie też są inne

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://rzeszow24.info/wiadomosci/oplaty-za-smieci-nie-wzrosna-w-2023-mpgk-rzeszow-pozostanie-przy-aktualnych-stawkach/4D8TH3y8osS0ZGRkw8TU&ved=2ahUKEwjWzKvbqeX8AhXt_CoKHWSqCysQFnoECAkQAQ&usg=AOvVaw3WzwwUGeVy5xv19Lm6Onak

To taka propaganda – podaje się tylko tam gdzie więcej ale nie tam gdzie mniej ???

obywatel
1 rok temu
Reply to  obywatel

dokładnie

Jjj
1 rok temu

To mój ostatni rok w Tarnobrzegu

Postaw mi kawę na buycoffee.to
69
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content