Zimowe aktywności, które sprawią radość Twojemu dziecku

Zima kojarzy nam się z ciemnymi, zimnymi popołudniami, jednak wcale nie musi to być nudna pora roku. Wcale też nie musi być dużo śniegu, by dzieci miały przyjemność z wychodzenia z domu. Jak zorganizować czas dla dzieci, by zimowe aktywności sprawiały im radość? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Łyżwy – atrakcyjna zabawa, nawet gdy nie ma śniegu

Gdy na zewnątrz jest dużo śniegu, o wiele łatwiej jest znaleźć dla dzieci ciekawą rozrywkę. Może to być budowanie igloo, lepienie bałwana czy rzucanie się śnieżkami. Jednak niestety nie przez całą zimę mamy śniegu pod dostatkiem. Gdy jest go niewiele lub nie ma wcale, dobrym pomysłem jest wybranie się na lodowisko. W wielu miastach, a nawet mniejszych miejscowościach, dostępne są nie tylko obiekty znajdujące się na zewnątrz, lecz także lodowiska kryte. Dzięki zadaszeniu nie musisz się martwić, że pogoda nie rozpieszcza. Możesz wybrać się w takie miejsce, nawet gdy pada deszcz i dzieci nudzą się w domu. Na miejscu często są także wypożyczalnie łyżew. Gdy chcecie zaopatrzyć się w swoje łyżwy, możesz zakupić je zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Jednak pamiętaj, by były odpowiednio dobrane. Zanim wybierzesz łyżwy dla dzieci, musisz zdecydować, do jakiej jazdy będą przeznaczone. Na rynku dostępne są modele idealnej do jazdy figurowej lub rekreacyjnej. Dla dzieci zdecydowanie najlepszą opcją będą łyżwy regulowane, gdyż będą odpowiednie rozmiarowo przez dłuższy czas, mimo szybkiego wzrostu stopy. Modele występują w wielu wariantach kolorystycznych, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Sanki drewniane – świetna zabawa nawet dla najmłodszych

Jazda na sankach to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych aktywności zimowych. Z tej formy zabawy mogą korzystać już nawet kilkumiesięczne dzieci. Jak wybrać odpowiedni model? W sklepach znajdziemy sanki wykonane z różnych materiałów. Klasycznym wyborem są sanki drewniane. Warto wybierać egzemplarze wykonane z litego drewna, najlepiej dębowego lub bukowego, które jest pokryte wodoodpornym lakierem. Dzięki temu nie musi obawiać się o drzazgi. Dobrym wyborem będą modele, których płozy wykonane są z metalu. Przy małych dzieciach przydaje się także stabilne oparcie oraz okrycie w postaci np. specjalnego śpiworka. Jeśli poszukujesz odpowiednich sanek. znajdziesz dobre sanki drewniane na stronie sklepu Sportano.

Sanki drewniane, a może wykonane z plastiku?

Choć większość z nas zapewne wychowała się, mając w posiadaniu sanki drewniane, to od wielu lat bardzo popularne stały się wszelkiego rodzaju sanki wykonane z plastiku. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że są bardzo lekkie. Łatwo je też utrzymać w czystości. Ponadto występują w ciekawych formach i kolorach, dzięki czemu wizualnie są bardzo atrakcyjne dla dzieci. Wybierając odpowiedni model, zwróć uwagę czy są wykonane z dobrej jakości plastiku i są bezpieczne dla zdrowia Twojego dziecka. Produktu powinien być oznaczony jako HDPE lub LDPE. Ciekawe modele w dobrych cenach znajdziesz m.in. na stronie Sportano.pl (https://sportano.pl/sanki-i-slizgacze/sanki-plastikowe).

Co jeszcze możesz zaproponować swojemu dziecku?

Oprócz jazdy na łyżwach i sankach można zaproponować wspomniane już wcześniej zabawy takie jak budowanie ze śniegu, ale także zaoferować naukę jazdy na nartach. Na naukę tej dyscypliny możesz wybrać się na pobliski stok. Pamiętaj jednak, że do tej aktywności Twoje dziecko będzie potrzebować odpowiedniego sprzętu. Będą to nie tylko narty i buty oraz kijki, ale także kask oraz gogle. Jeśli sam nie potrafisz jeździć na nartach, nie próbuj uczyć swojego dziecka. Choć może wydawać się to proste, to odpowiednia postawa i ułożenie m.in. nóg są kluczowe. Brak wiedzy może doprowadzić nie tylko do nauki złej techniki, ale także wypadków. Zostaw szkolenie swojego dziecka profesjonalistom. Jeśli dobrze się przygotujesz do zimowego oraz wyposażysz dziecko w niezbędny sprzęt, zimowe aktywności mogą okazać się wspaniałą zabawą dla całej rodziny.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sie tylko pytam
1 rok temu

Dlaczego w Tarnobrzegu nie ma lodowiska krytego dachem? W miejscu np. dawnego basenu.

walt
1 rok temu

akurat to proste pytanie : z tego samego powodu z którego nie ma tu katedry,lotniska,aquaparku ani galerii handlowej 🙂
nie ma chętnego po prostu,który utopiłby w takiej nierentownej inwestycji własne pieniądze a i władze miasta czy wojewódzkie też nie palą się do tego.

walt
1 rok temu
Reply to  walt

zaraz okaże się,że i planowana galeria to nie będzie taki cud jakiego się niektórzy spodziewali a i stoiska handlowe nie przyciągną wcale jakichś wyszukanych ekspozycji i producentów bo to jednak biedne i prowincjonalne miasto i nie robi się tu wielkich interesów a wiele lokali nieprzypadkowo stoi pustych.

As
1 rok temu
Reply to  walt

Pod warunkiem ,że ta galeria kiedykolwiek w ogóle powstanie. Były ogromne oczekiwania a sprawa jakoś dziwnie ucichła …

walt
1 rok temu
Reply to  As

dla mnie przyznam galeria czy jej brak nie jest żadnym wyznacznikiem 🙂
a że cudów nie można się spodziewać to chyba jasne.
to biedne i prowincjonalne miasto więc nie będzie tu ” nie wiadomo czego”

As
1 rok temu
Reply to  walt

Dla wielu mieszkańców ta galeria urosła do rangi mitu. Wierzą ,że będą mniej zakompleksieni i prowincjonalni gdy powstanie. Jej brak równa się lokalnej żałobie

walt
1 rok temu
Reply to  As

owszem masz rację,też to zauważyłem.
chyba nie ma większego kompleksu wśród części Tarnobrzeżan względem Stalowej Woli z powodu galerii Vivo.

dopiero co miały być dwie albo trzy a będzie z tego lipa i będzie to u wielu ten kompleks pogłębiało.

rychły upadek
1 rok temu

Niestety, ale to nie pieniądze, ani nie firma produkująca sanki, łyżwy, narty decyduje o tym czy dzieci podejmą jakąkolwiek aktywność lecz wychowanie. Obecny model wychowania, znaczy brak, no bo nie ma czasu, bo praca, sprawia że większosć dzieci w czasie ferii przesiedziała w domu. W czasie przerwy światecznej, gdy było pełno śniegu, na ulicach były pustki, w czasie ferii to samo, śnieg był a na górce zaledie kilka osób. Zawsze te same osoby, to samo na boiskach, to samo na mosir, zawsze te same twarze. 95% dzieci jest widywane wyłącznie w szkole i tylko tam podejmuje jakąkolwiek aktywność fizyczną.
Takie mamy czasy, a co będzie dalej? Będziemy społeczeństwem słabym, chorym, co przeniesie się na słabość państwa a taki stan jak wiemy z historii prowadził do wojen i kolonizacji. Zawsze silniejsi zwyciężali i wprowadzali nowy ład. Ale to już problem następnych pokoleń albo pokolenia

Postaw mi kawę na buycoffee.to
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content