„Jestem przekonany, że spalarni nad Jeziorem Tarnobrzeskim nie będzie” (zdjęcia oraz video)

– Moje zdanie subiektywne, zero procent dla powstania tej spalarni w Tarnobrzegu – powiedział w rozmowie z naszym portalem przewodniczący Rady Miasta, Bogusław Potański. Wątpliwości wyraził również radny Cezary Mikrut:  „Coraz bardziej jestem przekonany, że do realizacji tej inwestycji w tym kształcie nie dojdzie”.

Informacyjne spotkanie dla mieszkańców, na temat budowy w mieście biogazowni i kompostowni śmieci, odbyło się w Tarnobrzeskim Domu Kultury w minioną środę. Zorganizowali je radni Cezary Mikrut, Bogusław Potański i Damian Szwagierczak. Pomysł ten ma być alternatywą dla forsowanego przez władze miasta planu budowy  spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Spalarnię miałaby wybudować austriacka firma FCC.

– Im dłużej trwają rozmowy na ten temat, tym dłużej problem ewentualnego powstania tej spalarni jest dla mnie „mgławicowy”. I coraz bardziej jestem przekonany, że do realizacji tej inwestycji w tym kształcie nie dojdzie – mówi radny Cezary Mikrut.

– Ja przez godzinę dzisiejszego spotkania dowiedziałem się więcej konkretów na temat ewentualnej budowy biogazowni i kompostowni, niż przez przez miesiące dyskusji (…) między mieszkańcami, radnymi, władzami Tarnobrzega a firmą FCC – kontynuuje.

– Ostatnie spotkanie jakie mieliśmy na ten temat z przedstawicielkami tej firmy, okazało się totalną pomyłką. Mieliśmy konkretne oczekiwania co do danych jakie miały być nam przedstawione ze strony tej firmy, były to dane o naturze ekonomicznej, przyjechały trzy panie prawniczki, które nie potrafiły odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące ekonomii tej inwestycji – dodaje.

W rozmowie z naszym portalem, przewodniczący RM Bogusław Potański twierdzi, że spalarnia w Tarnobrzegu nie powstanie.

– Pozostali radni (wyłączając organizatorów środowego spotkania – przyp.red) nie są przekonani co do lokalizacji spalarni i też mają duże wątpliwości co do powstania w ogóle tej inwestycji – twierdzi Potański.

– W trakcie spotkań z radnymi firma FCC była nieprzygotowana pod żadnym względem (…) to jest potentat, nie liczy się ze zdaniem radnych, ona chce po prostu zarobić (…) Radni nie znają danych ekonomicznych informujących o kosztach odbioru śmieci. Zostały one utajnione, a przecież nie powinno być żadnych tajemnic (…) Moje zdanie subiektywne, zero procent szans powstania tej spalarni w Tarnobrzegu – dodaje przewodniczący RM Tarnobrzega.

Obecny na spotkaniu prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, zaprosił trójkę radnych do rozmowy.

– Jedno nie wyklucza drugiego, to że część odpadów spalimy, to że część możemy poddać biodegradowalności, kompostowniki, biogazy, jedno nie wyklucza drugiego, wręcz przeciwnie, może być skutecznym zespołem, dzięki któremu ceny śmieci w końcu nie będą rosły w tych miejscach, gdzie się je zagospodaruje, w taki, taki i w taki sposób, nie „lub” a „i” – wyjaśnia prezydent D.Bożek.

– Wybudowanie w Tarnobrzegu jakiegokolwiek miejsca na to, żeby pozbywać się śmieci  jest kosztem, co do tego nie ma wątpliwości. Trzeba szukać zewnętrznego finansowania, bo miasto nie jest w stanie tego udźwignąć. Czy to będzie spalarnia, biogaz, czy kompostownik – dodaje.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
106 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
fach
1 rok temu

A ja obstawiam, że powstanie spalarnia, a biogazownia i kompostownia nie 😉 W polityce wiele rzeczy obraca się w trakcie realizacji o 180 stopni. Np. transparentność zarządzania miastem 🙂

rowerowy
1 rok temu
Reply to  fach

Na logikę: miasto nie miałoby po co tak po prostu zrezygnować z perspektywicznej działki przy marinie w zamian za działkę w strefie. Bo gdyby miało zrobiłoby to lata temu. Co miastu z działki w strefie jeżeli nie wydzierżawienie lub sprzedaż pod spalarnię? Wystarczy dodać 2 do 2.

Cezar
1 rok temu
Reply to  rowerowy

No właśnie nie. Gdyby do zamiany działek nie doszło, to FCC teoretycznie mogłoby dogadać się z ARP za naszymi plecami i spalarnia powstałaby nawet bez naszej zgody. W aktualnym stanie rzeczy, kiedy to miasto jest właścicielem działki, której wydzierżawienie planuje FCC na potrzeby tej inwestycji – wymagać to będzie zgody Rady Miasta. A w tej kadencji to mission impossible (wiem, co mówię).

rowerowy
1 rok temu
Reply to  Cezar

Tak? To dlaczego uchwała o zamianie działek nie była procedowana np. pół roku albo rok wcześniej, tylko akurat w grudniu 2022? W dziedzinie zamiany działek, ich sprzedaży itd. nie ma przypadków, są najwyżej zbiegi okoliczności. Nie dam się już nabrać jak na rozwój infrastruktury dróg rowerowych.

Ave Cezar
1 rok temu
Reply to  Cezar

Miasto jeszcze przed wymianą dysponowało działką bez której ta spalarnia nie mogłaby powstać, więc argumentacja błędna. FCC nie mogło dogadać się z ARP, bo ARP musiałaby ogłosić przetarg na sprzedaż tych działek ( może ktoś inny by je kupił). Spalarnia ma powstać na kilku działkach, jedną z nich ma Siarkopol. Ciekawe co on zrobi.

Zbyszek
1 rok temu
Reply to  Cezar

A ja obserwuje i pO raz pierwszy mówię że ta zamiana działek to pomysł prezydenta aby FCC na jego wniosek nie miało wysokich kosztów w realizacji spalarni

Agencja zada prawdziwej kasy a Bożek jako ojciec chrzestny spalarni odda za grosze Wytlumaczy jak.zawsze dóbrem miasta

Najgorsze że Bożek.uważa się nikt tego nie widzi.

A kuchnie dworskie?
1 rok temu
Reply to  fach

No to możemy robić zakłady. Ja już dziś kładę na stół kasę że spalarnia tam nie powstanie. Co proponujesz?

fach
1 rok temu

Jeśli do końca następnej kadencji samorządu nie ruszy budowa spalarni, to zasilę naszą prężną gminę dodatkową symboliczną złotówką 😉 Więcej nie odbiorę moim bliskim na rzecz tego miasta niemocy 🙂

Tadek
1 rok temu
Reply to  fach

Cóż za hojność.

fach
1 rok temu
Reply to  Tadek

Chcąc obejrzeć wystawę kolekcji muszę płacić za bilet będąc mieszkańcem. Chcąc wjechać na riwierę też nie jestem zwolniony z opłaty wjazdowej. I tak dalej. Skoro więc gmina nie jest hojna dla mnie jako mieszkańca, to dlaczego ja mam być hojny dla niej? 😉 Urzędnikom nie odjęli tylko dodali po prawie 5 stówek, nawet tym którzy zarabiają po 5 tys. i więcej, więc dlaczego ja mam odejmować więcej niż symboliczna złotówka z budżetu domowego? W bardzo dobrze zarządzanej gminie byłby dobrobyt i ulgi dla mieszkańców za same podatki, które się płaci.

Think tank
1 rok temu
Reply to  fach

To co innego niż spalarnia? Co ma zrobić miasto i skąd ma wziąć pieniądze?

fach
1 rok temu
Reply to  Think tank

Mogła być np. mniejsza spalarnia samorządowa w Zakrzowie przy rondzie. Skąd pieniądze? Z tego samego źródła co pieniądze na riwierę czy obwodnicę – z podatków i z Unii. Jednak obecne kierownictwo gminy ma inne priorytety w tej kadencji 🙂 Nawet w aktualnej sytuacji możnaby zorganizować pewien mechanizm na bazie RDM-u. Ale co konkretnie nie będę podpowiadał, bo jeszcze by to zrobili jako swój pomysł 😉

obywatel
1 rok temu
Reply to  fach

I waść nie podpowiadają bo później będzie TO MY .

Ale z tą spalarnią masz rację , teraz wszyscy starają się o kasę od rządu i NFOŚ na te cele ??

obywatel
1 rok temu
Tutaj mieszkać chcę.
1 rok temu

FCC nic nie daje mieszkańcom miasta w zamian za trucie, bo eko jest tylko bajkach. A czy spalarnia powstanie nad jeziorem czy 20-25 km dalej (w SW) to i tak będziemy truci, i nie zmienią tego wiatry ani inne anomalie pogodowe, dlatego trzeba zmaksymalizować długoterminowo zyski miasta i mieszkańców do maximum i wybrać FCC. Dobrej nocy.

mniej zanieczyszczeń
1 rok temu

ale chrzanisz. Zobacz ile wysiłku idzie w ograniczenia zanieczyszczeń, ograniczanie emisji, ile sie zmienia, ile sie mówi żeby było tego mniej na miarę możliwości. Obecnie samochody są największymi trucicielami, ale kiedyś to sie zmieni, będą inne paliwa. Jest różnica gdzie i jaka spalarnia powstanie i czy w ogóle, bo jak widać z wykładu jej istnienie w tej okolicy nie ma żadnego sensu

Oj słabo
1 rok temu

na innej planecie żyjesz popieram Tutaj chcę mieszkać

Alf
1 rok temu

Władza wydaje się być już przekonana do tego projektu. Radni , którzy mają zdecydować twierdzą ,że nie mają prawie żadnej wiedzy a pewne dane zostały przed nimi utajnione? Ale jak podobno ma to być dill za miliard . Mówi się ,że często na lobbing i promocję przeznacza się 5- 10 % . Trochę to dziwne bo u nas chyba żadnej promocji jak na razie nie było ale może jakaś potężna akcja jednak będzie .Pytania ?

ODYSEUSZ
1 rok temu

Nie dla spalarni wszystkiego i wszystkich śmieci w Naszym mieście !

orzeł
1 rok temu

Ja to już kurła nie wiem kto jest za a kto przeciw.No poza tą trójką drombo z tylnego rzędu

Obserwator
1 rok temu
Reply to  orzeł

A Bożek znowoz okrakiem
Bożek w razie protestu społecznego namipuluje opinia spoleczna A to wycofać uchwałę aby ją później wprowadzić na nowo jak w sprawie spalarni
Albo obniży o 2 złote cenę smieci
40 uchylonych uchwal skarży aż do NSA
Czyli nie jest pewny co do własnej decyzji i brak kompetencji powoduje że za jego kadencji miasto nie poszło o centymetr do przodu w rozwoju

obywatel
1 rok temu
Reply to  Obserwator

Poszło to tylko zadłużenie miasta do przodu i jeszcze pójdzie bardziej !

Uczestnik spotkania
1 rok temu

Dr Witold Zych wyraźnie im powiedział, jeśli jesteście przeciw i chcecie być wiarygodni to podejmijcie uchwałę RM w tej sprawie, słowa nic nie znaczą, liczą się czyny.

Obudzeni ze snu
1 rok temu

Przez 4 lata i spalarnia im pasowała. Teraz nagle twierdzą, że to prezydent ją chce, a nie oni. Niedawno głosowali za zamianą działek, czyżby teraz doznali olśnienia, czy tylko dalej manipulują opinią publiczną?

orzeł
1 rok temu

jak czytam albo slyszę dr Witold to mi się rzygać chce. To doktorowanie jest mega słabe. Tak jakby był doktorem w każdej dziedzinie ktora jest na tapecie. Rozumiem jak się doktoruje osobę, która się wypowiada w swoim fachu. Ale to to żenada do kwadratu

Uczestnik spotkania
1 rok temu
Reply to  orzeł

Dobra, niech będzie, a mgr inżynier budownictwa Witold Zych może się wypowiadać w sprawie budowy, bo także ma takie wykształcenie? Co za prymitywny „rzygacz” z tego Orła, brak słów.

Do uczestnika spotkania
1 rok temu

Ten orzeł tak już ma, lubi rzygać, taka natura, nic nie poradzisz. Dajmy mu ksywę „orzeł rzygacz”, bo do niego pasuje jak ulał.

orzeł
1 rok temu

tak może byc jak będzie się wypowiadał na temat konstrukcji budynków, mostów itp. Ale tytułujcie jak ma to nadać powagi i autorytetu, bo widać z tym są problemy

Obserwator
1 rok temu
Reply to  orzeł

Orzeł to reprezentuje kierunek Bożka pomysłów i nie kompetencji.

orzeł
1 rok temu
Reply to  Obserwator

marny z ciebie obserwator zatem

dalszi uczatnik
1 rok temu

Ja też miałem uczat na spotkaniu i na wyraźną prośbę dr Zycha o wycofanie się z pomysłu spalarni prezydent nie zareagował, nie było żadnej deklaracji , żadnej uchwały. A to na pewno z powodu nieobecności vice który napędza całą spalarnianą kampanię i bez jego głosu to nic sie nie zadzieje.

Kronikarz
1 rok temu

A u vice-prezydenta Pluto w Dymitrowie to nie ma miejsca …???!!!! Tam przy jego oborze widze potencjal i dobre miejsce !!!!

brak vice
1 rok temu
Reply to  Kronikarz

No to już widzimy dokładnie kto tu jest za spalarnią i kto przez te wszystkie lata tak bardzo nakręcał tę kampanię i próbował przepchnąć ten projekt ,a tu taka porażka. Wymowna nieobecność vice i w ogóle powinien sie podać do dymisji. Spalarnia okazała sie strzałem w kolano i totalną głupotą, na wykładzie 2 godzinnym wszystko wyjaśnione w szczegółach i widać kto tu miał rację, stowarzyszenie „nie dla spalarni” słusznie działa i nagłaśnia temat w dobrej wierze.

Vice na spotkaniu z FCC
1 rok temu
Reply to  brak vice

Gdyby nie to Stowarzyszenie, to dawno wszystko byłoby już pozamiatane.

Obserwator
1 rok temu
Reply to  brak vice

Ale wcześniej trzeba było opluc Panią Zych

Obserwator
1 rok temu
Reply to  Kronikarz

Vicek to wystawia Bożka a ten nie ma orientacji bo sprawy przygotowuje właśnie vicek
To od początku tej kadencji budzi zdziwienie i zastanawia dlaczego ulegli vickowi radni

Dwór władzy
1 rok temu
Reply to  Obserwator

Słabi ludzie, bez kręgosłupa. Tych trzech stoi w rozkroku i myślą, co tu zrobić, aby zachować pozory niezależności.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Dwór władzy

Jakie pozory – oni robią w CH?? mieszkanców .

Ten z PO cwaniak niby przecie spalarnia a był chyba za zamianą dzialki , która ma być pod spalarnie ???
Jak to dworczyk mówił ” takiej hipokryzji, zakłamania, tępoty ??”

obywatel
1 rok temu
Reply to  Dwór władzy

Bez kręgosłupa, wstydu, honoru itd!!

obywatel
1 rok temu
Reply to  Obserwator

Bo radni to odbicie sołtysa i belfra .

Hipnozer
1 rok temu
Reply to  Kronikarz

Jak to możliwe, żeby taki vicek rządził wszystkimi, działa na nich jak Rasputin.

Wiktor
1 rok temu

O co chodzi nawet prezentowane prezentowane były nieaktualne. Pan Szwagierczak wogole się odezwał,czy tylko inteligientnie przewracał gałami.

Wierny żołnierz
1 rok temu
Reply to  Wiktor

Był wpatrzony w swojego idola i zaniemówił chyba ze strachu. Przecież pierwszy żołnierz prezydenta musi być posłuszny.

obywatel
1 rok temu

A ten wzrok sołtysa ( na fotkach) już kiedyś taki widziałem ???
Bez wątpienie ani miły, ani ładny itp pierdoły ???

obywatel
1 rok temu

Pierwszy żołnierz przed wyborami które niebawem zmienił FRONT .
Nawet on widzi że belfer przegrany i nie chce z nim iść na dno ???
Ale za to babuliną impreska do końca bo jeszcze rok zabaw, potancówek i dożynek ???

Uważny
1 rok temu
Reply to  Wiktor

Szwagierczak to malkontent i dyletant pozorujacy zatroskanie sprawami mieszkańców.

SOT
1 rok temu
Reply to  Uważny

Nie zgodzę sie. On otwarcie przyznawał, że się uczy i o wielu sprawach nie wiedział do czasu kiedy się nie dowiedział. Lepiej pytać niż błądzić. Tak, że dyletanctwa 0. Malkontent też nie, bo swoje obiekcje zgłasza łącznie z altwrnatywną drogą. Nie jest z pewnością sumem czy szczupakiem plywajacym w tej wodzie ale karasiem też nie. Trzeba dać mu szanse, bo każdy błądzi czasem.

obywatel
1 rok temu
Reply to  SOT

Jak się uczy to do klasy w LO .
Szanse już miał i nie wykorzystał , chyba że do końca życia będziesz mu dawał szansę i czas do nauki ??
Z pustego to i Salomon nie naleje a nie zawsze przez dupę dociera do mózgu chyba , że będzie dużo OLEUM pił ( jak mawiał Zagłoba w Potopie).

Alf
1 rok temu
Reply to  obywatel

Najgorsze jest to ,że nie ma na horyzoncie innych sensownych , którzy mogliby zastąpić obecnych. Tylko populistów nie brakuje

obywatel
1 rok temu
Reply to  Uważny

A tak na marginesie gdzie ten gostek pracuje ???

Jps
1 rok temu
Reply to  obywatel

W domu dziecka.

Bangladeski
1 rok temu

Jestem za spalarnią, ale nie w tym miejscu.
Nad jeziorem w wyznaczonym miejscu powinny stanąć hotele, baseny, cała infrastruktura rekreacyjna.
Nie ma innej działki gdzieś na peryferiach z dała od siedlisk ludzkich i mało atrakcyjnych terenów?!

jan
1 rok temu
Reply to  Bangladeski

są ale nie w tej gminie

odp
1 rok temu
Reply to  Bangladeski

jak masz kasę to buduj ale jak jej nie masz to jest tylko twoje zdanie bez pokrycia
każdy ładnie oczy mydli a nic nie jest robione w tym kierunku
a jak jesteś zwykłym pionkiem na szachownicy to do króla ci daleko a na wiele spraw nie masz żadnej możliwości a można śnić na jawie

Jan
1 rok temu

Lekarz onkolgog pan Cezary Mikrut mam nadzieję nie dopuści do budowy spalarni. Martwi mnie postawa prezydenta i jego przydupasów. Zamiana dzialek daje do myslenia. Zmarnowane lata wolają o pomstę. Przecież ta pani robila ten sam wyklad jakieś 2 lata temu. I co się zmieniło?. Spalarnia nigdy.

Wczasowicz
1 rok temu
Reply to  Jan

Miejmy nadzieję, że tak będzie, chyba, że chce mieć więcej pacjentów.

orzeł
1 rok temu
Reply to  Wczasowicz

To ten „lekarz” co coś wygłosił mondrego na swoim fb i zaraz usunął

orzeł
1 rok temu
Reply to  orzeł

to było pytanie 🙂 zapomniałem o pytajniku 🙂

obywatel
1 rok temu
Reply to  Jan

Czyli liczy na przyszłych pacjentów w gabinecie ???

mat
1 rok temu
Reply to  Jan

Cezary bardzo fajny chirurg. Jako lekarz super. Jako urzędnik , tego nie wiem bo leję na to i może dla tego jestem zdrowszy.

Obserwator
1 rok temu
  • Ciekawa jakie zdanie po tym spotkaniu ma radna Kapusciak
obywatel
1 rok temu
Reply to  Obserwator

Byle do LATA , będą potancówki, dożynki i zabawy .
Zawsze gotowa na taneczny krok !

Wyborca
1 rok temu

Obecność Bożka z Kapusciakowa radna potwierdza że Bożek i radni nie maja własnego.zdania Decyzje w sprawach miasta podesłać urzędnicy przyjęcie do urzędu z polecenia vicka który nadzoruje ich pracę i decyzje.Spalarnia to od początku wytwór vicka

Bożek.akceptuje to że nie podejmuje decyzji
Na sesję i na konferencje Bożka przygotowują urzędnicy prawnicy i Zastępca
To widać po wystąpieniach Bożka Wachanie i niepewność cechują wypowiedzi

Po tym co usłyszeliśmy od Bożka na sesji w sprawie spalarni a teraz słyszymy co.mówi na spotkaniu w sprawie spalarni tylko.potwierdza brak wiedzy kompetencji i umiejętności zarządzaniaiastem i jego finansami

Widz konferencji
1 rok temu

Na konferencji był też Kalinka Był.orędownikiem.zamiany działek ogólnie jest za spalarnię ..Ciekawe czy zmienił pogląd w sprawie i przeprosi panią Zych za potraktowanie jej na sesji.

Uważny słuchacz
1 rok temu

Siedział cicho, bo już raz vicek postawił go do pionu publicznie mówiąc do niego ” Przecież ja wiem, że ty jesteś za spalarnią”.

obywatel
1 rok temu

A co na to obecny helikopter – jak widać już przebiera nogami na widok przyszłego etaciku w urzędzie .
Partia oszustów ( komitet) już to poprzednio przerabiał – wystawił figuranta i wygrał w pierwszej turze ???

Dytkatorek
1 rok temu

Na sesji stwierdził, że nigdy nie zagłosuje za udzieleniem jej głosu. I pomyśleć, że człowiek z takimi zapędami chce zostać posłem.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Dytkatorek

W sam raz się nadaje , niczym nie będzie się różnił od wielu obecnych ??
Tam w większości tacy bez względu na opcję :

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://portal.abczdrowie.pl/klamstwo%3Famp%3D1&ved=2ahUKEwjF0Iro6fn8AhULiYsKHedhCWcQFnoECDcQAQ&usg=AOvVaw2MKrWcJmOUCcIWuzAHv9iq

Szkoda działki
1 rok temu

Teraz widać że szkoda działki nad Marina
Kalinka optował za radnym Capala bo agencja zyskała na tej zamianie tak że to złoty interes dla agencji a nie dla miasta

Myśliciel
1 rok temu

Radni to albo naiwniacy, albo perfidni kombinatorzy..

obywatel
1 rok temu
Reply to  Myśliciel

Naiwniacy to mieszkańcy i wyborcy a oni to ???? bez skrupułów .

Mieszaniec
1 rok temu

Raczej dla miasta to dobry interes, a nie dla ARP. Miasto i tak nic by sensownego z tą działką nie zrobiło, co najwyżej kolejny parking. Tak przynajmniej jest szansa, że ARP wybuduje tam coś sensownego, z czego i miasto i mieszkańcy skorzystają.

Miastowy
1 rok temu
Reply to  Mieszaniec

ARP to bogata firma mogła nawet kupić tę działkę, przez tyle lat nie chciała tam budować, a teraz nagle chce. Dlaczego, przez tyle lat nie sprzedała, albo wybudowała jakiejś hali, czy zakładu w strefie na tych działkach przecież do tego jest powołana. Dziwnie wygląda ta transakcja zamienna,ale cel wydaje się jeden -spalarnia. Działają wspólnie.

Szkoda działki
1 rok temu
Reply to  Miastowy

Oczywiście że tu chodzi o spalarnię a przy okazji dobry interes dla ARP Kalinka to dobrze wykombinował

Szkoda działki
1 rok temu
Reply to  Mieszaniec

A gdzie i kiedy agencja oświadczyła ze te działkę zagospodaruje hotelem przystanią czy też inna inwestycja dobra dla miasta

obywatel
1 rok temu

Jeśli takie agencję ( ARP)jak ta mają budować hotele to już przekroczone zostały wszelkie granice absurdu, obłudy i hipokryzji .

Agencja rozwoju przemysłu i turystyka ???
Tu komuś nieźle pojeb???? się we łbie ??

Prawnik
1 rok temu

Agencja sprzedaje dzięki na przetargu
Z tego powodu wymyślono zamianę aby nie stało się tak że działki na ktorych planuje się spalarnię kupi ktoś z zewnątrz
A teraz to dla ARP eldorado Nie musi inwestować w hotel jak mówił.Kalinka Wystarczy że sprzeda działki nad jeziorem w drodze przetargu
Logiczne i zgodne z zamiarem Bożka i autora wice
Dodam ,że żaden radny nie zapytał Capaly jakie ARP ma
.plany do otrzymanej działki nad jeziorem
Capala jest wiceprezes ARP i radnym.
Milczenie jest wymowne.iesxkancy musy wyciągać odpowiednie wnioski
Inaczej władze zrobią z nas maszynki do głosowania na Bożka.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Prawnik

Taki radny jaki wiceprezes ???
Tylko tyle, że z nadania politycznego a reszta ?

Mietka spod sklepu monopolowego też można mianować na wiceprezesa i żadnej różnicy nie będzie oprócz tego że zniknie na jakiś czas spod sklepu ???

Ppp
1 rok temu

Haha a ja wam mówię że powstanie

orzeł
1 rok temu

a ja jestem ciekaw, jeśli powstanie ta spalarnia, ile osób spokrewniony z radnymi i resztą będzie miałą fajną pracę w tej spalarni 🙂

Kobe
1 rok temu

Dziękujemy Bogusławowi Odnowicielowi że jest tak łaskawy. Próbuje pozyskać elektorat na zbliżające się wybory swoją wspaniałą postawą. Próbował też rzekomo pomagać mieszkańcom TTBS i jak są jakieś wyniki jego działań? Zresztą wystarczy pojechać do Zakrzowa i zobaczyć na plac centralny z trzema kulami do którego nawet nie ma dojścia, czemu miała służyć ta inwestycja ???bo na pewno nie mieszkańcom.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Kobe

Próbuje ogłupić mieszkanców i tyle ???
A za nim stoi helikopter , chyba ma chrapkę na wice ???

J23
1 rok temu

Jestem ciekawy gdzie firma FCC przerabia odpady,zgodnie z dyrektywą UE.

J23
1 rok temu

Jezeli odpadów jest coraz mniej dlaczego podwyżki?

BimBom
1 rok temu

Stalowa chce budować spalarnie to ją w tym wspierajmy .By działała ich własnych śmieci będzie za mało więc nasze odpady zaoferujemy.Problem z ochroną środowiska zniknie u nas.i pozbędziemy się śmierdzącego problemu.Proste logiczne.Brawo ja

Oj słabo
1 rok temu
Reply to  BimBom

Z myśleniem u ciebie bardzo słabo, zapłacisz za siebie i za nich. Oni mają takie tanie śmieci, bo za nich płacą inni z regionu. U nas zaprzepaszczono szansę wyprzedając majątek mieszkańców bez ich zgody.

BimBom
1 rok temu
Reply to  Oj słabo

Ty tak poważnie z tym myśleniem .Tylko naiwny sądzi że jak będzie u nas spalarnia Tto będzie taniej.Zaprawde powiadam Ci będzie drożej bo FCC będzie dążyć do maksymalizacji zysku / to nie zarzut / a my pod nosem będziemy mieli miejsce utyli zacji śmieci nie tylko naszych.Jak widzisz to u Ciebie z myśleniem cieniutko oj cieniutko

odp
1 rok temu
Reply to  BimBom

tak ale masz możliwość spalania osobiście jak masz takie możliwości
a jak jesteś rolowany prze miasto to musisz płacić ale miasto nie ma na to kasy jak pozostali mieszkańcy ale jak jest winna miasta to ci powiedzą ze nie maja siana wiec niech skoczą do bociana a problemy robią się coraz większe a efektów nie ma

obywatel
1 rok temu
Reply to  BimBom

Stalowa chce budować nie za swoje tylko rządowe a w Tbg ograniczeni inaczej chcą aby firma zachodnią to zrobiła ??

Fiskus dębolistny
1 rok temu

Bardzo interesujące i merytoryczne wystąpienie pani prelegentki. Na pewno ogromną spalarnia Tarnobrzegowi nie jest potrzebna, a nie chce wdychać wyziewów z importowanych śmieci. Prezydent na koniec stwierdza, że może być i spalarnia nad jeziorem, i biogazownia. Nie. Jest nas za mało, a będzie coraz mniej. Dla obu tych przybytków musielibyśmy chyba przywozić śmieci z Chin. I jeszcze jedno. Prezydent nie mówi, że śmieci dla tarnobrzezan stanieją, a tylko że przestaną drożeć. To coś jak z paliwem, jak osiągnęło max ludzkiej wytrzymałości, to „ludzki pan” wyżej ceny nie podniósł.

obywatel
1 rok temu

Nie podniósł z prostej przyczyny o 4 złote
– oglupić mieszkanców ???

A teraz najlepsze , pierwszym razem mówo była o konieczności podniesienia opłat o 4 złote i chyba stał się CUD bo wystarczy i 2 złote .

Jak mówił dworczyk ” większej propagandy nastawionej na siebie, „???

orzeł
1 rok temu
Reply to  obywatel

bo zapowiedzieć podwyżkę o 4 zł a podnieść o 2 zł to prawie jak obniżyć o dwa zeta 🙂 czego tu nie rozumiesz? 😉

krzysztof k
1 rok temu

nie bedzie niczego

żeby nie było niczego
1 rok temu

Po pierwsze: policja na ulice. I koniecznie zmienię im mundury, bo te niebieskie nie podobają mi się. Po drugie: zakłady muszą powstać państwowe, a nie zagraniczne. Wszyscy ludzie muszą mieć chleb, żeby nie głodowali. I dla młodzieży żeby powstały hale sportowe. To dla mnie najważniejsze jest. Poza tym hipermarkety pójdą za miasto. Te, które już istnieją trzeba przerobić na sale gimnastyczne. Żeby nie było bandyctwa, żeby nie było złodziejstwa, żeby nie było niczego.
źródło: cytat z Kononowicza

Ada
1 rok temu

Jak u Kononowicza: ma nie być niczego. Tarnobrzeg potrzebuje spalarni.

Fiskus dębolistny
1 rok temu
Reply to  Ada

Zwłok

Jan
1 rok temu

Masz rację spalarnia tylko zwłok.

Erotoman
1 rok temu

Ale nóżki to ma pani zgrabne 🙂 Jak mówiono w jednym z kabaretów „jakie szyny, taka stacja” 🙂

Rumcajs
1 rok temu
J23
1 rok temu
Reply to  Rumcajs

W portalu piszą,że ciekawie jest w Rzeszowie gdzie spalarnia PGE winduje ceny. Rzeszów przymierza się do budowy własnej. PGE robi takie numery to czego spodziewac się po FCC?

J23
1 rok temu

Do spalarni mogże dotrzec specyficzny rodzaj odpadów , gdzie to będzie segregowane? FCC wygralo przetarg dozywotnio. Co będzie ,gdy za jakis czas inna firma będzie odbierac odpady,za ile będą spalac?

Jps
1 rok temu

Wszędzie spalarnie buduje się przy dużych osrodkach miejskich ,Kraków,Wrocław. W takiej dziurze jak unas cel jest jeden pralnia śmieci.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
106
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content