08.02 (środa) Czytelnicy Roku 2022 i „Baśń o Tarnobrzegu” – Biblioteka Miejska zaprasza na spotkanie

Organizowany od 17 lat przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. dr. Michała Marczaka konkurs „Czytelnik Roku” to jedna z form promujących szeroki wachlarz pożytków i radość obcowania z literaturą. Aby zdobyć ten zaszczytny tytuł należy przez cały rok regularnie wypożyczać i czytać książki.

Edycja 2022 roku została wzbogacona o dwie kategorie – dla najmłodszych do lat 5, w której także przyznana została nagroda dla „Czytającego Rodzica” oraz dla osób po 70 roku życia. Zgodnie z Regulaminem, na podstawie statystyk wygenerowanych z systemu bibliotecznego, pod nadzorem komisji konkursowej wyłoniono, w pięciu kategoriach wiekowych, laureatów konkursu.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w środę 8 lutego br., o godz. 16, w Bibliotece Głównej. Patronat Honorowy nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Tarnobrzega, Dariusz Bożek. Wydarzeniu towarzyszyć będzie spotkanie z dr hab. Iwoną Rusek literaturoznawcą, wykładowcą Uniwersytetu w Białymstoku oraz Uniwersytetu Warszawskiego i Justyną Stoszek, artystką interdyscyplinarną, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – autorkami „Baśni o Tarnobrzegu” – publikacji adresowanej zarówno do młodych jak i dorosłych czytelników. Na uczestników spotkania czekać będą bezpłatne egzemplarze II części tej fascynującej książki.

info: MBP w Tarnobrzegu

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content