Dla chorego Bartoszka ponad pół tysiąca osób przebrało się za króliki. W Tarnobrzegu ustanowiono rekord Polski!

Przebierając się za króliki, ponad pół tysiąca osób pobiło dziś w Tarnobrzegu rekord Polski. Ta niecodzienna akcja miała jeden cel – rozpowszechnienie i wsparcie zbiórki na najdroższy lek świata, dla chorego na SMA 20-miesięcznego Bartoszka Jędrasika, z Otoki w gminie Łoniów. Królik jest ulubioną maskotką maluszka.

Koszt terapii genowej to ponad 10 mln zł, do tej pory bliskim Bartoszka udało się zebrać ok.3,5 mln zł. Czasu jest jednak coraz mniej, gdyż lek można podać dziecku, którego waga nie przekroczy 13 kg, tymczasem Bartoszek waży już 10,5 kg.

Niestety maluszek nie kwalifikuje się do refundacji tego leku, zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia od 1 września 2022 terapia genowa jest w Polsce refundowana, jednak TYLKO dla dzieci poniżej 6. miesiąca życia, nieleczonych wcześniej w kierunku SMA. Wedle tych kryteriów Bartoszek  niestety nie kwalifikuje się do refundacji, dlatego pomoc jest dalej potrzebna.

Dzisiejszej akcji towarzyszyły różne atrakcje, licytacje, kiermasz książek oraz ciast, zabawy taneczne i koncerty. Cały dochód z imprezy przeznaczony będzie na wsparcie zbiórki dla Bartoszka, która prowadzona jest tutaj

foto: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
31 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnobrzeg to dobre miasto
1 rok temu

Oby się udało, zebrać całą
kasę, pomaganie jest dobre, pomagajmy.

Walet
1 rok temu

Lubię takie pozytywne wariactwo. Oby jutro choćby w Teleekspressie o tym powiedzieli.

Andrzej
1 rok temu

Teraz niech wszyscy wpłacą ile mogą,można też przeznaczyć 1,5 % podatku,pomagajcie!

odp
1 rok temu
Reply to  Andrzej

raczej w naszym powiecie to nie jest mozliwe
dziecko jest nie winne ale się meczy a czy rodzice maja 100% pewność ze to pomoże
powodzenia życzę

Andrzej
1 rok temu
Reply to  odp

wszystko jest możliwe,tylko trzeba chcieć

Lucka
1 rok temu

Szkoda że tak mało było ludzi …….
Uczmy się pomagać bo dobro wraca

Boys
1 rok temu
Reply to  Lucka

podobnie jak I zło

pustki na placu
1 rok temu

Nie wiem kiedy to zdjęcie zostało zrobione, ale ja nie widziałem tych ludzi ,było niemal pusto, to znaczy od 15-tej gdy przyszedłem. i ijeszcze żarciowozy przyjechały i stoiska z jedzeniem… w lutym,mróz, wiatr, kto to wymyslił? Władze miasta są bezmyślne.ten koncert należało zrobić na hali mosiru, albo w dolnym holu mosiru , tak jak to sie robiło 20 lat temu, obiekt tętnił życiem, był albo sport albo imprezy, a teraz ? świeci pustkami po południu.

Boys
1 rok temu

Przecież miasto nie było organizatorem i swoje cenne uwagi kieruj do właściwego adresata

Cóż
1 rok temu
Reply to  Boys

A strefę kibica organizowali marsjanie na placu i to w większy wypizg?

Boys
1 rok temu
Reply to  Cóż

Po co te nerwy .O strefie której wspominasz też miasto nie było organizatorem tylko jeden z klubów sportowych w którym miasto nie ma udziałów a kasę niemałą wykłada.Ot cała tajemnica

powtórka z głupoty
1 rok temu
Reply to  Boys

Miasto może i nie było, ale żółto-niebieskie namioty należały do miasta. Swoja droga te barwy nie są barwami Tarnobrzega. Ale dziwnym trafem znów powtórka ze strefy kibica, niby kto inny a ta sama głupota.Po godzinie 15-tej było bardzo mało osób, koncerty były ambitne ale kto miał tam stać i oglądać w taki mróz?

pieszy
1 rok temu

Kiedy bylem na pl. Czerwonym to było dużo ludzi, niemalże cały plac.

Gość
1 rok temu

BRAWO TARNOBRZEG

niezadowolony
1 rok temu

Chciałbym zasilić konto, ale… jak to poczynić skoro nie dokonuję przelewów przez internet, a skorzystać z numeru telefonu zaczynający się od cyfry 7 nie mogę wysłać sms bo mam zablokowany telefon dla numerów 700… ?
Nikt nie pomyślał o normalnym tradycyjnym przelewie dokonywanym w banku czy na Poczcie Polskiej.

Andrzej
1 rok temu
Reply to  niezadowolony

Można przekazać 1,5 % podatku,można wrzucić do puszki

niezadowolony
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Ale to jest dodatkowa „gimnastyka” z PIT-em :-/

no bez żartów
1 rok temu
Reply to  niezadowolony

proste rozwiązanie, idziesz do bankomatu, wypłacasz a potem wrzucasz do puszki i już. Po co szukać wymówek że chciałem wpłacić, a nie mogłem. Albo sie wpłaca albo nie, to jest sprawa dobrowolna

niezadowolony
1 rok temu

Proste rozwiązanie to jest wpłata na podane konto. Wpłaca się wtedy, kiedy człowiek ma czas, ochotę a nie czeka na imprezy. Nie każdy może być na takiej imprezie jak na pl. Czerwonym.

Andrzej
1 rok temu
Reply to  niezadowolony

Kto chce pomóc to juz pomógł,a kto nie to szuka śmiesznych wymówek

Dzikowiak.
1 rok temu

Tarnobrzeg nie miał nigdy szczęścia do prezydentów i polityków. Jak u was decydowały takie osoby jak Iwona Kołek, która jest wrogiem publicznym nr 1w Stalowej Woli z racji tego że od ponad 12 lat nie wybudowała galerii handlowej wybudowanej wraz z dworcem PKS i PKP. D o tego nie chce odsprzedać miastu działki za 7 mln zł mimo iż sama kupiła ją za 5 mln zł. Pazerna kobieta z niej jest i tyle. Psuje jakość życia i podróżowania mieszkańcom Stalowej Woli. Od 12 lat mówi że już ma najemców i budowa ruszy lada moment. Naprawdę nikt poważny nie powinien już robić interesów z nią i jej byłym mężem.

obraz_2023-02-11_114003637.png
Man
1 rok temu
Reply to  Dzikowiak.

Lalki lubią luksusy, ot i cała prawda.

wrzos
1 rok temu

CO ZA WSTYD ZEBY RODZICE W TYM KRAJU MUSIELI ZEBRAC O PIENIADZE NA LECZENIE DZIECKA U OBCYCH LUDZI CO ZA RZAD, CO ZA LUDZIE W NIM ZENADA PRAWO I SPRAWIEDLIWOSC TYLKO Z KTOREJ STRONY !

Boys
1 rok temu
Reply to  wrzos

Spokojnie juz nie długo leczenie wszystkich chorób będzie finansowane przez rząd.Rodzice nie bedą przechodzić udręki i żyć w strachu o zdrowie swoich dzieci Wystarczy zmienić obecną władzę.Zgadzasz się z tym?

neutralny
1 rok temu
Reply to  Boys

zamienić na PO :-). Cha cha cha cha… .

Boys
1 rok temu
Reply to  neutralny

Ja nie mam złudzen że po zmianie władzy usłyszę -pinendzy nie ma i nie będzie a to cośmy otrzymali trzeba zwrócić.

Andrzej
1 rok temu
Reply to  Boys

i zapierda.. do 80 lat

cześć
1 rok temu

to my ludzie pomagamy a nie króliczki jezioro aniołów czy inne jednorożce

agnieszka
1 rok temu
Reply to  cześć

Nasz siwy dziadzia to wulkan dobroci. Dziwnym trafem tylko pewnie jeden z naczelników z powodu mobbingu jest na zwolnieniu lekarskim. Wcześniej przez pół roku z tego samego powodu jeden z pracowników tego wydziału był pół roku na zwolnieniu. Czy w końcu jakieś media czy PiP zainteresują się tą krainą szczęśliwości ?

Chłop
1 rok temu
Reply to  agnieszka

Dziadki i babki są z natury złośliwe, szczególnie babki. Brak chłopa coby czasem zafundować im strzał w gębę też ma na to wpływ. Baba musi wiedzieć kto w chałupie rządzi.

zniesmaczony
1 rok temu
Reply to  Chłop

w życiu nie dam wiecej złamanej złotówki na takie akcje. Nikt nie raczyl poinformować ile zebrano pieniędzy, dziadostwo i lekcewazenie ludzi na maksa

Postaw mi kawę na buycoffee.to
31
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content