Tarnobrzeg: Połączą internę z kardiologią?

Końcem 2021 roku Oddział Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii w tarnobrzeskim szpitalu wojewódzkim został zamknięty, z powodu braków kadrowych. Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Marszałkowskim, pomysłem na częściowe przywrócenie pracy interny, jest połączenie tego oddziału z kardiologią. Rozwiązanie to miałoby być czasowe, do momentu skompletowania kadry.

Organem prowadzącym dla szpitala wojewódzkiego w Tarnobrzegu, jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Zgodnie z informacją którą uzyskaliśmy w listopadzie ubiegłego roku z biura prasowego, nieczynny od końca 2021 roku Oddział Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii, miał zostać ponowie otwarty w lutym br. Tak się jednak nie stało, oddział nadal nie funkcjonuje, z powodu braków kadrowych.

– Nadal nie został uruchomiony oddział wewnętrzny mimo niedawnych zapewnień dyrekcji o przywróceniu jego działania od bieżącego miesiąca. Do tej pory nie udało się dyrektorowi odbudować w pełni zespołu specjalistów  – informuje portal NadWisłą24.pl rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego

– Specjaliści chorób wewnętrznych to niestety kadra deficytowa w skali kraju i pożądana przez większość szpitali  – dodaje Tomasz Leyko.

Dla przywrócenia pracy tego oddziału, Urząd Marszałkowski zaproponował dyrekcji czasowe połączenie interny z kardiologią.

– Mając na uwadze potrzebę łóżek internistycznych, organ tworzący poddał pod rozwagę kierownictwu szpitala czasowe połączenie oddziału interny z oddziałem kardiologii, aby uruchomić te miejsca dla pacjentów w mniejszej liczbie i równocześnie pozyskiwać kolejnych specjalistów do przywrócenia działania oddziału w pełnym wymiarze, ale takie rozwiązanie nie zostało dotychczas wdrożone przez szpital – tłumaczy rzecznik.  

BRAKUJE LEKARZY

Braki kadrowe dotykają nie tylko oddziału chorób wewnętrznych, w szpitalu brakuje specjalistów z każdej dziedziny medycyny. Absencje lekarzy zakłócają prace również Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

– Na kilka dni wstrzymano przyjęcia na oddział neurologii co spowodowane było względami epidemiologicznymi i chorobową absencją personelu jednak sytuacja wróciła już do normy i przyjęcia wznowiono. Zdarzają się przerwy w działaniu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej głównie z powodu problemów w obsadzie lekarskiej – wyjaśnia rzecznik.

– Szpital zatrudni specjalistów z każdej dziedziny medycyny, szczególnie internistów, onkologów, pediatrów i neonatologów – dodaje.

BĘDĄ ZMIANY W ZARZĄDZANIU SZPITALEM?

Z dniem 20 lutego br. dyrektor szpitala Krzysztof Stolarski złożył rezygnację z pełnionego stanowiska. Dalsze decyzje w tej sprawie Zarząd Województwa będzie podejmował w najbliższych dniach.

– Oferta tarnobrzeskiego szpitala wymaga wzmocnienia i przeprofilowania zgodnie z potrzebami i konsekwentnie takie są kierunki wsparcia inwestycyjnego, które kieruje do jednostki Województwo. Realizacja tych zadań i sytuacja finansowa szpitala wymagają jednak zdecydowanych zmian w zarządzaniu podmiotem – dodaje rzecznik Leyko.

Subskrybuj
Powiadom o
55 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
roszpun
1 rok temu

order trzeba ortylowi jeszcze jeden dać 🙂 a siwy bajerant marzyciel historyk co na to ??

Tamara
1 rok temu
Reply to  roszpun

Remont robią miliony wydają na nowy oddział A ja się pytam lekarzy chętnych do pracy w szpitalu w tbg MAJĄ????? Otworzą i zamknął a pieniądze w błoto pójdą

Gość
1 rok temu
Reply to  roszpun

Czy służby marszałka kończyły wyższe uczelnie za pieniądze w Koziej Wólce ?!
Kto mógł wpaść na tak głupi pomysł aby oddział chorób wewnętrznych łączyć z kardiologią. Widać że ten pomysł zapodała osoba która kompletnie nie zna się na służbie zdrowia. Idioci nic na błędach się nie uczą. Już mieli prowizorycznych dyrektorów Stasiaka i Stolarskiego a teraz chcąc tworzyć prowizoryczny oddział chorób wewnętrznych na kardiologi. OSKAR ZA GŁUPOTE. Skończy się na tym że lekarze z kardiologi zaczną chorować i odchodzić bo opieka osób na wewnętrznym jest cholernie pracochłonna a oni chyba do takiej pracy nie przywykli skoro nie chcą pełnić dyżurów w przychodni Nocnej I Świątecznej Opieki Zdrowotnej. No chyba że ten oddział ma być tylko na papierze. NIE TEDY DROGA MARSZAŁKU ORTYL.
NOWY MŁODY AMBITNY DYREKTOR KTORY PRZYCIĄGNIE MŁODYCH LEKARZY. DOPOSARZENIE W SPRZĘT ABY WKOŃCU POKAZAĆ LEKARZOM ZE SZPITAL NIE JEST DO LIKWIDACJI I ZE MOGĄ WIAZAĆ Z NIM PRZYSZŁOŚĆ. A starych obibokow I prowodyrów złych opini o szpitalu na emerytury. TYLE I AZ TYLE PANIE MARSZAŁKU.
NO CHYBA ZE PAN PREZES JAROSŁAW KACZYŃSKI MUSI OSOBIŚCIE TO WYTŁUMACZYĆ MARSZAŁKOWI ORTYLOWI ?! A NAJLEPIEJ PRZEWIETRZYĆ URZĄD WOJEWODZKI ALBO GO ZLIKWIDOWAĆ NA RZECZ KIELC LUBLINA I KRAKOWA.

Paweł
1 rok temu
Reply to  Gość

Gościu z tą likwidacją województwa podkarpackiego to wcale nie taki zły pomysł. Tarnobrzeg, Baranów Sandomierski i Sandomierz w Świętokrzyskim to by był fajny region turystyczny. Myslę też że marszałek świętokrzyskiego lepiej zarządzałby szpitalem wojewódzkim w Tarnobrzegu niż ten w Rzeszowie. Władze podkarpackiego już dawno zachłysneły się Rzeszowem i Jasionka i reszty nie widzą no chyba że miesiąc przed wyborami. Myślę że Przemyśl też wolałby być przy Krakowie w małopolskim.

Piotr
1 rok temu
Reply to  Gość

W pierwszej kolejności należy zlikwidować komisję zdrowia w UM na czele z radnym Mikrutem bo więcej zajmowali się bezdomnymi psami niż źle zaopiekowanymi mieszkańcami naszego miasta.
A jeśli prezyden Bożek z radnymi przystaną na kolejnego fikcyjnego dyrektora szpitala i fikcyjne połączenie oddziału chorób wewnętrznych z kardiologią to może trzeba połączyć Urząd Miasta Tarnobrzega z Urzędem Miasta Stalowa Wola. Będzie okazja pozbyć się Bożka i Pluty oraz wszystkich bezradnych.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Piotr

Konie jakie są to każdy zobaczyć może jeśli tylko zechce ( prędzej osły ale niech będą konie)
Błazny w mieście , podobnie w województwie podkarpackim ale mistrzowie propagandy ohoho ???

Jak jest :
https://wydarzenia.interia.pl/podkarpackie/news-debica-protest-przed-starostwem-powiatowym-w-sprawie-smierci,nId,6595041

Chory
1 rok temu
Reply to  Piotr

A rodziny prezydentowi będą się leczyć w Staszowie lub Pcimiu

Jezioran Tarnobrzeganu
1 rok temu

Który to dzień hańby? Licznik halooo, jesteś?

LICZNIK MARSZAŁKA ORTYLA
1 rok temu

Jestem.Jestem . Tylko niestety coraz dłużej to się liczy 🙁

296 dzień hańby marszałka Ortyla, prezydenta Bożka i miejskich bezradnych.

Może ja przypomnę skąd ta liczba.Na lutowej zdalnej sesji RM marszałek Ortyl powiedział że oddział wewnętrzny powinien wznowić swoją działalność przed 25 kwietnia 2022r I to od tej daty tyka licznik marszałka. Bardzo mi przykro że to kogoś może śmieszyć. Nie do śmiechu jest starszym i schorowanych mieszkańcom naszego miasta którzy całe życie płacili podatki na to miasto a dziś w chorobie są podrzucani do ościennych szpitali . Tam z dala od bliskich…. umierają. Bo co tu się oszukiwać na takim oddziale częściej ludzie umierają niż na innych. A co najbardziej podłe to to że prezyden i radni przemilczają ten temat bo szpital nie jest w ich gestii. Mieszkańcy naszego miasta też nie ?! Przed zapłaceniem podatków są w gestii władz miasta a po opłaceniu wszystkich zobowiązań już nie ? Taką to sobie podłą demokrację wymyślili …

ArtykułWierszemPisany
1 rok temu

W 2021 roku
Nie podjęto żadnych kroków
By w szpitalu było dobrze
A nie być zdanym na pogrzeb
Ciągle braki są kadrowe
I pomysły co rusz nowe
By oddziały łączyć dzielić
Z dnia na dzień coś rozpierdzielić
Mówię wam wszystkim nadchodzi biada
I z każdego chorego zrobią tam dziada
Z każdą sekundą szpital zanika
Póki zegarek hańby wciąż tyka…

Butch Cassidy
1 rok temu

Proponuje wewnętrzny połączyć z kostnicą

i...
1 rok temu
Reply to  Butch Cassidy

z Zakładem Pogrzebowym 🙂

Zniesmaczony
1 rok temu
Reply to  i...

Prywatnym bo tarnobrzescy urzędasy wszystko sprzedali i przeżarli i jeszcze na spółkę z marszałkiem chcą szpital sprzedać .

Siarkowiec
1 rok temu

Położnictwo ma być jeszcze zlikwidowane podobno . Ogólnie za kilka lat to cały szpital pójdzie w pizdu.

Tatran
1 rok temu
Reply to  Siarkowiec

Bo chcą, żeby w Tarnobrzegu nie rodziły się dzieci. Prawda boli.

mario
1 rok temu

Oj tam, znowu skończy się na lamentach w sieci, bo przecież nikt nie pójdzie protestować. Płaczcie, płaczcie – tyle Wam zostało. Jak sobie pościeliliście na wyborach, tak się teraz wysypiacie.

fach
1 rok temu
Reply to  mario

Brawo! Ktoś wybrał naszych przedstawicieli na urzędy 😉 Przecież dobra zmiana panuje w kraju już drugą kadencję i odpowiada za obecny stan służby zdrowia. A władze województwa nie są związane ze środowiskiem sprawującym władzę w państwie? Dlaczego system opieki zdrowotnej, w tym sytuacja w tarnobrzeskim szpitalu, nie został uzdrowiony? A władze miasta komu dają ordery? Takich kilka retorycznych pytań 🙂 Tych, którzy mają już dość kołowrotu partii telewizyjnych, zachęcam do poparcia Ruchu Dobrobytu i Pokoju reprezentowanego przez Pana Macieja Maciaka.
https://youtu.be/7y6YfRNUElw

Plebejusz
1 rok temu
Reply to  fach

Będziemy pamiętać w czasie wyborów.

comment image

fach
1 rok temu
Reply to  Plebejusz

Wy może będziecie pamiętać, ale po pierwsze czy pójdziecie głosować, po drugie na kogo innego zagłosujecie, po trzecie czy inni będą pamiętać? 😉 Zresztą nawet jeśli będą pamiętać, to sądzę, że przykładowo urzędników, hojnie obdarowanych podwyżkami itp., pamięć o tych wydarzeniach doprowadzi do zgoła odmiennych wniosków niż Was 🙂

Pacjent
1 rok temu

Proponuję aby cały zarzad eojewodztwa i prezydenci miasta tarnobrzeg musieli znaleźć si na SOR w Tarnobrzegu i następnie jeździć po całym województwie z chora bliska osoba aby została przyjęta w innym szpitalu
Nie życzę nikomu takich atrakcji jakie zostały zgotowane mieszkańcom naszego miasta

obywatel
1 rok temu
Reply to  Pacjent

Oni mają super- kliniki dla wybrańców są a pod sejmem stoi pogotowie w pełnej obsadzie a w głupawym papierowym kraju to :
https://wydarzenia.interia.pl/podkarpackie/news-debica-protest-przed-starostwem-powiatowym-w-sprawie-smierci,nId,6595041

mario
1 rok temu
Reply to  obywatel

Gratuluję Dębiczanom. W Tarnobrzegu takie coś jest niemożliwe.
comment image

walt
1 rok temu
Reply to  mario

na Czarnym Marszu było nas więcej.
ze dwa razy pod Sądem przed laty też było nawet do 30 osób.

to się zdarza.

pytanie tylko czy po tych doświadczeniach ludzie wierzą w siłę takiego protestu.
ja przyznaję-niespecjalnie.
ale jestem człowiekiem małej wiary.

mario
1 rok temu
Reply to  walt

Mam na myśli protesty inicjowane przez zwykłych ludzi, a nie akcje inspirowane przez polityków. Przepraszam, był 1 protest mieszkańców domu przy trasie drogi obwodowej. Słownie: jeden.

walt
1 rok temu
Reply to  mario

akurat ja byłem na Czarnym Marszu wraz z nastolatkami,których nikt nie organizował.
ale właśnie skoro rządowe gadzinówki potrafią obrzydzić każdy taki protest stosownymi etykietami a ludzie to łykają to się nie dziw,że następnym razem wielu nie będzie chciało się wyjść z domu… bo po co ? by poczuć bezsilność i zostać oplutym przez bezkarnych pisowców ? 🙂

Paweł
1 rok temu
Reply to  walt

Bo za pikiety pod sądami chyba płacili ?

walt
1 rok temu
Reply to  Paweł

tak,soros płacił szeklami.tymi samymi,którymi płacę za bułki w piekarni Monika i za ser lasowiacki w PSSS oraz osławioną kiełbasę z Radomyśla albo od Kosiora z Kopernika czy z Nikisiałki na Targowej 🙂

Obiektywny
1 rok temu
Reply to  Pacjent

Ciekawe kto zanimusowal Brak refleksji i dystansu

Tatran
1 rok temu

Wierzycie im? Bo ja już nie

Misiu pysiu
1 rok temu

Ja proponuje zlikwidować wszystkie oddziały i zostawić anestezjologie tylko. Zamiast leczyć będziemy stosować eutanazje i będzie spokój. Do tego to zmierza. Trzeba być durniem żeby ortylowi order dawać. Ciekawe za co.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Misiu pysiu

Przecież wszystkie ordery dają po układach a nie za jakiej zasługi , które można zweryfikować ???
Podobnie ordery, medale, odznaczenia zbiera BOŻO ( zasłużony milicjant, zasłużony dla ochrony przyrody itd).

wieśniak z Tbg
1 rok temu
Reply to  Misiu pysiu

Nie za co ino po co. Aby mu w d… wliźć.

Gość
1 rok temu
Reply to  Misiu pysiu

Pilotażowy program EUTANAZJA PLUS władze wojewodztwa już dawno w Tarnobrzegu wprowadziły. Zaczęło się od likwidacji krwiodawstwa, Tarnobrzeskiego pogotowia ratunkowego, podstawowego oddziału chorób wewnętrznych w naszym szpitalu a ostatnio brak lekarzy na dyżurach w przychodni Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Ito wszystko w prawie 50 tyś byłym mieście wojewódzkim. Oczywiście przy biernej postawie prezydenta Bożka I radnych a może nawet z cichym przyzwoleniem.

Podłączenie Internetu na kardiologii
1 rok temu

Jest bardzo potrzebne! bo właśnie wszedzie jest tylko nie tam. A człowiek bez internetu nie może być zdrowy i brakuje ważnego stymulanta chorób serca. Internet jest niezbędny na tym oddziale i powinni jak najszybciej podłączyć kabel LAN albo wifi lokalne bezpłatne we wszystkich salach oddziału

Przeciwny Wi-Fi
1 rok temu

Wi-Fi to stałe promieniowanie o wysokiej częstotliwości. Jego nigdzie nie powinno być , ani w szpitalach ani w kawiarniach ani w sanatoriach ani w pociągach.

podłączą internet na kardiologii
1 rok temu

WIFI działa na podobnej częstotliwości co 3G, 4G ,więc jest równie szkodliwe co sieć komórkowa, ale z jednym się zgodze że routery wifi powinny być oddalone od pacjentów i w ogóle od ludzi, gdyż moce nadawania są różne ,a niektórzy je trzymają zaraz obok łóżka. Wolno im, ale czy są świadomi zagrożenia. Telefony są mniejsze i mają mniejszą moc, ale również nie powinny być przechowywane tak blisko

Ela
1 rok temu

Radnego Mikruta oddelegować na miesięczny dyżur z komisji zdrowia RM do przychodni Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Może wtedy pozna problemy szpitala i z ramienia miasta się nimi w końcu zajmie.

Jan
1 rok temu

A gdzie lekarze wojskowi?
Jeśli nie ma cywilnych to czasowo oddelegować lekarzy wojskowych i na cito otworzyć internę.
Żarty się skończyły. 45 tysięczne miasto nie ma prawidłowo funkcjonującego szpitala! To miasto w Kambodży czy miasto w mateczniku PiS w kraju środkowoeuropejskim?!

Boys
1 rok temu
Reply to  Jan

Tarnobrzeg nie jest matecznikiem Pis – u .Tak ciężko Janie zerknąć na wyniki wyborcze bo dyrdymalicie beż składu i ładu.Św.pamieci Ludwik Dorn miał inny pomysł – cywilnych lekarzy w kamasze i rozkazem zmiana miejsca pracy

Jan
1 rok temu
Reply to  Boys

Ale należy do tego chorego województwa które jest matecznikiem PiS. Czytaj że zrozumieniem. Już sama nazwa jest wypatrzona. A jak pokazuje życie to i cały zarząd. Od lat rozwijają Rzeszów i Jasionke kosztem całego wojewodztwa. Co to za władze wojewódzkie które nie potrafią dobrze zarządzać szpitalem wojewódzkim w Tarnobrzega. Małe gminy (Nisko, Nowa Dęba) dają radę a oni nie. Wstyd I hańba.

Chory
1 rok temu
Reply to  Jan

Powiatowe są lepiej zarządzane od wojewódzkich
Bo u nas po partii Stasiak beż rozliczenia dostaje w nagrodę za utopiony szpital stołek dobrze płatny prezesa z kasą że hej.
Bezkarność to początek klęski

Nie skoczek
1 rok temu
Reply to  Chory

I zapewne dostał odprawę. Którą z kolei?
Jak dobrze być „skoczkiem”, skakać ze stołka na stołek.

Alf
1 rok temu
Reply to  Jan

Nie ma już żadnych 45 tysięcy chyba ,że w statystykach. Najbardziej miarodajne według mnie są deklaracje śmieciowe. Przypomnę ,że tych jest tylko nieco ponad 34 tysiące. Pewnie z 1-2 tysiące nie płaci

podłączą internet na kardiologii
1 rok temu
Reply to  Alf

Tak, jest ich więcej, a ponad to są od nich wyższe opłaty za odbiór. Za deklaracje śmieciowe również jest pobierana wyższa stawka niż rok temu. Zwiększyła się opłata za recykling każdej deklaracji. NFZ musi pokryć te opłaty i to wszystko kosztem szpitala

Gośka
1 rok temu

Ja bym połączyła funkcje tej osoby która chce łączyć oddziały w taki sposób 🙂 z funkcją pani sprzątającej Urząd Wojewódzki. Może ta pani coś nauczy tych „geniuszy” za biurek.

walt
1 rok temu

niedługo wszystkie będą remontować a nowe otworzą w Mielcu u ortyla… ale to hrynkiewiczowa do młodych lekarzy krzyczała : niech jado !
dziś sagatowskia i jej klan ma też konferencję w Tarnobrzegu… upomni się ktoś o szpital ? 🙂
z mediów obajtka ? albo z tygodnika ? hrhrhrhrh

Grześ
1 rok temu

Dla mnie takie łączenie oddziałów to tez głupi pomysł. Panie Marszałku Pan nie wie że najgorzej i najdłużej działają takie prowizorki.

Ppp
1 rok temu

PrywatyzCja pensja brutto niech będzie netto małe podatki

Jolka
1 rok temu

Z trzech pięter chcą postawić trzy łóżka na oddziale kardiologicznym ?

Z ostatniej chwili.
1 rok temu

Dziś 15.02.2023 premier Mateusz Morawiecki znów w Stalowej Woli. Przywiózł im do huty 1miliard 800 milionów.
Niech senator Sagatowska przywiezie premiera w ramach czwórmiasta do Tarnobrzega i pokaże puste pomieszczenia 3 pięter po oddziale chorób wewnętrznych. Może dokapitalizuje nasz szpital choćby milionem na nowy sprzęt i nie trzeba będzie łączyć oddziałów a tym bardziej ich zamykać.

Gość
1 rok temu

A może tyle samo miliardów dla Tarnobrzega W RAMACH CZWÓRMIASTA na malutką fabryczkę produkującą amunicję. Będzie miał Tarnobrzeg przynajmniej jeden zakład pracy.

Wyborca
1 rok temu
Reply to  Gość

Drodzy mieszkańcy Tarnobrzega zapamiętajcie ten dzień. Dla Stalowej Woli miliardy a dla Tarnobrzega „wystawianie gołej dupy” na nasz szpital…
Zapamiętajcie bo za kilka miesięcy będą kazać nam głosować w okręgu Stalowowolskim (bo ten stary okręg rzeszowsko-tarnobrzeski PiS zlikwidował?) na kogoś z tego wrogiego nam miasta. Dalej na senator Sagatowską ?
MAMY JEDNO WYJSCIE ABY POKAZAĆ ZE NIE MA ZGODY NA TAK ZŁE TRAKTOWANIE NASZEGO MIASTA. PRZY WYBORACH DO SEJMU I SENATU ZOSTAŃMY W DOMACH . Będzie jednocyfrowa frekwencja to może ktoś zauważy Tarnobrzeg i jego problemy.
Oczywiście nie będzie też senator Sagatowskiej która i tak nic nie robi dla naszego miasta.

wasyl
1 rok temu

TV Tarnobrzeg trąbiła o budowie lądowiska dla helikopterów i rozwoju szpitala. Co z tego wyszło – dyrektor sam zrezygnował , nie widział warunków do rozwoju i zatrudnienia w szpitalu nowych czy aby chętnych lekarzy, pozostali z zarządu też powinni odejść , bo potrzeba prawdziwego zarządcy a nie kogoś , kto się nie zna prowadzeniu służby zdrowia . Tak się obsadza stołki byłymi znajomymi z powołania PiS . Jesteśmy zadupiem a byliśmy województwem , upadek bardzo ciężki i bolesny , tylko umierać a nie leczyć bo nie ma kto . To było wiadome i do tego dążą w Rzeszowie – upadek szpitala .

:-)
1 rok temu

Drodzy dochtorzy z kardiologii. Chcąc leczyć ukłąd krwionośny, trzeba zacząć od badań cholesterolu , trójglicerydów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
55
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content