Rezygnują z członkostwa w Tarnobrzeskiej Radzie Kobiet. Zarzucają łamanie regulaminu, ostracyzm, arogancję i zastraszanie

Pięć działaczek z  Tarnobrzeskiej Rady Kobiet zrezygnowało z członkostwa z TRK.

Decyzja ta jest związana z szeregiem nieprawidłowości jakie miały miejsce w Radzie ściśle związanych z jej funkcjonowaniem a mianowicie: łamaniem Regulaminu pracy Rady, ostracyzmem, lekceważeniem aż po zastraszanie poszczególnych członkiń Rady. Dodatkowo z subiektywnym i niemającym podstaw prawnych rozstrzygnięciem Prezydenta o braku akceptacji wyboru nowego prezydium Tarnobrzeskiej Rady Kobiet” – czytamy w oświadczeniu, wydanym w tej sprawie. 

Powołanie do życia Tarnobrzeskiej Rady Kobiet, jako zespołu doradczo – konsultacyjnego,  to pomysł urzędującego włodarza miasta, Dariusza Bożka. Druga kadencja TRK zakończy się w 2024 roku, jednak już teraz, z członkostwa w radzie zrezygnowały Beata Góra, Grażyna Potańska, Monika Stępień, Agata Wieczorek i Małgorzata Zych. O powodach swojej decyzji informują w oświadczeniu, które otrzymaliśmy z prośbą o publikację.Rezygnacja_TRK_13.02.2023_2

Oświadczenie o rezygnacji z członkostwa w Tarnobrzeskiej Radzie Kobiet

„Z dniem 13 lutego 2023 r. rezygnujemy z członkostwa w Tarnobrzeskiej Radzie Kobiet.

Decyzja ta jest związana z szeregiem nieprawidłowości jakie miały miejsce w Radzie ściśle związanych z jej funkcjonowaniem a mianowicie: łamaniem Regulaminu pracy Rady, ostracyzmem, lekceważeniem aż po zastraszanie poszczególnych członkiń Rady. Dodatkowo z subiektywnym i niemającym podstaw prawnych rozstrzygnięciem Prezydenta o braku akceptacji wyboru nowego prezydium Tarnobrzeskiej Rady Kobiet w składzie: Grażyna Potańska, Małgorzata Zych. Monika Stępień.

Po raz kolejny chcemy opinii publicznej oraz Prezydentowi przypomnieć, że odwołanie w dniu 8 listopada 2022 r. pierwszego prezydium w składzie Katarzyna Paluch, Justyna Uchańska, Elżbieta Piejko i wybór nowego prezydium związany był z łamaniem Regulaminu pracy Rady, arogancją i nadużywaniem dominującej pozycji kilku członkiń Rady.

Ograniczony dostęp do informacji, dokumentów Rady, lekceważenie i ignorowanie wniosków i próśb zgłaszanych przez członkinie Rady oraz brak standardów dobrej współpracy budziły nasz głęboki sprzeciw. Wszystko to odbywało się za przyzwoleniem Prezydenta ponieważ na podstawie otrzymanych pism i protokołów Prezydent miał świadomość jak wyglądała sytuacja w Radzie.

Wybór nowego Prezydium odbył się w sposób demokratyczny i zgodny z wymogami prawa. Był też jedyną drogą do wprowadzenia poprawnych zasad funkcjonowania Rady. Prezydent nie akceptując wyboru nowego prezydium dał przyzwolenie na negatywne zachowania i postawy a tym samym dał sygnał, że w Tarnobrzeskiej Radzie Kobiet jest miejsce tylko dla Pań, które są bezkrytyczne a współpraca z nimi układa się zgodnie z jego oczekiwaniami.

Ogłoszenie i przeprowadzenie dodatkowego naboru do Rady w czasie trwania kadencji było subiektywnym wyborem i decyzją Prezydenta. W naszej ocenie ten krok podyktowany był tylko chęcią wzmocnienia grupy wspierających go członkiń i budzi wiele wątpliwości, ponieważ nowo wybrane członkinie TRK są w bliskich koleżeńskich lub rodzinnych relacjach z dotychczasowymi członkiniami. Prezydent na spotkaniu wprowadzającym nowe członkinie nie potrafił wyjaśnić zasad i kryteriów dokonanego wyboru. Uważamy, że decyzja Prezydenta – chociaż niepodważalna i subiektywna – miała także na cetu zdyskredytowanie nas w opinii publicznej i w samej Radzie. Nie wyrażamy zgody na takie traktowanie i też nie godzimy się na stosowanie form zastraszania i nacisku wobec niektórych członkiń.

Powyższe argumenty oraz nieustabilizowana i nieprawidłowa sytuacja w Tarnobrzeskiej Radzie Kobiet skłoniła nas do rezygnacji z członkostwa. Nasze działania były dyskredytowane przez pozostałe członkinie ale mimo to wyrażałyśmy chęć współpracy, byłyśmy zaangażowane w działalność Rady i miałyśmy plany na przyszłość związane z jej funkcjonowaniem. Sugerowałyśmy rozwiązania, które prowadziły do wypracowania poprawnych relacji. Kierowałyśmy także pisma do Prezydenta dotyczące między innymi przestawienia wykładni prawnej dotyczącej nieuznawania przez Prezydenta wyboru nowego prezydium oraz propozycji porozumienia w celu unormowania sytuacji w Radzie, na które nie otrzymałyśmy odpowiedzi. Nieakceptowalne i niezrozumiałe były dla nas również próby wprowadzania restrykcji dotyczących naszego wypowiadania się w strategicznych dla miasta decyzjach.

Nie wyrażamy zgody na powyżej opisane formy ograniczeń i lekceważenia. Z dniem 13 lutego 2023 r. rezygnujemy z dalszej współpracy w Radzie. Liczymy na to, że za jakiś czas Tarnobrzeska Rada Kobiet w innej rzeczywistości będzie organem autonomicznym z mocnym głosem społecznym. Mamy też silne przekonanie, że Tarnobrzeska Rada Kobiet jako niezależny i silny organ opiniodawczy i konsultacyjny odzyska wiarygodność i pozytywny wizerunek.

W naszym pojęciu Tarnobrzeska Rada Kobiet została powołana do pełnienia ważnych funkcji społecznych i prowadzenia działań na rzecz Kobiet i Mieszkańców Tarnobrzega. Rezygnacja z członkostwa w Radzie nie oznacza zaprzestania naszej aktywności, będziemy dalej działać na różnych obszarach a także wspierać lokalne akcje społeczne i charytatywne, będziemy również – jako mieszkanki Tarnobrzega — zabierać głos w ważnych dla naszego miasta sprawach.

Z wyrazami szacunku dla Mieszkańców Miasta Tarnobrzega
Beata Góra Grażyna Potańska Monika Stępień Agata Wieczorek Małgorzata Zych”

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
84 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
walt
1 rok temu

proponuję zawody w kisielu dla pań 🙂
wygrana bierze radę.

egzotyczny trochę ten sojusz ale czego się nie robi by bić pianę i dorwać do koryta ? no właśnie 🙂

Marta
1 rok temu
Reply to  walt

Bardzo dobrze napisane, w przypadku Pani Potańskiej to najwieksze incjatywy kobiece to upieczenie placków na seans filmowy

życzliwy
1 rok temu
Reply to  Marta

pono teraz ma zostać nawet prezydentem lub prezydentową po namowach jajecznicowego smakosza.paradne.

Donald z Wawy
1 rok temu
Reply to  życzliwy

Tutaj jest owa nadzieja dla miasta. Wspaniali Liderzy, przyszłość, rozwój i Platforma i Kobiety i absolutnie nic dla swoich hehehe

9999988881_n.jpg
Ambasador z podkarpacia
1 rok temu
Reply to  Donald z Wawy

Elyta Tarnobrzeska razem Panem Jajecznica

Fiskus dębolistny
1 rok temu
Reply to  Donald z Wawy

Nie zagłosuję na żadna osobę z tego kwartetu z całą pewnością w żadnych wyborach

Kobe
1 rok temu
Reply to  Donald z Wawy

Imponująca mieszanka 🙂

Mariola
1 rok temu
Reply to  Donald z Wawy

To jest przyszłość naszego miasta, w końcu ktoś musi zrobić porządek! Pozdrawiam

Gość
1 rok temu
Reply to  walt

Koryto okazało się za krótkie?!

walt
1 rok temu
Reply to  Gość

po co się dzielić skoro można wziąć wszystko ?
zwłaszcza jeśli się wierzy,że taki zestaw może wygrać wybory.

widząc zdjęcie powyżej i nie będąc sympatykiem platformy nigdy uważam,że ten zestaw może uratować tylko pisowców i mogą wziąć jeszcze więcej mandatów w naszym okręgu,zwłaszcza,że większość wyborców pisu nie ma takich skrupułów jak wyborcy innych formacji i wybraliby dosłownie barana byle tylko miał partyjną legitymację.

Peo
1 rok temu
Reply to  walt

uczta sie od stalowy woly gupki

walt
1 rok temu
Reply to  Peo

byliśmy przed Stalową,którą przed pisowcami uchronił Szlęzak.
niestety u nas byli pisowcy i wszystkie srebra rodowe na pniu sprzedali więc tu nawet kudłaty nie miałby takiego pola do popisu.

przerost formy nad trescia
1 rok temu
Reply to  walt

Tu nie ma koryta, to zapadle miasteczko, nie ma gdzie ani na czym zarobić, a już na pewno nie poprzez zasiadanie w jakiejś tam radzie. Żeby być kimś trzeba mieć pomysł na biznes i siedzieć cicho bo pieniądze nie lubią szumu.

walt
1 rok temu

jakby nie było to by się kalinki z resztą pisowców czy harcerze norberta tak mocno do niego nie pchały 🙂

parodia z rady kobiet
1 rok temu
Reply to  walt

Kalinka jako jeden z niewielu ma szansę w wyborach na prezydenta, więc już coś. Ale te panie z rady kobiet to niby gdzie kandyduja? Co im to da zasiadanie, wychodzenie, pisanie oświadczeń na 2 strony A4? Kabaret i tyle. Jak chcą zabłysnąć to niech napiszą coś konkretnie i naprawdę o co im chodzi a nie mydlenie oczu

walt
1 rok temu

jak będę miał oddać głos na kalinkę albo jego pisowskich geszefciarzy i aparatczyków to lepiej bym wpadł pod pędzącego tira lub walec.AMEN 😉

Lewak
1 rok temu
Reply to  walt

pis po przerżniętych wyborach skończy jak AWS Maniusia Krzaklewskiego z Kolbuszowej

GrubaZośka
1 rok temu
Reply to  walt

O to byłoby widowiskowe nawet sama b wzieła udział w takich zawodach

Bigos
1 rok temu
Reply to  walt

To nie te l ata dla tych pan.

Marta
1 rok temu

Pani Grażyna Potańska razem z Panią Zych to na prawde wyśmienity kobiecy dueut który co ma dzisiaj do zaoferowania kobietom z Tarnobrzega ? Politycznę akcję ? Konfederacja plus Platofrma Obywatelska ? To tak ma wyglądać taka rada ?. Jak spoglądam na Panią Potańska i z drugiej strony widzę np. Panią Justyne która oddaje serce akcjon społecznym to bardzo dobra decyzja. Niech teraz zalożą swoją rade najlepiej polityczną. Pani Zych już pokazała swoje cele i akcje społeczne. Tylko krzyk i hejt na inne osoby.

Krzysztof
1 rok temu
Reply to  Marta

No Akurat Jedna z Pań która tak „oddaje serce mieszkańcom” to gdzie się pojawi to kwas . Już w schronisku mieli duży problem jak kończyła działalność…
Wolontariat ?
Każdy widzi co chce . Można sprytnie manipulować ludźmi w pozorach dobroci i asyście mediów.

Anna
1 rok temu
Reply to  Krzysztof

Oczywiście jest Pan złośliwy w swojej ocenie i zapewne reprezentuje Pan środowisko Pani Potańskiej. Ale napiszę Panu Tak Pani Potańska swoimi akcjami ( tylko i wyłącznie Politycznymi ) nie dorasta do pięt Pani o której Pan wspomnia. Społecznikiem się jest a nie bywa, tak jak teraz kreuje się sztucznie Pani Potańska na potrzeby przynależności do parti politycznej PO.
Razem z mężem Panem Bogusławem Potańskim zapewne pozazdrościła małeżenswu Państwa Zychów z Konfederacji i postanowili zacząć spełniać swoje ambicje kosztem no własnie czego kosztem ? Intryg społecznych to napewno. Ale nawet jak sama spotrzegam to bardziej wiarygodni dla mnie są Państwo Zychowie niż obecna aktywność Państwa Potańskich z Zakrzowa

Obiektywny
1 rok temu
Reply to  Anna

Oczywiście że Zychowie
Maja cel Dobro miasta
Tylko Bożek z nimi walczy Niepotrzebnie.

Alf
1 rok temu
Reply to  Anna

Ciekawi mnie czego ewentualnie tak pozazdrościła Pani Potańska Państwu Zychom i Konfederacji ? Co takiego zrobili czy dla siebie czy to dla miasta? Tekstu ,że zapewne więcej ode mnie nie kupuję bo to akurat prawda jest

dobro miasta
1 rok temu
Reply to  Anna

Nie można porównywać działalności pan Zych, Potanskiej oraz pani J.U. Ta ostatnia nie zajmuje się polityka tylko działa społecznie, lubi to i umie to robić. Ja ją szanuje za to co robi . Natomiast pani Potanska ma inne cele polityczne od pani Zych, ale łączy je sprzeciw wobec spalani. Dla dobra miasta można działać na różne sposoby, fizycznie, społecznie i politycznie. Ważne aby każdy działał tak jak umie najlepiej

Prawda
1 rok temu
Reply to  Krzysztof

No właśnie Jaka prawda.
Bożkowa czy Potanskich

Weronika
1 rok temu
Reply to  Marta

Coś ci się pomyliło, Małgorzata Zych za swoją aktywna działalność jest najczęściej hejtowana w Tarnobrzegu. Twój wpis także i tym świadczy.
https://www.tarnobrzeg.info/2022/07/30/czy-mamy-w-tarnobrzegu-farme-trolli/

Łysy
1 rok temu
Reply to  Marta

Po co w ogóle ta rada kobiet jak nic konkretnego nie zrobiły dla tego miasta a pozatym nie od dziś wiadomo że baby do rządzenia to raczej smykałki nie mają

Alf
1 rok temu

Nie świadczy to według mnie najlepiej o uczestniczkach sporu . Skoro Panie nie potrafiły jak rozumiem porozumieć się i wypracować jakiś kompromis w takie społecznej radzie , to strach się bać co potencjalnie mogłoby być w bardziej złożonych sprawach związanych z miastem ? Jak oglądam interwencje z użyciem środka przymusu bezpośredniego w postaci pałki to dochodzę do wniosku ,że niektóre funkcjonariuszki są bardziej brutalne niż funkcjonariusze. Jakieś takie jakby w amoku i leją bez opamiętania. To tak na marginesie bez związku z tą sprawą ….

Prosta piłka
1 rok temu
Reply to  Alf

Tu nie ma mowy o kompromisie. Tych pięć Pan było przeciw spalarni, pozostałe za. Tego nie mógł tolerować kapitan Nemo z podwodnego miasta

Alf
1 rok temu
Reply to  Prosta piłka

Skoro jedna sprawa doprowadziła do takiego trzęsienia ziemi to tym bardziej niestety słabo. Życie a tym bardziej polityka nawet ta lokalna składa się z kompromisów i sojuszy nawet chwilowych. Inaczej nigdy niczego się nie załatwi

Andrzej
1 rok temu

To teraz chyba Nowa Rada Kobiet pod przewodnictwem Pani Zych z Konfederacji i Pani Potańskiej żony Pana Potańskiego będzie miała bardzo ciekawe zadanie ponieważ Pan Potańśki już oznajmił że spalarni nad jeziorem nie będzie a będzie na osiedlu Zakrzów, ciekaw jestem jak będzie teraz w stanie przekonać mieszkańców osiedla Zakrzów aby taka inwestycja miałą miejsce. Biospalarnia przy domkach jednorodzinnych ? To pomysł Platformy

Boys
1 rok temu

Rzekłbym ambicjonlne trzęsienie ziemi.Pozostałe panie jsk mniemam nie podzielają opinii przedstawione przez „rebeliatki”.Aż boję się zapytać gdzie w tym wszystkim jest miejsce na prawdę

obywatel
1 rok temu
Reply to  Boys

Bo pozostałe to WIERNE kobietki BELFRA.
Po to stworzył ten twór ( dla lansu i picie) aby mieć swoje zaplecze na zawołanie.

Belfer krytyki nie znosi , jest mściwy do szpiku kości a tylko na zdjęciach wychodzi na siwego uśmiechniętego dziadzia !!!

Komu ta rada jest potrzebna a korzyści żadnej prócz lansowania się w lokalnych mediach ??
Równie dobrze może że stworzyć radę psów lub kotów a efekty będą te same !

Krzysztof
1 rok temu

5 pan które zostały w Radzie i 5 ich koleżanek zrobią z przyjemnością kampanię wyborczą prezydentowi . Sztab wyborczy już wybrany.

Renata S
1 rok temu

Kim w ogóle jest ta Pani Potańska poza tym że na wzór małżeńśtwa Pańśtwa Zychów którym mówiąc wprost pozazdrościli aktywności to co ona zrobiłą kim jest ?. Bo z tego co obserwuje to tylko potrafi podjudzać i intrygować i uprawiać politykę a nie pomagać ludziom. Jak widzę Panią Potańską razem z Panem Mastalerzem to czy potrzeba więcej cokolwiek komentować ? Co oni dzisiaj mają w mieście do zaoferowania poza kłotniami intrygami i kłóceniem się ze wszystkimi dookoła

obywatel
1 rok temu
Reply to  Renata S

A kom jest reszta w tej radzie ???
Była koalicja wyborcza ,czy nie takim przedłużeniem komitetu wyborczego belfra KOZ ???

Chylę czoło
1 rok temu

Brawo dla tych pięciu Pan. Mają swoje zdanie. Uderz w stół a nożyce się odezwą-pokazuja to te wpisy atakujące kobiety, które sprzeciwiły się budowie spalarni,stanęły w obronie naszego zdrowia i Jeziora Tarnobrzeskiego. DB nie toleruje sprzeciwu. Spalarnia stała za tym konfliktem. To też pokazuje jak DB jest zdeterminowany zbudować spalarnię FCC. Moje słowa uznania dla Pań za odwagę.

Tomek77
1 rok temu
Reply to  Chylę czoło

Tak to ja dziękuje za taką walkę nie będzie spalarni nad jeziorem ale za to ma być w Zakrzowie bio-spalarnia i kompostownik to ja dziękuje. Jak wiatr zawieje to i u mnie na Sielcu będzie smród czuć ? To to ma nowa rada do zaoferowania z Panią Zych i Potańską ?

Tomek77
1 rok temu

To może niech teraz nowa Rada Kobiet pod przewodnictwem Pani Potańskiej i zapewne Pana Potańskiego zajmą się budową – bio spalarni w Zakrzowie obok zabudowań a niedaleko oczyszczalni ścieków. Szczerze ? Osobiscie współczuje mieszkańcom Zakrzowa takiej inwestycji i dziwię się że godzą sie na to co oznajmił ostatnio Pan Przewodniczący na spotkaniu w sprawie bio-kompostownika

Jan
1 rok temu
Reply to  Tomek77

Dlacego jątrzysz ,pan Potanski powiedział wyraźnie jest przeciwny KAZDEJ spalarni.

Kobe
1 rok temu
Reply to  Jan

Potańskiemu nie można wierzyć w żadne wypowiadane słowa. Skoro jest tak przeciwny budowie proszę o podjęcie odpowiedniej uchwały w Radzie Miasta dotyczącej przedmiotowej sprawy.

mieszkanka osiedla Przywiśle - Monika
1 rok temu

Pani Pani Potańska na myśl o zazstraszaniu to chyba miała na myśli swojego męża Pana przewodniczącego który potrafi krzyczeć i być agresywny z mównicy jeszcze tylko brakuje milicyjnej pały aby pokazać kto tu rządzi

Krystian
1 rok temu

Nie tylko z mównicy na przesłuchaniach jako funkcjonariusz też był agresywny

TBG
1 rok temu
Reply to  Krystian

I bardzo dobrze.

:-)
1 rok temu

Czasem trzeba kogoś opier…ć jak sobie zasłuży, wyprostować skrzywiony ideologicznie kręgosłup.

z obserwacji mimo woli
1 rok temu

Opisane powody rezygnacji z Rady Kobiet mnie przerażają. Świadczy to o powołaniu rady dla wspierania prezydenta działań. Kto „za” prezydentem, ten dobry, kto „przeciw” , ten niepożądany.
Najwyraźniej jakiekolwiek zasady , przepisy prezydenta nie obowiązują? Działania podobne do działań niejakiego Włodka.
Nie dziwię się wystąpieniu tych kobiet, bo tak naprawdę odnoszę, wrażenie, że niewiele podmiotów w tym Tarnobrzegu i nie tylko w Tarnobrzegu, działa na normalnych zasadach. Wypisz, wymaluj, podobnie działają Spółdzielnie Mieszkaniowe, Wspólnoty Mieszkaniowe, Sądy… . Odsyłam do telewizji i internetu. Czynienie wg własnego widzimisię to standard. Szaraki nie maja nic do powiedzenia.
Nie jestem powiązany z tymi kobietami, ale odnoszę wrażenie, że mają rację. Nieodpowiadanie na pisma to tez standard. Najlepiej milczeć, po co na nie odpowiadać. UM w Tarnobrzegu w odpowiedziach pisze banialuki, na zasadzie „masło maślane” (np. w sprawie standardu dróg rowerowych w Tarnobrzegu), czyli standard tarnobrzeski musi być w każdej materii zachowany.
Czekamy na wybory. Bożek musi odejść. Wy, kobiety, nie wiążcie się z PO.

Do prezydenta Bożka
1 rok temu

Który mecenas z urzedu miasta wydał prezydentowi opinie że nie doszło do złamania prawa przy wyborach
Mieszkańców to bardzo ciekawi Panie prezydencie

obywatel
1 rok temu

Ten sam co zawsze ???

obywatel
1 rok temu

A wiesz pajacu , że podawanie danych osobowych i podawanie się za kogoś innego niż się jest jest przestępstwem ściganym z urzędu. ( Poczytaj art 190 kk i następne) – może zrozumiesz głąbie ???

przerost formy nad trescia
1 rok temu

Oświadczenie napisane jest językiem niemal prawnym,typowym językiem urzedniczym. Jednak nie niesie żadnej treści, jest to tzw lanie wody, mnóstwo tekstu i nic konkretnego. Pytanie brzmi: po co? Co chcą w ten sposób osiągnąć? Zaszczyty, respekt, a może jest drugie dno i jest w tym jakiś interes? Wiadome że zasiadajac w Tarnobrzegu w jakiejkolwiek organizacji nie osiągnie się niczego wielkiego, chcoaizby mieć nie wiem jakie wykształcenie i wiedzę prawna to nadal się będzie tylko szaraczkiem i nie ma co się łudzić że rada kobiet ma tu jakiekolwiek pole do uprawiania polityki, wpływy, zarobki. Nie, to tylko mała miescina i szkoda czasu na te zabaw, chyba że z nudow

NIE dla BIOSPALARNI W Zakrzowie !
1 rok temu

My mieszkańcy ulicy Jędrala oraz Przemysłowej na osiedlu Zakrzów w Tarnobrzegu kategorycznie prostestujemy przeciw pomysłowi firmowanemu przez Pana Potańskiego i Szwagierczaka o budownie BioSpalarni na osiedlu Zakrzów w bliskim sąsiedztwie domów mieszkalnych. Nie zagadzamy się z tym pomysłem a skutki tej inwestycji będą opłakane dla Nas i dla naszych dzieci!
Mieszkańcy uilcy Przemysłowej oraz Jędrala. W krótcę rozpoczynamy prostest przeciwko tym planom!

Tomek
1 rok temu

Nie ma czegoś takiego, jak biospalarnia.

Witek z Zakrzowa
1 rok temu

Głosujcie dalej na Bogusia i Grażynkę a Bożek i Pluta wybudują kompostownie przy oczyszczalni i pokażą im gdzie jest ich miejsce. Ofiarą tych sporów będą tylko wierzący w nich mieszkańcy Zakrzowa.

tak dla biogazowni
1 rok temu

No dokładnie, to jakaś bzdura. Biogazowni byłaby ulokowana albo w okolicy oczyszalni ścieków czyli na Podlezu albo w Machowie, takie były propozycje, ale niczego nie podpisano, nic konkretnego nie wyplynelo z tego wykładu.

Roman
1 rok temu

A wiesz gdzie jest oczyszczalnia ścieków w Tarnobrzegu?

Roman
1 rok temu

Biospalarnia (facepalm)

Roman
1 rok temu

Tak naprawdę biogazownia jest dobrym pomysłem.

orzeł
1 rok temu

jeśli było „zastraszanie” to przecież trzeba pójść do prokuratury. Toż to przestępstwo przecie

Marzena
1 rok temu

Dziwię się tylko Pani Zychowej że idzie na układ z Panią Potańską, oby się szybko nie przejechała na tej babskiej koalicji. O Pani Górze i Stępień to nie ma co się wypowiadać bo to nigdy nie grzeszyło inteligencją nawet ich chyba chłopy zostawiły bo nie dało się wspólnie żyć

Krzysztof
1 rok temu
Reply to  Marzena

Im większa aktywność internetowych trolli na tym forum tym większy sukces i wiarygodność tych Pań. 🙂 Ataki rodem z dna bagna 🙂

Aaa
1 rok temu
Reply to  Marzena

Dobra Pani. Czy zastanowiła się nad tekstem? Pewnie nie. Dlatego proszę przeprosić Te Panie. Jeśli nie to będzie sprawa. Wie Pani gdzie. Życzę szczęścia nie dotykając innych

Pigola
1 rok temu
Reply to  Aaa

A skad ty marna istoto ludzka, wiesz o kogo chodzi.??W Polsce jest kilka milionow istot ludzkich o takich samych nazwiskach.No ale nikt Ci nie zabroni szukac.A straszyc to las, nie nas.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Aaa

Komuną, sbecja, ubecja i belfrem zalatuje ???
Chyba koleś histeryka to napisał ???
Typowy komunistyczny bełkot : „przeprosić- a jak nie będzie sprawa”???

Jan
1 rok temu

Pan Prezydent prze do spalarni po trupach. To jest cały powöd rozwalenia rady.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Jan

Tak jak i na stołek w urzędzie – za wszelką cenę ???

ODYSEUSZ
1 rok temu

Nepotyzm , nepotyzm wszędzie nepotyzm ! Rozwiązać to coś. bo więcej wnosi zamieszania w życie tarnobrzeżan niż pożytku ! Zresztą patrząc na zdjęcie na którym każda z osób nosi na sobie kaganiec, nie zbyt dobrze świadczy o zdolnościach intelektualnych !

niedotlenienie.jpg
Alf
1 rok temu

Zauważyliście ,że w tym mieście pozycję buduje się krytykując innych , którzy jednak próbują coś robić. Samemu oczywiście nic nie robiąc. Przepraszam robiąc wokół siebie szum grając na populistycznych nutach ciemnych mas. Tak zaczyna się już kampania do przyszłorocznych wyborów

Siarkowiec
1 rok temu

Nie było innych kobiet do rady tylko zawsze muszą być żony i kochanki głównych decydentów w mieście ?

Swój
1 rok temu

Trzeba zdać istotne pytanie: po co komu Tarnobrzeska Rada Kobiet? Jak na razie chyba tylko Prezydentowi Miasta, ale do czego?

Alf
1 rok temu

Jaracie się tu jakby była to jakaś instytucja mająca jakikolwiek realny wpływ na decyzje w naszym grodzie. Może niektórym z Radą Miasta się ta Rada Kobiet pomyliła ? Prawie same uszczypliwości piszecie. Jedni dyskredytują drugich. Niczego pozytywnego w tym nie dostrzegam.

Jjjbrae
1 rok temu

Co to?

wrzos
1 rok temu

DO CZEGO MIASTU TE BABSKA POTRZEBNE?

Obatel
1 rok temu
Reply to  wrzos

A chłopy do czego miastu potrzebne?

Łysy
1 rok temu
Reply to  Obatel

Ja w związku z tym że lubię jeździć na rowerze to powołam radę do spraw rowerzystów chętni członkowie na pewno się znajdą

:-)
1 rok temu
Reply to  Łysy

Dobry pomysł. Pora z tymi badziewiastymi drogami rowerowymi zrobić porządek (poprawić je).

fach
1 rok temu

Teraz Pani Zych będzie mogła spokojnie krytykować plan powstania spalarni, nie jako jedna z Pań doradzających Panu Prezydentowi 😉 Choć osobiście nie wierzę w rychłą realizację jej postulatów, to gratuluję konsekwencji 🙂

Cześć
1 rok temu

Miasto tego nie przeżyje upadek lada chwila te panie trzymały miasto na powierzchni a tak będzie płacz i zgrzytanie zębów

Mariola
1 rok temu

Pani Grażyna Potańska kuje w oczy, tych co nic nie robią. Zaangażowana w sprawy Tarnobrzega. Po wpisach widać, że uruchomili się jej przeciwnicy, ale jak to mówią jak Cię hejtują to coś znaczysz. Pani Grazynie życzę powodzenia! Trzymam kciuki

Telewidz
1 rok temu

Ci dwaj, na fotografii, zamaskowani panowie to też kobiety? 😉
No cóż, Kopernik też była kobietą 😉 (patrz film Sexmisja)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
84
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content