Kamery będą monitorować drogi wjazdowe do Tarnobrzega

Kamery będą monitorować drogi wjazdowe do Tarnobrzega. Urządzenia mają zostać zamontowane w I-II kwartale br.

Kamery zostaną zamontowane cyt: W celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na terenie Tarnobrzega, w tym m.in. w celu rejestracji wykroczeń drogowych – jak wyjaśnia NW24.pl rzecznik tarnobrzeskiego magistratu.

– Urządzenia zostaną zamontowane na ul. Wisłostrada – skrzyżowanie z ul. Zakładową w Tarnobrzegu oraz na skrzyżowaniu ul. Piętaka z Warszawską – dodaje W. Lis.

Montaż kamer zaplanowano na I-II kwartał br. Ich zakup zostanie sfinansowany ze środków z budżetu miasta.

foto: pixabay

Subskrybuj
Powiadom o
49 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Iznotg
1 rok temu

A czy aby na pewno jest to zgodne z prawem?A juz na pewno karanie za przewinienia drogowe na podstawie zapisów z tych kamer jest niezgodne z prawem i nie ma mocy prawnej.A calosc podchodzi pod inwigilacje.Bedzie z tego afera.Zobaczycie

Boys
1 rok temu
Reply to  Iznotg

Chłopie w całej EU jest jeszcze więcej kamer i afery nie ma bo to jest ku Twemu jak mniemam zdziwieniu zgodne z prawem

obywatel
1 rok temu
Reply to  Boys

Ha, ha, ha – to że zgodne z prawem to nie oznacza , że MĄDRE ???
Taki kit właśnie wciskają urzędnicze miernoty – poczytaj ( tylko debil mógł na to wpaść

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.fakt.pl/pieniadze/rosol-bedzie-nielegalny-rolnicy-denerwuja-sie-ze-musza-zglaszac-kury/94gy41x.amp&ved=2ahUKEwiqr_S8wpz9AhU9AxAIHek0B5UQFnoECCcQAQ&usg=AOvVaw2cvls2TYjyg8kAKpfcOoqb

A co jak na podwórku rolnika gniazdo ma wróbel, sroka, bocian ???
TEŻ rolnik ma zgłosił ??? Powinien przecież grypa ptasia nie dotyczy tylko kur, kaczek, gęsi , indyków ???

Rolnik będzie musiał a działkowicze TEŻ ( a niektórzy mają) ???

Debilizmu nie można uzasadniać chorym , bezmyślnym i głupawym prawem ??

hihihiruina
1 rok temu
Reply to  Boys

Prawie w calej Unii mozna prowadzic samochod 0,8 a u nas nie wiec jak to jest?To ze kamery sa w Unii zgodne z prawem nie znaczy ze tak samo jest w Polsce

Boys
1 rok temu
Reply to  hihihiruina

Oczywiście mijasz się z prawdą czyli jak niektórzy mówią ordynarnie kłamiesz bo w większości państw EU jest 0.5 promila.Choc są kraje gdzie norma wynosi 0.00 promila .Także u nas nie jest żle względem innych psństw

odp
1 rok temu
Reply to  Boys

powiem ci tak pod kazdym zgledem lezymy bo juz nic nie jest juz nasze
kazdy mysli o sobie a jakoś w kazdym polskim miescie jest na minusie niz na plusie i sauguja jak na nisze noty

odp
1 rok temu
Reply to  odp

sugeruje

Gość
1 rok temu
Reply to  Boys

„Jesteś szalony mówię ci „

Boys
1 rok temu
Reply to  Gość

Zawsze nim byłem mówię Ci

obywatel
1 rok temu

No tak na wkłady własne urzędasy pierd??? nie mają a kamerki zakładają ???
Ci za debil to wymyślił ???

Gość
1 rok temu
Reply to  obywatel

Ktoś weźmie w łapę za te zabawki aby ktoś inny mógł je na koszt biednego Tarnobrzeskiego podatnika zamontować?!
Kolejny przykład koalicji PO/PiS w Tarnobrzegu? Jedna z radnych PiS która siedzi i szefuje(?) w pałacyku na Mokrzyszowie też się okamerowała? Kamera na bramie wjazdowej która jak i całe ogrodzenie szpeci od lat centrum tego osiedla ? Na remont ogrodzenia nie na a na głupoty pieniądze są! Biorą w łapy czy nie?!
To moje pytania i skromne zdanie w tym temacie.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Gość

A te drzewa tam na kupię założone to zgniły czy jeszcze gniją ?

odp
1 rok temu
Reply to  Gość

odp ci ze tak tylko nie odp ci który mniej a który wiecej

Jolka
1 rok temu

Na ratowanie szpitala nie ma pieniędzy a na głupoty są. Tylko proszę nie mylić potrzebnych pieniędzy na sprzęt dla szpitala z tymi dla lekarzy. Moim zdanie lekarze w Tarnobrzegu mają aż za natto bo nie chce się im pracować w przychodni Nocnej I Świątecznej Opieki Zdrowotnej i na SORze.

Alf
1 rok temu
Reply to  Jolka

Jak to ma się do rzeczy ,że lekarze mają się „za natto” a nie ma ludzi do pracy w szpitalu? Ludzie zrozumcie wreszcie ,że wykształceni ludzie uciekają od dekad z tego miasta. Tu nie ma prawie żadnych możliwości rozwoju i awansu. Z tego powodu też postępuje ta degrengolada w Tarnobrzegu od dawna

Jolka
1 rok temu
Reply to  Alf

Jeszcze po tłustym czwartku nie wytrzeźwiałeś i dlatego przekręcasz moj wpis czy robisz to celowo ?
Jeszcze pare lat temu lekarze chętnie brali dodatkowe dyżury aby dorobić. Dziś już nie bo kolejne rządy PO/PiS dawali im ogromne podwyżki i zostali rozpuszczeni jak „dziadowski bicz”. Tam gdzie nie można przespać całego dyżuru to o takim nie chcą nawet słyszeć. Przykładem jest „przychodnia nocna I świąteczna” działająca w szpitalu.
Z tym wykształceniem Tarnobrzeskich lekarzy to też bym polemizował 🙂 A że młodzi nie chcą tu przyjść do pracy to nie ma się co dziwić skoro dyrektorami szpitala byli Stasiak i Stolarski. Taki mamy chory kraj że ktoś takich ludzi mianuje na tak ważne stanowiska.

Alf
1 rok temu
Reply to  Jolka

Najlepiej wszystkich lekarzy w kamasze i rozkaz mają wykonywać. Problem w tym ,że mamy taki system prawny , gdzie lekarz po państwowych studiach wyjeżdźa bez kosztów na Zachód i po ptakach. Jego wykształcenie kosztuje prawie milion Jak opisuje jakie warunki pracy i rozwoju ma w Niemczech to u nas nie wiem czy za 100 lat tak będzie. Problemem jest głównie niewydolny i ułomny system a nie osoba dyrektora. Takie dziury jak nasza stosują różne systemy zachęt . U nas o niczym takim nie słyszałem

psychol
1 rok temu
Reply to  Alf

Cytat:”Problemem jest głównie niewydolny i ułomny system a nie osoba dyrektora”
Odpowiedź: problemem są najczeście ludzie i ich charakterki. Zawiść, nienawiść, pazerność, arogancja. To jest na porządku dziennym.
Doktorkom zawsze będzie mało. Tak jak im się w tym grajdole powodziło i powodzi to chyba w żadnym mieście w Polsce.

Alf
1 rok temu
Reply to  psychol

Młody lekarz ma problem po studiach bo miejsc na rezydenturach ministerstwo przydziela mniej niż jest studentów kończących uczelnie i zdających końcowy egzamin. Potem o przydziale miejsc w szpitalach na specjalizację decydują też często układy. Bez tego możesz latami czekać i patrzeć. W Niemczech na dzień dobry dostaje swój gabinet . Ma czas na wszystko , bo mniej pacjentów. Nie ma kolejek do specjalizacji i stopni zawodowych. Pensja trzy razy wyższa. Mam wymieniać dalej ?

Obatel
1 rok temu
Reply to  Alf

Nie jest tak różowo w Niemczech jak piszesz. Jak komu nie pasi w Polsce zawsze może wyjechać do Niemca. Dawniej wywożono na roboty teraz jest wolność i można samemu podjąć decyzję.Układy rzeczywiście wszędzie są.

Pacjent
1 rok temu
Reply to  Jolka

Mieszkańcy Tarnobrzegu muszą się starać o przyjęcie do szpitali ościennych.
A to jest droga przez mękę.
Nie życzę Bożkowi aby musiał.przechodzic te męki z bliska sobie osobą

psychol
1 rok temu
Reply to  Pacjent

A ja jemu i wszystkim wielkim tego grajdołu życzę. Może wtedy zmienią myślenie.

Leon
1 rok temu
Reply to  Jolka

Stawianie monitoringu na wjeździe do miasta wpływa na bezpieczeństwo i ogranicza ilość wypadków drogowych. Dzięki temu, że kamery monitorują ruch na drogach, kierowcy są bardziej ostrożni i przestrzegają przepisów drogowych. Kamery pozwalają na szybką reakcję w przypadku wypadku drogowego, co z kolei zmniejsza ryzyko obrażeń i śmierci.

Ograniczenie liczby wypadków drogowych wpływa na zmniejszenie obciążenia systemu opieki zdrowotnej. Mniej wypadków oznacza mniej rannych, co z kolei prowadzi do mniejszej liczby pacjentów, którzy muszą korzystać z usług szpitalnych. W rezultacie, finansowanie monitoringu na drogach może okazać się korzystniejsze niż finansowanie szpitali, co pozwala na lepsze wykorzystanie zasobów publicznych.

Warto jednak pamiętać, że monitorowanie na drogach nie jest jedynym sposobem na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Wprowadzenie dodatkowych działań, takich jak szkolenia dla kierowców, utrzymanie dróg w dobrym stanie technicznym czy wprowadzenie innych działań prewencyjnych, również mogą przyczynić się do ograniczenia liczby wypadków drogowych i poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Ada
1 rok temu
Reply to  Leon

A jak wpłynie na kieszenie zleceniodawców ? 🙂

Alf
1 rok temu
Reply to  Leon

Kiedyś to rozumiałem takie inwestycje. Jeden fotoradar dawał w pewnej małej gminie ale przy trasie prawie połowę rocznego budżetu. Ale państwo dawno położyło i na tym łapę

odp
1 rok temu
Reply to  Alf

bo brak pieniedzy nie ma miasta wojewodzkiego nie ma nic

Pigola
1 rok temu
Reply to  Leon

ALES ZABLYSNOL – NA CZERWONO.!!

Leon
1 rok temu
Reply to  Pigola

Na czerwono, to Ci powinno podkreślać błędy ortograficzne.

Maniek z Dwikoz
1 rok temu

Może to będą sex kamerki ?

Mieszkaniec
1 rok temu

Jeszcze okamerowac urząd miasta celem.dyscypliny pracy urzędników

GrubaZośka
1 rok temu

Ja będę w nie występować cieszysz się maniuś ?

Fiskus dębolistny
1 rok temu

Kamery należy zakładać w miejscach narażonych na dewastację lub niebezpiecznych dla mieszkańców . Nie wiem po co na krzyżówkach, teraz prawie każdy ma kamerkę w samochodzie, to w razie zdarzenia zapis jest.

odp
1 rok temu

sa takie miejsca ze kamerka w samochodzie nie pomoze jak dojdzie do kolizji

bekas
1 rok temu

Inwigilacja a nie bezpieczeństwo. Podczas przejazdu codziennie wisłostradą stoją tam nawet 3 patrole w tym bmw. A do wypadków dochodzi w całkiem innych miejscach niż owe skrzyżowanie.

ODYSEUSZ
1 rok temu

Kamery zostaną zamontowane cyt: W celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na terenie Tarnobrzega – jeżeli ktoś tak mówi i twierdzi to znaczy że Nas bezczelnie okłamuje i oszukuje..Jest to kolejne narzędzie do inwigilacji i kontroli społeczeństwa mające na celu całkowite zniewolenie

potulne barany.jpg
ODYSEUSZ
1 rok temu

Oto przykład troski lewackiej UE o Nasze bezpieczeństwo i zdrowie ! https://www.facebook.com/100033957272394/videos/734676784680143

Mieszkaniec
1 rok temu

Kasa Misiu kasa

wrzos
1 rok temu

BARDZO DOBRZE NIEKTORE GLUPKI ZA KIEROWNICA MOZE NARESZCIE ZMADRZEJA CO DO ROZWIJANEJ W MIESCIE PREDKOSCI !!!

Lucka
1 rok temu

Proponuję kamery w Urzędzie i budynku po dawnym budynku LO dawny internat
Ciągle palenie papierosów …….
Czy ktoś to odpracowuje

Walet
1 rok temu

Sens jest. Ale tylko 2 lokalizacje – bez sensu, chyba, że to początek realizacji planów. Wlotowe, m.in. Mickiewicza od Chmielowa czy Sienkieicza od kierunku St.Woli też być powinny. W 2 kierunkach. Obejmujących tak wjazd i wyjazd z miasta. Dla wszelkich służb było to by bezczenne w przypadku naruszeń prawa. Kamer nigdy dosyć. Ci, którzy nie naruszają prawa nie mają się czego obawiać.

Boys
1 rok temu
Reply to  Walet

O ile widzę kamery jezdzac po mieście jest to domknięcie całego systemu czyli teraz wiadomo kto wjeżdża i wyjeżdża z miasta.Niektórym system kamer da alibi a nie których rzeźmieszków pogrąży i bardzo dobrze. To ma sens

orion
1 rok temu
Reply to  Walet

Kamer nigdy dość ? Proponuję zamontować sobie w swojej sypialni to może zrozumiesz sens.

yyola
1 rok temu
Reply to  Walet

Ano maja sie czego obawiac bo jak mnie ktos zfilmuje w miejscu gdzie niechcialbym aby wiedziano ze bylem i do tego z kochankiem to co to ma wspólnego z bezpieczeństwem?

Obatel
1 rok temu
Reply to  yyola

Znajdź sobie kochankę a nie kochanka to nie będziesz się musiał niczego obawiać.

Gruba Zośka
1 rok temu
Reply to  yyola

Z kochankiem się idzie do hotelu a nie szlaja pod kamerami poza tym wątpię żeś taka figura żeby cię wszyscy naokoło nagrywali

Jaa
1 rok temu

Oznaczcie pierw obwodnicę, a później bierzcie się za kamery. Od strony Sielca na rondzie jest tylko oznaczenie obwodnica. Skąd przyjezdni mają wiedzieć dokąd prowadzi?
Samochody ciężarowe dalej jadą przez Zakrzów.
Skoro problemem jest postawić dodatkowe dwa znaki z oznaczeniem kierunku na Nisko, Rzeszów i Mielec to co będzie z kamerami.
Oznaczenie centrum przez dziurawą ul. Skłodowskiej też chluby miastu nie przynosi.
Pierw podstawowe potrzeby, a później fanaberie po analizie czy na pewno są potrzebne.

pan d.b
1 rok temu

jak miasto nie poprawi dróg to obiecuje ze osobiscie go na taczkach wywioze
sa skałdane skargi a praconicy nie maja pieniedzy aby sprawdzić gdzie sa dziury brak oznakowania i ze sa utrudnienia na drogach nie wiem jakim cudem po tym znalazł sie pana p.b już go takie coś o pomste woła i coś mi sie stanie lub coś zepsuje na jego terenie to odrazu mowie jego 16 tyś na miesiac nie wystarczy

Wicek
1 rok temu

6:25 w calym miescie swiecą się latarnie,moze na monitoringu ktos to zauwazy..?

Fiskus dębolistny
1 rok temu

Najlepiej niech to będą chińskie kamery, obejrzą wszystkie transporty na wschód i zaraportuja Putinowi w razie potrzeby. Serio

Postaw mi kawę na buycoffee.to
49
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content