Prezydent Bożek: Przed nami rewolucja drogowa w Tarnobrzegu, remont aż dziesięciu dróg, na który bardzo długo czekaliśmy (zdjęcia oraz video)

W Tarnobrzegu rusza realizacja inwestycji miejskich z wykorzystaniem środków finansowych w ramach programu „Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych”. W poniedziałek, 20 lutego 2023 roku prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek oraz przedstawiciele wykonawców inwestycji – Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego oraz PBI Infrastruktura Kraśnik – podpisali umowy na realizację remontu aż dziesięciu dróg w mieście.

Drogowe inwestycje finansowane z tzw. pierwszego Polskiego Ładu podzielone zostały na trzy duże zadania.

  1. Przebudowa dróg: ul. M. Curie-Skłodowskiej, ul. E. Kwiatkowskiego,  ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Zwierzyniecka, ul. M. Dąbrowskiej. Cena brutto wykonania zadania:  20 768 681,63 zł.
  2. Przebudowa ul. J. Kochanowskiego oraz ul. S. Moniuszki. Cena brutto wykonania zadania:  7 121 854,71 zł.
  3. Przebudowa dróg: ul. prof. S. Tarnowskiego,  ul. M. Marczaka, ul. Konfederacji Dzikowskiej. Cena brutto wykonania zadania:  9 114 928,29 zł

W efekcie prac wszystkie uwzględnione w tej inwestycji drogi doczekają się nowej nawierzchni. Z ulicy M. Curie-Skłodowskiej nareszcie znikną betonowe płyty, a droga zostanie połączona z drogą obwodową. Wzdłuż remontowanych ulic wybudowane zostaną nowe, lub przebudowane istniejące, chodniki i drogi rowerowe, miejsca parkingowe. Projekt przewiduje także przebudowę zatok autobusowych, modernizację oświetlenia ulicznego, kanalizacji. W kilku miejscach wybudowane zostaną aktywne przejścia dla pieszych.

Największe zmiany czekają nas na ulicy E. Kwiatkowskiego. Tam, w miejscu skrzyżowania z ulicą M. Curie-Skłodowskiej wybudowane zostanie rondo, a na wysokości placu targowego powstanie przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną.

Zmieni się także organizacja ruchu na ulicy J. Kochanowskiego, która w efekcie prac zyska przebicie do drogi powiatowej, ul. 1 Maja. Prace ruszą w najbliższych tygodniach.

– Przed nami rewolucja drogowa w Tarnobrzegu, remont aż dziesięciu dróg, na który bardzo długo czekaliśmy. Z rządowego funduszu Polski Ład na realizację tej inwestycji otrzymaliśmy ponad 35 milionów złotych. Później były perturbacje związane z inflacją, długie rozmowy, także na szczeblu rządowym, na szczęście dziś już podpisujemy umowy z wykonawcami. Wykonawcy tych zadań to firmy wszystkim doskonale znane, gwarantujące zarówno najwyższą jakość i terminowość robót, ale też dające nadzieję, że tak duże inwestycje drogowe nie przyblokują miasta. Mimo wszystko z utrudnieniami musimy się liczyć, czekają nas bowiem naprawdę potężne prace drogowe. Zadanie obliczone jest na ponad 500 dni – podczas podpisania umów z wykonawcami mówił prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Lada dzień tereny budów zostaną przekazane wykonawcom.

– Teraz też, po podpisaniu umów, wykonawcy przedstawią harmonogramy prac. Jako, że jest to zadanie dofinansowane z programu rządowego, jesteśmy zobligowani pewnymi zapisami, w tym dotyczącymi terminów, których musimy bezwzględnie przestrzegać, dlatego wszystkie zadania muszą rozpocząć się jednocześnie. Każdy z wykonawców przedstawi nam do uzgodnienia projekt czasowej organizacji ruchu. Będziemy chcieli wybrać rozwiązania jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców, ale z pewnymi utrudnieniami trzeba się liczyć – zaznaczyła Barbara Trzeciak naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa Urzędu Miasta Tarnobrzega.

W konferencji, prócz prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka oraz naczelnik wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa Barbary Trzeciak udział wzięła Joanna Kozub naczelnik wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Pomocowych. Wykonawców inwestycji reprezentowali: dyrektor Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego Mariusz Serżysko oraz dyrektor regionalny oddziału robót drogowych tej firmy w Chmielowie Łukasz Piątkowski, wiceprezes Zarządu PBI Infrastruktura Kraśnik Mieczysław Wilk, dyrektor ds. technicznych PBI Infrastruktura Paweł Woźnica oraz kierownik budowy PBI Infrastruktura Łukasz Machowski.

info: UM Tarnobrzeg

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
74 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
janwdupowkręt
1 rok temu

Nie zapomnijcie tylko jełopy wszystkich ulic pozwężać.

A! No i wymienić wszystkie lampy,

a po remoncie ich nie włączyć!

obywatel
1 rok temu
Reply to  janwdupowkręt

No i o kolejnych latarniach ???
Latarnie muszą być , najlepiej co 10 metrów bo będzie jeszcze WIDNIEJ i jeszcze bezpieczniej do kwadratu ??

janwdupowkręt
1 rok temu
Reply to  obywatel

najbezpieczniej jest wtedy,
jak się nasra „latarni”
a się ich nie włączy, bo „oszczędności” w zagrzybiałym „mieście”..

obywatel
1 rok temu
Reply to  janwdupowkręt

A poczytaj WASC na co miało być 35 mln ????

Bozkowi zapierd??? li JEDNO ZADANIE z polskiego nieładu
I STARY DZIADZIA nawet nie zauważył ????

Chyba , ŻE ???? robi z mieszkanców głupków ???

GDZIE zadanie na zwierzynieckiej ???

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://tyna.info.pl/35-mln-zl-dla-tarnobrzega-i-ponad-50-dla-powiatu-z-polskiego-ladu-sprawdzcie-jakie-zadania-beda-realizowane/&ved=2ahUKEwjMusTbwKf9AhWSzIsKHepQDssQFnoECAcQAQ&usg=AOvVaw2TJm0bobz2OX-nY5akmZ2M

obywatel
1 rok temu
Reply to  janwdupowkręt

Zwłaszcza w ELDORAdO nad zalewem !!!

orzeł
1 rok temu

czy ja dobrze widzę, że niby zawodowy fotograf na usługach miasta robi zdjęcie TELEFONEM?

obywatel
1 rok temu
Reply to  orzeł

Ha, ha, ha – on tylko zarabia jak ZAWODOWY
a reszta ??????

AK47
1 rok temu
Reply to  obywatel

Przecie w UM jest jeszcze na usługach drugi fotograf ze sztabuwyborczego prezydentów, kolega prezydenta ze szkolnych ław pan Andrzej. Musiał mieć wolne dlatego zawodowy fotograf prezydenta uwiecznił telefonem to wybitne zajście. Obaj fotografowie oczywiście godnie opłacani z naszych podatków.

Urzednik
1 rok temu
Reply to  orzeł

Tam taka jakość Czyli byle jakość

superbożo
1 rok temu
Reply to  orzeł

Bush :0 był „niedysponowany 🙂 co w jego przypadku wcale nie dziwi 🙂

Alf
1 rok temu

Z jednej strony fajnie ,że będziemy mieli w mieście wyremontowanych tyle ulic. Część z nich woła o pomstę do nieba. Z drugiej nie przybędzie od tego ani jedno nowe miejsce pracy nie pojawi się kolejny inwestor. Potwierdza mi to co wielu już tu pisało. Kolejna ekipa nie ma pomysłu na ratowanie tego miasta i zatrzymanie tej ciągłej degrengolady. Tak sobie oglądałem dziś konferencję Pani Zych i widząc Pana Szlęzaka pomyślałem sobie jaka szkoda ,że nikt Jego pokroju nie rządził i nie rządzi naszym miastem

Urzędnik
1 rok temu
Reply to  Alf

A ul.Zakładowa i Strefowa które od lat 90tych nie mogły się doczekać remontu to za czyjej kadencji były wyremontowane? Dzięki temu inwestorzy na strefie Machów stworzyli dodatkowe miejsca pracy i to dzięki obecnemu prezydentowi inwestycje w mieście ruszyły z kopyta

DJB
1 rok temu
Reply to  Urzędnik

Dokładnie, większość mieszkańców docenia działania Prezydenta Bożka, bo jakby nie patrzeć dokonał on historycznych osiągnięć (długo wyczekiwana obwodnica, inwestycje w strefie i nad jeziorem, dbanie o potrzeby zwykłego szarego mieszkańca). Natomiast na tym forum nie ma sensu dyskutować i mówić jak jest, bo niestety jest sporo hejterów (nie mówię akurat o Alfie, ale o wielu innych, którzy będą obrażać i krytykować urzędników, niezależnie od włożonej pracy i jej efektów). Wybory na jesieni pokażą, że hejterzy to jest margines w tym mieście, pytanie tylko, czy Prezydentowi Bożkowi wystarczy jedna tura, czy będą potrzebne dwie, aby kontynuować swoje dzieło rozwoju Tarnobrzega.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Urzędnik

W strefie w Machowie ????
Daj przykład i wymień te inwestycję na terenach Tbg ????

Typowy bełkot urzędniczy nie poparty dowodami – miejsca powstają na terenie Nowej Dęby i nie rób z mieszkanców debili ???

Chyba że pierd??? o tych inwestorach znad zalewu ???

Urzędnik
1 rok temu
Reply to  obywatel

Ty jesteś taki typowy malkontent i nie widzisz jak miasto wychodzi z zapaści ekonomiczno-gospodarczej po latach nieudolnych rządów poprzednich włodarzy. Dyżurujesz na tym forum 24h na dobę żeby tylko się do czegoś przyczepić i wytknąć coś prezydentowi.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Urzędnik

Miasto wychodzi ???
Szkoda tylko że mieszkańcy stąd wypierd??? zwłaszcza młodzi a ludzie do pracy aby zarobić zapierd?? do Stalowej, Gorzyc, Nowej Dęby. , Mielca ???

Dzisiaj mu Kalinka wytknął i nie tylko a belfer przytoczył tylko słowo ” cygan ” ( zabolało widocznie , prawda zawsze boli)???

Zapytaj się urzędasie co napisał mecenas z urzędu belfrów w sprawie śmieci ( tak się rozpierd??? kasę mieszkanców – około 700 tysięcy )
a rdm to szkoda gadać – zapłacić za analizę która nożna w internecie znaleść – około 50 tysięcy ???

obywatel
1 rok temu
Reply to  Urzędnik

Miasto wychodzi z zapaści???
Biorą kredyt za splatę kredytu i wykupu obligacji ( czyli kredyt na splatę pożyczek ) a tu kur??? TAKIE TĘPE teksty wstawiasz ???

obywatel
1 rok temu
Reply to  Urzędnik

To może tępy propagandzisto zaczniemy od początku ZA CO zrobiono te ULICE ????
Poczytaj :

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://nadwisla24.pl/2022/11/23/na-co-zostaly-przeznaczone-pieniadze-ze-sprzedazy-udzialow-w-tarnobrzeskich-wodociagach/&ved=2ahUKEwjvzbK5zaj9AhUt-yoKHezlB4QQFnoECAsQAQ&usg=AOvVaw0mmG8ySVom1tJZ_S7vhIqv

Każdy menel i nieudacznik robi sukces że sprzedaży majątku mieszkanców .

obywatel
1 rok temu
Reply to  Urzędnik

Ale tępa , kłamliwą , prostacka propagandą w wydaniu urzędniczej miernoty – to ma być sukces SPRZEDAŻ MAJĄTKU MIASTA aby wylansować belfra ( i za to jeszcze płacą mieszkańcy miasta w rachunkach za wodę )::::??

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://nadwisla24.pl/2021/05/10/tarnobrzeg-zobacz-na-co-przeznaczono-ponad-25-mln-zl-ze-sprzedazy-udzialow-w-tarnobrzeskich-wodociagach/&ved=2ahUKEwi3v-q9zqj9AhWE6CoKHUo8BKYQFnoECA8QAQ&usg=AOvVaw2w3cpXSTU0xU2vWoK5YtPn

Boys
1 rok temu
Reply to  Alf

Skoro sugerujesz wybitność Pana Ślęzaka to dlaczego przegrał wybory prezydenckie już w pierwszej rundzie z młokosem Nadbereżnym.Czyzby tzw jego wybitność się do tego przyczyniła ?

obywatel
1 rok temu

Kur??? HIT na cały świat ???
Konferencja i przemówienie jak z epoki KOMUNIZMU, jeszcze tylko bedą kolejne konferencje : wbicie łopat i odbiór .

Belfer, marny histeryk , kapitan Nemo , siwy uśmiechnięty dziadzia , mieszkaniec z Krosna w Tarnobrzegu
PRZEBIŁ wystąpienie BIDENA w Warszawie .

O Dudzie to nawet nie ma co wspominać

Kolejna prymitywna, tępa propagandą w wydaniu nieudacznika z komitetu KOZ i ekipy z urzędu , specjalistów od SKOKÓW na kasę !!?

Alf
1 rok temu
Reply to  obywatel

Co do Bidena to trochę mnie ono zaniepokoiło. Jak w 1939 roku sojusznicy zapewniali nas też tak gorliwie gorąco o sojuszu i pomocy ,żebyśmy nie obsrali się jak Czechosłowacja to skończyło się to dla nas klęską okupacją rozbiorem i komuną

obywatel
1 rok temu
Reply to  Alf

Ja tam wolę sojusz z USA niż z francją Anglia lub Niemcami ( historia mówi że są niewiarygodni i na gdy nie byli ).
O wielu rzeczach się nigdy nie dowiemy ( co ustalono).

Alf
1 rok temu
Reply to  obywatel

N po tym jak ostatnio USA potraktowała swoich sojuszników w Afganistanie to bym się jednak sprzeczał. Każde mocarstwo takie państwo jak nasze toleruje dopóki jest ono im potrzebne . Potem jak właśnie ostatnio zrobili Amerykanie porzuca jeżeli przestaje być przydatne a koszty tylko generuje. Z nami jest podobnie Zanim wojna się nie zaczęła rząd PiS u nie istniała w ogóle dla Amerykanów. Po wybuchu wojny zmiana o 180 stopni i nagle przyjaciele i sojusznicy. Dla mnie trwałe sojusze i relacje buduje się latami. To wygląda mi na wykorzystanie użytecznych idiotów do swoich celów niestety. Chciałbym się mylić , bo coraz bardziej wygląda na to ,że już wkrótce sytuacja będzie tego wymagać

Piotr
1 rok temu
Reply to  Alf

Mnie to bardziej zastanawia powołanie kilka dni temu w Kijowie Polskiego Legionu Ochotniczego do walki przeciwko Rosjanom i czy aby nie jest to już oficjalne przyłączenie się do wojny. Wiadomo że armia ukraińska odczuwa ogromne braki kadrowe więc muszą gdzieś szukać mięsa armatniego a gdzie go szukać jak nie w Polsce bo przecież żołnierz niemiecki czy francuzki za Zelenskiego i jego kumpli walczyć nie będą

Janek
1 rok temu
Reply to  Alf

Przecież wszyscy którzy słuchali przemówienia tego staruszka który sparaliżował stolicę twierdzą że nie było ono skierowane do Polaków tylko do obywateli USA

obywatel
1 rok temu

No to Bożek się pochwalił na co wydać kasę z czeku przywiezionego z Rzeszowa ???

A TERAZ CZAS na kalinkę niech się pochwalić co będzie z jego czeku ????

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://nadwisla24.pl/2022/06/01/symboliczny-czek-przekazany-dwukrotnie/&ved=2ahUKEwiUxOb9w6f9AhXhlYsKHQPhCsMQFnoECBIQAQ&usg=AOvVaw1IrXvedSAb7dczVOCjSkHi

KTO XAPIERD???? JEDEN CZEK i kasę z niego ????

Mieszkaniec
1 rok temu

Super.
Proszę o powrót autobusu na Borów, oświetlenie drogi oraz zajęcie się dziurami na Jaśminowej.
Bóg zapłać.

rowerowy
1 rok temu

Podsumowując na co najmniej 20 lat na przedmiotowych ulicach zostaną zwężone jezdnie, wykostkowane ciągi poza jezdnią, na niektórych ulicach zostaną oznaczone drogi pieszo-rowerowe, na pozostałych nie powstanie jakakolwiek infrastruktura rowerowa. A to wszystko na kredyt przy akompaniamencie rzekomego sukcesu. Nic tylko kupić motorower lub motocykl z dachem, bo ani samochodem ani rowerem nie będzie można sprawnie się przemieszczać.

Lucas
1 rok temu
Reply to  rowerowy

A może wyznaczą na tych ulicach strefę zamieszkania jak nad jeziorem, gdzie taka strefa obowiązuje mimo osobnych części drogi dla pieszych, rowerów i pozostałych pojazdów? Przy prędkości 20 km/h nie trzebaby nawet 3,0 m szerokości pasa ruchu, więc byłoby to aż nadto. Ja jerdole co robią z tym miastem…

rowerowy
1 rok temu
Reply to  Lucas

Tarnobrzeg ma najgorszą funkcję w całym sławetnym czwórmieście. Będąc miastem-powiatem musi utrzymywać szereg instytucji, wszystkie ulice w mieście itd. Zachęt dla inwestorów nie ma. Do tego w urzędzie poszli w przynoszący straty pseudo-kurort za miliony, za wstęp do którego turyści płacą śmieszne 10 zł od auta. Do tego w urzędzie poszli w pseudo-obwodnicę za dziesiątki milionów, która w znikomy sposób rozwiązuje problemy komunikacyjne miasta. Itd. itp. W takich warunkach wymierny rozwój miasta jest zwyczajnie niemożliwy.

Tomek
1 rok temu
Reply to  rowerowy

O czym najlepiej świadczy zmniejszająca się z roku na rok liczba mieszkańców oraz rosnące z roku na rok zadłużenie. Popis nie dźwignie miasta.

Sroka jednooka
1 rok temu

Tylko nie zwężajcie już dróg w mieście, i na przyszłość analizujcie co wam podrzucają tani projektanci, nie przyjmujcie kukułczych jaj, bo traci miasto.

Róbmy dla pokoleń, a nie dla zachcianek
1 rok temu

Wszystko, co robimy teraz, robimy dla naszych dzieci i wnuków, żeby tylko Nas nie przeklinali . Zwężenia są nie do przyjęcia w mieście, marginalizują je kompletnie, kto tego nie rozumie ma klapki na oczach i korki w uszach.

janwdupowkręt
1 rok temu

Teraz za późno płakać nam nad zwężeniami, skoro wszystko już zaplanowane i przystępują do realizacji remontów.
Po prostu NIEUDACZNIKÓW trzeba z hukiem WYPIEPRZYĆ i nigdy już takich NIE WYBIERAĆ!

obywatel
1 rok temu

A dla naszych dzieci ( i wnuków) pozostaną po bożku lokalnym do spłacenia kredyty, obligacje w wysokości jakiej nigdy nie było ????

Alf
1 rok temu

Faktycznie chyba dzieje się coś dziwnego z ocenianiem postów . Jest po 23 a jedno kliknięcie w parę chwil powoduje przeskok o 2 lub 3 . Nie sądzę , aby tak późno było tak dużo komentujących osób

Alf
1 rok temu
Reply to  Alf

W ciągu 26 minut 8 łapek w górę ?

Olo
1 rok temu
Reply to  Alf

pierwszy komentarz 3 godziny temu więc co to 8 łapek? Ktoś kiedyś tłumaczył, że ten system działa z opóźnieniem.

Alf
1 rok temu
Reply to  Olo

Pojawiają się wczoraj około 23 w nocy komentarze rowerowego , sroki jednookiej i Róbmy dla pokoleń …. W ciągu 26-45 minut pojawia się po 8 łapek w górę. Przypadek ?

Róbmy dla pokoleń, a nie dla zachcianek
1 rok temu
Reply to  Alf

Co zazdrościsz, co to 8 łapek, nic dziwnego, dziwne gdyby było ich 800

wrzos
1 rok temu

TUTAJ AKURATNIE DO NICZEGO SIE NIE PRZYCZEPIE BO REMONT TYCH ULIC W MIESCIE JAK NAJBARDZIEJ POTRZEBNY NARESZCIE TEZ POJAWI SIE DLUGO OCZEKIWANA SYGNALIZACJA SWIETLNA NA PRZEJSCIACH PRZEZ ULICE KWIATKOWSKIEGO PRZT BAZARZE. NAJWYZSZY CZAS TEZ POMYSLEC O BUDOWIE NOWYCH DROG W INNYCH REJONACH MIASTA BO DROGI TO KRWIOBIEG DANEGO MIASTA

obywatel
1 rok temu

Super spraw dla miasta.

obywatel
1 rok temu
Reply to  obywatel

Ha, ha, ha ????

Sabrina
1 rok temu

Wreszcie jakieś inwestycje a nie tylko latanie dziur

Sandra
1 rok temu
Reply to  Sabrina

Też tak uważam

Mtbg
1 rok temu

Ja mam jedno pytanie ścieżki rowerowe to znów z kostki, żeby przypadkiem nie zasnąć za kierownicą? 🙂

rowerowy
1 rok temu
Reply to  Mtbg

Oczywiście że z kostki i nie ścieżki rowerowe, tylko pieszo-rowerowe. Technologia asfaltowych ścieżek rowerowych nie dotarła jeszcze do Tarnobrzega. Krążą fałszywe pogłoski, że problemem jest mierzenie szerokości ciągów w kostkach zamiast w cm.

Robert
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Ależ mierzą w szerokościach kostek. Przykład ze skrzyżowania Sikorskiego – Zwierzyniecka – Wyszyńskiego.

comment image

Część czerwona ma szerokość 11 kostek czyli ok 154 cm, nie ok. 150 cm jak było w projekcie. Z kolei część szara ma szerokość 14 kostek czyli ok. 196 cm, nie ok. 200 cm jak było w projekcie.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Robert

Czyli zapierd???? projektant ????
Bo jakby zaprojektował zgodnie z wykonaniem to wszystko by grało ???

Twierdzisz Waść, że niezgodnie z projektem – zatem pytanie na jakiej podstawie zapłacono za faktury ???
Gdzie pozostała kostka której brakuje ???

Przecie belfer od historii to na matmie się nie musi znać ???

Robert
1 rok temu
Reply to  obywatel

Nie to że brakuje, bo 154 cm + 196 cm = 350 cm, tyle ile w sumie miało być. Chodzi o sposób odmierzania szerokości poszczególnych pasm w kostkach zamiast w centymetrach. Nie widziałem jeszcze projektu, w którym szerokość chodnika czy ścieżki rowerowej, poza jakimiś miejscowymi zwężeniami, nie stanowiłaby wielokrotności 10 cm.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Robert

Ale to bez różnicy – niezgodne z projektem i tyle ( i nie chodzi o 1-2 cm).

Bożek i sprzątaczka z urzędu średnio zarabiają 12 tysięcy ( tak około)
ale powiedz to sprzątaczce , że zarabia 12 koła ???

O Bozo nie wspomnę przecież by się obraził ( bo za mało) A JEMU SIĘ NALEŻY dużo więcej ????

rowerowy
1 rok temu
Reply to  Robert

To widać na pierwszy rzut oka po tym, że kostki nie są przycięte przy obrzeżach. Bo nie jest to zwykła kostka o szerokości 10 cm. Gdyby stosowali taką, po ułożeniu wychodziłyby równe decymetry szerokości. Ale widocznie jest polecenie stosowania innej. Tylko czy aby na pewno to projektant decyduje w projekcie, że ma być użyta konkretna kostka ozdobna, a nie zwykła? Czy polecenie pochodzi jednak od kogo innego?

Robert
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Na ulicach układają kostkę jednego rodzaju o szerokości 14 cm i różnych długościach. Ale np. przy rondach drogi obwodowej ułożono kostkę 10×20 cm. Trudno mi stwierdzić kto o tym faktycznie decyduje.

WIESLAWA
1 rok temu
Reply to  rowerowy
Miastowy
1 rok temu
Reply to  Mtbg

Oczywiście, że będzie kostka. Przecież trzeba dać producentowi kostek zarobić. Nie jest ważne jakiej jakości droga rowerowa, ważne, aby postawić „v” (zrealizowane) przy inwestycji. Tak poza tym to widziałeś jakiegoś urzędnika z UM jadącego na rowerze?

Urzędnik
1 rok temu
Reply to  Miastowy

A co to każdy rowerzysta ma mieć napisane na plecach jaki zawód wykonuje ? Wbrew pozorom wiele osób dojeżdża do pracy rowerami bez względu na porę roku

Służba
1 rok temu
Reply to  Urzędnik

Jasne, w końcu bycie urzędnikiem to służba. W związku z tym pracuje się za minimalną pensję, nie przyjmuje się podwyżek, nagród ani premii, więc nie stać na samochód i jeździ się rowerem. Idź ze swoimi bajeczkami na korytarz w urzędzie.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Urzędnik

Rowerzysta NIE ale urzędnikom z tarnobrzeskiego urzędu to by się przydało a nawet jest to koniecznością aby mieszkańcy zobaczyli kto robi zakupy w godzinach pracy , kto pali fajki ( przed tym wejściem służbowym) ???

Róbmy dla pokoleń,
1 rok temu

Czekam aż rozbudują całą Sikorskiego i Sienkiewicza na dwupasmówkę

odp
1 rok temu

ale moze lepiej na 3 pasy z jednej i z drugiej strony i cos było obicywane ze bedzie ułatwione tylko nie przypomina sobie prze z kogo czyli planowano ze tbg-u bedzie duzym miastem ale narazie idzie w druga strone

Norek
1 rok temu

Ja czekam na tramwaj z Dzikowa do centrum i z powrotem

Sonia
1 rok temu

A kiedy nastapi remont chodnika kolo szalet miejskich.??Tony asfaltu wylane nad jeziorem, kolo Zwierzynca, a poprawic chodnik w centrum miasta,nie ma komu.Popierdoleni ze Stanczykiem z Krosna na czele.

Miastowy
1 rok temu
Reply to  Sonia

Proszszsz… bez wyzwisk. Tu nie wiocha, gdzie się na ulicy wyzywają ino miasto i to dawniej wojewódzkie.

Czek
1 rok temu

Kolejny czek dla Tarnobrzega, choć tym razem na znacznie mniejszą kwotę.

comment image

Kolejny sukces niepisowego (bo bezpartyjnego) prezydenta.

owen
1 rok temu
Reply to  Czek

Prezydent zamiast bić na alarm w sprawie szpitala i walczyć o niego, cieszy się z inwestycji w drogi. Panie rezydencie, jak mieszkacy zaczną agminnie wymierać z braku opieki medycznej to po tych drogach mało kto będzie jeździł, no ale co to może pana obchodzić?

obywatel
1 rok temu
Reply to  Czek

I czym się u chwali ???
Bez tej kasy nawet Rusinowskiego by nie zrobili a droga ma coś ponad 200 metrów.

Jak widać błazny dalej robią przedstawienia aby się w tępy sposób wylansować w takim prostackim stylu.

fach
1 rok temu
Reply to  Czek

Kolejny sukces niepisowego prezydenta – nie można tego lepiej ująć 🙂 Alternatywa wyborcza zadziałała dobrze, dzięki czemu zwolennicy PO, PSL i innych partii, które poparły kandydaturę Pana Bożka, mieli na kogo głosować zamiast na kandydata PiS-u 😉

garażowicz
1 rok temu

Super info! A remont Skłodowskiej i połączenie z obwodnicą to informacja która na pewno ucieszy wielu użytkowników tej drogi

Leśnik
1 rok temu
Reply to  garażowicz

Ta droga powinna być połączona ze Zwierzyniecka a następnie dalej z Fabryczną. Nowe drogi muszą powstawać.

A żebyś miał czym się chwalić
1 rok temu

Darek Miechocin czeka na remont dróg a ty nic za mało wyborców

Postaw mi kawę na buycoffee.to
74
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content