Transmisja LXX zwyczajnej sesji Rady Miasta Tarnobrzega (video)

LXX zwyczajna sesja Rady Miasta Tarnobrzega zwołana została na środę 22 lutego br. Obrady odbędą się w sali kameralnej w Tarnobrzeskim Domu Kultury, początek godz.11.

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
4. Sprawozdanie Prezydenta Miasta z prac pomiędzy sesjami.
5. Informacja Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii Zamoyskich w Tarnobrzegu – aktualne problemy. Informacja Kierowników samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej podległych miastu

6. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie:

1) określenia górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości za usługi w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków
i transportu nieczystości ciekłych oraz odbierania odpadów komunalnych,

2) przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Tarnobrzega” w 2023 r.

3) ustalenia stawki za 1 km przebiegu pojazdu, uwzględnionej przy obliczaniu zwrotu rodzicom kosztów przewozu dzieci, młodzieży, uczniów oraz rodziców,

4) zmieniająca uchwałę w sprawie powołania Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy w Tarnobrzegu,

5) zmian w budżecie na 2023 r.

6) zmian w budżecie na 2023 r.

7) zaciągnięcia kredytu długoterminowego.

7. Sprawy bieżące.
8. Odpowiedzi na interpelacje, wnioski i zapytania z poprzedniej sesji.
9. Interpelacje, wnioski i zapytania radnych.
10. Oświadczenia radnych.
11. Zamknięcie sesji.

LINK DO PROJEKTÓW UCHWAŁ: tutaj

LINK DO TRANSMISJI – tutaj

Subskrybuj
Powiadom o
58 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
GOŚĆ
1 rok temu

A to wredne szuje. Marszałek Ortyl rok temu obiecał im na sesji RM ze oddział chorob wewnętrznych wznowi swoją działalność od 25 kwietnia. Potem były jeszcze trzy terminy. Czerwiec , listopad w 2022 oraz luty 2024. Zaden z tych niedotrzymanych terminów radnych nie ruszył. Przez rok cisza na sesjach zadnych pytań do marszałka ani zainteresowania naszym szpitalem. Po dzisiejszej pikiecie zorganizowanej przez panią Zych nagłe przebudzenie wśród bezradnych. Bedzie stara gadka ze szpital nie w ich gestii no ale podatmicy ktorzy płacą haracze na ich koryto to juz chyba tak? Będą czarować ze przychodnie ktorymi zarzadzają działają poprawnie. No tylko ze w całym kraju działają dobrze nie to co szpitale. Nic was nie obroni zgrajo obiboków. Przespaliście szpryche kolejową. Gdzie był prezydent jak w 2018 zapadały decyzje o kolejnictwie ? Był przewodniczącym rady miasta czy już prezydentem? Dlaczego tego nie dopilnował? Nie obronił pogotowia ratunkowego. Dlaczego nie pilnuje szpitala. Cieszy sie jak dziecko ze dostał jakieś ochłapy na remont kilku odcinkow drog. Wyremontuje. Za kilka lat znow bedą dziury a miasto bedzie w czarnej dupie…. Jak bedzie sie jutro chwalił tymi drogami to kochani mieszkańcy musicie wiedzieć ze prezydent Stalowej Woli dostał 1 miliard 800 milionów na rozwoj huty oraz… Czytaj więcej »

Marysia
1 rok temu
Reply to  GOŚĆ

Ulica Wałowa się sypie. Czy miasto tego nie widzi? Może warto pomyśleć o jednokierunkowym ruchu albo całkiem zamknąć , tym samym ukrócić jazdę pijakom wracającym z pracy!

Telewidz
1 rok temu
Reply to  GOŚĆ

„Marszałek Ortyl rok temu obiecał im na sesji RM ze oddział chorob wewnętrznych wznowi swoją działalność od 25 kwietnia.”

Powiedział to co naród chciał usłyszeć. Nie wiesz na czym polega polityka to przypomnę, że był taki film z Maciejem Szturem w roli głównej.W nim była o tym mowa, że masz mówić co chcą ludzie usłyszeć. 

obywatel
1 rok temu
NIE dla BIOSPALARNI W Zakrzowie !
1 rok temu

NIE dla BIOSPALARNI W Zakrzowie !
My mieszkańcy ulicy Jędrala oraz Przemysłowej na osiedlu Zakrzów w Tarnobrzegu kategorycznie prostestujemy przeciw pomysłowi budowania BioSpalarni na osiedlu Zakrzów w bliskim sąsiedztwie domów mieszkalnych. Nie zagadzamy się z tym pomysłem a skutki tej inwestycji będą opłakane dla Nas i dla naszych dzieci!

Mieszkańcy uilcy Przemysłowej oraz Jędrala. W krótcę rozpoczynamy prostest przeciwko tym planom!

proboszcz
1 rok temu

Najlepiej przed domem Potańskich

Andrzej
1 rok temu
Reply to  proboszcz

dokładnie tak niech sobie pod domem budują ale nie ludziom pod oknami w Zakrzowie

Wiktor
1 rok temu

Nie ma czegoś takiego jak biospalarnia.

Andrzej
1 rok temu

Oglądałem wystąpienie Pani Łagowskiej Cebuli i jestem załamany poziomem intelektualnym tej radnej, poziom wypowiedzi ? Mam wrażenie że ona w ogólnie nie orientuję się w najprostrzych rzeczach. Młodzież z wykszałceniem zawodowym potrafi bardziej merytorycznie się wypowiedzieć

Robert
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Tak tam zmarzłeś trochę wczoraj na pikiecie ? Wiało nie ?

superbożo
1 rok temu
Reply to  Andrzej

słodka id..iotka

Olo
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Tak Andrzeju. Twoja obecna wypowiedź tez jest bardzo merytoryczna .
Boli, że kobieta wcześniej się interesowała i wcześniej dopytywała, tylko szumu nie robi wokoło siebie? Piany nie bije, nie drze w swoją stronę?
Wszyscy merytoryczni, albo tylko sobie wytykają, albo robią szum i co dalej oprócz tego widowiska dla mieszkańców? Szkoda słów na wielkich erudytów, za których słowami nie idą czyny. Patrz kredyty, trzeba oszczędzać, nie ma pieniędzy, a głosują za. Merytorycznie i fachowo oczywiście.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Ha, ha ,ha – waść zawiedziony jej poziomem ???
Ona i tak jest wybitnie intelektualna w porównaniu z pozostałymi a są tacy co tylko diety biorą i rączki podnoszą bezmyślnie jakby byli zachłanni albo naćpani ( a nic na to nie wskazuje).
Przyjść , podnieść rączkę to nawet dzieci w przedszkolu potrafią ???

Żwirek i Muchomorek
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Andrzeju, najpierw naucz się pisać bez błędów ortograficznych 🙂

Jan
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Logiczna i merytoryczna wypowiedż radnej. Nie załamuj się chłopie.

Rajca
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Ważne że dieta w wysokości 1000 zł wpada co miesiąc do kieszeni a czy coś powie z mównicy czy nie to bez znaczenia

Przyszły tarnobrzeski nieboszczyk
1 rok temu

Zadziwiające, że dla ojca Derechtora z Torunia jest kasa przekazywana w milionach, a na szpitale kasy nie ma. Zadziwiające , że Owsiakowa „drużyna” musi wyposażać szpitale, a nie państwo polskie.

HakierPakier
1 rok temu

Takie rzeczy powinny podchodzić pod zbrodnie przeciw ludzkości….

Gratulacje dla M. Zych
1 rok temu

Skandaliczne zachowanie radnych, odmówili prawa głosu Małgorzacie Żych w sprawie szpitala.Głosowali 9 do 6. Chyba pierwszy raz w historii miasta mamy taki przypadek. Dziękujemy MZych za protest, którego efekty już widać dzisiaj -Marszalek spotyka się dzisiaj nagle z całogą szpitala. Musimy zapamiętać nazwiska tych radnych, którzy tak się zeszmacili.

Prawda boli
1 rok temu

Tarnobrzescy zamordyści. Żenujące zachowanie, nie pozwolić wsiąść udziału w dyskusji mieszkance miasta. Żałosne dyktatorki.

Gość
1 rok temu

Jak mamy zapamiętać jak nie napisałeś ? To chyba żadna tajemnica jest ?

Gratulacje dla M. Zych
1 rok temu
Reply to  Gość

Poznamy, jak udostępnią sesje w internecie.

Gratulacje dla M. Zych
1 rok temu
Reply to  Gość

Cąpała, Kalinka, Kiper, Martyniak, Mikrut, Nowak, Partyka, Piekar, Rębisz

obywatel
1 rok temu

A bo kto by chciał jej słuchać?

obywatel
1 rok temu
Reply to  obywatel

Ty nie musisz ???

Szczepan
1 rok temu

Temat dla dziennikarzy. Radni miasta odmawiają prawa zabrania głosu na sesji mieszkance miasta! Demokracja w Tarnobrzegu zagrożona! Dyktatorskie zapędy radnych Tarnobrzega! Zobaczymy czy lokalni dziennikarze opiszą to co się stało na tej sesji.

Boys
1 rok temu
Reply to  Szczepan

Z całym szacunkiem Pani Zych swoje zdanie na temat sytuacji szpitala wyraziła na manifestacji przed szpitalem.Powtarzanie tego samego mija się z celem i o żadnych dyktatorskuch zapędach nie ma mowy.

Szczepan
1 rok temu
Reply to  Boys

Skąd ty wiesz co ona chciała powiedzieć? Radni mogli zadawać pytania i uczestniczyć w dyskusji, ale jej odmówili prawa do wypowiedzi, czy też zadania pytania. Skandaliczna sytuacja, jak na standardy samorządowe. Brak jakiejkolwiek kultury, tylko pycha i zawiść, było widać to po ich twarzach. Poczekamy na relację i wkrótce poznamy nazwiska tych satrapów.

Basia
1 rok temu
Reply to  Szczepan

Wczoraj manifestacja, a dzisiaj wizyta Marszałka. Tylko gratulować skuteczności Małgorzacie Zych.

Zofia
1 rok temu

Zamordyści!

John
1 rok temu

Chamskie zachowanie radnych. Kobieta czekała prawie 3 godz na zabranie głosu, a ci jej tego prawa odmówili. Zwykłe buraki.

Mieszkaniec
1 rok temu

A marszałek to winnien przeprosić mieszkańców za dyrektora Stasiaka Został dyrektorem z nadania pisu po tym jak przestał być Zastępca Prezydenta
Pis miał pomagać I pomagał ale brakło umiejętności zarządzania i korzystania z pomocy

Marszałek nie rozliczył swojego dyrektora Została bezkarność i nagroda za stołek w Machowie najlepszy jaki pis miał do zaoferowania.
Jakoś nie widać aby pierwszy pisowiecKalonka krytykował Stasiaka koleżkę jego tatusia.
A tak przecież nie powinno być zawsze trzeba się rozliczyć A nie tchórzyć i uciekać.
No cóż. Takich mamy partyjnych działaczy

Janek
1 rok temu

Którzy byli za a którzy przeciw ?

fach
1 rok temu

Mój kolega z podstawówki miał ulubioną wiązankę: badziew, bałagan i dziadostwo. Jakoś tak mi się skojarzyło 😉 Zaś co do Tarnobrzega, jak mówi powiedzenie, jaki koń jest każdy widzi. A jeśli ktoś nie widzi, oszukuje że widzi co innego, lub wypiera co widzi, to już jego problem 🙂

obywatel
1 rok temu
Reply to  fach

Jaki koń ??
Licha szkapa ???

obywatel
1 rok temu
Reply to  obywatel

Jakby Bożek nie wiedział co to ” cygan” i co oznacza to ma tu !!!!

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://synonim.net/inaczej-cygan&ved=2ahUKEwibk_Cwxan9AhWH-ioKHfAiD64QFnoECBcQBQ&usg=AOvVaw1lLR5PbaicLFV_k7vJPWd4

W jednym słowie a tyle można powiedzieć ??

obywatel
1 rok temu

No to Kalinka wyczyścił bebechy sołtysowi ( i klasie z LO) w sprawie opłat za śmieci ( nie było podstaw) dla FCC a także w RDM ????

Pytanie czy Kalinka zna art 304 kpc ???
Z takimi dokumentami to tylko do CBA ( art 231 kk ) ???

Jola
1 rok temu
Reply to  obywatel

Szkoda ze jak miał możliwość to sam się śmieciami nie zajmował……teraz łatwo krytykować

obywatel
1 rok temu
Reply to  Jola

On przeczytał opinie mecenasa ( śmieci) a także odniósł się do analizy w rdm ????
Nowa opinia to jak protokół lustracyjny w SM Siarkowiec – kit, kiła i mogiła ???
Tak się marnuje kasę mieszkanców .

Jeśli chodzi o jego PO to takiego „cygaństwa” nie było ???

Gość
1 rok temu

A ja mam pytanie do tego towarzystwa. Jak któryś (ktoraś) chce zabłysnąć i zada na sesji pytanie to dlaczego na kolejnym spotkaniu tego koła wzajemnej adoracji (nieustannie: pani radna,panie radny 🙂 ) nie są odczytywane odpowiedzi tylko odpowiadający pyta pytającego czy ma odczytać publicznie odpowied ź : ) Jakieś kuriozum !
Radni zostali wybrani przez mieszkańców, opłacani są przez mieszkańców to i pytania zadają chyba w imieniu mieszkańców . To dlaczego odpowiedzi są tylko dla wiadomości radnych ?!

owen
1 rok temu
Reply to  Gość

Odnośnie tarnobrzeskiego szpitala: na ogół jest tak, że tam gdzie są półprawdy, niedopowiedzenia, sprzeczne opinie, wnioski i pokrętne argumentacje, sprawa zawsze ma drugie dno. W tym przypadku akurat nietrudno je zobaczyć gołym okiem. Chwyt stary jak świat: zrobić kozła ofiarnego ze Stasiaka bo to najprostsze a ciemny lud chętnie kupi. Zasadnicze pytanie brzmi: dlaczego ze szpitala nie tylko odeszli/odchodzą najlepsi lekarze ale także szpital nie zatrudniał nowych specjalistów? Bo trzeba im dobrze zapłacić! (Wiadomo, ze pójdą tam gdzie dostaną lepsze wynagrodzenia). A z czego miał im zapłacić Stasiak? Może tutaj jaśnie wielmożny pan O. by się wypowiedział? Swoją drogą wgłowie się nie mieści, że ważą się losy tarnobrzeskiego szpitala o randze wojewódzkiej, a facet, który wszystkim trzęsie nie raczy nawet zaszczycić swoją obecnością władz miasta tylko przysyła jakiegoś swojego pionka żeby tym pożal sie Boże radnym bzdury wciskał! Ludzie, Stasiak po prostu nie dostał kasy na lekarzy. Nie jestem jego adwokatem ale naprawdę czy nie widzicie, ze to pan O. postanowił kawałek po kawałku zaorać Tarnobrzeg? I nie powie tego głosno i wyraźniee nikt kto jest przy jakimkolwiek korycie, nawet zwykły radny. Z prostej przyczyny: kto podskoczy panu i władcy województwa, którego macki sięgają baaardzo i dakeko i głeboko?

As
1 rok temu
Reply to  owen

Wojewódzki tylko z nazwy. Rangą bliżej mu do Powiatowego niestety

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  As

Ale Powiatowe leczą mieszkańców Tarnobrzegu

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  owen

Pan O jak go określasz jest kolega Stasiaka od zawsze.
Twierdzenie że nie ma winy STASIAKA jest nadużycie W okolicznych szpitalach poradzili sobie
Radni Mikrut powiedział wprost Nie o kasę tu chodziło lekarzom ale o atmosferę i stosunek do lekarzy
I dzisiaj wszędzie te stosunki w pracy oparte są na poltyce STRACH SIĘ BAĆ .

Miastowy
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Zapamiętajcie raz na zawsze: tam gdzie chłop na stanowisku, tam problemy, sztucznie rozdmuchane, tam brak szacunku dla drugiego człowieka, tam walka o kasę. Nadają się najczęściej na kierowników obory

obywatel
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

No cos mi się wydaje że w większości przypadków lekarza zależy na pieniądzach.

owen
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Skądinąd wiem, że Stasiak z panem O pożarli sie o kasę na lekarzy. Wiem też co się dzieje w szpitalu, a dlaczego to sie domyśl. Atmosferę głównie tworzy personel, nawet jak szef jest do du…. to zgrany zespół i tak trzyma sie razem albo jeszcze bardziej razem.Zwalić wszystko na Stasiaka to kit dla ciemnego ludu. Szkoda, że pan Mikrut posługuje się półprawdą, choć wie znacznie więcej. No i zapytam raz jeszcze: gdzie był O jak szpital popadał w ruinę??? Przecież to nie stało się z dnia na dzień.

Zdziwiony
1 rok temu
Reply to  owen

Zapomniales tylko o tym że Pan O to kolega Stasiaka z jego poręki został dyrektorem

wacek
1 rok temu

Panie Halat, co pan bredzi o całodobowej obsłudze tomograf, rezonans itp skoro czeka się na możliwość wykonania badania 2-3 m-ce? plus opis 1 m-c. A w Staszowie , N Dębie do m-ca całość. Obsada na telefon? paranoja. Ile osób pracuje na diagnostyce obrazowej? Odchodzą na emeryturę, można zaproponować pracę na umowę zlecenie nie na jeden/dwa m-ce tylko przynajmniej na rok.

obywatel
1 rok temu
Reply to  wacek

A to ten co w radzie nadzorczej w TSM chciał zasiadać trzecią kadencję ???

Jeden z tych dziewięciu ” gigantów” których odspawał od rady i kasy SAD Apelacyjny w Rzeszowie, bo tarnobrzeska kasta do trzech nie potrafiła policzyć ???

Oddał kasę członkom spółdzielni za bezprawne zasiadanie w radzie TSM ???

Jan
1 rok temu

Dlaczego radni pis nie zaglosowali przeciw tylko wstrzymali się od głosu?

Jan
1 rok temu

To co mówił Kalinka kwalifikuje się do prokuratury,prezydent w ogóle nie odniósł się do zarzutów.

owen
1 rok temu
Reply to  Jan

A Kalinka z taką wiedzą to się nagle obudził? Teraz???

obywatel
1 rok temu
Reply to  Jan

Ależ oczywiście, że obowiązkiem jego ( jako radnego jak i innych radnych ) jest zawiadomienie o możliwości ????
– TYLKO TRZEBA MIEĆ JAJA, być uczciwym !!!?

owen
1 rok temu
Reply to  obywatel

Kalinka i jaja? Dobre!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
58
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content