Zbigniew Halat czasowym dyrektorem szpitala w Tarnobrzegu

Jak informuje rzecznik UWMP: Zarząd Województwa Podkarpackiego podczas dzisiejszego posiedzenia przyjął rezygnację pana Krzysztofa Stolarskiego z funkcji dyrektora Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich w Tarnobrzegu.

– Jednocześnie zarząd powierzył pełnienie obowiązków dyrektora panu Zbigniewowi Halatowi do czasu powołania nowego dyrektora placówki – dodaje Tomasz Leyko.

Poprzednio Halat pełnił funkcję zastępcy dyrektora szpitala.

Subskrybuj
Powiadom o
70 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
owen
1 rok temu

Stolarskiego należałoby dobrze rozliczyć. Poczekajcie na następnego dyrektora, na bank dokończy „przekształcanie” tarnobrzeskiego szpitala w powiatowy, a reszta lekarzy zwieje. No bo na Stalową kasa jest, na Mielec kasa jest, tylko na Tbg nie ma. Ciekawe czy byłaby gdyby wybory wygrał Kalinka?

Konfederacja
1 rok temu
Reply to  owen

Byłaby. Przecież to oczywiste że nie będą się dokładać nie do swoich sukcesów.

Roman
1 rok temu
Reply to  owen

Kalinka jest nie wybieralny nie da się go słuchać

Jan
1 rok temu
Reply to  Roman

A ty ze stajni Nojmmana?

no nie?
1 rok temu
Reply to  owen

przecia wielki grod tarnobrzeski juz dawna jest powiatowy

Zorientowany
1 rok temu
Reply to  owen

Przecież Stasiak to pisowski dyrektor.
I ten pisowski dyrektor załatwił szpital skłócił lekarzy i zwiał na dobrą posadę do Machowa
Kto to rozliczy Kalinka który cicho siedzi bo Stasiak to koleś

Katarzyna
1 rok temu
Reply to  Zorientowany

Pisowcy głosowali przeciw dopuszczenia do głosu na sesji Małgorzaty Zych organizatorki protestu. Bali się chyba, że usłyszą słowa prawdy o tym co PiS zrobił z naszym szpitalem.

wasyl
1 rok temu
Reply to  Katarzyna

A nowy teraźniejszy uczeń Dziubińskiego czy też nie PiS, cudów nie będzie tu potrzebny dobry z zewnątrz manager nie powiązany z PiS i do tego jeszcze z głową

Z obserwacji mimo woli
1 rok temu
Reply to  Zorientowany

Stasiak to tzw. „Skoczek”. Skacze ze stołka na stołek. Jak pasikonik Jest na etacie, odchodzi, dostaje odprawę , znowu gdzieś go umieszczą na stołku i dalej to samo… .

Gosia
1 rok temu

Taką sobie demokrację wymyślili . Żerują na innych i ich krzywdzie.
Belzebub już smołę w kotłach grzeje…

obywatel
1 rok temu

Słowem ” rycerz na białej szkapie ” gdzie poślą tam pójdzie , niezatapialny, niezastąpiony ???

wacek
1 rok temu
Reply to  owen

Płonne nadzieje, kto zna Kalinkę poza Tbg?

z Tbg
1 rok temu
Reply to  owen

Zlikwidowali województwo tarnobrzeskie to szpital powinien się zwać powiatowy. Podobnie z sądami i prokuraturami.

Gospodarz
1 rok temu

W następnym tygodniu Huta Stalowa Wola podpisze umowę na dostawę blisko 1500 sztuk bojowych wozów piechoty dla polskiej armii. Wartość umowy znacząco przekracza 50 miliardów złotych.

Gość
1 rok temu
Reply to  Gospodarz

O czym Ty piszesz człowieku. Pewnie masz na myśli Borsuka. Dotychczas wyprodukowali chyba 3 sztuki. Pan Premier Morawiecki powiedział ,że będziemy produkować rocznie do 100 sztuk.Nasze potrzeby po archaicznych BWP 1 to około 2000 sztuk. Będziemy je produkować 15=2 0 lat ?. Obecnie więcej jest propagandy niż realnych działań. Sprowadziliśmy od Koreańczyków używane K2 i K9 na razie po kilkanaście sztuk bez żadnego offsetu na bogato. Jako chyba jedyny kraj na świecie mamy 4 rodzaje czołgów. Post sowieckie , Niemieckie , Amerykańskie i Koreańskie. Banda idiotów

Gospodarz
1 rok temu
Reply to  Gość

Huta Stalowa Wola będzie 2 krotnie większa powierzchniowo niż jest dzisiaj za sprawą wielo milardowych inwestycji. Też w rozbudowie zakładu pomoże USA oraz Korea i MON prowadzi rozmowy z sojusznikami na ten temat. 200 borsuków rocznie i 100 Krabów taki jest cel.

Gosc
1 rok temu
Reply to  Gospodarz

Tysiac ha lasu tez nie bedzoe i sie podusza

mariusz
1 rok temu
Reply to  Gosc

ale zawisc ale zawisc a coz wy produkujecie? pochwal sie

Gosc
1 rok temu
Reply to  mariusz

Produkcja wojenna nie jest ogolnie korzystna dla ogółu ,moze sie oplacac pojedynczym firmom ale generuje ogromne koszty , surowce i ludzka pracę. A co z tego? Ruiny, ranni i trupy. Dlatego należy postrzegac to jako koniecznosc a nie jarac się jakimis wizjami rozwoju czy bogactwa.

Gość
1 rok temu
Reply to  Gospodarz

Kiedy to będzie za 5 lat ? Na razie to stawiamy już zapory przeciwczołgowe na granicy z Rosją w Kaliningradzie i Białorusią . PiS buduje narrację strachu i że jedynie oni są zbawcą w roku wyborczym. Totalna bzdura

z Tbg
1 rok temu
Reply to  Gość

„Na razie to stawiamy już zapory przeciwczołgowe na granicy z Rosją w Kaliningradzie i Białorusią.” 
One już dawno powinny powstać.

Propozycja
1 rok temu
Reply to  Gość

Powinni dodatkowo zaminować teren, wytworzyć Baobabem (stawiacz min na samochodzie Jelcz, https://tech.wp.pl/baobab-k-pojazd-minowania-narzutowego-polski-sposob-na-pola-minowe,6793810279934848a ) pas zaminowanej ziemi o szerokości 200-300 metrów. Od strony Kaliningradu i Białorusi.
Tak jak to poczyniła Ukraina na granicy z Boiałorusią. Nie wiem tylko jak jest szeroki.

waldi
1 rok temu
Reply to  Gość

krzyk rozpaczy?

z sando
1 rok temu
Reply to  Gospodarz

brawo huta stalowa wola

obywatel
1 rok temu
Reply to  Gospodarz

I co z tego wynika ???
Co to wspólnego ze szpitalem w Tbg ??

Borsuki potrzebne ale poczytaj ???

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/weteran-wygrywa-w-sadzie-z-mon-blaszczak-nie-dotrzymal-slowa/e8ssqfk

z Tbg
1 rok temu
Reply to  obywatel

Takie zachowanie państwa to normalka. Dokąd się coś złego nie stanie to jest dobrze a jeśli się stanie to ręce umywają.

Z obserwacji mimo woli
1 rok temu
Reply to  obywatel
obywatel
1 rok temu

No i wychodzi, że nic się nie zmieniło od komuny ( poza sprzętem).
Z tym marketingiem i zarządzaniu to jest tak, że ci wszyscy po tym kierunku kreują się na wybitnych specjalistów we wszystkim a to tylko wykwalifikowani sprzedawcy !

Grzegorz
1 rok temu
Reply to  Gospodarz

Oby na pewno dla POLSKIEJ armii a nie ukraińskiej ? Bo chodzą słuchy że produkcja ma być głównie pod nich z tego względu że ukrainskie wojska ponoszą ogromne straty w ciężkim sprzęcie a to co dostają od jankesów i innych krajów natowskich to kropla w morzu potrzeb

Gosc
1 rok temu
Reply to  Gospodarz

Mają hutę to i maja umowy cóż w tym dziwnego?

orzeł
1 rok temu

z jego twarzy bije profesjonalizm, widać że ma zadadtki na dobrego zarządcę, zarządzanie, marketing, pozyskiwanie ma pewnie w małym palcu

Roman
1 rok temu
Reply to  orzeł

Za to ty bardzo profesionalnie oceniasz ludzi po zdjeciu.

owen
1 rok temu
Reply to  Roman

Ile powinien zarabiać lekarz ? Nie wiem, to sprawa dyskusyjna uwzględniajaca jednak kompetencje, staż ale również zdrowy rozsądek. Była taka sytuacja w tarnobrzeskim szpitalu kiedy młoda lekarka po specjalizacji (bardzo szpitalowi potrzebnej) krzyknęła na „dzień dobry” taką kasę, że dyrektor rozłożył ręce. Poszła więc do innego szpitala bo tam jej dali. Inni lekarze otwierają prywatne gabinety i też mają taką kasę jaką sobie życzą. A może należałoby przypomnieć, że studia medyczne opłaca lekarzom społeczeństwo, podatnicy, a więc my wszyscy fundujemy im to wykształcenie. Następnie ci lekarze popracują „chwilę” w jakimś szpitalu, po czym otwierają gabinet prywatny i każą nam płacić, choć już na nich tyraliśmy. Czy to jest w porządku???! A ci, którzy wyjeżdżają pracować w innych krajach wykształceni za nasze pieniądze?! Honor, przysięga Hipokratesa, powołanie? Nie. WYZYS I KASA PONAD WSZYSTKO. Starzy, dobrzy i prawdziwi lekarze niestety są już na wymarciu.

Krysia
1 rok temu
Reply to  owen

Premier nawiązał również do lekarzy. „Dostęp do specjalistów wiąże się przede wszystkim z brakiem lekarzy” – wskazał. „Mamy długie kolejki, ponieważ nie ma specjalistów, nie ma lekarzy” – dodał.

„Przez dwadzieścia lat wyjechało z Polski ponad 20 tysięcy lekarzy” – mówił. Na marginesie dodał, że „wykształcenie jednego lekarza to koszt ok. miliona złotych”, co – po przeliczeniu, daje ok. 25 miliardów złotych. „Co to oznacza? Że stosunkowo biedna Polska, dziesięć, piętnaście lat temu, zapłaciła za wykształcenie lekarzy dla bogatej Szwecji, bogatych Niemiec, bogatej Francji, wszędzie tam, gdzie ci ludzie wyjechali” – przekonywał.

Krysia
1 rok temu
Reply to  Krysia

Z danych OECD wynika, że w Polsce przypada 2,38 lekarza na 1000 mieszkańców oraz 5,1 pielęgniarki. To jeden z najgorszych wyników wśród państw wysoko rozwiniętych. Nasi sąsiedzi – Litwa czy Słowacja, lub inne państwa regionu – Estonia czy Węgry – plasują się powyżej. Niżej niż Polska znajdują się jedynie Meksyk, Turcja i Kolumbia.

ODYSEUSZ
1 rok temu
Reply to  Krysia

Ponieważ jako państwo pozwoliliśmy aby to korporacje medyczne decydowały o liczbie przyjęć na państwowe uczelnie to one decydowało kto i gdzie załapie się na praktyki…Pozwoliliśmy na to aby całe klany mafijne konowałów i ich rodzin, znajomych obsadzało swoimi szpitale, przychodnie nie dopuszczając nikogo spoza tego kręgu !

Gosc
1 rok temu
Reply to  Krysia

W innych krajach lekarze pracuja razem z pielegniarkami a u nas rzadko i moze dlatego takie braki.

orzeł
1 rok temu
Reply to  Krysia

ale przecie pis mówił „niech jadą”

obywatel
1 rok temu
Reply to  orzeł

I WALĄ w SZYJE !!!?

odp
1 rok temu
Reply to  owen

jak lekarz ma dobra opinie to nie bedzie miał problemow z kasą
ale tylko ten zawod na laurach polega i nie wiedzy ludzi
powinien to za darmo robic ale ktory teraz na swoj honor i jak kadz inni co składaja przysiege ktora jes przymusowa czy wymyslona przez kogo
nie wiem kto prawo wymyslił i sie pod tym podpisał ale dziura dziure łata

orzeł
1 rok temu
Reply to  owen

oczekujecie od lekarzy aby zeszli z oczekiwań ale nikt jakoś nie narzeka jak płaci czarnemu za ślub/pogrzeb/chrzciny itp po dwa tysie. Bez paragonu, godzina roboty. To jest dopiero robota a i uczyć się nie trzeba. Czasami tylko dupa może boleć ale za to jak coś nawywijasz to, przełożeni cie kryją, wysyłają w delegację, prawdziwe wsparcie 🙂

owen
1 rok temu
Reply to  orzeł

Księża mnie nie obchodzą i do kościoła chodzić nie muszę ale opieka medyczna to kwestia bezpieczeństwa ludzi, mieszkańców. Nikt z nas nie wie czy i kiedy nasi najbliżsi lub my sami będziemy potrzebowali pomocy, albo wręcz ratunku.

orzeł
1 rok temu
Reply to  Roman

Jak widzisz, przecież dobrze go oceniam 🙂 Dobrze, ze ma już doswiadczenie w naszym szpitalu na stanowisku wicka 🙂 Dobrze że nie jakiś młody wykrztałciuch po zarządzaniu 🙂

pracownik
1 rok temu
Reply to  orzeł

Dobrze że się sprawdził u kadrowego Tomasza w radzie nadzorczej SM ,co na własnej skórze poczuli mieszkańcy miasta. Alleluja i do przodu jak mawia jego wódz!!!

Gosc
1 rok temu
Reply to  orzeł

Wyksztalciuch – jesli już. Troche wątpię czy nie lekarz zna sie na leczeniu i lecznicy.

Roman
1 rok temu
Reply to  Gosc

Lekarz już był.

orzeł
1 rok temu
Reply to  Gosc

no Stasiak nie był lekarzem i dał rade 🙂

Gosc
1 rok temu
Reply to  Roman

Wizerunek do poprawy , moze z pomoca dietetyka?

wrzos
1 rok temu

ZNOWU CZASOWY DYREKTOR, A KIEDY BEDZIE TEN STALY NA LATA I OPERATYWNY BO TAKIEGO DYREKTORA WLASNIE WOJEWODZKI SZPITAL W TARNOBRZEGU PREDKO POTRZEBUJE!

Aniatbg
1 rok temu
Reply to  wrzos

On juz zostanie! te całe powołania,konkursy itp. to ściema 😉

odp
1 rok temu
Reply to  wrzos

mam jedno pytanie ile miasto tbg-u bedzie miastem?
czy zbankrutuje czy nie?

obywatel
1 rok temu
Reply to  odp

Perspektywy są wspaniałe , jak mówi belfer czeka na ” rewolucja” w mieście
A KUR???? BIORĄ KREDYT na splatę KREDYTU i WYKUP OBLIGACJI ( też pożyczki ) ????

BELFRY , mieszkaniec z Krosna i z dymitrowa dokonali CUDU ??

Gość
1 rok temu
Reply to  wrzos

Wojewódzki to od kilkudziesięciu lat masz w Rzeszowie. U nas jest tylko Powiatowy z trochę mylącą nazwą

Jjjbrae
1 rok temu

Wygląda na fachowca gruby o inteligentnym spojrzeniu

Gruby na bramkę
1 rok temu

Twarz myślą nieskiełana ale za to ulany fest nada się

wacek
1 rok temu

Porażka – nic nowego – módlmy się o zdrowie własne i szpitala

obywatel
1 rok temu

Słuchając go na sesji to daje nadzieje na poprawę sytuacji.

obywatel
1 rok temu
Reply to  obywatel

Ha, ha, ha ????

fach
1 rok temu

Wystarczy wprowadzić odpowiednią ustawą obostrzenie, że uzyskanie wykształcenia w szkole publicznej w deficytowych kadrowo zawodach medycznych, takich jak lekarz ortopeda czy lekarz onkolog, zobowiązuje absolwenta do przepracowania 5 lat w tym zawodzie w placówce publicznej na terenie kraju w ciągu 10 lat od uzyskania tytułu zawodowego, pod groźbą zwrotu kosztów kształcenia absolwenta w tym zawodzie. Kto wykształciłby się prywatnie, mógłby od razu jechać do pracy za granicę 😉 Takie proste, a przedstawiciele partii telewizyjnych tego nie wprowadzają 🙂

Paweł
1 rok temu

Paweł Polaczek został zastępcą dyrektora do spraw lecznictwa.

Eryk
1 rok temu

Czy ktoś może przypomnieć w ilu to już firmach 'dyrektorował’ pan Halat? Bo się pogubiłem.

Nostradamus
1 rok temu

Skad w Tarnobrzegu wytrzasneli takiego „burka ” ….?????? Czy tam nie ma kompetentnych ludzi tylko takiego potwora -jaskiniowca znalezli …!!!!???? On jest tak brzydki jak cala rodzina LLeon,Jolka …..!!!!!

Taka uwaga:
1 rok temu
Reply to  Nostradamus

Krytykowanie wyglądu człowieka nie należy do dobrego tonu i świadczy o braku kultury krytykanta. Nie sądź człowieka po wyglądzie. Bywa, że wygląd związany jest z chorobą.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Taka uwaga:

Należy mówić prawdę a nie CYGANIĆ.

Takimi pierdołami ( dobre tony) posługiwali się zawsze komuniści, krętacze, kłamcy, oszuści i Popaprańcy .

Jednym się podoba innym nie i o gustach się nie dyskutuje WAŚĆ !

wrzos
1 rok temu

W TYM PRZYPADKU NIE WAZNA URODA TYLKO ROZUM I MADROSC TEGO PANA

obywatel
1 rok temu
Reply to  wrzos

Dobre – ty to zauważyłeś na fotce czy jasnowidz jesteś ???

Ja tego nie widzę i wskaż. PO CZYM POZNAŁEŚ tą wiedzę – rozum i mądrość ???

Mieszkaniec Chmielowa
1 rok temu

Gdyby na PUZ utworzyli kierunek lekarski, a szpital oddać Ministrowi Zdrowia + jeszcze Wojsku (razem z tym w Nowej Dębie), mielibyśmy placówkę na wysokim poziomie. Lądowisko zrobić nad porodówką i SOR-em. Szpital ten powinien funkcjonować na wysokim poziomie, tj. służyć mieszkańcom. Oby tylko w myślach Urzędu Marszałkowskiego i Marszałka nie było prywatyzacji!!! Bo mieszkańcy Tarnobrzega i okolic przeklną ich na Wieki!!!!

wasyl
1 rok temu

Czy teraz nowy wybuduje lądowisko dla helikopterów jak była mowa o tym w TV TBG i lokalnej prasie ? Czy aby też nie związany z PiS? Nie wierzę w poprawę szpitala , cudów nie będzie. Jaka część wydatków pochłaniaja wynagrodzenia kadry zarządzającej, przy złej działalności twoich zarobki powinny zasilać kasę szpitala.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
70
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content