Tarnobrzeg: Symboliczny czek na Rusinowskiego przekazany

Symboliczny czek na inwestycje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2023, odebrał prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek z rąk wiceministra infrastruktury Rafała Webera. Uroczystość odbyła się w środę, 22 lutego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu.

– Dziękujemy panie ministrze, bo to kolejna dobra wiadomość dla Tarnobrzega. Mamy fundusze na przebudowę ul. Rusinowskiego w Tarnobrzegu. Zadanie zostało ujęte na liście zadań gminnych zatwierdzonych do dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Projekt uzyskał dofinansowanie w kwocie 782 401,00 zł. Całkowita wartość zadania wynosi 1 564 802,57 zł brutto. Czas realizacji wynosi do 12 miesięcy od daty rozpoczęcia realizacji zadania – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Przebudowa ul. Rusinowskiego obejmować będzie odcinek o długości 210 metrów. Planowane jest wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej o szerokości 5,5 metra, przebudowę chodników oraz ich budowę, a także budowę sprawnego odwodnienia drogi do kanalizacji deszczowej. Wzdłuż jezdni zaprojektowane zostały również miejsca postojowe.

Ulica Rusinowskiego stanowi bardzo ważne alternatywne połączenie do drogi wojewódzkiej nr 871 dla jednostek służb specjalnych. Jest to szczególne istotne z uwagi na skrócenie czasu dojazdu karetek pogotowia ze szpitala znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie drogi.

RZĄDOWE PIENIĄDZE DLA POWIATU

– Rząd wspiera inwestycje drogowe na każdym poziomie, w całym kraju – mówił podczas spotkania – wiceminister infrastruktury. – Przyjęliśmy strategię mocnej poprawy infrastruktury drogowej, zarówno na poziomie gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Naszą strategię realizujemy przez różnego rodzaju fundusze, m. in. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Na ten rok przygotowaliśmy kolejne środki finansowe – w skali całego kraju to 5 miliardów złotych, które zostaną rozdysponowane i przekazane jednostkom samorządu terytorialnego. Kilkanaście dni temu został rozstrzygnięty jeden z pierwszych naborów Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i w ten sposób pierwsze 3 miliardy złotych trafią do samorządów. U nas, na Podkarpaciu wsparcie uzyskało 108 inwestycji gminnych i powiatowych, a w powiecie tarnobrzeskim i w mieście Tarnobrzegu są to łącznie 4 inwestycji – dodał Weber.

Czek w wysokości 960 tysięcy złotych trafił do Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu. Odebrał go starosta Jerzy Sudoł, któremu towarzyszyli trzej członkowie Zarządu Powiatu: wicestarosta Jacek Rożek oraz Marian Grzegorzek i Marek Ożga.

Starosta Jerzy Sudoł podziękował ministrowi Weberowi za wsparcie zaznaczając, że dzięki takim funduszom zmienia się nie tylko powiat, ale cała Polska, poprawia się bezpieczeństwo mieszkańców, powstają nie tylko drogi, ale też chodniki i przejścia dla pieszych. –  Pieniądze z Rządowego Funduszu Dróg  trafią do gminy Grębów, gdzie realizowana będzie budowa ścieżki pieszo-rowerowej – dodał starosta.

Za to wsparcie podziękował także Marek Ozga, członek Zarządu Powiatu i radny z gminy Grębów zaznaczając, że ścieżka ta powstanie w Zabraniu, w ciągu dróg bardzo uczęszczanych, gdzie jeżdżą nie tylko samochody osobowe, ale też ciężarówki przewożące kruszywo do budowy dróg. – Ta ścieżka  poprawi bezpieczeństwo mieszkańców Zabrnia – podkreślił Marek Ożga.

Czek w wysokości 2 milionów 510 tysięcy  562 złotych na wsparcie dwóch zadań odebrał burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur. Jedno zadanie będzie polegało na przebudowie układu komunikacyjnego w obrębie kolejowego terminala przeładunkowego w Woli Baranowskiej, drugie będzie kontynuacją inwestycji w Skopaniu, gdzie w ubiegłym roku został wybudowany łącznik dróg wojewódzkich, czyli skrót łączący dużą część gminy Baranów Sandomierski z Tarnobrzegiem.

info: UM Tarnobrzeg, Powiat Tarnobrzeski

foto: Powiat Tarnobrzeski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
owen
25 dni temu

Panie rezydencie! Szpital się panu wali, ludzie są przerażeni bo nie czują się bezpiecznie, a pan cały w skowronkach bo dostał czek na drogę?! No gratuluję hierarchii potrzeb.

Jaa
24 dni temu
Reply to  owen

Miał odmówić przyjęcia bo w szpitalu źle się dzieje? Pokrętne myślenie.

Tak myślę:
11 dni temu
Reply to  owen

Ten odcinek drogi nie był remontowany od czasów PRL-u. Pozytywne zjawisko, że wreszcie będzie wyremontowany. Krotki odcinek, ale potrzebny, bo wiele autek się nim porusza.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content