Jest źle, będzie lepiej? O sytuacji w tarnobrzeskim szpitalu

Strata na koniec 2022 roku w wysokości ok.14 mln 900 tys. zł,kredyt na niecałe 38 mln zł, zobowiązania wymagalne w wysokości ok.38 mln zł, – tak liczbowo przedstawia się sytuacja w tarnobrzeskim szpitalu, o której rozmawiano podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Na pytania radnych odpowiadali dyrektor Departamentu Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim oraz pełniący obowiązki dyrektora szpitala.

Wstępne wyniki i założenia finansowe zaprezentował p.o. dyrektora szpitala Zbigniew Halat. – Rok 2022 szpital zamknął stratą wynoszącą ok.14 mln 900 tys.zł i jest to porównywalna strata do 2021 roku, przy czym w planie finansowym założenie straty wynosiło 24 mln 800 tys.zł. Plan finansowy na rok 2023 zakłada stratę w wysokości 27 mln 700 tys.zł – wyliczał p.o.dyrektora. – Szpital posiada kredyt w BGK w wysokości niecałych 38 mln zł, dodatkowo posiada zobowiązania w większości wymagalne też w wysokości ok.38 mln zł – dodał.

Organem prowadzący dla szpitala w Tarnobrzegu jest Samorząd Województwa Podkarpackiego, który na sesji reprezentowała dyrektor Departamentu Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim, Mariola Zajdel – Ostrowska. – Poziom zobowiązań wymagalnych w granicach 40 mln zł nie napawa optymizmem, brak w każdym miesiącu około 1,5 mln zł do tego aby zamknąć swoją działalność na plusie również nie napawa optymizmem. Funkcjonujące w tym szpitalu oddziały, zamykające swoją działalność stratą 13 mln również nie dają optymizmu, poradnie, one również generują straty. Przyczyn tego jest kilka i one też narastały przez kilka lat – mówiła dyrektor Zajdel-Ostrowska, której obszerna wypowiedź dotyczyła zarówno tego co samorząd zrobił dla szpitala i wymagań stawianych kadrze zarządzającej, jak również realizacji założeń, które miałyby poprawić sytuację w placówce. Założenia te odnoszą się przede wszystkim do onkologii, w której unowocześnienie mocno zainwestował samorząd. Tymczasem zamiast planowanej rentowności, przynosi ona straty.

– Zrobiliśmy bardzo dużo temu szpitalowi, po pierwsze daliśmy mu niesamowitą szansę na rozwój ze względu na fakt utworzenia onkologii, to gigantyczna kwota pieniędzy (…) Możliwość w jednym szpitalu leczenia zarówno chemioterapią, radioterapią jak i leczenia zabiegowego, radykalnego. Mając na uwadze miejsce położenia tego szpitala, ambicją naszą jako Województwa Podkarpackiego było to, aby ten ośrodek tarnobrzeski był satelitą, dobrze funkcjonującego ośrodka onkologicznego w Rzeszowie. To była nasza ambicja, ale też oczekiwania w stosunku do dyrektorów tego szpitala. Nie spodziewaliśmy się, że ta onkologia będzie przynosiła nam stratę. Cieszymy się, że już w kwestii kadry pewne działania zostały podjęte (…) Myślę, że działania nas jako samorządu polegające na kilkunastomilionowych dotacjach na zakup i wymianę sprzętu w tym tomografu i rezonansu, zagwarantują być może temu szpitalowi bardzo dobrą pozycję w sieci szpitali onkologicznych a to spowoduje, że będziemy mieli dobre warunki finansowe i dzięki temu też zmieni się znacząco kwestia przychodowa szpitala. (…) Mam nadzieję, że zagwarantuje to też możliwość powstania dodatkowych oddziałów, na które jest ogromna potrzeba. Mówię tu o oddziale opieki paliatywnej, byłoby to kolejne dopełnienie i też szansa na duże pieniądze dla tego szpitala – kontynuowała.

KIEDY WZNOWI DZIAŁALNOŚĆ INTERNA?

Dyrektor Zajdel-Ostrowska poruszyła też kwestię nieczynnego od grudnia 2021 roku Oddziału Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii. – Nie będę ukrywać, że jestem osobiście zawiedziona, że do dnia dzisiejszego nie reaktywowano działalności interny (…) Interna powoduje, że udrażniamy SOR, leczymy przypadki takie, które dzisiaj leczone są być może w Rzeszowie (…) Z informacji jakie mamy jako Samorząd Województwa wynika, że mimo usilnych starań, panu dyrektorowi Stolarskiemu nie udało mu się pozyskać lekarzy-specjalistów, aby reaktywować ten oddział. Ten oddział w planie i w ostatnich uzgodnieniach z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i informacji które nam zostały nam przekazane wynika, że ten oddział będzie praktycznie o połowę mniejszy po reaktywacji i też liczę na to, że te ostatnie wydarzenia w tym szpitalu i decyzje jakie ponad wszelką wątpliwość zapadną w następnych dniach w aspekcie zarządzaniem tym szpitalem, przyczynią się do tego, że ten oddział zacznie działać – tłumaczyła.

DLACZEGO BRAKUJE LEKARZY?

Wprowadzony w szpitalu program naprawczy zakłada redukcję etatów. – Stan zatrudnienia wynosi ogółem 761 etatów, na dzień 1 stycznia 2022 roku wynosił 836 etatów – poinformował p.o. dyrektora Halat.

To jednak nie jest koniec zwolnień, o czym powiedziała dyrektor Departamentu Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim. – Niestety w planie naprawczym jest dalsza restrukturyzacja zatrudnienia (…) w tym szpitalu niestety poziom obłożenia łóżek szpitalnych pozostawia bardzo dużo do życzenia (…) Jeżeli mamy zatrudnienie do pełnej liczby łóżek, to tak naprawdę generujemy koszty – tłumaczyła.

Problemem z którym boryka się szpital w Tarnobrzegu, jest brak specjalistów. Jak tłumaczył p.o. dyrektora za tę sytuację odpowiadają przede wszystkim finanse. Inne zdanie na ten temat mają m.in. były lekarz z tarnobrzeskiego szpitala, radny Cezary Mikrut oraz przewodniczący Rady Miasta, Bogusław Potański.

Jak tłumaczył radny Mikrut: – Tam gdzie jest możliwość rozwoju tam pewnie i atmosfera jest sprzyjająca pracy, a gdzie jest zła atmosfera to i możliwości rozwoju nie ma. Znam tych lekarzy, którzy mieli spore ambicje i nadzieje, że zdobędą kwalifikacje w szpitalu w Tarnobrzegu. Niestety rzeczywistość sprowadzała ich niejednokrotnie na ziemię, musieli szukać sobie możliwości realizacji swoich planów i marzeń poza tarnobrzeskim szpitalem. Teraz pracują w szpitalach ościennych a szpital który ich zatrudnia cieszy się, że pracują właśnie u nich – wyjaśniał radny. – Każdy szpital w każdym kraju jest instytucją zaufania publicznego. Na zaufanie pracuje się latami a traci się je w parę minut (…) tarnobrzeski szpital tracił je przez lata (…) wiem co się w tym szpitalu dzieje, pracowali i pracują w nim nadal osoby, które traktują siebie i są traktowani jak święte krowy, którym wolno dużo więcej niż innym. I to ich działalność doprowadziła do tego, że mamy taką sytuację, taką jaką mamy. Moim zdaniem pozbycie się tych osób, jest pierwszym krokiem do tego, żeby myśleć o naprawie tej sytuacji – dodał.

– Mam nadzieję, że działając w społecznej radzie pani dyrektor będzie również miała zdecydowany wpływ na obsadę kadry menadżerskiej – mówił z kolei przewodniczący Potański.- Według mnie, jeżeli chodzi o kadrę zarządzającą szpitalem, powinna nastąpić radykalna zmiana. Powinniśmy pożegnać wszystkich, którzy zarządzają szpitalem (…) bo nie są w stanie udźwignąć ciężaru zarządzania. Nieprawdą jest to, że lekarze są bardzo łapczywi na pieniądze, ale prawdą jest to, że jest bardzo zła atmosfera w szpitalu, wręcz tragiczna, która powoduje niechęć do pracy. To nie jest podkupywanie, to jest odejście ze szpitala tylko i wyłącznie po to, aby móc się realizować, móc leczyć ludzi w dobrej atmosferze. Na temat Tarnobrzega personel medyczny ma złe zdanie i cokolwiek byśmy nie zrobili, to specjaliści do Tarnobrzega nie przyjdą (…) Sukces można odnieść pod jednym warunkiem, wymiana do spodu kadry zarządzającej, nowa kadra i dobra atmosfera – przekonywał B. Potański.

CO DALEJ?

Jak kilkakrotnie zapewniła dyrektor Zajdel – Ostrowska cyt.”Jedno chce z tego miejsca powiedzieć, nigdy ze strony Samorządu Województwa nie było przez sekundę myśli, że tego szpitala nie będzie, czy nie będzie go w formule publicznego działania ” – koniec cytatu.

– Dyrekcja szpitala musi zrobić wszystko aby ograniczyć migracje pacjentów na pewno w obszarze onkologii, i być może w zakresie okulistyki, ortopedii dziecięcej, tam gdzie widzimy nadzieje na rozwój tego szpitala (…) Na najbliższy czas planujemy (…) jak najszybsze uruchomienie procedury konkursu na stanowisko dyrektora szpitala (…) Na pewno będziemy chcieli, aby podjęto działania przede wszystkim do uruchomienia Interny, do zintensyfikowania działań w onkologii i w innych obszarach, które na dzień dzisiejszy przynoszą straty. Ze swojej strony deklarujemy wszelkie rozmowy aby ryczałt który szpital dostaje, był tym optymalnym. Ale to, że szpital dostanie pieniążki, to musi wykonać procedury i je rozliczyć (…) Nowy dyrektor musi się wykazać determinacją w działaniu – mówiła dyrektor Departamentu Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim.

Swoją receptę na uzdrowienie szpitala w Tarnobrzegu przekazała też wiceprzewodnicząca Rady Miasta. – Niech wreszcie wszyscy zaczną mówić dobrze o naszym szpitalu (…) Niech nowy pan dyrektor zacznie od zmiany opinii o naszym szpitalu, bo to jest najważniejsze, jak zaczniemy mówić sami dobrze, to i inni też będą mówić dobrze i wtedy będzie się zmieniać na lepsze – mówiła B. Kapuściak.

Retransmisja sesji – tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
115 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
orzeł
24 dni temu

okej, to ja pierwszy powiem coś dobrego o naszym szpitalu. Tu jest super, opieka na najwyższym poziomie. także teraz czekamy na zmiany na lepsze 🙂 Pani Kapusciak jak coś powie…..:)

obywatel
24 dni temu
Reply to  orzeł

Bardziej tępej , bezczelnej , aroganckiej, głupiej , idiotycznej nikt jeszcze nie powiedział a filozofia babuliny jest taka : „będę mówić sama o sobie dobrze to inni też tak będa mówić” – typowy komunistyczny czyny bełkot z domieszką pustosłowia i ograniczenia intelektualnego !!!

Już wiemy dlaczego sołtys z ekipą wespół z bezradnymi ma takie podejście do mieszkanców ????
ONI O SOBIE DOBRZE MYŚLĄ to i inni też ( tak mają myśleć ) .

Dawno chyba ktoś do mózgu nie był podłączony ( babcia- emerytka )i zapewne stąd ten przeogromny deficyt intelektualny ?

Gość
24 dni temu
Reply to  obywatel

No ale jeśli chodzi o wizerunek to dobrze reprezentuje miasto. Z sesji na sesję coraz lepiej jej to wychodzi. Szkoda ze nie dba tak o miasto jak o swoje stroje. Z całym szacunkiem do radnej ale może już czas założyć jakieś stowarzyszenie i promować Tarnobrzeg a funkcję radnej zostawić osobie bardziej kompetentnej. Może zdarzy się cud I w pani ślady pójdzie 80% radnych.

Do Gościa
24 dni temu
Reply to  Gość

Stroje to kwestia gustu . Ja zgadzam się z gościem ze reprezentuje w tych strojach miasto ale tylko w części radnej. TE czerwone kapelusze to.znak rozpoznawczy radnej

Podobno lepiej milczeć zwłaszcza że małżonek pracuje w szpitalu z nadania jedynie usznej opcji
Pani radna czasami trzeba będzie się rozliczyć z wypowiedzi i.dzialan

olo
24 dni temu
Reply to  Do Gościa

Masz rację trzeba się będzie rozliczyć, szczególnie anonimowej pisaniny, opluwania kogoś i oczerniania. Sączenia jadu .Jak ktoś lubi sprzątanie chodników w żółtej kamizelce to jego problem

Do Olo
24 dni temu
Reply to  olo

Gdzie tu znalazłeś opluwanie oczernianie.
To tylko ocena A ona może być subiektywna To że ktoś nosi czerwone kapelusze To nieoczernianie tylko stwierdzenie faktu

KOLES NIE STRASZ BO GROZBY TEZ SA KARALNE

bolo
24 dni temu
Reply to  Do Olo

Koleś nie czepiaj się bo stalking jest karany.

Do bolo
24 dni temu
Reply to  bolo

Od kiedy krytyka osoby publicznej to stalking
Mecenas który tak doradza niech przemyśli sprawę. Najpierw opinia i rada w sprawie szpitala pani radnej.a po niej pojawia sie krytyka I to.nazwano stalking.
Jakoś nie zauważyłem aby przed wypowiedzią radnej w sprawie mówienia dobrze o szpitalu ktoś krytykowal czy też oceniał radna
Troche dystansu by się przydalo

Nie radna
24 dni temu
Reply to  olo

Olo te żółte kamizelki zostaw na później Byc może przydadzą się innym po przegranych wyborach

Łysy
23 dni temu
Reply to  Nie radna

Raczej pomarańczowe

orzeł
23 dni temu
Reply to  Do Gościa

noo a jeszcze synka trzeba w szkole na etacie przytrzymać, mimo skarg rodziców

ala ma kota
24 dni temu
Reply to  obywatel

Deficyt intelektualny to ty masz, ja siedzisz i wypisujesz głupoty na każdy temat. Lecz się człowieku, bo psychiczni tak mają , że wszyscy niedobrzy tylko oni dobrzy , zwłaszcza jak się choroba nasila

Zbigniew
24 dni temu
Reply to  orzeł

Męża gornika emeryta upchnela do szpitala !!!

orzeł
23 dni temu
Reply to  Zbigniew

a synka do szkoły 🙂 Rodzina na swoim 🙂

Zgroza
24 dni temu
Reply to  orzeł

Pani radna Kapusciak to jak doradzi to efekty są
Trzeba dobrze mówić o szpitalu i wtedy będzie dobrze

To ja mówię kocham Stasiaka ,kocham Solarskiego
Tylko ze to nie zmieni faktu który pani dyrektor powiedziała wprost.
Problem.narastal.od wielu lat.
To dlaczego marszałek.nikogo.nie rozliczył.
No cóż koles to koleś

A Kalinka siedział.cicho i ani słowem nie odniósł się do nieudolnosci jego partyjmych kolegów
Z innej opcji chętnie krytykuje osoby i krzyczy z trybuny

Janusz
24 dni temu
Reply to  orzeł

ale za to świetnie śpiewa!

WERONIKA
23 dni temu
Reply to  Janusz

Czy ja wiem .ALE NA PEWMO GLOSNO !!

50cent
24 dni temu
Reply to  orzeł

Może Maryja zawsze dzieewica by pomogła

Maryśka
23 dni temu
Reply to  orzeł

a JA NIC DOBREGO NIE POWIEM!!! TO JEST QRE,,,ST,,,WO !!! ZNOWU MUSZE 200 ZL DAC DO LAPY LEKARZOWI PRYWATNIE !!OBDZWONILAM WSZYSTKIE PRZYCHODNIE PIERWSZY WOLNY TERMIN DO LARYNGOLOGA KONIEC MARCA!!!!

Psychol
23 dni temu
Reply to  Maryśka

Należy paragon z prywatnej wizyty u lekarza przesłać do Narodowego Funduszu Zdrowia w celu zwrócenia kosztów wizyty lub pomniejszenia składki do ZUS-u.

Aniatbg
23 dni temu
Reply to  Maryśka

kolonoskopia na październik ! i trza dać 800 k…j ,bo szlag wie czy dożyje do października ;P to samo z rezonansem ,szlag by to!! po ciul w ogóle składki płacić!? jak do każdego specjalisty prywatnie trzeba chodzić,bo człowiek nie ma zdrowia na te kolejki pod przychodniami ,terminy odległe itp

Pacjent psychiatryka
22 dni temu
Reply to  Aniatbg

O to chodzi, aby nie leczyć pacjentów tylko coby wymierali. Nie są wtedy obciążeniem dla NFZ. Jeśli ktoś myśli inaczej to jest naiwny. Wspierajcie państwo kasą i czynem, umierajcie przed terminem.

As
24 dni temu

Jeżeli dalej o wyborze będzie decydowała legitymacja partyjna to dobrze nie będzie. Jedynie łebski jegomość może to jeszcze uratować. Przynajmniej cokolwiek się da. Jęk i lamenty nic tu nie pomogą. Na pewno restrukturyzacja pociągnie za sobą dalszą redukcję etatów a dłuższej perspektywie również zamykanie kolejnych najmniej rentownych oddziałów. Smutne ale prawdziwe

Rzeszów
24 dni temu

Macie karę za wybieranie prezydentów z PO na przestrzeni lat. Jak się nawrócicie to wtedy może porozmawiamy o szpitalu. Do tej pory musicie sobie radzić sami.

Gość
24 dni temu
Reply to  Rzeszów

To jeśli mieszkańcy Tarnobrzega wybierają nieudaczników z koalicji obywatelskiej na prezydenta miasta to zarząd wojewódzki PiS wybiera nam na dyrektora szlitala nieudaczników ze swoich szeregów ?!
Tak mam to rozumieć? Mam nadzieję że tak to nie działa bo szpital to nie piaskownica!!! Szkoda ze pełniący obowiązki dyrektora nie został od razu jego szefem. Miałby większą legitymację do działania.
A czy się nadaje to powinno okazać się bardzo szybko. Wystarczy że w pierwszej kolejności przekona lekarzy że dyżury w przychodni Nocnej I Świątecznej Opiece Zdrowotnej to dla nich zaszczyt wynikający z Przyrzeczenia Lekarskiego które nawiązuje treścią do Przysięgi Hipokratesa a nie tylko przykry obowiązek.
Druga rzecz o której nikt nie wspomniał w tej debacie to lepsza współpraca z Państwową Uczelnią Zawodową w Tarnobrzegu. Trwa kolejny rok akademicki a przyszłe pielęgniarki z naszej uczelni podobno ponownie mają praktyki I egzaminy w Szpitalu Powiatowym w Sandomierzu. Czy to prawda? Jeśli tak to ta sytuacja chyba też nie wpływa dobrze na wizerunek Szpitala Wojewodzkiego w Tarnobrzegu.

Tarnobrzezanin
24 dni temu
Reply to  Gość

Szpital pielęgniarek ma podobno nadmiar Położne zostały zwolnione bo.ich nadmiar.

Obatelka
24 dni temu
Reply to  Tarnobrzezanin

Nikt nie chce płacić ZUS za pielęgniarki i w tym rzecz. Druga to to,że lekarze tylko ordynuja leki
, nie leczą tylko dyżurują. Gdyby trochę się ruszyli z dyżurki i pomogli pielęgniarkom byłoby lepiej. Ile teraz wynosi stawka za dyżur np. w pogotowiu czy opiece świątecznej?

Ewelina
22 dni temu
Reply to  Obatelka

Teraz najlepiej to mają ratownicy medyczni szczególnie ci co kształcili się jeszcze w szkołach policealnych. Popracowali kilka lat za niskie stawki a teraz to już zarabiają konkretne pieniądze na kontraktach po 300-400 godzin że stawką min.60 zł/h netto a są tacy co łączą etat + kontrakt. W czasie pandemi też dostali wysokie dodatki covidowe

PAULINA
22 dni temu
Reply to  Ewelina

a kodeks pracy na to pozwala?

Obatelka
14 dni temu
Reply to  PAULINA

Czy kodeks pracy pozwala aby być w tym samym czasie na dyżurze i w prywatnym gabinecie?

Pacjent
22 dni temu
Reply to  Ewelina

I bardzo dobrze.
Jak osoba bliska nagle zachorowała to ratownicy medyczni byli najbardziej pomocni.pelni ematii i postawili dobra diagnozę i liczne badania przeprowadzili
Im należy dobrze płacić
bo ratują życie

Pacjent psychiatryka
21 dni temu
Reply to  Pacjent

Tylko, że… kiedy zasłabł gość w okolicy dworca PKS, kiedy to była pandemia, to nie chcieli przyjechać do niego z Pogotowia.Trzeba było kilkakrotnie telefonować. Jak to się skończyło to nie wiem.

PAULINA
24 dni temu
Reply to  Tarnobrzezanin

szczególnie ze świetokrzyskich wsi

mariusz
24 dni temu
Reply to  Gość

rece precz od sandomierza

Tarnobrzezanin
24 dni temu
Reply to  Rzeszów

Tarnobrzeg spotyka kara za złe wybory.
Od dnia wyborów do.samorzadu tarnobrzezanie wybierali nieudolnych i niekompetentnych prezydentów
A ostatni wcale nie jest z PO To.prezydent który brata się z pisem od dnia wyborów Zapłaci za te miłość. A Kalinka to tylko gra na własny sukces za zgodą obecnych władz. Po wyborach zawarty został układ który nie został wypowiedziany
Wszyscy widzą że otoczenie Bożka to.byle otoczenie Kalinki.O obsadzie poza urzędem .nie wspomnę
Patrz Kopalnia Machow .

obywatel
22 dni temu
Reply to  Tarnobrzezanin

Ta, ta, ta a za sołtysem ( dzięki poparciu) po, ko, SLD, ZSL, PZPR, milicja, ORMO, SB, UB i reszta lewactwa)????
Komu ten kit wciskasz ????
Za jego plecami od początku w/w ludzie a kslinkowe zostały bo chciał mieć w ręku i pisowców ???

obywatel
24 dni temu

Aż sam sobie się dziwię ale Mikrut i milicjant mają rację w sprawie układów w tym szpitalu ( od lat po znajomości ) a że młodzi stąd spierd?? to też się nie dziwię jak wieczni specjaliści ( ordynatorzy traktują młodych jak zagrożenie ( przykład – chirurgia dziecięca gdzie zdolny lekarz teraz pracuje w W-wa bo Sitwą poczuła zagrożenie).
Jak jeszcze dodamy specjalistów z nadania politycznego od zarządzania ( od lat: wąsik, Stasiak, stolarski a teraz hałat) to sukcesu być nie mogło i nie będzie bo tam trzeba mnóstwo ludzi zmienić ( wypierd???)) a wtedy być może ???

odp
24 dni temu
Reply to  obywatel

powiem tak pan radny kalinka obiecuje a efektów nie ma
a pan prezydent jest za płytki wiec widac jakie sa efekty w tym miescie

obywatel
22 dni temu
Reply to  odp

Ale ja się zgadzam – Kalineczką jak i reszta tych pisowców z Tbg to tylko pracę mają po znajomości, rodzinie i z nadania politycznego a bez tego nic nie osiągneli sami i na c nie osiągną
– mierni ale wierni ???

Jakie kadry wystarczy popatrzeć na ich nauczycieli ( kasa, koryto, kasa).

Sołtys to lustrzane odbicie poziomu klasy z LO oraz Partii Oszustów( komitetu O, SLD, ZSL, nowoczesnej PZPR, SB, UB, ORMO, milicja ) czyli miejski komitet KOZ .
Takie mamy tzw ” elity ” w tym miasteczku

Butch Cassidy
24 dni temu

Mikrut i Potański dobrze mówią a gdzie uciekł szczur Stasiak z tonącego okrętu?

Sztygar
24 dni temu
Reply to  Butch Cassidy

Stasiek to jest prawdziwy fachowiec i specjalista od wszystkiego on by nawet poszedł na dyrektora cyrku byle tylko dobrze płacili a teraz dorabia do emerytury jako dyrektor

Pacjent
23 dni temu
Reply to  Sztygar

Wyżej wymieniony dyrektor to dobrze zarządzał kadrami własnymi W szpitalu pracownicy widzieli zatrudnionych conaniej dwóch członków z rodziny radnych A obsługa prawna to skąd ? też po linii i bazie pisu

I to jest w porządku Więcej się dbało o swoich niż lekarzy I pielęgniarki

Tarnobrzezanin
24 dni temu
Reply to  Butch Cassidy

PIS kocha swoich
BEZGRANICZNIE Nawet jak im nie wychodzi to.i tak.ich kochamy

Gulasz z wątróbki
24 dni temu

Czy wierzy ktoś, w te bajki? Ludzie tu nie ma podstawowych oddziałów a oni nam wciskają kit o specjalistycznych. Podstawowe potrzeby mieszkańców zostały zamydlone pięknymi opowiastkami. Do Dęby trzeba jechać no nie ma lekarzy na Sor. Gdzie są podstawowe oddziały?????bilansować się nigdzie nie bilansuje. Redukcja w kierunku całkowitego upadku.

Fiskus dębolistny
24 dni temu

Stawiali na onkologię? A mammograf już działa w szpitalu?

Alf
24 dni temu

Nasza służba zdrowia podobnie jak górnictwo to fikcja i parodia od dekad. Szpitale regularnie zadłużają się. Raz na 10 lat ich długi są umarzane . Podobnie jest z kopalniami z tą różnicą ,że zyski trafiają do górników a straty do nas

obywatel
24 dni temu
Reply to  Alf

Co ty ??? Takie głupoty waśc piszesz ??
Górnictwo miedzi, soli , węgla brunatnego Zarabiało i zarabia ???

Kiedyś tak było z siatką w Tbg ???

Alf
24 dni temu
Reply to  obywatel

Popatrz na zatrudnienie. Większość pracuje w kopalniach węgla kamiennego. W ubiegłym roku szantażem wymusili kolejne podwyżki i premie

obywatel
24 dni temu
Reply to  Alf

No tak ??
Przyzwyczaili się do węgla z Rosji , Ukrainy a teraz KITA ???

? ? ? ? ? ? ? ? ?
24 dni temu
Reply to  Alf

Domyślam się, że w górnictwie to najwięcej zarabiali ci co na powierzchni pracowali. Czyż nie tak było?

Górnik
24 dni temu
Reply to  Alf

To idź pracuj pod ziemią. Zamień fotel urzędniczy na fotel kombajnisty w kopalni.
Ciekawe po jakim czasie zmienisz poglądy.

Obatelka
24 dni temu
Reply to  Górnik

Górnik wyrabia też na kilka osób na górze. Utrzymuje sekretarki dyrekcję zarządy związkowców itp.

Alf
24 dni temu
Reply to  Górnik

Jak dopłacaliśmy dekady do górnictwa to było dobrze. Jak wybuchła wojna na Ukrainie to zaraz podwyżki i premie po kilkanaście tysięcy bo jak nie to strajk. Rząd po raz kolejny przestraszył się i ustąpił ,że węgla może zabraknąć. Inna sprawa ,że kopalnie sprzedają teraz drożej węgiel niż ten i importu , który potaniał/ W efekcie mamy znowu jedne z najdroższych cen energii w Europie .Koniec końców zapłacimy za ten drogi węgiel w rachunkach za prąd. Już w przyszłym roku jak tarcze wyborcze przestaną działać. Kilowat będzie po ok. 2 złote

fach
24 dni temu

Myślę, że przydałaby się jeszcze rozwinięta onkologia w Stalowej Woli, no i może jeszcze w Nowej Dębie 😉 Oddziały wewnętrzny i paliatywny wystarczy że będą w Rzeszowie 🙂

Jjjbrae
24 dni temu

Od kiedy śmietaną to byli tu dziadostwo

walt
24 dni temu

Lepiej ? Lepiej to juz było…I radziłbym się większości przyzwyczajać bo szans na wielkie zmiany nie ma.
pis obiecał Polskę w ruinie i poza napychaniem kieszeni swoich zdolnych dzieci i aparatczyków,sukcesywnie do tego prowadzi…
A i tak z 40% mieszkańców gminy i 60%mieszkańców powiatu na nich zagłosuje więc dostaną dokładnie to na co zasłużyli.

W naszym kraju nic nie działa jak powinno więc dlaczego wyjątkiem miałaby być służba zdrowia?

Lekarzom poddawanym nagonkom rządowych gadzinówek wcale się nie dziwię no jak Kuba Bogu tak bóg Kubie;)

Tak myślę, że
24 dni temu
Reply to  walt

za rządów PO jadłbyś trzy razy za dnia mirabelki, bo na nic nie byłoby cię stać.Raj odłożyli na później za swoich rządów.

walt
23 dni temu

uwierzyłbym ci nawet gdyby nie fakt,że to przecież świeże całkiem wspomnienie.

i więcej chleba i paliwa wówczas mogłem kupić za swoje wynagrodzenie niż obecnie,o cenie prądu czy gazu nawet nie wspomnę.
słyszę od znajomych,że się im już nawet wałówki z Polski nie opłaca brać na wyspy czy do w cholerę drogiej Norwegii !
byłem przed chwilą w kurorcie nad morzem Śródziemnym i cenowo na tle prowincjonalnego Tarnobrzega wypada może 10/20% drożej w gastronomii czyli w Sandomierzu a co dopiero w Warszawie jest tak samo a może i drożej.

za rządów peo w 2012 wylądowałem na chirurgii w tarnobrzeskim szpitalu i absolutnie na nic nie mogłem i nie mogę narzekać.
za pisu na SOR nie mogę się nawet wybrać więc myśl może intensywniej bo poza bredniami partyjnymi nic nie zaoferowałeś.

Psychol
23 dni temu
Reply to  walt

„i więcej chleba i paliwa wówczas mogłem kupić za swoje wynagrodzenie niż obecnie,o cenie prądu czy gazu nawet nie wspomnę.”

Nie wszyscy mogli tak dobrze mieć jak ty. Co do leczenia to niestety na PO służba zdrowia też psioczyła, bo bez względu na to kto rządzi zawsze jest jednako.

walt
23 dni temu
Reply to  Psychol

polecam zerknąć na koszyki produktów z 2015 a 2022 i sobie porównać.
można też zerknąć na fachowe wykresy różnych badaczy w tym GUS czyli jednak państwowej instytucji.

dziś chleb z Lipnika,który 3 lata temu kosztował 2,3 kosztuje 6,50 zł
a to tylko przykład.

Rzeczpospolita Statystyczna
23 dni temu
Reply to  walt

Nigdy nie wierzyłem i dalej nie wierzę w jakieś dane statystyczne. Za PRL-u w rocznikach statystycznych można było wyczytać ile mięsa i innych produktów Polak zje czy zakupił w ciągu roku. Tylko, że to była fikcja bo mięsa na rynku było niewiele. Innych towarów też.
Żyjesz w Rzeczpospolitej Statystycznej, jeśli nie wiesz o tym, to od chwili przeczytania niniejszej odpowiedzi już będziesz wiedział.

Nie zachwycaj się PO bo oni prowadzili naród na zasadzie „samopas” albo inaczej „jakoś to będzie” rozwalali kraj. To był ich jedyny program dla Polski i Polaków. Więcej nie piszę bo już to przerabiane było w necie i na tym forum.

walt
23 dni temu

ja tam w nic nie wierzę nawet w syna tej co ma swoje radio w Toruniu 🙂 zachwyt peo ? skąd by mnie to do głowy przyszło skoro byłem jednym z głośniejszych krytyków ekipy omnibusa i jego harcerzy gdy rządzili Tarnobrzegiem ? pomyliłeś osoby. ponawiam – sprawdź ile płaciłeś za prąd 8 lat temu a ile płacisz teraz. ja wiem ile płacę i dlaczego niczym na paliwie orlen wcześniej i teraz PGNiG kręcą lody mimo,że cena na rynkach spadła. sprawdź ile kosztował chleb,który kupujesz dzień w dzień a ile bułka. i takich wyliczanek można zrobić wiele. jako,że mieszkam w Tarnobrzegu od lat i od lat sobie,matce czy babce kupuję chleb czy mleko oraz inne sprawunki to wiem,że i bez wojny ceny poszybowały w kosmos. wiem ile kosztuje kolacja dla dwojga w Neapolu,Barcelonie,Monachium i kilku innych miejscach bo w 2022 byłem gdzieś tam i wiem ile kosztuje taka kolacja w tarnobrzeskich szynkach – od barów PSSS po najszykowniejszy miejscowy hotel. wiem ile kosztuje kolacja w Sandomierzu bo też mi się Lapidarium czy Bistro Podwale zdarza odwiedzić. co więcej niemal dzień w dzień widzę jak dosłownie egzystencjalnym problemem samotnych emerytów staje się wybór czy leki czy jedzenie. widzę ile czynsze wynoszą i… Czytaj więcej »

PAULINA
22 dni temu
Reply to  walt

w styczniu 2023 11 miliardów nadwyżki ,o czym ty bredzisz?

WIESLAWA
24 dni temu

Dobrze mówić, a będzie dobrze Twórzmy kolosy o glinianych nogach

Wiosna
24 dni temu

Załóżmy, że w magiczny sposób wszystko zostaje wyzerowane, nie ma żadnego zadłużenia. Jestem ciekawy jak długo obecnej dyrekcji potrwałoby doprowadzenie do identycznego stanu jaki mamy obecnie.

? ? ? ? ? ? ? ? ?
24 dni temu
Reply to  Wiosna

Niedługo.

Propozycjonista
24 dni temu

Proponuje się co następuje:

  • zmniejszyć pensje derekcji
  • popracować nad atmosferą pracy. Nauczyć szacunku lekarzy do personelu niższego szczebla. Wszak na sukcesy muszą wszyscy pracować. Nauczyć całego personelu szacunku do pacjenta
  • położyć pacjentów na salach, najlepiej pod pretekstem, że to covid (może jakaś kasa z NFZ skapnie)
  • oszczędzać nocami energię elektryczną
  • wystąpić do wyższych szczebli o dofinansowanie szpitala na jego utrzymanie, nie na pensje derektorowskie

Może jakieś inne pomysły?
Jeśli to nie pomoże to ogłosić upadłość szpitala. To nas i tak czeka po uzyskaniu władzy centralnej przez PO. Niejaki Grodzki vel koperta mówił o likwidacji szpitali.
W tym szpitalu, na przestrzeni wielu lat, wiele oddziałów nie cieszyło się dobrymi opiniami pacjentów. Na ten przykład chirurgia,ginekologia, neurologia, nawet wewnętrzny niespecjalnie cieszył się powodzeniem.Inne szpitale w Polsce mają podobne opinie. Jaki gospodarz taka i cała reszta. Musi być wszystko wywrócone do góry nogami w służbie zdrowia, inaczej wszystko padnie.

Propozycjonista
24 dni temu

Dodam

  • PiS zamiast temu gościowi z Torunia w czarnej sutannie, powinien kasę przeznaczyć dla szpitali
Rzeczpospolita Statystyczna
23 dni temu

Kiedy opuszcza się szpital po pobycie w nim przez jakiś czas, to w karcie wypisu jest napisane zazwyczaj tak „pacjent wypisany w dobrym stanie”. nawet jeśli w nim nie będziesz to i tak napiszą. Tak dla statystyki? Wszak żyjemy w Rzeczpospolitej Statystycznej.

DRAMAT
24 dni temu

Źle że szpital niedomaga, ale niedobrze jak M. Zych protestuje, ale w sumie nie tylko w tym szpitalu są problemy. Potraficie przemówić wspólnym głosem w jakiejkolwiek sprawie leżącej w Waszym interesie?

Też tak myślę
24 dni temu
Reply to  DRAMAT

O to to… Kiedy porusza sprawę wykluczenia Tarnobrzega z kolei, kiedy porusza braku oddziału szpitala,kiedy porusza problem ze spalarnią w pobliżu jeziora, kiedy rezygnuje z Rady Kobiet (sterowanej), to jeszcze krytyka ją dopada. Dobrze, że ta kobieta ma otwarte szeroko oczy, widzi to czego inni nie widzą lub nie chcą widzieć.

Gość
23 dni temu

A czy to nie przypadkiem lans i promocja własnej osoby przed zbliżającymi się wyborami ? Nie mylić z dobrem ogólnym

fach
23 dni temu
Reply to  DRAMAT

Tak, w sprawie własnego majątku, tzn. każdy chciałby mieć go jak najwięcej 🙂 W pozostałych sprawach jest pełen pluralizm łącznie z tym, że zdaniem jednych kostka na chodnikach powinna być jasnoszara, a zdaniem innych ciemnoszara 😉

Piotrek
23 dni temu
Reply to  fach

Chodniki powinny być asfaltowe, ścieżki rowerowe i pieszo-rowerowe też, a nie z kostki.

fach
23 dni temu
Reply to  Piotrek

Różnica zdań co do odcienia koloru kostki jest mniejsza, niż co do materiału nawierzchni 😉 Poza tym Pan woli asfalt, ale znajdą się też zwolennicy kostki, choćby w gminie 🙂

Psychol
23 dni temu
Reply to  Piotrek

Ktoś musi mieć w tym interes, aby chodniki i ścieżki rowerowe były z kostki a nie z asfaltu.

rowerowy
22 dni temu
Reply to  Piotrek

Kostka jest zbędna.

comment image

Mix
23 dni temu
Reply to  fach

Zrobić kompromis i pomieszać.

comment image

fach
22 dni temu
Reply to  Mix

A jeśli innej części mieszkańców podoba się kostka w kolorze żółtym, a jeszcze innej w kolorze czerwonym, to jak pomieszać? Mozaikę z wszystkich kolorów ułożyć? 😉 Może by tak zająć się ważniejszymi kwestiami niż kolor kostki? 🙂

ODYSEUSZ
24 dni temu

Warty obejrzenia -i wyciągnięciu wniosku na temat otaczającej Nas wszystkich rzeczywistości ! https://www.facebook.com/joanna.kubiak.775/videos/1064311387602177/

wykrzyknik.jpg
PAULINA
24 dni temu

Będzie lepiej jak będzie prywatny,czyż nie?

Alf
24 dni temu
Reply to  PAULINA

W dłuższej perspektywie o ile nie powiodą się kolejne programy naprawcze pisowskich menagerów to będzie jedyny być może ratunek przed likwidacją. Niestety ale prywatny funkcjonuje zawsze lepiej , bo każdy liczy swoje pieniądze i są tam kompetentni i wykształceni ludzie . Publiczne czyli niczyje wydaje się lekką ręką na prawo i lewo. Myślę ,że ten proces już się rozpoczął

Psychol
23 dni temu
Reply to  Alf

„Niestety ale prywatny funkcjonuje zawsze lepiej , bo każdy liczy swoje pieniądze”

To tylko teoria z tym lepszym funkcjonowaniem prywatnego.
Człowiek to cwaniak, chytrus. Kiedy prywaciarze z wykupionymi szpitalami zawrą umowy z NFZ na leczenie pacjentów to będą kombinować jak kasę z NFZ zedrzeć i oszczędzić wydatki na pacjencie, aby sobie stan konta poprawić i lepszą furę kupić by wozić swoje kochanki. Muszą czymś im zaimponować.

obywatel
22 dni temu
Reply to  Psychol

No tak – prywatne gabinety lekarzy ze szpitala w TBG ponoć świetnie prosperują ???

Pacjent psychiatryka
21 dni temu
Reply to  Psychol

I dalej nie będzie papieru toaletowego i ręczników papierowych na oddziałach. Tak się kiedyś zdarzyło, że w jednym z gabinetów dentystycznych nawet nie wkładali ligniny (chyba to wkładają) do buźki siedzącego na fotelu. Ciekawe czy oszczędzał bidok z niezła bryką, czy zwyczajnie mu zabrakło?

50cent
23 dni temu

Tylko radny Ogorzałek się nadaje na dyrektora, bo jako zegarmistrz zna się na skomplikowanych mechanizmach szwajcarskich więc bez problemu uzdrowi szpital tarnobrzeski, a nawet jak trzeba to i chirurga zastąpi!

ramzes
23 dni temu
Reply to  50cent

Popieram propozycję, nadaje się

obywatel
22 dni temu
Reply to  ramzes

Ha, ha, ha – wieczny radny ???
NADAJE SIĘ a pewnie wielu jest takich fachowców, skoczków z nadania politycznego , niby wszystko umią, wszystko wiedzą, specjaliści od zarządzania wysokiej klasy a wszędzie po nich długi ( nie do ogarnięcia) ???

Mietek spod sklepu monopolowego też się nadaję ???

Marysia
23 dni temu
Reply to  50cent

Zakład Ogorzałka kaput? Pusto i głucho tam…

Gosc
22 dni temu
Reply to  Marysia

Nikt nie wygra z chinszczyzna i brakiem popularnosci zwyklych zegarkow. Takie czasy…

Gosia
22 dni temu
Reply to  50cent

Mam nadzieję że już więcej nie będzie pchał się do miejskiego koryta.

obywatel
22 dni temu
Reply to  Gosia

CO TY WAŚĆ pierd????
Zegarmistrza już w BEZRADZIE NIE BĘDZIE ???

Co kur???? Za RADA będzie – bez jednego z wielu wiecznych BEZRADNYCH ( przyjść, podpisać listę , rączkę podnieść i wyjść aby dietę wsiąść ( KORYTO ) ???

Tylko czekać kiedy i komu z rodziny pozostawi ETAT ( koryto) w spadku ??

janwdupowkręt
23 dni temu

Idzie się psychicznie załamać żyjąc w tym „mieście”..

Marysia
23 dni temu
Reply to  janwdupowkręt

Czy prawdą jest że mama poprzedniego dyrektora zamiast w domu opieki lub w hospicjum była w szpitali przez cały okres jego dyrektorowania?

Staś
23 dni temu
Reply to  Marysia

Płoty żyją własnym życiem bo to przecież portal plotkarski, każdemu D…ę obrobią

Marysia
23 dni temu
Reply to  Staś

Może niepotrzebnie napisałam co mówiła jedna pani drugiej pani. Jeżeli to całkowita nieprawda to przepraszam .

komik
22 dni temu
Reply to  Marysia

Artykuł o trudnej sytuacji w szpitalu, bo sytuacja jest trudna w większości szpitali, ale to jest ruski portal i co się nie udało jeszcze zniszczyć to ludzie sami zniszczą bo taki cel mają psudo-redaktorzy , napuszczą ludzi i sprawę sami ludzie załatwią. Ale przyjdzie kiedyś za to odpowiedzieć. Mam nadzieję

Gość
22 dni temu
Reply to  komik

Jedyny portal bez cenzury. I chwała im za to. To cię boli ? Oj boli. Cenzura i pałowanie ci się marzy? Komik czyli stary ubek czy już wnuk pałującego pod hutą w Staliwej Woli ?

jeżu
22 dni temu
Reply to  Gość

Ten ubek lepiej niech się zajmie łapaniem jerzyków a nie mieni się redahtorem, jest śmieszny i żałosny.

obywatel
22 dni temu
Reply to  komik

Nie pasuje , nie wchodzi, nie czytaj błaźnie jeden a te twoje komunistyczne opinie zachowaj dla siebie, komitetu KOZ z komunistycznym rodowodem pod płaszczykiem lewackich ideologii !

Przyjrzyj bezradnym i urzędasom w Tbg tam dopiero czerwono niczym sztandar bolszewicki !!

Gosc
22 dni temu
Reply to  Staś

Mozna sprawdzic czy to tylko plotka nie ma chyba problemu dokumenty chyba jakies są

Laura
22 dni temu
Reply to  Marysia

Na sesji rady miasta w zeszłym roku Radny Mikrut o tym mówił o chyba kilku latach. Marszałek o tym wiedział. I co i nic

Gosc
22 dni temu
Reply to  Marysia

Slyszalem tez ze niektorzy lekarze pracowali w tym samym czasie w dwoch miejscach naraz.

easyl
22 dni temu

Zawsze było wiadomo,że rządzą polecznicy PiSu. Tylko dyr. Stolarski chciał coś działać ale po poprzedniku zostały tylko długi i ostrzenia w szpitalu. Takie placówki powinny mieć kadrę związaną z lecznictwem amor jakiś partyjnych popleczników, którzy już wcześniej zasiadali w spółkach dla kasiory a spółki były zadłużanie i dochodziło do upadku. Gdzie TARR, jakie miała długi , jakich prezesów, kto doprowadzał do ruiny a teraz tacy z ramienia PiS zawiadują szpitalami , to nie ci menagerzy, co oni wiedzą o rządzeniu ,szpitale jak spółki upadają. Chory kraj z kadrą z PiS bo czego się nie czepia wszystko upada byle zarządzającym zgadzała się w kieszeni kasa. Nie bardzo wierzę w to cudowne uzdrowienie szpitala. Tu jest potrzebny KTOS – DOBRY NADZORCA , który będzie pilnował i nadzorował dyrekcję z wydawanych pieniędzy. Jeśli dyrektorzy nie potrafią dobrze rządzić niech za swoją pracę nie otrzymują wynagrodzenia i jeszcze premii rocznych ,tylko płacą za swoją nieudolność zarobioną kasą lub mają obcinania ja za zle rządzenie.

Olo
22 dni temu

Ta pani z urzędu marszałkowskiego to chyba ma wszystkich za tępe pisowskie dzidy które łykają każdy bełkot jak komunię . PRZEZ 6 LAT RZĄDZILI PISOWSCY NAMIESTNICY . I TERAZ TĘPA DZIDA Z RZESZOWA MÓWI ŻE NIKT NIC NIE WIEDZIAŁ?????

obywatel
22 dni temu
Reply to  Olo

Pieniędzy na ten szpital NIE MA i NIE BĘDZIE !!
Ciekawe czy emeryci dostaną wyrównania za ubiegły rok ( PiS mówi że to trzynastka), miała być w kwietniu a teraz Mateuszek mówi , ” że będą w maju lub czerwcu ” – kasy im brakuje już dla ludzi ale na propagandę znaleźli prawie 3 mld???

profilaktyk
22 dni temu
Reply to  obywatel

Szpital zamknąć a kasę przeznaczyć na morsowanie i potańcówki a wszyscy zdrowi będą.

obywatel
22 dni temu
Reply to  profilaktyk

Właśnie tak ostatnio jest w tym fikcyjnym państwie : potancówki , morsowanie, impreza czarnka w operze we Wrocławiu, ochrona prezesa ( wszystkich prezesów ) w ilości setek milcjantów, dotacje na ławeczki patriotyczne, dodacie dla swoich ( stowarzyszeń i fundacji) , mld na propagandę, na Kubicę itd ???
Mieli dostać Z KPO a tu ch???? – brakło ????
Najlepiej dawać swoim z cudzego i na cudzy koszt ????
A od lat te same ryje u władzy tylko czasami się miejscami zamieniają ??

Raj stworzony dla nierobów, cwaniaków, oszustów, kłamców, CYGANÓW, złodzieju , partaczy itd ??

Alf
22 dni temu
Reply to  obywatel

Margaret Thatcher powiedziała ,że socjalistom zawsze kończą się cudze pieniądze. W obecnych czasach dalsze drukowanie w takim tempie pustych pieniędzy doprowadzi do katastrofy. Skończy się to drugą Grecją. Kłopot w tym ,że nie mamy jak oni euro i będziemy się dźwigać znacznie dłużej .Ludzi dziś to mało obchodzi bo cieszą się kolejnymi transzami korupcji wyborczej

Big
22 dni temu
Reply to  obywatel

Było kiedyś inaczej?

small
22 dni temu
Reply to  Big

Było. Przynajmniej jeżeli chodzi o szpital.

PAULINA
22 dni temu
Reply to  obywatel

tak było za tuska,masz rację

Jerzy
20 dni temu
Reply to  obywatel

Uczciwy człowiek w dzisiejszych czasach jest skazany na biedowanie od pierwszego do pierwszego i tzw.miche ryżu jak powiedział Krzywousty. Zresztą tak samo było za Hitlera i za Stalina – najlepiej żyli tzw.kombinatorzy i spekulanci a uczciwi klepali biedę

obywatel
20 dni temu
Reply to  Jerzy

Czyli Waść krótko – na c się nie zmieniło ????

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
115
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content