O tarnobrzeskim PKP na sesji Rady Miasta

Problem niewystarczającej liczby połączeń kolejowych, z których mogą skorzystać mieszkańcy Tarnobrzega podróżujący do Rzeszowa, przywołała podczas ostatniej sesji radna Anna Pekar. Radnej odpowiedział prezydent, przedstawiając mgliste plany Polskich Kolei Państwowych.

Problem niewystarczającej liczby połączeń kolejowych z Tarnobrzega do Rzeszowa, opisał w e-mailu do naszej redakcji internauta (imię i nazwisko do wiadomości redakcji). Zgodnie z jego treścią, pasażerowie juz od lat, proszą organizatora przewozów kolejowych o zwiększenie liczby kursów:

Od wielu lat pasażerowie proszą organizatora przewozów kolejowych na terenie województwa podkarpackiego (czyli PUM) o zwiększenie ilości kursów z Rzeszowa do Tarnobrzega/Stalowej Woli przez Kolbuszową, Nową Dębę. Obecnie, od wielu lat sytuacja wygląda następująco: – w dni robocze kursuje 6 par pociągów na dobę – w weekendy 4 lub 5 par. Pociągi z Tarnobrzega do Rzeszowa odjeżdżają rano przed piątą, przez szóstą oraz po ósmej (w weekendy zamiast po ósmej po dziesiątej). Kolejny pociąg do Rzeszowa jest…..o godzinie 15.

W odwrotnym kierunku pierwszy pociąg jedzie z Rzeszowa po godzinie piątej, zaś następny… w południe.
To jest wg Urzędu Marszałkowskiego oferta na poziomie europejskim. Odpowiedzi PUM za każdym razem są takie same – nie mamy środków na zwiększenie tzw. mocy przewozowej.

Tymczasem na nowowyremontowanej, zaś wcześniej nieczynnej dla ruchu pasażerskiego linii kolejowej z Dębicy do Mielca z dnia na dzień udało się uruchomić – UWAGA – 9 par pociągów, ale wiadomo Mielec = Ortyl. Nagle znalazły się pieniądze na moc przewozową – ale dla pasażerów 1. kategorii.
My z linii nr 71 – Rzeszów – Tarnobrzeg czujemy się zupełnie słusznie pasażerami ostatniej kategorii. Generujemy same problemy bo zachciało się nam jeździć koleją. W dodatku mamy zachcianki w postaci nowego, pojemnego taboru i cywilizowanej ilości kursów w ciągu doby.

Pasażerowie porannego pociągu nr 23432, upchani w małym spalinowym szynobusie, który wbrew logice jeździ pod wiszącą siecią trakcyjną, widzą po drodze codziennie w Kolbuszowej jak z pociągu Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej, z supernowoczesnego, trójczłonowego składu EN63 impuls 2 wytacza się o godzinie 6.44 – uwaga – zwykle 8-12 osób.”

Problem niewystarczającej liczby kursów z Tarnobrzega do Rzeszowa i z powrotem, poruszyła radna Anna Pekar, podczas ostatniej sesji. Radna pytała również o możliwość przywrócenia połączenia z Krakowem oraz o remont niszczejącego dworca.

„Mamy zapewnienia PKP, że w tej nowej edycji dworzec PKP w Tarnobrzegu będzie remontowany – odpowiedział radnej prezydent Bożek. – Co do kwestii związanych z kursami, faktycznie cały prowadzone są rozmowy z panem marszałkiem Piotrem Pilchem i panią marszałek Ewą Draus. Rozmawiałem na temat większej liczby pociągów, które będą jeździły głównie do Rzeszowa, bo tutaj jest ten problem. Co do Krakowa jest większy problem bo linia jest w remoncie, w związku z tym, zanim uruchomione zostaną te ewentualne połączenia z Krakowem, to trzeba ten kawałek jeszcze skończyć. Co do Warszawy, to jest zapewnienie kolei, że po remoncie linii w kierunku Warszawy tych połączeń będzie więcej. Było zapewnienie o uruchomieniu około czterech połączeń, natomiast wiemy, że w tym przypadku od samorządu Tarnobrzega zależy bardzo niewiele. Jeżeli natomiast linie kolejowe dokonają pewnych remontów, modernizacji, to jak najbardziej twierdzą, że ponieważ nowa perspektywa unijna daje szanse na rozwój m.in. kolei żelaznych, więc faktycznie w tym kierunku będą chcieli pójść – dodał.

 

Subskrybuj
Powiadom o
90 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ODYSEUSZ
1 rok temu

PIS – PO jedno zło, gdzie rządzą tam nepotyzm w jedną albo drugą stronę – jak na złość Tarnobrzeg zawsze po wyborach powszechnych jest po nie właściwej stronie mocy 😉

Wiosna
1 rok temu
Reply to  ODYSEUSZ

Jakby konfa była u steru to w składach były by następujące klasy wagonów: dla białych, katolickich, heteroseksualnych kobiet, dla białych, katolickich heteroseksualnych mężczyzn i kategoria 3 dla wszystkich innych.

Karnet
1 rok temu
Reply to  Wiosna

no ale jakieś wady pewnie też by były

ODYSEUSZ
1 rok temu
Reply to  Wiosna

Zgaduje że pani to zwolenniczka lewicy, która nie wie ale sobie dopowie kłamliwe teorie i insynuacje. Jakbyście Wy byli u władzy, a na szczęście nie jesteście – to i tak ludziom serwujecie horror w postaci eko-terroryzmu, wynaturzenia mentalno-seksualne, nakaz jedzenia robactwa, ograniczenia wolności włącznie z przymusem brania udziału w eksperymencie medycznym jakim były szczypawki na srovida itd ! I kto tu jest bardziej totalitarny ?

gbt w skrócie.jpg
Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  ODYSEUSZ

Jak wybieramy niezrzeszonego historyka Bożka a po wyborach wychodzi , że to jest osobnik z PO to teraz mamy jak mamy

ODYSEUSZ
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Bo ludzie w Tarnobrzegu nie umieją kalkulować. Jeżeli w Polsce rządzi władza PIS to głosujemy na człowieka z PIS, a jak PO to głosujemy lokalnie na PO itd. Ponieważ duża polityka przekłada się na finanse samorządów, a tu trzeba rozwijać lokalną gospodarkę bez wchodzenia w przekonania polityczne na tym szczeblu !

Obatelka
1 rok temu
Reply to  ODYSEUSZ

Przede wszystkim powinien to być ktoś kto lubi społecznosc lokalna i lubi dla tej społeczności pracować,a nie myśleć tylko że jest to okazja na dobre ustawienie się i swojej rodziny. No i przynależność partyjna nie powinna być decydujaca.

ODYSEUSZ
1 rok temu
Reply to  Obatelka

Niestety lojalność i przynależność partyjna to główny wyznacznik lubienia albo nie lubienia ,a co za tym idzie subwencji z budżetu państwa patrz :Mielec, Stalowa tam jest PIS i tam płynie szerokim strumieniem kasa -Tarnobrzeg niby bezpartyjny ale założyciel lokalnych struktur PO z zastępcą byłym posłem PO i mamy to co mamy !

Gosc
1 rok temu
Reply to  ODYSEUSZ

Czy byl w Tarnobrzegu dobry prezydent? Jest to niemozliwe aby byl poniewaz kazdy musi sie liczyć z roznymi osobami w roznych instytucjach i jest uzalezniony od układów. Musi się podlizywac i klaniac. Gdyby liczyl sie tylko z wyborcami tez by go to zgubilo i to jeszcze szybciej. Trzeba tez wziac poprawke na to ze czesc wyborcow nie jest zbyt rozumna i jak tu ich sluchac.Sytuacja jest bez wyjscia chyba ze trafi sie na odwaznego i mądrego bezinteresownego.Może kiedys?

Papa
1 rok temu

Tylko ciekawe dlaczego konduktor namawia na bilet ze stalowej do Rzeszowa bo jest taniej o parę groszyv

obywatel
1 rok temu
Reply to  Papa

To tak jak z Warszawy do Berlina – TANIEJ niż do Poznania ???
W tym kraju to wszystko pojeb????
Jak można płacić mniej do Berlina niż do Poznania z Warszawy ???

greg
1 rok temu
Reply to  Papa

O tak, to prawda sam się zdziwiłem, ale nie protestowałem!

Gość
1 rok temu
Reply to  Papa

To jeszcze nie wiesz? Potrzebowali dużo podróżnych że Stalowej Woli aby przez ich miasto przebiegała szprycha kolejową do CPK. Wstyd mi za mieszkańców Tarnobrzega bo za 50 gr sprzedawali swoje miasto.

odp
1 rok temu
Reply to  Gość

to ciekawi mnie ile z tych procentów co mieszaja bo na pewno nie ci co tutaj juz nie chcą mieszkać a tylko wracają aby rodzinę odwiedzić albo tanie kupić nie które produkty a nie ma ich za wiele już

Kasiarz
1 rok temu
Reply to  Gość

i „skasować” przy okazji Tarnobrzeg z mapy kolejowej 😉

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Papa

To źle ci głąbie, że możesz taniej jechać w autobusach jest tak samo im dalej to wychodzi taniej

Moc
1 rok temu
Reply to  Papa

bo sztucznie trzeba zawyżyć frekwencję, tak zrobili min szpryszkę, ale się to zemści

Łysy
1 rok temu
Reply to  Papa

A jakby cię konduktor namówił żebyś położył głowę na tory to też byś go posłuchał ? Kupujesz bilet tam gdzie wysiadasz i basta

Siarkowiec
1 rok temu

Stworzyć sieć szybkiej kolei miejskiej na trasie Stalowa Wola – Tarnobrzeg aby było łatwiej dojechać do CPK i do pracy mieszkańcom Tarnobrzegu.

Ludzie nie chcą pociągu
1 rok temu
Reply to  Siarkowiec

Nic to nie da bo i tak będą jeździć samochodami, mentalności Tarnobrzeżan nie zmienisz, dla nich kolej nie istnieje, liczą się tylko auta i autobusy, busy, tyle. Bardzo podbobnie jest w Sandomierzu

Kasiarz
1 rok temu

Aby korzystać z pociągów, szynobusów to trzeba: podstawić czyste wagony z czystymi WC,punktualnie jeżdżące pociągi, z załogami przyjaznymi dla pasażera, z cenami biletów do przetrawienia, z sensownymi godzinami odjazdów, nie zapchanymi pasażerami jak … sardynki.

Moc
1 rok temu

mów za siebie, bo ludzie chcą jeździć pociągiem o dogodnych godzinach, a te jeżdżące nie gwarantują tego, urząd marszałkowski zbywa mieszkańców, bo miasto się nie interesuje tematem

Stalowiec
1 rok temu
Reply to  Siarkowiec

Kto jeździ do stalowej i za czym?

PAULINA
1 rok temu
Reply to  Stalowiec

za pracą,pare tysiecy Tarnobrzerzan

Moc
1 rok temu
Reply to  PAULINA

już niedługo

no nie?
1 rok temu
Reply to  Moc

a co porzucacie prace?no to pozostaje tylko zupa z szyszek i wiewiorek

Pasażer z biletem
1 rok temu
Reply to  Stalowiec

I do stacji PKP Rozwadów, coby przesiąść się na następny pociąg.

walt
1 rok temu
Reply to  Siarkowiec

byku i jeśli w Stw będzie taka linia i będę mógł dojechać gdziekolwiek to z przyjemnością z tego skorzystam.
póki co to są mrzonki – zerknij ile lat planują i budują s74 😉

Gość
1 rok temu
Reply to  walt

Gdziekolwiek bedziesz mógł dojechać jeśli Tarnobrzeg doczeka się prawdziwego gospodarza(prezydenta) ktory zadba o POŁĄCZENIA KOLEJOWE przez Tarnobrzeg a nie tylko szynobusy do Rzeszowa

walt
1 rok temu
Reply to  Gość

i bez gospodarza zwykle jeżdżę gdzie chcę.
w niedzielę wróciłem z Cypru :*

Paweł
1 rok temu
Reply to  walt

I wysiadłeś w centrum komunikacyjnym w Tarnobrzegu na ul. Dworcowej ? 🙂
I SIĘ WTEDY OBUDZIŁEŚ Z TEGO PRZYJEMNEGO SNU 🙂

walt
1 rok temu
Reply to  Paweł

wysiadłem w Balicach na lotnisku 🙂

PAULINA
1 rok temu
Reply to  walt

hahahahaha,tak ,a babka miała wąsy,hihihi

hehe
1 rok temu
Reply to  walt

nie niezartui wpuscili Cie tam ?

Łysy
1 rok temu
Reply to  hehe

Powiedział że jestem kibicem Barcy i lewego i go wpuścili

walt
1 rok temu
Reply to  Łysy

wystarczy bilet kupić a ja w listopadzie płaciłem za ten bilet mniej niż za bilet na pociąg do Szczecina 🙂

Piotr
1 rok temu
Reply to  Siarkowiec

Znów jakiś urzedas się odezwał ktory już dziś myśli jak zapewnić tanią siłę roboczą do zakładów które PiS zafundował Stalowej Woli. Niech Bożek naprawi swój największy błąd I postara się o szprychę do CPK ale z Rzeszowa przez Tarnobrzegi i Radom bo to najkrótsza trasa z Rzeszowa do Warszawy . Nawet jeśli w TVP INFO i TVP Rzeszów będą mówili przez rok inaczej to i tak temu faktowi nie zaprzeczą. A jeśli chodzi o kolej aglomeracyjna to niech przedłużą do Tarnobrzega tą już istniejącą która jeżdżi do Kolbuszowej.

Nisko
1 rok temu
Reply to  Piotr

Bożka nikt nie słucha. Czas się pogodzić że jesteście miastem 3 kategorii.

walt
1 rok temu
Reply to  Nisko

chyba każdy trzeźwy mieszkaniec ma świadomość,że nawet na Podkarpaciu jesteśmy miastem 3 kategorii.
ani ludne,ani bogate a w dodatku złupione i zapomniane przez pisuar.

PAULINA
1 rok temu
Reply to  walt

dalej nic nie rozumiecie,w stalowej rzadzi PIS,ludziom zyje się lepiej,rachunki mają połowe tańsze jak tbg,tylko ,ze tam ludzie są madrzy i wiedzą na kogo mają głosować,a tu ciemnota głosuje na peło,a pużniej płacza i płacą,razy 2 ,albo i 3 razy więcej,a zarabiają pół tego co w stw można wyciągnąć!dalej głosujcie na peło

walt
1 rok temu
Reply to  PAULINA

nie pisz do mnie per Wy towarzyszko 🙂
nie namówiłaś mnie bym głosował na pisuar.to ile kto zarabia zależy nie od partii tylko od kilku czynników.
większość ludzi żyjących tu nie ma legitymacji partyjnej ani pisu ani peo a takich delfinów partyjnych jak kalinki czy sasiny jest ograniczona ilość.

Obatelka
1 rok temu
Reply to  PAULINA

Nie mamy siarki jak kiedyś i nie mamy huty – największego zakładu na Podkarpaciu i w tym rzecz. Do tego żaden z włodarzy nie był dobrym gospodarzem.

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  walt

Za to miasto tarnobrzeg pełne orderów dla marszałka Ortyla i hymnów dla Warchola posla pis

walt
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Tarnobrzeg jest jaki jest. przytulnym i kompaktowym miastem. naszym bo jeśli się tu urodziłem to siłą rzeczy mam tu swoje miejsca,swoją rodzinę,znajomych i mnie się tu żyje mimo różnych mankamentów dobrze. czekam wiosny bo wówczas mogę w pełni wykorzystywać walory tarnobrzeskiego powiatu czy też gminy. mam kolegów co zarabiają i z 8 razy więcej ode mnie ale mieszkają w wielkim mieście i spędzają dwie godziny dziennie w korku jadąc do pracy czy po dziecko do szkoły/przedszkola. coś za coś. jak słyszą,że ja latem w 10 minut jestem nad jeziorem – czytam książkę albo gram w siatkówkę ze znajomymi to mi zazdroszczą. byłem wiele lat kibicem i rozumiem rywalizację między miastami ale wiem też,że u nas był przemysł wydobywczy i odkąd złoże zamknięto (z różnych też przyczyn ale to na osobną historię) to siłą rzeczy ubożejemy. niestety nie mieliśmy tu takiego gospodarza jak Szlęzak,którego szczerze Stalowej Woli zazdrościłem. mimo sporych różnic w poglądach. ale tak sobie wybieraliśmy pisowców od mlecznego więc skoro tak sobie posłaliśmy to tak się teraz wysypiamy. i nie zżera mnie zazdrość bo bywam w Stalowej czy Mielcu i naprawdę trudno mi mieć względem tych miast kompleksy jako Tarnobrzeżanin. mógłbym mieć kompleksy względem Barcelony,Stuttgart,Bergamo,Lyonu czy Dubrownika,które widziałem i… Czytaj więcej »

no nie?
1 rok temu
Reply to  walt

jesli mowa o lupieniu to najbardziej lupil tarnobrzeg okoliczne miejscowosci za slynnego wojewodztwa dzikowskiego

walt
1 rok temu
Reply to  no nie?

za mlecznego z katechetą i bodaj kalinką seniorem 🙂
menago stasiak też się wtedy tu kręcił jeszcze lepiej niż obecnie.

Adam
1 rok temu
Reply to  Nisko

To dlaczego nie zrezygnuje z tego stanowiska ?! Tylko swoją bezradnością i głupimi pomysłami niszczy nasze miasto !

Andrzej
1 rok temu

A kto to jest Ewa Drozd ,z kim romawiał Pezydent

Obatelka
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Jakiś drozd był kiedyś dyrem w siarce czy w jakimś innym przedsiębiorstwie…

Pasażer
1 rok temu

Same „zapewnienia” a i tak g**** z tego będzie

Ludzie nie chcą pociągu
1 rok temu

Moje obserwacje są zupełnie inne niż pani Anny Pekar. Otóż szynobus do Rzeszowa o g. 15-tej jedzie częściowo pusty GDYŻ LUDZIE PREFERUJĄ JAZDĘ MARCELEM z dworca PKS. Autobus Marcel wyjeżdża pełny, a czasem z miejscami stojącymi mimo iż o tej samej godzinie wyjeżdża pociąg. Na stacji PKP jest tylko niewielka garstka ludzi z Tarnobrzega. Czyżby im sie nie chciało iść na dworzec, albo pojechac autem, rowerem, autobusem? PKP nie będzie wysyłać pociągów kilkuczłonowych skoro ludzie MAJĄ TO W D.PIE!
Tarnobrzeg to stan umysłu i nic tego nie zmieni, żadne piękne życzenia ani marzenia, bo i tak będzie po staremu a dworzec będzie stał pusty

Stalowiec
1 rok temu

Kłamiesz, pan.

Pasażer
1 rok temu

Tylko weź jeszcze pod uwagę że Marcel do Rzeszowa kosztuje 20 zł a szynobus 15 i niektórzy chcąc zaoszczędzić kilka zł wybiorą PKP

Elka
1 rok temu
Reply to  Pasażer

Masz rację bo mamy w Tarnobrzegu takie szumowiny ze za 50 groszy (kupując bilet niby ze Stalowej Woli) sprzedawali szprychę kolejową i połączenia kolejowe na rzecz naszego wroga jakim jest Stalowa Wola.

Ludzie nie chcą pociągu
1 rok temu
Reply to  Pasażer

No właśnie, a wystarczyło za te 2,80 kupić bilet komunikacji miejskiej i dojechać na dworzec PKP i pojechać pociągiem. Tak swoją drogą, co trzeba mieć w głowie by jeździc śmierdzącym, warczącym, zatłoczonym autobusem jeśli można pojechać cichym, przestrzennym pociągiem? A może to jest tak że część ludzi w ogóle nie wie że dworzec PKP istnieje i że coś jedzie, bo brakuje kampanii informacyjnej?

Jan
1 rok temu

dodam jeszcze ,ze do tego autobusa ludzie wsiadają na srodku drogi

walt
1 rok temu

jeździłbym pociągiem gdyby był sens nim jeździć.
rozkład do Rzeszowa kompletnie mi nie odpowiada.
do Warszawy wciąż jedzie się koło 4 godzin najkrócej a najczęściej dłużej.

gdybym miał pociągi do Krakowa z taką prędkością i częstotliwością jak w Dębicy to na pewno nie jeździłbym tam samochodem.

Obatelka
1 rok temu

Marcel jedzie dlugo, jest ciasny i często kierowcy rozmawiają przez telefon. Dlatego ostatnio unikam i nie korzystam.

wrzos
1 rok temu

NO TEN NASZ BUDYNEK GLOWNEGO DWORCA PKP WYGLADA ZALOSNIE. CZYM PREDZEJ PRZEPROWADZIC JEGO GRUNTOWNY REMONT A TAKZE PRZEBUGOWE PERONOW I CALEGO OTOCZENIA DWORCA LACZNIE Z ULICA DWORCOWA, WSZAK TERAZ TEN DWORZEC TO WIZYTOWKA MIASTA BO OBOK NOWEJ GLOWNEJ DROGI, CO SOBIE POMYSLA OBCY TAMTEDY PRZEJEZDZAJACY PRZEZ TA DZIELNICE! WIELKI WSTYD!

Gość
1 rok temu
Reply to  wrzos

NIE TYLKO ZADBAĆ O DWORZEC PKP ALE O CENTRUM PRZESIADKOWE W TYM MIEJSCU. BĘDZIE MIAŁO TO JAKIŚ SENS. WSZYSTKO W JEDNYM MIEJSCU. PKP, PKS, MKS I BUS. PREZYDENCIE BOZEK ZAMIAST BZDURNE I KOLEJNE BOISKA NA ZWIERZYNIECKIEJ MY CHCEMY CENTRUM PRZESIADKOWE PRZY PKP I POŁĄCZENIA TARNOBRZEGA ZE „ŚWIATEM „

odp
1 rok temu
Reply to  Gość

tak każdy chcę wygód ale ile miasto ma możliwości na ożywienie dobrej oceny jak kiedyś było miastem wojewódzkim
ale też ominieto postuj taksówek

Się kocha wszystko co tarnobrzeskie
1 rok temu

Brawo, w końcu, ktoś się zajął pkp, u marszałka trzeba poruszyć ten temat, bo on dysponuje kasą na przewozy regionalne. Wyremontował ostatnio np. tory z Dębicy do końca powiatu mieleckiego, o tarnobrzeskim i Tarnobrzegu już zapomniał, czy to przypadek? Czy kasy brakło na Baranów i Skopanie? Wykluczenie się pogłębia czy władze samorządowe tego nie widzą?

Mieszkaniec
1 rok temu

To dlaczego.Bozek mówi że od niego nic nie zależy?????

Przybysław
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Widocznie zdaje sobie sprawę z tego że jest tylko kukiełka i nikim więcej a decyzje z tylnego fotela podejmuje ktoś inny

Paweł
1 rok temu

No nie żartuj. Ten ktoś czyli PiS pozbawił Tarnobrzeg szprychy kolejowej do CPK na rzecz Stalowej Woli. Belzebuby a nie zbawcy. Nic ich Tarnobrzeg nie obchodzi. Dbają tylko o własne koryta – WORD, PCEN.

Podróżnik
1 rok temu

To ja powiem Panu prezydentowi
To nieprawda że od samorządu lokalnego nic nie zależy w sprawie połączeń
Samorząd województwa wspólnie z władzami lokalnymi jakoś systematycznie poprawia ten stan tylko u nas nic
Te rozmowy Bożka z marszałek Draus i Plich To odbywają się przy przecinaniu wstęg i na otwarciu imprez
Ocena jest taka że my nieskuteczne władze ale uprawiamy politykę pochlebstwa tak na wszelki przypadek
Patrz Orfer Bożka dla Ortyla
Panie Bożek oblewa Pan egzamin że skuteczności zarządzania najważniejszych spraw mieszkańców
Wyjątek.scianka wspinaczkowa

Armani
1 rok temu

Dobrze w Warszawie, dobrze w Krakowie. Ale najlepiej jest w Kopydłowie…tylko ten utwór mi przychodzi niestety na myśl…

walt
1 rok temu

przydałyby się choć częstsze pociągi do Rzeszowa czy Dębicy skąd można gdzieś na poważnie dojechać.obecny rozkład i częstotliwość nie zachęcają poza tymi co do pracy/szkoły jadą rano lub wcześnie rano (dobre i to !)
jeśli osławiona szprycha będzie w Stalowej to też trzeba będzie to połączyć byśmy nie byli wykluczeni jak obecnie ale nim do niej dojdzie minie z dekada albo i dwie znając nasze polskie realia (patrz osławiona s74).
dziwne,że zapytuje o to pani z partii,która niepodzielnie rządzi i Polską i pkp – ostatnio głośno o prywacie tam… ale kogo w kraju szumowskich,sasinów,obajtków może to jeszcze dziwić ? oburzać ?

Maryśka
1 rok temu

Kiełbasa wyborcza Ciągle gadanie o tym samym i nic się w tbg nie zmienia na lepsze JESTESMY W CZARNEJ DOPIE wyjścia nie widac !

fach
1 rok temu

Wszystko przez zabytkowy budynek dworca. Na władowanie milionów w remont zabytku, z którym niewiele możnaby potem zrobić, chętnych nie ma 🙂 Gdyby był tam żelbet zbudowany za komuny, to by go zburzyli, postawiliby galerię lub park handlowy z częścią dworcową odpowiednich rozmiarów i byłoby po problemie. Remontować samych peronów i postawić kontenera z kasą i drugiego z wc widocznie się nie opłaca 😉

Gość
1 rok temu
Reply to  fach

Przestań pitolić. Już nas prywaciaż z Mielca wyruchał z dworcem PKS. Robi kasę a nam zaoferował małą klite na poczekalnie i kasę biletową.Reszte wynajął aptece zamiast przekazać to na dworzec autobusowy. Przynajmniej byłaby poczekalnią taka jak
powinna być I widoczna z ulicy Mickiewicza. A tak to mamy przystanek dworcowy z poczekalnią do toalet. Nawet nie ma prawidłowej nazwy że to dworzec w Tarnobrzegu. Tu jest winny sprzedający czyli PKS bo nie zabezpieczył interesów swoich I podróżnych. Winne też jest miasto bo wydaje pozwolenia na budowę i wiedzieli ze Tarnobrzeg pozostanie bez właściwego dworca autobusowego.Jak nakładać haracze na mieszkańców w formie podatków to wiedzą a DOBRA MIASTA nie widzą. No ale jak urzędasy dalej za nic nie będą odpowiadać w tej podłej demokracji to tak się będzie działo. Teraz jedyne wyjście to centrum przesiadkowe przy PKP . Tylko kto o tym pomyśli? Bujający w obłokach prezydent Bożek i bezradni ? Raczej nie !!!

fach
1 rok temu
Reply to  Gość

Mnie chodzi o modernizację dworca kolejowego przez PKP, nie przez jakiegoś prywaciarza. Także nie przypisuj mi czegoś, czego nie głoszę 😉 Natomiast dworzec autobusowy to inna sprawa, która jest już zamknięta na niekorzyść mieszkańców, podobnie jak m.in. sprawa pec 🙂

Moc
1 rok temu
Reply to  fach

se postaw na jajach konterenr

Pasażer z biletem
1 rok temu

Cytat: „Pasażerowie porannego pociągu nr 23432, upchani w małym spalinowym szynobusie, który wbrew logice jeździ pod wiszącą siecią trakcyjną,…”

Dalej to samo?
https://supernowosci24.pl/w-szynobusach-stloczeni-sa-jak-sardynki/

Przecież obiecywali zmiany:
Cytat: „– Od nowego rozkładu jazdy pociągów, czyli od 12 grudnia, trasy i Rzeszów-Stalowa Wola i Rzeszów-Lublin będą obsługiwane pojazdami z trakcją elektryczną, które przede wszystkim zagwarantują pasażerom większą liczbę miejsc – wyjaśnia Aleksandra Gorzelak-Nieduży z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.” 

Pasażer z biletem
1 rok temu

Oczekuję po remoncie budynku na uruchomienie kasy do sprzedaży biletów i normalnego WC a nie toi-toi przy budynku. Oczekuję też, że wyremontowana zostanie droga przed budynkiem dworca i wreszcie w sensownym miejscu zostanie postawiony przystanek MKS-u.

Na dzień dzisiejszy to nie ma gdzie dokonać zakupu biletu z wyprzedzeniem, jeśli ktoś nie korzysta z zakupów biletów online.

As
1 rok temu

Możesz nie doczekać

Pasażer z biletem
1 rok temu

Dodam: kasa powinna być otwarta przynajmniej do godziny 16:00. To już problem rozwiązuje.
Za PRL-u była czynna do późnych godzin, a teraz nie ma jej w ogóle.

odp
1 rok temu

ale tam biegnie odwodnica wiecj gdzie tam moze cos nowego powstac?

Internauta
1 rok temu
Reply to  odp

Obwodnica jest w pewnej odległości od budynku stacji PKP. Przed samym budynkiem jest już droga asfaltowa, tylko nie remontowana od lat wielu. WC powinno być w budynku bo to nie toi-toi.

obywatel
1 rok temu
Reply to  odp

Jaka kur??? obwodnica ???
Kto wam takich bredni na wciskał ???
Obwodnicy vs to jest w Mielcu , Grębowie a nie w Tbg – pojedź CYMBALE jeden z drugim i zobacz jak wygląda obwodnica ???

Ale w Tbg ciemniactwo – pierd ???? o jakiejś obwodnicy???

Pasażer z biletem
1 rok temu

Obecnie, od wielu lat sytuacja wygląda następująco: – w dni robocze kursuje 6 par pociągów na dobę – w weekendy 4 lub 5 par. Pociągi z Tarnobrzega do Rzeszowa odjeżdżają rano przed piątą, przez szóstą oraz po ósmej (w weekendy zamiast po ósmej po dziesiątej). Kolejny pociąg do Rzeszowa jest…..o godzinie 15.

Czy nie można prościej?
Na dzień 01 marca 2023r, godziny odjazdów z Tbg:
4:53
5:55
8:06
14:58

Gość
1 rok temu

POCIĄGI CZY SZYNOBUSY ?
Z MIASTA TARNOBRZEG CZY Z MIEŚCINY ZRUJNOWANEJ PRZEZ SAMORZĄDOWCÓW ?

Pasażer z biletem
1 rok temu
Reply to  Gość

W cytacie było napisane pociągi a nie szynobusy. Jak sie cytuje fragmenty wypowiedzi to nic się nie zmienia.

Kola
1 rok temu

2mld € z UE na rozwój Podkarpacia. Ciekawe czy znowu wydadzą na malowanie miasta i zdjęcia do kroniki. A może coś dla młodych. Jakieś inwestycje na faktyczny rozwój na przyszłość. Przecież to miasto sklepów ,urzędników i emerytów.

odp
1 rok temu
Reply to  Kola

jak ma tutaj młodzież funkcjonowac?
jak powstanie galeria to garstka mieszkanców bedzie miało prace ale zapene ci co do emerytórki beda chcieli sobie dorobic?
co do sklepow sie nie zgodze bo upadaja i nie ma już tak szaleć jak kiedys kasa była ale w sklepach pusto

Obatelka
1 rok temu
Reply to  Kola

Młodzi nie ruszają się sprzed internetu , tak smutno jak ostatnimi laty nigdy nie było. Nawet dzieci się nie bawią przed blokami jak dawniej, basen pusty,kina nie ma . Lodowisko nie działa ,na którym to (wyjątkowo ) było sporo łyżwiarzy. O jakichś normalnych potańcówkach dla młodych nie ma mowy. Za kilka lat będzie katastrofa a myślę że już się ona zaczyna.

Kolcia
1 rok temu
Reply to  Kola

U nas na nie malowane, ale zatopione miasto.

Orinoko
1 rok temu

Super miejsce do nakrecenia – westernow. Wladze miasta powinny to wykorzystac.Do tego dodac woz, drabiniasty z placu czerwonego.

Amator fotografii
1 rok temu
Reply to  Orinoko

… albo do kręcenia horrorów 🙂

Obatelka
1 rok temu

Najbardziej uczęszczanymi miejscami są cmentarze i markety.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
90
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content