Tarnobrzeg: Domagają się transparentności, zmian w przepisach i społecznej kontroli. Petycja do Sejmu o zmiany w TBS

Mieszkańcy zasobów Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji, której celem jest pilna zmiana ustawy dotyczącej zapisów działalności TBS-ów w całym kraju.
To pokłosie nowych stawek czynszów, które w Tarnobrzegu wzrosły nawet o 50%. W całej Polsce 10 TBSów ( w tym tarnobrzeski), ma założone sprawy przez swoich mieszkańców o zasadność podwyżki czynszu.

Petycję do Marszałek Sejmu Elżbiety Witek przygotował adwokat Grzegorz Prigan, reprezentujący mieszkańców w sporach przeciwko TBS Wrocław.

Przedmiotowa petycja stała się konieczna z uwagi na liczne problemy, z jakimi spotykają się najemcy lokali należących do TBS-ów w Polsce, w szczególności dowolnym ustalaniem stawek czynszu przez właścicieli spółek, brakiem realnej kontroli nad ich zarządzaniem, generowaniem nadmiernych kosztów oraz wydatkowaniem środków na cele niestatutowe przez zarządy spółek – a które to pozostają bez jakiejkolwiek reakcji ze strony właścicieli, instytucji nadzorczych i kontrolnych. – czytamy w treści petycji.TBS-petycja-do-MS-ost

Szczegółowe informacje dot. akcji: tutaj

Subskrybuj
Powiadom o
65 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obywatel
1 rok temu

Pocałujcie sołtysa i mądrale w dup?? , swoje robią bo po to szli po KORYTO.
Was mają w du??? – ważni są turyście i jeba??? zalew .
Na c im nie zrobicie bo sołtys z ekipą ma ochronę baronów PiSu z Podkarpacia ( a to niczym mafia).

obywatel
1 rok temu

W tej posranej mieścinie ( biednej) jest tylko niewiele lepiej od Grębowa, trochę lepiej od Baranowa ale już w dochodach mieszkanców daleko już do Gorzyc a Nowa Dęba to już inny świat ???

Do tego doprowadziła postkomunistyczna oligarchia tarnobrzeska – z roku na rok mieszkańcy coraz biedniejsi ( w przeciwieństwie do tarnobrzeskich urzędasów i mafii spółdzielczej ) i w tym jest problem ???

Do biedaków że spółdzielni ( tych co mają tam mieszkania) dołączyli mieszkańcy TTBS i tyle ???

fach
1 rok temu
Reply to  obywatel

W Tarnobrzeg City jest klawe życie. Można zaspokoić głód (wrażeń) na meczu siarki, ugasić pragnienie (kultury) wizytą w muzeum, wziąć kąpiel (o świcie) w jeziorze i zamieszkać w tebesowskim bloku 🙂 Stalowa, Mielec, a nawet Rzeszów nie mają startu 😉 A dlaczego? Zaśpiewajmy razem! Bo Tarnobrzeg to jednak Tarnobrzeg…

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  fach

Po raz pierwszy pełna, zgoda z Fach

obywatel
1 rok temu
Reply to  fach

Oraz potańczyć na placu czerwonym lub zabawić się na imprezce działkowiczów ( tzw dożynki) na terenie parku przy pałacu Tarnowskich .

Ta transparentność będzie jak w SM Siarkowiec – wszystko tajne przez poufne ( prawo wymaga zamieszczenia na stronie internetowej dokumentów – usm a prezio z radą i informatykiem że spółdzielni mają to w du????)!

Obatelka
1 rok temu
Reply to  obywatel

Na działkach palą śmiecie i badyle bardzo często. Jak pierwszy raz przyjechałam do tbg to myślałam że się miasto pali.Niby nie wolno…

Obiektywny
1 rok temu
Reply to  fach

Ty sobie żartujesz, a tu trzeba na poważnie znaleźć jakieś wyjście z tej krytycznej sytuacji. Masz jakiś pomysł?

fach
1 rok temu
Reply to  Obiektywny

Wersja skrócona
Mam pomysł: zmienić władze w wyborach.

Wersja pełna
Kiedy napiszę coś na poważnie, jestem przez niektórych wyśmiewany, więc wolę sam się pośmiać z realiów życia w tym mieście niemocy 🙂 Co do pomysłów, to owszem, mam pomysł: zmienić władze w wyborach. Osobiście mam możliwość przeprowadzić się gdzie indziej, toteż mądrość i łaska lokalnej kamaryli nie są mi niezbędne do godnego życia. Ale wielu z Was nie ma takiego komfortu, więc powinno Wam zależeć na wybieraniu dobrych władz 😉

Obiektywny
1 rok temu
Reply to  fach

Dobra, ale co takie czy inne władze miałyby realizować? Jaki program / plan dla miasta?

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Obiektywny

Każdy będzie lepszy o obecnego nie realizowanego a jedynie ujawnionego na potrzeby kampanii wyborczej

fach
1 rok temu
Reply to  Obiektywny

Pisałem o tym już nie raz, inni zresztą też. Ale widocznie jesteś na tym forum od przedwczoraj 😉 Niżej masz przykładowy program lub jak tam chcesz to nazwać.

comment image

Z mojej strony dodam, że kto będzie zapowiadał kolejne duże inwestycje (na kredyt), dalsze pchanie kasy przez gminę w jezioro itd., ten ode mnie głosu nie otrzyma 🙂

teoria
1 rok temu
Reply to  fach

Przede wszystkim punkt 1 czyli likwidacja powiatu grodzkiego. Stalowa Wola puchnęłaby niezależnie od podziału administracyjnego z racji zasilania z centrali, więc to zły przykład. Ale np. Mielec rozwija się w znacznej mierze dzięki temu, że miasto nie musi ponosić wielu kosztów związanych z funkcjonowaniem na prawach powiatu. Tak samo powinno być w Tarnobrzegu, tym bardziej że obecnie jego znaczenie jest dużo mniejsze niż wspomnianego Mielca, który nie jest miastem na prawach powiatu.

Obatelka
1 rok temu
Reply to  fach

Prywatni właściciele działek jak zaczną działalność to możemy się nie połapać z rozumem. Skąd wiadomo że ktoś nieuczciwy nie wykupi pól i nie będzie robił jakichś nieczystych interesów?

fach
1 rok temu
Reply to  Obatelka

Jest plan zagospodarowania przestrzennego dla terenów nad jeziorem, więc jakie nieczyste interesy? Nieczysty hotel? Nieczyste domki letniskowe? Jeśli będą nieczyste, to turyści zwyczajnie nie będą chcieli z nich korzystać, a inwestorzy (prywatni) splajtują 🙂 Bardziej martwiłbym się o to, żeby ktoś nie zaniżył cen wywoławczych poszczególnych działek poniżej cen rynkowych 😉

Facet
1 rok temu
Reply to  fach

zważ, że człowiek a tym bardziej tzw. biznismen to najczęściej krętacz, kombinator, lawirant …

Gosc
1 rok temu
Reply to  fach

A jak sobie kupi dzialke i bedzie sprowadzal odpady zza granicy albo wybuduje cos na dziko co bedzie szkodliwe?

fach
1 rok temu
Reply to  fach

Skoro nie dociera do państwa argument dotyczący planu zagospodarowania przestrzennego, to trudno. Mógłbym podać też inne argumenty, ale widzę że nie ma sensu 😉 I tak ogólnie, jak czytam niektóre komentarze, to odnoszę wrażenie, że dla tego miasta nie ma nadziei 🙂

Gosc
1 rok temu
Reply to  fach

Zamieni stryjek siekierke na kijek?

wrzos
1 rok temu

PANIE PREZYDENCIE BUDOWAC W MIESCIE TEZ NOWE MIESZKANIA KOMUNALNE DLA WIELU CZEKAJACYCH NA NIE MLODYCH LUDZI, KTORYCH NIE STAC JEST NA KUPNO MIESZKANIA W MIESCIE ZA KILKASET TYS, ZLOTYCH. TERAZ Z RZADU MIASTO NA TEN CEL MOZE OTRZYMAC DUZE DOFINANSOWANIE CZY TARNOBRZEG O TO WNIOSKUJE!? CZY ZNOW W URZEDZIE NIKT O NICZYM NIE WIE I KOLEJNA SZANSA NA BUDOWE NOWYCH MIESZKAN PRZEJDZIE MIASTU KOLO NOSA !!!

obywatel
1 rok temu
Reply to  wrzos

Racja komunalne a nie dla bogatych z luksusami aby bogacili się Preziem z radą .
Po ch???? budować w TTBS jak zgodnie z tradycją i tak resztę pokryją mieszkańcy z podatków jak poprzednio , znowu TTBS trzeba będzie dołożyć z budżetu kilka milionów ????

smerfik
1 rok temu
Reply to  wrzos

tak ,niech zrobią czeczenie jak w ełku

Gosc
1 rok temu
Reply to  wrzos

Na razie buduja dla bogaczy na lokate gotowki i pustostany stoja zresztą w calej Polsce to samo.

ODYSEUSZ
1 rok temu

Spółdzielnie mieszkaniowe oraz TBS-y to pozostałość mentalności i przepisów ze starych komunistycznych czasów.. Gdzie post komuniści i ich rodziny uwłaszczyli się na majątku ludzi czyli spółdzielców – spółdzielców czyli właścicieli spółdzielni gdzie prezes i rada nadzorcza jest Naszymi pracownikami utrzymywanymi z Naszych pieniędzy nie na odwrót !!!!

Teoretyk
1 rok temu
Reply to  ODYSEUSZ

„…czyli właścicieli spółdzielni gdzie prezes i rada nadzorcza jest Naszymi pracownikami utrzymywanymi z Naszych pieniędzy nie na odwrót !!!!”
To tylko teoria. W praktyce to spółdzielnie rządzą a lud nie ma nic do powiedzenia.

20 kola
1 rok temu
Reply to  Teoretyk

bo nie umie gęby otworzyć

Zorientowany
1 rok temu
Reply to  20 kola

Jak otworzysz gebę na zebraniach spółdzielni mieszkaniowych to cię spacyfikują ludzie prezesików. ONI są na wielu zebraniach i klaskają na cokolwiek co wymyślają spółdzielnie. Poza tym to klaskają w łapki ci co są po ich stronie, nawet jeśli wymysł spółdzielni nie jest logiczny, korzystny dla mieszkańców.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Zorientowany

Zwłaszcza w siarkowcu – od razu ścierwo z zarządu, rady , księgowości lub administracji zrobią z ludzi głupka i ścierwo się później jeszcze śmieje ( zwłaszcza to z księgowości) .

ODYSEUSZ
1 rok temu
Reply to  Teoretyk

Dlatego masz coś takiego jak raz do roku Walne Zgromadzenie Spółdzielców. Ale ludzie sami sobie winni bo chodzą na te zebrania, a ci przy korycie zawsze i sami siebie nawzajem wybieraj i uchwalają uchwały…

ODYSEUSZ
1 rok temu
Reply to  ODYSEUSZ

przepraszam brakło słowa NIE ” winni bo nie chodzą na te zebrania…”

Obatelka
1 rok temu
Reply to  ODYSEUSZ

W wielu krajach na świecie i to bogatych są mieszkania spółdzielcze. Tylko u nas biedni ludzie muszą kupić albo wynajmować u prywatnych za ciężka kasee

obywatel
1 rok temu
Reply to  Obatelka

Są w innych krajach tylko działają na innych zasadach – w Polsce to jest postkomunistyczna organizacja wedle stalinowskich zasad ( przynajmniej w Tbg) .
To najgorsze patologie o jakich można mówić – sprawdź sobie strony internetowe TSM i Siatkówka ( patologii) a np stronę Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej czy też Zielonogórskiej SM ( tam na stronie internetowej jest wszystko a w Tbg oszuści, kłamcy ukrywają wszystko ale tak robią CYGANY i ZŁODZIEJE ).

Alf
1 rok temu
Reply to  obywatel

Myślę ,że może nie robią tego specjalnie a z głupoty i niewiedzy. W niektórych aspektach życia zatrzymaliśmy się w komunie. Po prostu nie mamy od kogo czerpać wzorów do naśladowania , bo rządzą często ludzie wychowani i ukształtowani w tamtej epoce. Zobacz jakie mamy opóźnienia. Są nie reformowali.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Alf

Waść – to zwykłe cwaniactwo i wyrachowanie i to bezczelne .
Bezkarność powoduje patologie i to jest właśnie przykład .

Dziwne jest trochę postępowanie kasty nadludzi i prokuratury z Tbg – albo tacy tępi albo wspólnicy mafii spółdzielczej ???
Innego wytłumaczenia nie ma a ja obstawiam, że jednak wspólnicy mający korzyści bo jak inaczej wytłumaczyć słynny na kraj wyrok z Tbg w sprawie odspawania w TSM wiecznych ryji ( przez SA w Rzeszowie a nie w Tbg którzy do trzech nie potrafili policzyć )?

Alf
1 rok temu
Reply to  obywatel

Zawsze Waćpanie w takich prowincjonalnych miejscowościach istniały lokalne układy nie do ruszenia. To się nie zmieniło i nie zmieni. Przechodzą z pokolenia na pokolenie. Uważam ,że są o wiele groźniejsze i bezwzględne niż jakieś tam Pruszkowy

obywatel
1 rok temu
Reply to  Alf

Słowem PAJĘCZYNA !

Alf
1 rok temu
Reply to  Obatelka

Tak jest skonstruowany ustrój w którym żyjemy. Przypomniała mi się jedna z ostatnich o ile nie ostatnia scena filmu Lokatorka. Bogaci chcą ,żeby wszystko było prywatne , biedni wspólne. Tak przynajmniej zrozumiałem ten przekaz. Sam pomysł TBS nie jest do końca taki głupi. Masa ludzi również w naszym mieście ma możliwość życia w lepszych warunkach.

Gosc
1 rok temu
Reply to  ODYSEUSZ

Mieszkancy utrzymuja tez fundusz remontowy i nikt go nie rozlicza.

Dekutowskiego
1 rok temu

W Stalowej Woli jakoś budują mieszkania komunalne a u nas nie potrafią. Zaorać ten cały TBS bo to jest siedlisko jednej wielkiej patologii.

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Dekutowskiego

Bo Tarnobrzeg ma nauczycielski stan umysłu

smerfik
1 rok temu
Reply to  Dekutowskiego

tak budują nową czeczenie jak w ełku

polecam
1 rok temu

kupić mieszkanie na wolnym rynku,ot cała filozofia,a czynsze wszedzie drogie

Konfederacja
1 rok temu

https://www.carpatiabiznes.pl/stalowa-wola-szykuje-sie-na-kolejnych-inwestorow-ma-porozumienie-z-lasami-panstwowymi/ Prezydent Stalowej Woli poinformował dodał ,że prowadzi zaawansowane rozmowy z kolejnymi potężnymi inwestorami z kraju jak i zagranicy. W kuluarach mówi się o fabryce czeskiej Skody.

Tarnobrzeg potrzebuje zakładów pracy
1 rok temu
Reply to  Konfederacja

Tylko kto tam będzie pracował ? TSSE działa bez efektów w Tarnobrzegu, czy to jest uczciwe???????

Cyc
1 rok temu
Reply to  Konfederacja

TSSE ARP wszystko pcha do Stalowej Woli. Za zniszczony przemysł siarkowy nieodpowiedni ludzie zmarnowali potencjał Tarnobrzega.

Dzikowiak
1 rok temu
Reply to  Cyc

Prezes jest mężem radnej ze Stalowej Woli.

Obatelka
1 rok temu
Reply to  Dzikowiak

Małżeństwo K. też jest że stalowej , ci co mąż wsadził za kraty prezydenta.?

obywatel
1 rok temu
Reply to  Konfederacja

Czeskiej skody ????
Przecież to chyba NIEMIECKA skoda ???

Dzikowiak
1 rok temu

Napiszecie o głośnej ogólnopolskiej aferze związanej z prokuraturą w Tarnobrzegu ?

! ! ! ! ! ? ? ? ? ?
1 rok temu
Reply to  Dzikowiak

A o cóż chodziło?

Dzikowiak
1 rok temu

O pewien egzamin.

ODYSEUSZ
1 rok temu
Reply to  Dzikowiak

A to nie chodzi o ustawiony egzamin na sędzinę – córki prominentnego polityka z PIS ?

obywatel
1 rok temu
Reply to  ODYSEUSZ
Info
1 rok temu
Reply to  obywatel

I tutaj o następnym nietykalnym, który pracował wcześniej w Tarnobrzegu, ale z niego nie pochodzi:
https://supernowosci24.pl/sedzia-z-rzeszowa-uslyszy-zarzuty-korupcyjne/

obywatel
1 rok temu
Reply to  Info

Ale to jest były prezio sądu z Tbg ???

obywatel
1 rok temu
Reply to  obywatel

Ma uchylony immunitet ???

Takie jest to środowisko z tarnobrzeskiego okręgu ???

????
1 rok temu
Reply to  obywatel

olek
 3 lat temu
Ciekawe informacje są w internecie o przeszłości tego prezesa Sadu Okręgowego w Tarnobrzegu Edward L.

https://www.tarnobrzeg.so.gov.pl/content/prezesi-sadu-okregowego

obywatel
1 rok temu
Reply to  ????

Ha, ha, ha ???
A dzieci robią teraz kariery w adwokaturze ????

Genów nie da się ukryć ????

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Dzikowiak

Afera nie dotyczy prokuratury a sędziów sądu w Tarnobrzegu

Stara gwardia
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Wolne sądy!

obywatel
1 rok temu
Reply to  Stara gwardia

Ha, ha, ha – wolne , niezależne, niezawisłe ???? – od odpowiedzialności – czyli BEZKARNE !
Boga się nie boją, zwykłymi ludźmi gardzą i wszystko mają w du??? bo niezależne, niezawisłe, wolne !!!
Ten w Tbg to trzeba rozpierd????
i to jak najszybciej !

Ciekawe ile stołeczków obsadzono SWOIMI ???
Wcześniej za PO była mafia podkarpacka a teraz też jest tylko SZEFOWIE się zmienili , bo teraz w tym Tbg to nominaci pisowscy z nadania warchołów prawnych , nawet w SR w Tbg mianowani są asesorzy ze stalowej ???

tomcio
1 rok temu
Reply to  Stara gwardia

zniesc imunitet sadziwwski

henry
1 rok temu
Reply to  Stara gwardia

ormo?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
65
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content