Tarnobrzeg: Wyższe opłaty za odbiór śmieci od bieżącego miesiąca

Od bieżącego miesiąca, mieszkańcy Tarnobrzega zapłacą więcej za odbiór i wywóz śmieci segregowanych. Nowa stawka, wyższa od poprzedniej o 2 złote od osoby,  przyjęta została uchwałą Rady Miasta.

KOMUNIKAT UM TARNOBRZEG:

Zawiadomienie o zmianie stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi obowiązującej od 1 marca 2023 roku

Od 1 marca 2023 r. miesięczne stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynoszą:

  1. 28,00 zł od jednego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość – jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny;
  2. 56,00 zł od każdego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość – opłata podwyższona w przypadku nie wypełniania obowiązku selektywnego zbierania odpadów;
  3. zwalnia się z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostującymi bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym, proporcjonalnie do zmniejszenia kosztów gospodarowania odpadami komunalnymi
    z gospodarstw domowych, tj.: – 3,00 złoty od osoby miesięcznie.**

* w przypadku niedopełnienia przez właściciela nieruchomości obowiązku segregacji odpadów Prezydent  z urzędu wyda decyzję, w której określi wysokość opłaty podwyższonej za gospodarowanie odpadami komunalnymi za miesiąc lub miesiące, w których nie wypełniono obowiązku segregacji, stosując stawkę opłaty podwyższonej.

Rada Miasta Tarnobrzega w dniu 25 stycznia 2023 r. podjęła uchwałę Nr LXIX/752/2023 Rady Miasta Tarnobrzega  zmieniającą uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty.

WAŻNE: Zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości
i porządku w gminach, każdy mieszkaniec jest zobowiązany do selektywnego zbierania i odpadów komunalnych obejmującego: papier, szkło, metale, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, bioodpady i dodatkowo popiół.

Zmienione stawki opłaty nie wiążą się z koniecznością składania nowej deklaracji i obowiązują do czasu wystąpienia zmiany danych mających wpływ na wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi określonej
w deklaracji (np. korzystanie z częściowego zwolnienia z opłaty poprzez zgłoszenie posiadania kompostownika, zmiana ilości osób zamieszkujących daną nieruchomość związaną z narodzinami, zgonem, zmianą miejsca zamieszkania ).

Wszelkie zmiany danych należy zgłaszać na deklaracjach w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła zmiana w Urzędzie Miasta Tarnobrzega, Biuro Obsługi Interesanta stanowisko nr 5, wysłać pocztą lub za pośrednictwem elektronicznej platformy usług administracji publicznej (wymaga posiadania podpisu elektronicznego).

Jednocześnie informujemy, że w przypadku uzasadnionych wątpliwości, co do prawidłowości danych zawartych w deklaracji Urząd wezwie do udzielenia wyjaśnień w powyższym zakresie oraz do złożenia nowej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, wykazującej stan faktyczny zgodny z rzeczywistością. Niewypełnienie tego obowiązku prowadzi do wydania decyzji administracyjnej określającej wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Zgodnie z treścią ww. ustawy, każdy właściciel nieruchomości zamieszkałej otrzyma zawiadomienie o zmienionej wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wyliczonej jako iloczyn nowej stawki i danych zawartych w dotychczas złożonej deklaracji.

 
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
56 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krysia
19 dni temu

Na kim jak nie na emerytach miasto zarobi bo młodzi tyrają na Niemców? Spalarni swojej nie mamy to trzeba obcym zapłacić ile sobie zażyczą!

Obatelka
19 dni temu
Reply to  Krysia

Na siłę ich nikt tam nie ciągnie. Nie pracują u Niemca za darmo.Do spalarni zwoziliby syfy skąd się da żeby zarobić , legalnie i nielegalnie bo przecież Polak sprytny jest. Lepiej zapłacić parę złotych więcej za odpady i się nie użerać. Powinno być też sprawiedliwie liczone ten co ma 3 worki niech płaci mniej od tego co wystawia 20.

Jan
19 dni temu
Reply to  Krysia

Spalarni nie ma ale mózg Krysiu gdzies ci wypaliło. Nie udawaj glupszego niz jestes.

nieaktualne zdjęcie
19 dni temu

Fotka świetna, heh. Mam pytanie do redakcji, czy wrzucając to zdjęcie oczekujecie że kolejny śmietnik (czyli ten na Dekutowskiego) zostanie zamknięty na kłódkę ? Bo mnie np wcale nie jest wygodnie biegać z kluczem aby wyrzucić śmieci, szczególnie jeśli zlecę innej osobie która klucza nie ma. Po drugie zdjęcie jest stare, obecnie wcale to tak nie wygląda
comment image

Jezioran Tarnobrzeganu
19 dni temu

To typowa dziennikarska psychologiczna zagrywka skojarzeniowa mająca na celu wywołanie emocji u odbiorcy. Foto z przed lat i akurat w okresie kiedy występował problem z zalegającymi odpadami. Taki clickbait można rzec.

Mieszkaniec tbg
18 dni temu

Taki widok jest w każdy weekend. A zwłaszcza w niedziele. Ludzie podchodzą pod kontenery i zostawiają śmieci przed pierwszym kontenerem, bo dalej im się nie chce iść. Jeszcze są tacy co przyjeżdżają samochodami z przyczepami i ustawiają worki przed śmietnikiem. Na tygodniu jest regularnie sprzątane i może to tak w dzień nie wygląda.

Pucek
18 dni temu

tak nie wygląda ponieważ jest zamknięty 🙂

obywatel
19 dni temu

Jak to jest – Kalineczką z ambony na sesji bezrady chyba bredził , gadał, że podwyżka się NIE NALEŻY a popatrzcie mieszkańcy – JEDNAK PODWYŻKA wchodzi w ŻYCIE aby swoi ( w FCC) mieli na premie, nadgodziny, spłatę kredytów na zakup sprzętu KOSZTEM MIESZKAŃCÓW ( z ich kieszeni) ????

KTOŚ TU NIEŹLE CYGANI mieezkańców bo jak mówił PIS- iec z mównicy powołując się na warchoła prawnego ( podwyżki są nieuzasadnione ) ???

CYGANY i KRĘTACZE chyba pełną gębą ???

Ada
18 dni temu
Reply to  obywatel

Fobie trzeba leczyć. Kalinka to przeciwnik polityczny czy tylko obiekt zazdrości?

ODYSEUSZ
19 dni temu

Czyli tarnobrzeska norma opłaty i podatki w górę. zauważyliście jaki nacisk na segregację śmieci kładzie UM 28 zł do 56 zł czyli segregujesz albo płacisz więcej. Idąc tym tokiem myślenia skoro wszystkim opłaca się segregować, to co mają w takim razie zamiar spalać w spalarni nad jeziorem ??? – wychodzi na to że zagraniczna korporacja będzie sprowadzać śmieci z całego Świata, a My będziemy wdychać rakotwórcze wyziewy za raptem 1 zł z groszami na niższym rachunku. Przypominam iż z każdym rokiem UE narzuca coraz większy procent recyklingu. Sytuacja przepychania spalarni budzi coraz większe zastrzeżenia, rodem afery śmieciowej w Warszawie- może warto aby temu przyjrzały się odpowiednie służby państwowe !

świnie przy korycie.jpg
fach
19 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Słuszne spostrzeżenia 🙂 Wystarczyłaby gminna sortownia odpadów, kilka śmieciarek i mielibyśmy mniej-więcej bilansującą się gospodarkę odpadami. Jedynie odpady zmieszane musiałby odbierać zewnętrzny podwykonawca. Ale to nie w naszym mieście niemocy, w którym najpierw odbyła się wyprzedaż po promocyjnych cenach, a teraz dopieszcza się oczko wodne i alejki w ogrodzie, podczas gdy dom wymaga generalnego remontu, a na nieruchomości ciąży hipoteka (przenośnia) 😉

Alf
19 dni temu

Nie ma co narzekać. Inni podobno mają znacznie gorzej Ostatnio w TVPiS mówili ,że w Warszawie ludzie miesięcznie po podwyżkach płacą ponad 80 od osoby. Taka tam prymitywna propaganda

Jan
19 dni temu
Reply to  Alf

a w Stalowejpłacą 13 zł i c-40 tak zachwalane przez po nie obowiązuje

Alf
19 dni temu
Reply to  Jan

Stalowa ma ceny dumpingowe i gdyby robiła to jakaś ekipa mniej rządowa to już by mieli na karku kontrolę UOKiKu . Realne ceny to 24-41 od osoby. Płacimy za zaniechania poprzednich lat i kolejnych które nastąpią

smerfik
18 dni temu
Reply to  Alf

realne ceny to jak w stalowej czyli 13 zł,co ty pierd….

Mieszkaniec
18 dni temu
Reply to  Alf

A może i w Tarnobrzegu by się przydała kontrola CBA . Jak Bożek i ten z kitą zawierają te umowy , że firma wygrywa przetarg a później w podwyższa cenę wywozu przewyższając koszt proponowany innej firmy na przetargu.

Lolu
19 dni temu

O kurde myślałam że to ciąg dalszy fotorelacji z indyjskiej wycieczki tego naszego słynnego fotografa. Piękny syfek.

Dekutowskiego
19 dni temu

A Stalowa Wola ma 13 zł czyli widocznie tam potrafią prowadzić politykę przyjazną dla swojego mieszkańca.

Samuel
19 dni temu
Reply to  Dekutowskiego

Zmianę wladzy wp PL odczują wszyscy a ST.Wola w szczególności.Wszystko wróci do rynkowej normalności.

HURA
19 dni temu
Reply to  Samuel

Czyli wiek emerytalny do góry,500 szpitali do likwidacji,tak jak obiecał grodzki,C-40 wejdzie w zycie,czyli będziemy jesć robaki,HURA,a i jeszcze jedno;cytuję;piniendzy nima i nie bedzie,HURA

Alf
19 dni temu
Reply to  HURA

Może też przestaniemy zadłużać się ile wlezie. BGK poza oficjalnym budżetem finansuje 21 funduszy. W kraju takie pelikany jak ty kupują jeszcze te bajeczki. Tymczasem oprocentowanie naszych obligacji jest kilka razy większe niż w strefie euro. Inflacja też ponad dwa razy większa. Rząd zapowiada ,że wreszcie coś zrobi z tą kreatywną księgowością , bo nieciekawie się robi . Zobaczymy

Adam
18 dni temu
Reply to  Alf

jprdl,mądrość miesiąca,gdzie to słyszałeś?pewnie w tvn?

Obatelka
17 dni temu
Reply to  HURA

Wiek emerytalny nie musiałby być podnoszony gdyby nie to że można pracować normalnie na etacie i brać emerke. Wtedy nie wpływają składki do ZUS oprócz zdrowotnej i od pracownika nic do ZUS nie przypływa a jeszcze wypływa forsa na jego emeryturę. Dlatego emerytury są niskie .Nigdzie na świecie nawet w bogatych krajach tak nie ma bo ich nie stać.

walt
19 dni temu

szkoda ale co zrobić ?
jeszcze długie lata będziemy płacić za to co zmitrężono za mlecznego jana i jego następców.
w Stalowej mieli Szlęzaka to i dziś mogą spać spokojniej.
a tu nam tłumaczą partyjni akwizytorzy by głosować za pisem czyli za mlecznymi sierotami.dobre sobie.

Jan
19 dni temu
Reply to  walt

głosuj na po,czyli C-40

walt
19 dni temu
Reply to  Jan

będę głosował na kogo tylko zechcę 🙂
a na peo mnie się prawie nie zdarza poza 2 turą wyborów prezydenckich więc nie mają za wielkich szans w moich oczach.

Obatelka
19 dni temu
Reply to  walt

Byle nie na tych co sprzedali MKS ,Pec, sanepid do Rzeszowa i to.

Alf
19 dni temu
Reply to  Obatelka

Czyli obecny PiS

Obatelka
19 dni temu
Reply to  Alf

To zrobił Mastalerz , niestety. Inni też mają nieczyste sumienia.

Alf
19 dni temu
Reply to  Obatelka

Zdaje się ,że helkopter to tylko resztówki sprzedawał po przedniku i miał w tym procederze udział mniejszościowy

walt
18 dni temu
Reply to  Alf

jak widać o tym już albo obatelka nie wie albo próbuje te niewygodne i nie pasujące do jej teorii fakty przemilczeć.
wesoło.

Obatelka
17 dni temu
Reply to  Alf

Głównie autoreklama na górze.

Konsument
19 dni temu
Reply to  Jan

i za konsumowaniem robali zamiast mięsa i nabiału 🙂

walt
19 dni temu
Reply to  Konsument

jak pojedziesz do Azji czy Meksyku albo Afryki to się spotkasz nie tylko z prażonymi świerszczami 😉

Baltazar
19 dni temu
Reply to  walt

Najlepsza jest kuchnia wietnamska i tajska polecam !

obywatel
18 dni temu
Reply to  Baltazar

Psy, koty itd ???

Estetyczny
18 dni temu
Reply to  walt

Ciekawe czy z odchodów umyli robale przed podaniem na stół klienteli?

walt
18 dni temu
Reply to  Estetyczny

wątpię 🙂
ale to jest podobno organiczne czyli trochę inne niż wstrzykiwane w sklepowe mięso preparaty 🙂
albo te co nadają mu kolor i czasami zabijają zapach 😉
różnie bywa na tym łez padole po prostu…

Obatelka
17 dni temu
Reply to  Estetyczny

Tak jak sardynki.

Obatelka
17 dni temu
Reply to  Jan

Sądzę że przy takiej niegospodarności za jakiś czas będziemy musieli jeść korzonki i robaki bez względu na to kto będzie rządził.

Norbi
16 dni temu
Reply to  Obatelka

Krzywousty już powiedział że micha ryżu i tyle!

Obatelka
19 dni temu
Reply to  walt

Na nikogo co już był bo nic dobrego.

Samuel
19 dni temu
Reply to  walt

Nie wiem czym się zasłużył Szkęzak dla Stalowej .Ja go pamiętam że przegrał już w pierwszej rundzie z młokosem , wschodzącą wówczas gwiazdą z PIS czyli Nadbereżnym.Skoro był taki dobry to dlaczego wyborcy zasadzili mu kopa wyborczego

As
19 dni temu
Reply to  Samuel

Człowieku , kto zostawił miasto bez długów. Kto ściągnął do miasta inwestorów. Nasi włodarze zrobili w tych sprawach mniej wszyscy razem wzięci , niż jeden człowiek. Mało ?

Samuel
19 dni temu
Reply to  As

Wyborcy uznali ze mało zrobil .Postawili na PIS i dzis sa krainą mlekiem i miodem płynącą.Zrozum człowieku urok demokracji

walt
18 dni temu
Reply to  Samuel

Szlęzak był tam prezydentem przez trzy kadencje czyli 12 lat.
to mieli prawo się nim zmęczyć,prawda ?
swoją drogą ale był też na początku swojej drogi popierany przez pis.

gdyby Szlęzak trzy kadencje rządził Stalową jak u nas też popierany przez pis nadal Jan to i tam cudu by nie było bo wszystko dosłownie byłoby sprzedane.

odp
17 dni temu
Reply to  As

ja pamietach jak mieszkam w tym miescie było ich 6
ale to mnie zaczeało zastanawiac jak wyszedłem z wojska obowiazkowego jak sie nie chciało uczyc czyli tak przed 30 ale twierdze co sie nazywaja ze sa fachowcy i maja dobre opinie raczej to jest duzy bład
wiec jak nie sprobuje sie samemu i sie nie przekona bedzie takie miałczencie codzienie

Obatelka
17 dni temu
Reply to  Samuel

Kiedyś nie dał się atakującym i nie powstał kościół który chcieli tam wcisnąć fanatycy.

Mieszkaniec
19 dni temu

Jak to się ma zastrzeżeń Kalinki co do kalkulacji odbiorcy śmieci.
Cały czas manipulacja na poziomie Pcimia

Samuel
19 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

W demokracji rozum i logika nie ma znaczenia.Ten ma rację kto ma większość .Tak było jest i będzie.

wrzos
19 dni temu

DLATEGO SPALARNIA SMIECI JAK NAJBARDZIEJ W MIESCIE POTRZEBNA, ABY SMIECI BYLY TANSZE, ALE MOZE W NIECO INNEJ LOKALIZACJI NIZ BEZPOSREDNIE SASIEDZTWO JEJ Z JEZIOREM?

Obatelka
17 dni temu
Reply to  wrzos

Do spalarni przedsiębiorczy rodacy sprowadzali by śmiecie z całej Europy a preteksty i możliwości by się znalazły a jak nie to i nielegalnie bo Polak potrafi.va to że nad jeziorem to może lepiej bo sezon trwa trzy miesiące i wtedy spalarnia mogłaby pracować wolniej lub mieć przerwę. Gorzej w pobliżu miejsc zamieszkania „czynnych” cały rok.

Obatelka
17 dni temu
Reply to  wrzos

Wolę płacić kilka zł.wiecej niż spalać śmieci z całego świata. Na pewno są tacy co im się marzy taki biznes.

smerfik
18 dni temu

tydzień temu było usprawiedliwienie podwyżek w tygodniku,hahaha

http://bet-promokod.ru
18 dni temu

1xBet является очень известных на рынке. https://bet-promokod.ru/ Большой выбор событий из мира спорта и киберспорта, множество открытых линий, высочайшие коэффициенты. Кроме того, БК имеет обширный функционал и немногие дает возможность совершать ставки по уникальным промокодам. Используя промокоды, вы можете получить настоящие деньги, не внося абсолютно никаких средств. Фантастика? – Нет, Реальность Узнать актуальный промокод вы можете сейчас же, однако использовать его необходимо в соответствии с правилами и инструкциями, которые приведены ниже.

Dzięki
18 dni temu

Wyborcy

4013029.jpg
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
56
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content