Malta – słoneczny azyl przez cały rok z biurami podróży Tarnobrzega

Archipelag maltański to jedyne w swoim rodzaju miejsce, w którym można odpocząć od polskiej (nie)pogody. Słońce, plaża, morze i atrakcje, które czekają na przyjezdnych z Tarnobrzega, są dostępne przez cały rok m.in. za sprawą ofert biur podróży. Sprawdź, gdzie warto zawitać i co zobaczyć na Malcie!

Wspaniała stolica

W 2018 roku Unia Europejska przyznała Valetcie miano europejskiej stolicy kultury. To, że jest to najmniejsza stolica Europy, wcale nie sprawia, że nie ma tu ciekawych atrakcji – wręcz przeciwnie! Mieszka w niej jedynie ok. 7000 osób, lecz architektura i klimat tego miejsca są wyjątkowe. Uwagę przyciągają wąskie uliczki, często umiejscowione na wzniesieniach. Centralnym punktem maltańskiej stolicy jest widoczna praktycznie z każdego miejsca, budowana w latach 1958-1981 Bazylika Matki Bożej z Góry Karmel. Przed wyjazdem dowiedz się, czy na Maltę potrzebny jest paszport.

Jaskinie, do których wpłyniesz łódką

Jeżeli chcesz zobaczyć miejsce, w którym odcienie turkusu i błękitu odbijają się od skalnych powierzchni, skieruj się w stronę jaskiń Blue Grotto. Punkt ten to odwiedzany jest każdego roku przez ponad 100 000 turystów z całego świata. Fale morskie wyrzeźbiły obszar w klifie i dziś każdy może podziwiać piękno jaskiń, przepływając przez nie łódką.

Piękny widok z klifu

Uwielbiasz podziwiać krajobrazy? W takim razie obowiązkowym punktem na trasie Twojej wycieczki powinny być Klify Dingli. 200-metrowa formacja skalna zapewnia imponującemu widoki, a w dawnych czasach pełniła ona niezwykle istotną funkcję, stanowiąc swego rodzaju naturalne mury obronne wyspy. Na klifie znajduje się stacja lotnicza, niegdyś przeznaczona dla brytyjskiego lotnictwa.

Piękno natury

Jedyny zalesiony teren na Malcie to tzw. Buskett Gardens. Obszar ten pełen jest drzew liściastych i owocowych, można tu odpocząć, spacerując i podziwiając w tym samym czasie tysiące ptaków żyjących w naturalnym środowisku. Warto zaznaczyć, że prezydent Malty posiada w tym miejscu swoją letnią rezydencję. Jeśli jednak ciągnie Cię do zielonej natury, warto rozważyć inne kierunki, np. Szwajcarię, którą również można zwiedzić z jednym z tarnobrzeskich biur podróży. Wybierając się do alpejskiego kraju, sprawdź, czy potrzebny będzie paszport: https://paszporty.com.pl/czy-do-szwajcarii-potrzebny-jest-paszport/.

Rybackie wioski

Rybołówstwo od zawsze było jednym z motorów napędowych maltańskiej gospodarki. Turyści głodni oryginalnych atrakcji często kierują się do malowniczej wioski Marsaxlokk, której mieszkańcy nazywani są tradycyjnie Xlukkajri. Może się wydawać że „czas stanął tu w miejscu”. Na każdym kroku widoczne są niewielkie, kolorowe balkony, a w powietrzu czuć zapach owoców morza. Raz w tygodniu odbywa się słynny targ. Pełno tutaj małych kolorowych łódek noszących nazwę Luzzu oraz kupców oferujących swoje towary.

Na Malcie nie da się nudzić

Chyba każdy zna lub przynajmniej słyszał o produkcjach filmowych takich jak „Gra o tron” czy „Gladiator”. Jeżeli chcesz na własne oczy zobaczyć miejsca, w których powstawały sceny do tych dzieł, odwiedź słoneczną Maltę. Oprócz plaż pełnych turystów i przejrzyście czystej morskiej wody czeka tu na Ciebie wiele ciekawych atrakcji oraz całe mnóstwo miejsc do zwiedzenia. Jeśli chodzi o koszty wycieczki, trzeba się liczyć z wydatkiem co najmniej ok. 2000 zł za osobę przy pobycie 7-dniowym – takie oferty proponują biura podróży w Tarnobrzegu. Z procedurami paszportowymi obowiązującymi na Malcie zapoznasz się zaś w serwisie paszporty.com.pl.

materiał zewnętrzny

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content