„Pasaż i deptak powinny spełnić oczekiwania” – prezydent Tarnobrzega komentuje zmiany w koncepcji budowy galerii w centrum

W minionym tygodniu inwestor poinformował, że zamiast galerii handlowej, w centrum Tarnobrzega wybudowany zostanie pasaż. Zdania internautów na ten temat są podzielone.

Według prezydenta D.Bożka, rozwiązanie to powinno spełnić oczekiwania zarówno przeciwników jak i zwolenników, cyt: „Pasaż i deptak powinny spełnić oczekiwania zarówno tych, którzy oczekiwali w tym miejscu obiektu handlowego, jak i zwolenników zagospodarowania tego terenu jako miejsca do wypoczynku” – koniec cytatu.

W związku z informacją o zmianie koncepcji galerii na pasaż, rzecznika prasowego poprosiliśmy o odpowiedź na następujące pytania:

PORTAL NADWISŁĄ24.pl: Inwestor otrzymując zgodę na budowę umawiał się z władzami miasta na realizację konkretnego projektu, tj. budowę galerii handlowej. Czy wobec zmiany planów, prezydent zamierza cofnąć pozwolenie na budowę?

RZECZNIK UM TARNOBRZEG: Zgodnie z art. 35 ust. 4 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, w razie spełnienia wymagań określonych w przepisach prawa, organ administracji architektoniczno-budowlanej nie może odmówić wydania decyzji o pozwoleniu na budowę. Zatem pozwolenie na budowę nie może być decyzją uznaniową organu . Taka sama zasada odnosi się do odstępstw od wydanego pozwolenia na budowę. Prawo budowlane dopuszcza dokonanie odstępstwa od zatwierdzonego projektu budowlanego, dzieląc odstępstwa na istotne i nieistotne. Wykaz odstępstw istotnych w odniesieniu do których inwestor winien, przed jego dokonaniem, uzyskać zgodę od organu wydającego pozwolenia na budowę, wyszczególniony został w art. 36a ust.5 Prawa budowlanego. Zgodnie z art. 36a ust. 6 Prawa budowlanego kwalifikacji odstępstwa w aspekcie jego istotności lub nieistotności dokonuje projektant.

Weryfikacja istotności odstąpienia od projektu budowlanego, przez organy nadzoru budowlanego, może być przeprowadzona podczas realizacji robót oraz po wykonaniu obiektu w trakcie procedury uzyskiwania pozwolenia na użytkowanie.

Polecamy: Kancelaria Prawna Capital Legal

W przypadku dokonania istotnego odstąpienia od zatwierdzonego projektu budowlanego, bez zgody organu, pozwolenie na budowę może zostać uchylone.

NW24.pl Czy prezydent dokonał już zmian w ww. pozwoleniu na budowę (zamiast galerii – pasaż)? Jeśli tak, to kiedy to nastąpiło, jeśli nie, to kiedy to nastąpi?

RZECZNIK: Do dnia dzisiejszego nie wpłynął do tutejszego urzędu wniosek inwestora budowy centrum handlowo-usługowego Galeria Tarnobrzeg, dotyczący zatwierdzenia istotnego odstąpienia od projektu budowlanego, zatem z uwagi na brak dokumentów nie można określić zakresu planowanego odstępstwa.

W.Lisa poprosiliśmy również o komentarz prezydenta, w kwestii zmiany planów budowy galerii w centrum Tarnobrzega na pasaż handlowy.

W odpowiedzi czytamy cyt:  Miasto nie ma wpływu na decyzje inwestora, które są podyktowane surową oceną rynkową, czy dane przedsięwzięcie jest opłacalne. Jak wiemy, od roku warunki rynkowe są trudne dla wszelkich inwestycji. W tej sytuacji, w dobie kryzysu gospodarczego, cieszy nas, że uda się zagospodarować to jakże zaniedbane miejsce w centrum Tarnobrzega. Jako miasto dołożyliśmy wiele starań, by ten teren przestał straszyć. Z ocenami warto poczekać na efekt finalny. Pasaż i deptak powinny spełnić oczekiwania zarówno tych, którzy oczekiwali w tym miejscu obiektu handlowego, jak i zwolenników zagospodarowania tego terenu jako miejsca do wypoczynku – koniec cytatu

 

Subskrybuj
Powiadom o
206 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dzikowiak.
1 rok temu

Prezydent tego grajdołu widać ma bardzo niskie oczekiwania. Zero inwestycji pro rozwojowych. Siedzi nic nie robi bierze kasę, potańczy z seniorkami w remizie i to tyle jeśli chodzi o jego działalność. Młodych polityków jak w Stalowej Woli też nie widać.

Robin
1 rok temu
Reply to  Dzikowiak.

PANIE PREZYDENCIE TO MOZE STANOWISKO SOŁTYSA W KROŚNIEJSKIEJ
WIOSCE SPEŁNI PAŃSKIE OCZEKIWANIA ?!

henry
1 rok temu
Reply to  Robin

szanowny panie miasteczko tarnobrzeg nie mozna porownywac do pieknego i znanego miasta krosno

obywatel
1 rok temu
Reply to  henry

Pewnie że NIE bo w Krośnie mieszkańcy mądrzy wypierd!??i belfra , mieszkańca z Krosna do Tbg .

Robin
1 rok temu
Reply to  Robin

Miało być wsi koło Krosna.
Ale to z nerwów bo na nich nie da się już patrzeć ani ich słuchać.

Paweł
1 rok temu
Reply to  Robin

Fakt. Oglądałem program w TVL z radnym Cezarym Mikrutem. Jak przewodniczący komisji zdrowia może tak srać na szpital w swoim mieście?! MAM NADZIEJE ZE NA NAJBLIZSZEJ SEZJI RM PREZYDENT I RADNI POZBAWIĄ GO TEJ FUNKCJI.
A mieszkańcy naszego miasta podziękują mu w najbliższych wyborach. NIGDY WIECEJ TAKICH OSOBNIKOW WE WŁADZACH NASZEGO MIASTA !!!

Rajca
1 rok temu
Reply to  Paweł

Jednym słowem s.r.a do własnego gniazda i gryzie rękę która go karmi

ludwik
1 rok temu
Reply to  Paweł

Mikrut sam nie wie co bredzi. Sam potwierdził, że sam spowodował nieprzyznanie dotacji dla szpitala. Może za te pieniądze byłby mamograf zakupiony. Gościu bredzi bez sensu, to zarządowi, dyrektorowi zrobił na złość, czy chorym, pacjentom szpitala w większości mieszkańcom Tarnobrzega? To jest dbałość o szpital robienie na złość ? Drugi mądry ten z Zakrzowa , co on też bredził o szpitalu? jak tacy ludzie rządzą Tarnobrzegiem to ma być dobrze?. To jest celowe niszczenie miasta przez tych ludzi. Może wybory raz na zawsze ich odsuną od koryta. Biedacy obydwaj.

Mieszaniec
1 rok temu
Reply to  Dzikowiak.

Przypominam, że jednak obecny Prezydent Miasta został wybrany większością głosów no bo przecież sam się nie wybrał. Jego działalności i podejście do życia było wcześniej znane więc może jednak mieszkańcy wolą aby Tarnobrzeg stał się Domem Spokojnej Starości lub spokojną umieralnią…

Wyborca
1 rok temu
Reply to  Mieszaniec

Alternatywa w postaci Kalinki była jeszcze bardziej nie do zaakceptowania.

Robin.
1 rok temu
Reply to  Mieszaniec

Nawet nie spokojnej umieralności bo dalej nie mamy u siebie oddziału chorób wewnętrznych!!! A druga uwaga to taka ze nie mieszkańcy tylko garstka mieszkańców. Bo ilu jest uprawnionych do głosowania ? Z tych uprawnionych było głosować 50 % (?) A z tych co głosowali tylko 50 % (?) za porażką Tarnobrzega czyli obecnym prezydentem Bożkiem. Do tych co na niego nie głosowali dodać wszystkich przed 18 rokiem życia to kiepsko to wygląda z tym poparciem. Na pewno nie można pisać że mieszkańcy wolą aby Tarnobrzeg stał się domem spokojnej starości.

Eryk
1 rok temu
Reply to  Robin.

Jestem daleki od popierania obecnego prezydenta, choć sam na niego głosowałem, ale pretensje do garbatego, że ma proste dzieci nie przestoją racjonalnie myślącemu.
Zatem, jeśli mieszkańcy chcą mieć prezydenta na miarę oczekiwań, to niech ruszą doopy, a nie utyskują później, że obecnego wybrała mniejszość.

BTW Tylko na kogo głosować w przyszłych wyborach? Wśród teoretycznych kandydatów raczej choojnia i grzybnia.

Media Expert
1 rok temu
Reply to  Dzikowiak.

Prezydent swoją postawą scala różne środowiska dlatego wspiera i inicjuje takie działania, które mają charakter ludyczny więc w rozumieniu preferencji zbiorowej bliżej mu politycznie do IQ kibola niż wykształciucha, bo jak wiadomo inteligenciaki to raczej niestabilny elektorat, co w przeszłości pokazały nie jedne wybory. Po co użerać się z gwiazdeczkami i celebrytami jak równie skuteczne imprezowo w mniemaniu doradców z magistratu są Ocicanki, a i przy okazji można popiszczeć, piwko huknąć i podjeść ruskich pierogów. Wszyscy się śmieją za plecami Prezydenta z miejskiej potańcówki i słusznie, bo funkcja Prezydenta nie powinna być tożsama z wiejskim weselem czy popijawą w remizie strażackiej. Jest to o tyle smutne że Prezydent zna się na dobrej muzyce, ale czemu nie ufa własnemu gustowi trzeba by zapytać „Misiewicza”.

666
1 rok temu
Reply to  Media Expert

a ja myślę, że główną wadą Prezydenta jest bardzo słaba osada na stanowiskach Naczelników i pracowników niższego szczebla bo gdyby Prezydentowi sprzyjali to nie pakowali by go raz za razem na minę.

obywatel
1 rok temu
Reply to  666

Co nie zmienia faktu, że za wszystko odpowiada sołtys z Krosna a przerzucanie odpowiedzialności na pracowników urzędu ( naczelników, kierowników itd) świadczy tylko o jego małości i braku charakteru a tym bardziej do pełnienia funkcji z wyboru

Dla przypomnienia – wynagrodzenie rzędu 20 ( czy kilkunastu) tysięcy miesięcznie wedle sołtysa dla jego otoczenia ( pracowników) SIĘ NALEŻY czyli zasługują na to jego fachowcy ?

Jaki koń jest każdy już widzi i nie da się tego przerzucić na innych.

Sołtys – to tylko wielka pomyłka wyborcza ???
Tak samo jak jego wice ( z dymitrowa) i reszta jego ludzi z komitetu wyborczego KOZ a zwłaszcza bezradni .

666
1 rok temu
Reply to  obywatel
Eustachy
1 rok temu

Lepiej niech nie cofa tego zezwolenia bo rozbiorą ogrodzenie i przez kolejne 25 lat nic tam nie powstanie albo i lepiej

Z ostatniej chwili
1 rok temu

Czyżby urzednicy z UM Tarnobrzeg dogadali się w końcu z Rejonem Energetycznym w Mielcu bo OBWODNICA KLESK TARNOBRZESKIEGO SAMORZĄDU pięknie oświetlona?! Jak zwykle zawalili sprawę bo święci każda latarnia a powinna chyba co druga.
Tak na marginesie dodam że Rejon Energetyczny z Mielca obsługuje Tarnobrzeg bo tego naszego nikt z władz byłego miasta wojewódzkiego nie bronił i go zlikwidowali 🙁

Tester
1 rok temu

„bo OBWODNICA KLESK TARNOBRZESKIEGO SAMORZĄDU pięknie oświetlona?!”

Odpowiedź: jeśli to prawda to szkoda, bo na tej obwodnicy w całkowitej ciemności, testowałem lampki rowerowe. Ich moc świecenia.

nie czerwony
1 rok temu

lojejku ile bedziecie wspominac to utworzone przez brac czerwona wojewodztwo

TarPan
1 rok temu
Reply to  nie czerwony

Pławiaki z najbardziej czerwonego miasta za PRL muszą się wybielać, powtarzają jak bardzo czerwony był Tarnobrzeg.

Koń by się uśmiał chłopaku, poczytaj prawdziwą historię swojego miasta, zrozumiesz co ci chcę przekazać.

Złodziej jak coś ukradnie krzyczy najgłośniej łapać złodzieja.

Z ostatniej chwili
1 rok temu
Reply to  nie czerwony

Do momentu kiedy koalicyjni samorządowcy z PO/PiS przestaną to miasto niszczyć

ODYSEUSZ
1 rok temu

Pan rzecznik w niektórych miejscach mija się ewidentnie z prawdą. Po pierwsze właściciel nieruchomości gruntowej nie może na niej wybudować wszystkiego czego chce ponieważ musi się stosować do Planu Zagospodarowania Przestrzennego ewentualnie Studium Uwarunkowań i Zagospodarowania Przestrzennego bądź Warunkach Zabudowy określonego dla danego terenu ! Twierdzi że to znikome odstępstwa od projektu, hmm ciekawe brak jednego piętra i tym samym zabudowa barakowa w Centrum miasta to ciekawe zestawienie architektoniczne z blokami w tle . Ale warto zapisać i mieć kontrargument dla Nadzoru Budowlanego – powiedz to samo zwykłemu Kowalskiemu który wybudował sobie domek na uboczu delikatnie zwiększając kubaturę , bądź wysokość nie mówiąc o dodatkowym oknie !!!

świnie przy korycie.jpg
lidja
1 rok temu
Reply to  ODYSEUSZ

Nawet gdyby ktos tam wybudowal galerie handlowa na 100000m2 z parkingami na dachu i pod ziemia,lądowiskiem helikopterów,największym kinem w województwie to i tak Tarnobrzeg będzie dziura złożoną z kilku wiosek.Dziękuję za uwagę.A to ze tak jest to zasluga wasza drodzy mieszkancy.I tym razem tez zle wybierzecie bo nie macie pojęcia ..PIS wygra i nadal dzięki Bogu będzie dobrze rządzić.

Obatelka
1 rok temu
Reply to  lidja

Pogódź się z tym że już nie jest miastem wojewódzkim i trzeba sobie to uświadomić. Ubrania i jedzenie jest w sklepach i na razie to wystarczy. Trzeba tylko rozwinąć jakieś życie kulturalne i rozrywkowe. Przydałoby się jakieś nowoczesne kino, jakieś miejsce na dyskoteki dla młodych dancingi dla starszych i młodszych ,zadbać o szpital i ogólnie służbę zdrowia. A tu nawet lodowisko i basen odkryty zlikwidowane, można tylko się upijać w zaciszu i siedzieć przy kompie zastępującym towarzystwo i randki w realu. Było kiedyś bardziej biednie ale nie było tak smutno jak teraz. Nawet na wsiach od maja do września odbyealy się festyny.Pandemia też dołożyła swoje.Zamiast budować na siłę byle co żeby tylko inwestor zarobił , bo nas nie stać na prawdziwą galerie z prawdziwym kinem i in. zadbać o to co już jest i co potrzebne ludziom. Naprzeciw urzędu miasta stoi rudera,tak samo na placu czerwonym. Zajezdnia autobusowa staje się ruina,nie mówiąc o hotelu nadwiślańskimj i dworcu. Szkoda.

Tebek
1 rok temu
Reply to  Obatelka

a własnie ,że jeódst.mamy szpital wojewódzki,wojewódzki osrodek ruchu drogowego,tarnobrzeska strefa ekonomiczna o zasiegu ogólnokrajowym,sąd wojewódzki i wiele innych instytucji,a w stalowej macie aluminium i smr

Łysy
1 rok temu
Reply to  Obatelka

W latach 90tych do Tarnobrzega przyjeżdżali bawić się ludzie prawie z całego województwa nawet ościennych bo imprezy odbywały się w Tapimie,Fregacie,Kaskadzie, Orbicie,Maximie, Bim Bomie, Loprosie, Bumerangu a teraz to dzisiejsza młodzież rzeczywiście nie ma gdzie iść zabawić

tarnobrzeg byly wojewodzki
1 rok temu
Reply to  Łysy

spoko pamietam jak ktos mnie tam obrzygal

Obatelka
1 rok temu

Wszędzie może się to zdarzyć i to nie znaczy że przez paru pijaków ma nic nie być.

Szerszeń
1 rok temu
Reply to  Łysy

Jeszcze był night club Amsterdam na Moniuszki fajne dziewuchy tam przychodziły szukać bolca

Janusz
1 rok temu
Reply to  Szerszeń

W Mieszko też były fajne biby

Ewelina
1 rok temu
Reply to  Łysy

Lopros w starym browarze to była speluna dla patologii a zapach zioła wchodził w nozdrza już przy wejściu

Łysy
1 rok temu
Reply to  Ewelina

Ulubiony lokal tarnobrzeskiego półświatka z połowy lat 90

obywatel
1 rok temu

A kogo to interesuje a i sołtys z tej mieściny z urzędasami niewiele mają do powiedzenia ???
Teren prywatny , inwestor może i zmieniać plany inwestycji ( co drugi rok) i ch??? urzędasom inieszkancom do tego !

W przyszłym roku właściciel dojdzie do wniosku , że sprzeda pod bloki ten teren i tyle a nowy właściciel zmieni PLANY i tyle !

O CO TYLE SZUMU ?????
Jeden dom handlowy ( wiejski czy miejski) więcej czy mniej ,

Siarkowiec
1 rok temu

Miasto nie potrafi znaleźć inwestora na galerię ?

TarPan
1 rok temu
Reply to  Siarkowiec

Tarnobrzeg potrzebuje nowych zakładów pracy. Zamiast u nas wszystko pchane jest do stalowej woli. Chcemy mieć miejsca pracy w Tarnobrzegu!!!

gall on anonim
1 rok temu
Reply to  TarPan

jak chcecie to sobie zrobcie

ddd
1 rok temu
Reply to  TarPan

Taki ch..j

Obatelka
1 rok temu
Reply to  TarPan

Tylko co produkować jak wszystko jest?

Obatelka
1 rok temu
Reply to  TarPan

Huty nie będzie bo ileż ich może być. Siarka się skończyła. Zresztą huta przez wiele lat cienko przędła ,były przestoje i się kurczyła. Teraz wojna ją”ratuje”.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Obatelka

No popatrz a w ministerstwie mówią o konieczności wybudowania huty w Polsce ???
Huty to nie tylko uzbrojenie ???

Grzes
1 rok temu
Reply to  obywatel

HSW to juz chyba nazwa z tradycji. Tam nie ma zadnego pieca. To sie powinno nazywac np „zaklady zbrojeniowe stw”

no nie?
1 rok temu
Reply to  Grzes

piec to jest u ciebie na chacie w wielowsi

Szwejk
1 rok temu
Reply to  Obatelka

W Machowie powinien powstać zakład zbrojeniowy. Mógłby produkować np. drony dla wojska, amunicję do armatohaubic (Krab i K9), karabinów i pistoletów, rakiety do wyrzutni np. Langusta i innych. Ponadto bombki od A do N :-).

Zakład mógłby być filią zakładów Metalowych w Nowej Dębie. Wszak dzisiaj dopiero się ujawniły braki w produkcji sprzętu i uzbrojenia dla wojska i zachodzi konieczność szybkiego ich wyprodukowania i zmagazynowania.

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Szwejk

Amunicja do sprzętu ma być w Stalowej. Koreańczycy chcą tam inwestować.

Szwejk
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

W Tarnobrzegu -Machowie też może być produkowana.

Jerzy
1 rok temu
Reply to  Szwejk

Na tych ruinach Siarkopolu ma powstać ten zakład ? Coś okropnego co pozostało z tak dużego niegdyś kombinatu

Szwejk
1 rok temu
Reply to  Jerzy

Tak, powinien powstać na terenie dawnego Siarkopolu.

wladymir
1 rok temu
Reply to  Szwejk

to nie jest koncert zyczen przyjacielu

Pacjent psychiatryka
1 rok temu
Reply to  wladymir

Jako pacjent psychiatryka uważam inaczej. To może być koncert życzeń i można go spełnić.

Tow.Winnicki
1 rok temu
Reply to  Szwejk

Amunicję od wielu lat robi Dezamet więc po co im konkurencja

Tebek
1 rok temu
Reply to  TarPan

dla 85% emerytow?

obywatel
1 rok temu
Reply to  Siarkowiec

Żadna galeria w Tbg nie powstanie ( z prawdziwego zdarzenia) trzeba to sobie wbić do głów i żadne zaklęcia nie pomogą .
To miejsce wśród jest za małe i będzie coraz mniejsze ( ilościowo) , zmniejsza się liczba mieszkanców z roku na rok.

Tu potrzebne są zakłady pracy – inwestycje w przemysł a nie bredzenie o zalewie, muzeum i ciemnogrodzie Tarnowskich – BEZ TEGO ani rusz do przodu a pierd??? belfry , socjologowie, politologów jeb??? tylko o zalewie, muzeum, potancówkach, morsowaniu , palmach, podwodnych miastach i pasażach .
Będa miejsca pracy ( inwestycje w przemysł) to i galeria powstanie bo ludzie będą mieć kasę – tyle tylko a nie jeb??? pierd???? kilku ch???? o historii, morsowaniu, kajakowaniu , potancówkach itd ???

Napędem rozwoju od XX wieku jest przemysł a bzdety a tam gdzie jest przemysł buduje się drogi, tory itd .

RTbg
1 rok temu
Reply to  obywatel

Tak, tu potrzebny jest przemysł, a nie inwestycje w jezioro i rozrywki. Czas wziąć się do roboty, bo ludzie w Tarnobrzegu chcą zakładów pracy, aby żyć tu godnie.

Obatelka
1 rok temu
Reply to  RTbg

A właśnie że najbardziej potrzeba właśnie rozrywki ,bo jedzenia ,ciuchów i in.rzeczy jest pod dostatkiem.

Pacjent psychiatryka
1 rok temu
Reply to  Obatelka

Do godziny 22:00 taka rozrywka może być. Nie wiesz, że początkiem lat 90ych, kiedy na lewo i prawo powstawały w Tarnobrzegu bary piwne, lokale rozrywkowe to po nocach chodziły watachy tzw. młodzieży, która źle pojmowała wolność i demokrację? Były kradzieże z włamaniami, niszczenie mienia itd.

Łysy
1 rok temu

Oj działo się w mieście w tamtych czasach sam zostałem skrojony z portfela i kurtki typu flyers po jednej z imprez i obudziłem się w krzakach nad Wisłą w niedziele rano

Obatelka
1 rok temu

Nic nie będzie to będzie dobrze?Teraz nic nie ma i nie jest dobrze.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Obatelka

I kasę też w urzędzie wam potrzebna ?

gall on anonim
1 rok temu
Reply to  RTbg

za najnizsza krajowa?

Szwejk
1 rok temu
Reply to  obywatel

Potrzebny jest przemysł zbrojeniowy w Tarnobrzegu-Machowie. Ten jest teraz na topie.

Felga
1 rok temu
Reply to  Szwejk

Za dużo oglądasz filmów wojennych bo ja uważam że powinna powstać fabryka (montownia) jakiegoś samochodu

Pacjent psychiatryka
1 rok temu
Reply to  Felga

Jakiego? spalinowego czy elektrycznego?
Interesi mnie, co sie stanie z wojskowym sprzetem spalinowym, kiedy ta durnowata UE wprowadzi obowiązek korzystania ze samochodów elektrycznych.Czy spalinowe będą utylizować? Czy może przerobio na elektryczne? Jak ich akumulatory będą ładować na ten przykład na poligonach?

Marek
1 rok temu

Chcemy lądowisko dla Norberta !!!!!!!

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Marek

To wybierzmy za rok dobrego gospodarza miasta a nie jakiegoś historyka zarządzanego przez Plutę z PO

obywatel
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Ha, ha, ha – wybierzecie podobnie tylko najprawdopodobniej belfra zamieni milicjant , zresztą też z PO jak od lat lub jakiegoś postkomuniste przeznaczonego na PIS – ca .
Zapewne też będzie bezpartyjny z poparciem partii słusznej , która zapewni koryto dla swoich .

Janusz
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

może Misiewicz wystartuje

Obatelka
1 rok temu
Reply to  Janusz

Każdy kto się dorwie do stołka musi mieć coś z Misiewicza,inaczej by się nie dorwał.

Obatelka
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Jakie wykształcenie mają ludzie którzy rządzą Polską? Prawie każdy to historyk lub ma pokrewne wykszt. Zresztą nawet ekonomista z wykształcenia często nie sprawdza się w praktyce.

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Obatelka

Duda prawnik, Morawiecki ekonomista,

Obatelka
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

J.Kaczynski jest po historii.

Manna
1 rok temu
Reply to  Obatelka

A Tadek z Torunia co skonczyl ??

RadiosłuchaczRM
1 rok temu
Reply to  Manna

Swoją uczelnię wyższą której jest dy-rektorem

Paweł
1 rok temu
Reply to  Manna

Oj chciałbym mieć takiego Tadeusza w Tarnobrzegu. Przynajmniej wody siarczkowymi już dawno byłyby wykorzystane. No i ubeckie rodziny nawet by się nie odważyły wyjść z domu na wybory 🙂

Obatelka
1 rok temu
Reply to  Paweł

Często zmieniali się i stawali się bardziej religijni od innych wiernych.

Obatelka
1 rok temu
Reply to  Paweł

Wszystka kasa by szła na niego i ludzie by jeszcze prywatnie mu dodawali. By było jeszcze gorzej.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Marek

To on jeszcze jest w Tbg ???
Myślałem że już spierd??? z miasto bo tak dawno nie daje znać o sobie ??

Mieszkaniec
1 rok temu

Bożek kompletnie nic nie robi. To już Kiełb więcej robił. Ja się dziwię że patrząc na mizerię polityczną jaka panuje w TBG nikt nie wybierze Kalinki. Naprawdę powinien dostać szansę bo już każdy był oprócz niego

obywatel
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Daj już spokój z tymi kalinkami, nowakami, pekarami – cienkie bolki jak ten od szpitala i nawozów – tyle samo warci , parcie na stołki ( koryto) i na c więcej ( mierny ale wierny) .
Nie ten poziom co złote dziecko PiSu z miasta aluminium , huty a niebawem nowoczesnej technologii bo ściąga inwestycje w przemysł a nie pierd??? turystów nad zalew jak belfry, bezradni z komunistycznym rodowodem , politolodzy, socjolodzy , mafia spółdzielcza !!

Obatelka
1 rok temu
Reply to  obywatel

Nie wszystkich wymieniłeś.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Obatelka

To Waścina k że uzupełni ???

ODYSEUSZ
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Nie rozśmieszaj a co zrobił Grzesio Koperciarz poza braniem kopert pod stołem od inwestorów chcących zainwestować w tym mieście .. jak nie posmarujesz to nie zainwestujesz !

obywatel
1 rok temu
Reply to  ODYSEUSZ

Najśmieszniejsze jest to , że niektórzy w lokalnych politykierzy PIS
widzą ratunek , no cóż tylko pogratulować takim WAŚĆ ???
Tylko czego to nie wiem???

To są tacy co widzą tylko też koryto !

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/afera-w-ncbir-tasmy-ludzi-z-czarnej-wiezy-ujawniamy-opisy-nagran/vxlsgy7#pco

Obatelka
1 rok temu
Reply to  ODYSEUSZ

Tylko ryba nie bierze ,tylko nie dają się złapać.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Obatelka

Ha, ha , ha – marny kielbik dał się złapać na grosiki a szczupaki i rekiny biorą milionami i jeszcze ” szanowani” są ???
Marny kielbik raz pokusił się na 20 koła a tu patrz : czwórka wspaniała rozłożyła na miesiące po 10 koła bo IM SIĘ NALEŻAŁO a bezradni klepneli jednemu bez mrugnięcia okiem .

Obatelka
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Osoba taka czy inna nic nie zmieni.

Obatelka
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Niestety dał się podejść komuś sprytnemu i bez litości jak małe dziecko.

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Obatelka

Oczywiście że padł podstępem
Czy najwyższy wynik.na radnego po aferze nic Wam nie mowi

Gdyby teraz wystartował też by wygrał z rodem Kaliniakow

ODYSEUSZ
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Powtórzę grafikę raz jeszcze, bo aż się prosi !

świnie przy korycie.jpg
Leykers Yetiks
1 rok temu

Chcemy nowych zakładów, aby godnie żyć w Tarnobrzegu.

Hodak
1 rok temu
Reply to  Leykers Yetiks

Jasne…hahaha

no nie?
1 rok temu
Reply to  Leykers Yetiks

wy tylko chcecie i chcecie coz przyjdzie ci czlowieku z tych zakladow jak bedziesz tyral za najnizsza krajowa

Pacjent psychiatryka
1 rok temu
Reply to  no nie?

Właśnie tak będzie. Góra (krawaciarze) myśli o własnych bębnach (brzucholach), portfelach, stanach kont i nie liczy się z robolem.

odp
1 rok temu
Reply to  Leykers Yetiks

takich osob jak ty jest nie wiele w tym miesie ale zapytaj sie ile chce z tad uciec
ale jak ludzie beda złe decyzje podejmowac to wiele miast zniknie z mapy polski
wiedza jest wazna tylko zalezy na jakim stopniu i rowanie mamtematyczne a na koncu wychodza efekty i tyle w temacie

Alf
1 rok temu

Chcecie nowych zakładów pracy , dużych galerii. Nie rozumiecie ,że tu nie chce nikt inwestować. Zresztą nigdy nie chcieli w nowej III Rzeczpospolitej . Czas skończyć z mocarstwowymi ambicjami. Po erze siarki wracamy na nasze miejsce w szeregu. Czy to się komuś podoba czy nie taka jest brutalna rzeczywistość.

hmhm
1 rok temu
Reply to  Alf

tbg mial juz swoje 5 minut nic nie trwa wiecznie

Mieszkaniec
1 rok temu

Pobyt na Siarkę zmalał. W Stalowej Woli mają hutę, która trwa od wieków i zapewnia stabilność miasta a teraz nawet jego dynamiczny rozwój. Miasta mające potężny zakład są o wiele trwalsze.

Grzes
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Hute? to tylko podatki od gruntu i nic wiecej… nawet pracownikow brakuje. Ciekawe skad sciagna 1000 pracownikow do budowy SK. Do tego te wszystkie drogi i cala infrastruktura na nowej strefie. Do tego osiedla. Zdecydowanie ktos tam zle mierzy sily na zamiary.

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Grzes

PiS im we wszystkim pomoże bo to będzie ich wspólny sukces. Będą chcieli na ich przykładzie pokazać że dbają o samorządy. W tym roku chcą zacząć osiedla, drogi na strefie oraz 3 most na Sanie po to aby PO tego nie położyła.

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Też lada moment będą ogłaszani kolejni inwestorzy z zagranicy. Ich prezydent ostatnio się pochwalił że prowadzi z kilkoma firmami zaawansowane negocjacje.

Grzes
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

w stw sie poloza jak zaczna otwierac koperty z ofertami… tam maja wyceny z 2012r,

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Grzes

Nie koniecznie bo 80 procent kosztów będzie z dotacji i innych programów. 3 most na Sanie im wybuduje Ortyl z Leniart a dla województwa nawet 500 mln zł to nie tak dużo.

Maniek
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Dobre 🙂

Tebek
1 rok temu
Reply to  Grzes

jak skąd ? z tbg.i tak już tam pracuje kilkaset osób w samym superiorze,w alutecu kolejne kilkaset osób

Mieszkaniec
1 rok temu

Prezydent zawsze się wytłumaczyć
Jest dobrze i wszyscy będą zadowoleni

Ja nic nie mogę
Ale sukces w postaci galerii był.moj

Bo ja kocham być zadowolony z wszystkiego.

Wiosna
1 rok temu

Nie wiemy czy nie warto dmuchać na zimne bo mleko jak się rozleje to obudzimy się z ręką w nocniku. Ale skoro władze takie pewne swojego sukcesu to gratuluję optymizmu.

wrzos
1 rok temu

NIESTETY TARNOBRZEG POSIADA KOLEJNEGO NIEUDOLNEGO PREYDENTA MIASTA, KTORY NIEZBYT POTRAFI ZAWALCZYC O SENSOWNE INWESTYCJE W MIESCIE.INWESTORZY GALERII PRZEZ KILKA LAT OBIECALI MU I MIESZKANCOM DUZA GALERIE Z KINEM A WYBUDUJA GOWNO NA MIARE NOWEJ DEBY. OSOBISCIE CHCE PODZIEKOWAC INWESTOROWI ZA TEN ,,CUD,,I WSADZCIE SOBIE W DUPE JAKIS PASAZ, I NIE LEJCIE WODY ZE TERAZ W POLSCE NIGDZIE GALERII ANI KIN SIE NIE BUDUJE BO TARNOBRZEZANIE NIE SA GLUPI !! ZAWIEDLISCIE NA CALEJ LINII WSZYSCY RAZEM

Robert
1 rok temu
Reply to  wrzos

Jaki masz problem. Kup teren od inwestora. Pobuduj tam galerię na miarę twoich oczekiwań. Problemem mogą być pieniądze nieprawdaż. Ludzie żądzcie się swoimi a nie próbujcie decydować za innych. Zresztą masz gó.no jak napisałeś do gadania. Inwestor zrobi co będzie chciał. Jedynie żale i hejt na tym portalu. Zero konstruktywnej polemiki

ODYSEUSZ
1 rok temu
Reply to  Robert

Nie na taką inwestycję umawiało się miasto z inwestorem. Jeżeli inwestor nie chce albo go nie stać na wybudowanie czegoś na poziomie niech odsprzeda teren konkurencji tak jak to miało miejsce z terenami pod park handlowy w Mokrzyszowie. Ale niech nie czaruje i dodatkowo nie oszukuje mieszkańców, że galerie nie są obecnie budowane ze względu na coś tam bo tak nie jest dalej się budują – bo Master Devolepend albo ma nas za idiotów albo kretynów !

Robert
1 rok temu
Reply to  ODYSEUSZ

Marudzisz jak 100 lat temu panna bez posagu. Parafrazując nie ustawia się do nasz tłum kawalerów czyli inwestorów. Cieszmy się ,że w ogóle coś nowego powstaje

rob
1 rok temu
Reply to  ODYSEUSZ

Możesz sobie gruchę zrobić , teren jest inwestora i on decyduje co ma wybudować za swoje pieniądze oczywiście zgodnie z planem zagospodarowania. Rozporządzaj się swoją mamoną, a nie cudzą. Po co skamlesz na tym forum. Kup se działkę i buduj. Kto co zabroni .

wrzos
1 rok temu

A PLAWO NIECH SIE TUTAJ ODP……LI OD NASZEGO MIASTA TARNOBRZEGA PILNUJCIE SWOJEGO ALUMINIOWEGO SYFU A JAK TEN LAS WOKOL PLAWA POWYCINAJA TO LUDZIE TAM OD TYCH RAKOTWORCZYCH WYZIEWOW SIE POTRUJA NIC TYLKO WSPOLCZUC, JUZ KTO TYLKO MOZE TO Z PLAWA UCIEKA JAK NAJDALEJ!!!

Uciekinier
1 rok temu
Reply to  wrzos

Za to u nas będzie raj pod palmami w cieniu największej na podkarpaciu spalarni śmieci.

Pacjent psychiatryka
1 rok temu
Reply to  Uciekinier

U nas był już raj, kiedy był Siarkopol. Czasem siarą albo zgniłymi jajami zalatywało.

Heniek
1 rok temu
Reply to  wrzos

Tak to przejżyj statystyki do jakiego miasta wyprowadza się ludność Tarnobrzega. Tak do Stalowej Woli bo w Tarnobrzegu nie ma dla nich żadnych perspektyw.

Luczija
1 rok temu
Reply to  Heniek

Dawaj źródło tych bzdur pławianinie, tylko konkretnie. 😀 😀

Norbi
1 rok temu
Reply to  Heniek

Z Tarnobrzega do Stalowej Woli wyprowadzają się jednostki bo od kilkunastu lat głównymi miastami emigracji są Kraków i Rzeszów oraz Warszawa

Tebek
1 rok temu
Reply to  Heniek

Heniek ma racje

cca
1 rok temu
Reply to  wrzos

Ale ty głupi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Oj jaki głupi !!!!!!!!!!!!!

ALUMN
1 rok temu
Reply to  cca

wrzos ma rację,wiesz co to aluminioza?

Tebek
1 rok temu
Reply to  wrzos

tylko kilkaset osób z tbg jezdzi tam do pracy w aluminiozie i wyniszcza swoje zdrowie

rob
1 rok temu
Reply to  Tebek

Skąd wiesz ,że wyniszcza swoje zdrowie ? Kolega ci powiedział ???

As
1 rok temu
Reply to  Tebek

Reszta niestety przeniosła i przenosi się tam na stałe

fach
1 rok temu

Przedmiotowy obiekt to inwestycja prywatna, nie gminna. Gmina nie decyduje co ktoś ma zbudować na swoim terenie, weryfikuje tylko, czy jest to zgodne z prawem. Każdy z nas mógł odkupić łąkę i zbudować na niej 10-piętrową galerię, ale jakoś nikt się nie skusił. Kiedy gdzieś na terenie miasta ktoś buduje dom, też oburzacie się, że np. będzie parterowy a nie piętrowy? 😉 Dlaczego się tak nie oburzaliście, kiedy na riwierze powstawały czarne budy, niewątpliwie brzydsze niż planowany pasaż? Wtedy to miałoby sens, bo była to inwestycja gminy 🙂

teoria
1 rok temu
Reply to  fach

Większość chce prosperity jak za komuny (zakłady, mieszkania, drogi itd.), a jednocześnie żeby było zielono i cicho, nie tak jak w SW. Jak była trawa było źle, jak ma powstać pasaż też jest źle, a kiedy miała powstać galeria według pierwotnego projektu też było źle, bo za blisko wieżowców czy coś. Najlepiej żeby miasto wszystko budowało, jakby wtedy wszystko było zgodne z oczekiwaniami mieszkańców (których?), spełniające wymagania (nasypy na obwodowej?) i opłacalne (jezioro, ścianka?). Niestety nie jesteśmy podpięci do centrali jak sąsiedni ośrodek.

Lolek
1 rok temu
Reply to  teoria

Nie da się tego pogodzić. Albo jedno albo drugie. SW wybiera przemysł oraz budownictwo mieszkaniowe kosztem zieleni. Tam prezydent powiedział że muszą być podjęte drastyczne kroki aby miasto się rozwijało.

Dekon
1 rok temu
Reply to  teoria

Bo słabe Glowy tu mieszkają.

fach
1 rok temu
Reply to  teoria

To że wielu mieszkańców samych nie wie czego chcą, to jedno 🙂 Ale oprócz tego dostrzegam jeszcze zjawisko podważania lub negowania inwestycji prywatnych, jako z założenia nieuczciwych, nieekologicznych itp. Jakoś jak robimy zakupy w marketach, które nie tylko są prywatne ale i w większości zagraniczne, to nie cierpimy. Ale jak ktoś chce zbudować pasaż handlowo-usługowy na łące w centrum miasta, to pojawia się oburzenie. Bo Tarnobrzeg to jednak Tarnobrzeg 😉

Piosenka i chorągiewka
1 rok temu
Reply to  fach

Dokładnie, bo Tarnobrzeg to jednak Tarnobrzeg…

https://youtu.be/scdsjA_P8Q0

bt.jpg
Men
1 rok temu

Fajowa doopcia z tej kobietki w żółtej sukience 🙂

Mieszkaniec
1 rok temu

O i prezydent śpiewa.
Ludzie Prezydent tylko biega od imprezy do imorezy.
Kto w końcu rządzi i podejmuje te strategiczne decyzje

Jjjbrae
1 rok temu

Powiedział to człowiek które całe życie na państwowym robi

Dekutowskiego
1 rok temu

Bożek najgorszy prezydent miasta od lat

Janusz
1 rok temu
Reply to  Dekutowskiego

zmienisz zdanie jak Prezydent wybuduję podwodny tunel widokowy na jeziorze tarnobrzeskim

Kierownik
1 rok temu

Tarnobrzeska Strefa Ekonomiczna od tego tygodnia widnieje na materiałach promocyjnych jako sponsor piłkarskiej drużyny Stal Stalowa Wola.

Norbi
1 rok temu
Reply to  Kierownik

Tarnobrzeska to ona jest tylko z nazwy

dzikowiak
1 rok temu
Reply to  Kierownik

No i super.Taka prawda.

Delong
1 rok temu
Reply to  Kierownik

Strefa TSSE niech zacznie inwestycje w Tarnobrzegu – sponsorowanie prywatnych spółek jest marnotrawstwem pieniędzy podatnika, nie do tego jest ta spółka powołana. Za zniszczony przemysł siarkowy miała sprowadzać inwestorów do Tarnobrzega, a co robi?

Kierownik
1 rok temu
Reply to  Delong

Stal jest spółką miejską,

Delong
1 rok temu
Reply to  Kierownik

Proszę pana niech remontują drogi na strefie w Tarnobrzegu, a nie marnotrawią pieniądze bawiąc się w sponsoring.

Kierownik
1 rok temu

A tymczasem Tarnobrzeska Strefa Ekonomiczna widnieje od tygodnia jako sponsor piłkarskiej drużyny Stal Stalowa Wola

Handlarz nieruchomościami
1 rok temu
Reply to  Kierownik

U nas sponsoruje miastu spalarnię nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Mieszaniec
1 rok temu
Reply to  Kierownik

No i co Cię tak dziwi? Skoro dyrektorem TSSE jest osoba ze Stalowej Woli to dba o swoich i bardzo słusznie. A jak w Tarnobrzegu ludzie są głupi i głosują na ludzi z STW i dzięki temu oni rządzą, to sami sobie winni, np. Pani senator Sagatowska jakby mogła to by to miasto pewnie zaorała i przyłączyła do Stalowej, a jakie miała poparcie w wyborach w naszym mieście…

Norbi
1 rok temu
Reply to  Mieszaniec

A na chleb też zarabiała w Tarnobrzegu jako dyrektor WORD

Kielecki
1 rok temu
Reply to  Mieszaniec

A to Tarnobrzeg nie jest dzielnica Stalowej Woli.Z tego co wiem to jest.U nas w Kielcach o tym wiedza.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Kielecki

Dzielnica WIELKIEGO CZWÓRMIASTA – rozwija się zajebiście tylko jedna ze złotym dzieckiem pis-u a Tbg to takie peryferie tylko !

Komentator
1 rok temu

Pasaż, kolejne dziadostwo jak to koło rynku. Zamiast tych wszystkich pasaży lepiej zrobić galerie z prawdziwego zdarzenia. Przynajmniej jakieś galerianki by się znalazły…

Wojtek
1 rok temu

Ludzie, naprawdę uważacie, że miarą prestiżu miasta jest wielka galeria handlowa? To tak jakby miarą prestiżu człowieka było posiadanie dresu z trzema paskami.

kalosi
1 rok temu
Reply to  Wojtek

W pewnym sensie jest to prestiż bo oznacza ze miasto w którym buduje sie Duże Galerie Handlowe,instalują sie duże firmy i zakłady pracy jak np.w Stalowej Woli ,Mielcu czy Rzeszowie oznacza ze to miasto sie rozwija i jest perspektywiczne .Tarnobrzeg według inwestorów nie jest takim miejscem dlatego jego prestiż nie istnieje.Tak ze nie ma co cierpieć bo Galeria Handlowa tak duza jak np w Stalowej Woli nie miałaby tu sensu.

Robin.
1 rok temu
Reply to  Wojtek

Tak jest bo takie mamy czasy!!! Trzeba iść z duchem czasu. A w Tarnobrzegu wszystko na opak. W kraju rzadzi Prawica. W województwie rządziła, rządzi i będzie rządzić prawica a w Tarnobrzegu ubeckie rodziny pchają się pierwsze do wyborów I wybierają zacementowane układy czyli zydo-komune. Nie jestem za kandydatem PiS ale na układy nie ma rady. W najbliższych wyborach będzie trochę lepiej. Bo jak w kraju nadal będzie rządzić Prawica to i w naszym mieście musi być prezydentem ktoś od nich. Jako zwykła osoba mająca swoje miasto w sercu apeluje do tych zydo-czerwonych rodzin aby zostali w domach podczas wyborów samorządowych. Na poziomie samorządu nie może być politykierstwa!!! Bo każdy już widzi do czego to doprowadziło Tarnobrzeg. Jeśli PiS nadal będzie miał kraj i województwo to niech ma i Tarnobrzeg. INNEJ OPCJI NIE MA. Ci co twierdzą inaczej to mają w tym swój interes.TYLKO SWOJ NIE MIASTA !!!

DeLonghi
1 rok temu

Za zniszczony przemysł siarkowy ARP miała sprowadzać inwestorów do Tarnobrzega, a co robi?

Robin.
1 rok temu
Reply to  DeLonghi

A co robili kolejni prezydenci Tarnobrzega ? Czy któryś z nich apelował do odpowiedniego ministra aby ten zmienił zarząd ARP?! Nie! Mieli to w dupach bo nie liczyło się miasto tylko swoje korytko. Tak było i tak jest nadal !!!

hehe
1 rok temu
Reply to  DeLonghi

przecia zabrali hutez sandomierza i tam umiescili o co kaman?

Kierownik
1 rok temu

U nas nie ma żadnej a w Stalowej mieliby 2 gdyby im Kołkowa kłód pod nogi ni rzucała.

kalosi
1 rok temu
Reply to  Kierownik

No widzisz Nawet Kolkowa wie jak wydawac pieniadze.Czemu wiec nie wybuduje takiej Galerii jak w Stalowej Woli Vivo?No zgadnij!

Kierownik
1 rok temu
Reply to  kalosi

Bo ona jest z PO więc sobie odpowiedz. Robi PiSowi na złość a ci chcą ją wywłaszczyć. Kupiła za 5 mln a nie chciała sprzedać za 7 mln jakie jej proponował Nadbereżny.

Obatelka
1 rok temu
Reply to  Kierownik

Nazwisko niezbyt dobrze się kojarzy zwłaszcza w tbg

Media Expert
1 rok temu
Reply to  Kierownik

jako dawny sąsiad naszej lokalnej Paris Hilton miałem okazję widzieć ją w bikini i to częściej niż jej ex mąż czy młody radny z którym na sesjach bawili się smartfonami pod stołem

Tarnobrzeg moim miastem
1 rok temu

Dlaczego TSSE Wislosan sponsoruje jakiś marny klub, zamiast budować np. drogi na strefie w Tarnobrzegu – dlaczego władze Tarnobrzega nie interweniują w tej sprawie? Przecież tak nie może być. Dlaczego TSSE wszystkie zakłady upycha do plawa? Tak nie też nie może być, nie chcemy jeździć do pracy do stalowej, chcemy ją mieć tu w Tarnobrzegu! Chcemy żyć godnie – mamy do tego prawo! Dość wyprowadzania z Tarnobrzega inwestycji.

kalosi
1 rok temu

Ale ty głupi!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wola ludu
1 rok temu

dlaczego miasteczko tarnorzeg zostalo kiedys wojewodztwem? ze wzgledow politycznych tak nie moz e byc pora wrocic do normalnosci

no nie?
1 rok temu

zeby godnie zyc w tym kraju to trzeba byc albo sadzie albo lekarzem albo dyrektorem jestes jednym z nich ? jesli nie to sorry przyjacielu taki mamy klimat

wacek
1 rok temu

hute zabraliscie sandomierzowi oddawajcie tak nie moze byc

no nie?
1 rok temu

dlatego ze tarnobrzeg nie jest wazny tak jak za komuny

Okił
1 rok temu

Pan prezydent zdecydowanie nie spełnia oczekiwań.

Media Expert
1 rok temu
Reply to  Okił

biorąc pod uwagę aktywność publiczną p. Prezydenta to spełnia je z nawiązką

drOngal
1 rok temu

Spokojnie mogliby nie wydać zgody na budowę, jeżeli w planie zagospodarowania przestrzennego określone byłyby kryteria uniemożliwiające tego typu zagrywki inwestora, który równie dobrze mógłby postawić tam dyskotekę wraz z burdelem i pasażem. I co wtedy też nie można by było cofnąć decyzji o pozwoleniu? Miasto nie przewidziało takich zagrywek ze strony inwestora. Po prostu w tym grajdole ta cała wierchuszka towarzyska, która od lat pcha się do żłoba i zabetonowała rozwojowo miasto – ma strasznie wąskie horyzonty. A już w ogóle najlepsze to są te parterowe potworki typu Action, Media Expert i ten kurnik za nimi.

Mieszaniec
1 rok temu

Kompletnie tego nie pojmuje… tyle lat „władze miasta”, które przecież były wybierane przez mieszkańców blokowały możliwość różnym inwestorom budowy galerii handlowej na tym terenie, a mieszkańcy okolicznych bloków prowadzili wręcz krucjatę przeciw budowie, a teraz jak jednak nie powstanie duży obiekt to wielki hejt..i to chyba najbardziej oburzeni są mieszkańcy Sikorskiego..przecież gdyby nie wieloletnie protesty i blokowanie inwestycji to ten obiekt by już stał, pewnie nawet gdyby nie w ostatniej chwili była walka o darmowy parking na prywatnym terenie to by już szkielet galerii stał. A teraz informacja, że jednak z normalnej galerii nic z tego i wszędzie oburzenie. Niestety jak był klimat na budowę takich obiektów w kraju to u nas było na nie, teraz jak żaden inwestor nie buduje galerii, a kina są na dnie to w Tarnobrzegu jednak chcą.. Swoją drogą jak czytam tu w komentarzach, że to co obecnie obiecuje inwestor to porażka,a prawdziwa galeria to jest w Stalowej czy Mielcu to nie wiem czy śmiać się czy płakać. Czy to się będzie nazywać pasaż czy galeria to będzie dalej parterowy barak z blachy falistej i nazwa tego nie zmieni. Nobilitacji żadnej, a nawet tu chociaż będzie parking podziemny, schody ruchome i w centrum więc w… Czytaj więcej »

Samuel
1 rok temu
Reply to  Mieszaniec

W błędzie jesteś , władze miejskiej nigdy nie blokowały budowy w tym miejscu galerii a robiła to instytucja niezależna od władz miasta.

Robin.
1 rok temu
Reply to  Samuel

A wydawanie pozwoleń które trwały 11 lat to nie blokowanie tej inwestycji?!!
ŻE TARNOBRZEG NIE MA GALERII HANDLOWEJ Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA TO WINA TARNOBRZESKIEGO SAMORZĄDU.
TAK SAMO TO ZE TARNOBRZEG JAKO MIASTO JEST W RUINIE. Zaklinanie rzeczywistości w postaci remontu dróg i nazywanie tego przez nieudolnych samorządowców inwestycjami tego nie zmieni !!!

wola ludu
1 rok temu

ludu pracujacy stolicy bylego wojewodztwa tarnobrzeskiego galerii nie ma i niebedzie mieszkancow macie za malo i bieda sie robi kto niby w tej wielkiej galerii mialb robic zakupy? bogaci jazdza do innych miast a biedota idzie do ciucholandii

Mieszkaniec
1 rok temu

Pytanie
Jak obecna deklaracja prezydenta że budowany obiekt spełnia oczekiwania mieszkańców oraz że spełnia oczekiwania tych którzy w miejsce galerii proponują park ma się w stosunku do konsultacji społecznych z zachwytu radnych.
Prezydent nie umie powiedzieć że za szybko ogłosił sukces dla miasta i mieszkańców.
Ta kadencja to według przemówień i deklaracji rzecznika to jeden wielki sukces beż porażek władzy.
Tak nie jest Panie prezydencie.
W tej kadencji to Pan się dobrze czuje.a to trochę za mało.
Dobrze powinni się czuc mieszkańcy.

Obatelka
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Nikt nie przewidział cowida wojny i tak wysokiej inflacji plus zakaz handlu w niedzielę.

Robin.
1 rok temu
Reply to  Obatelka

Macie radna głupią wymówkę. To niby cowid, wojna i inflacja miała wpływ że Bożek z Plutą tak fatalnie „zarządzają” tym miastem ? W te bajeczki już chyba nikt nie wierzy.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Obatelka

Ale brednie ???
Czy to wszystko co wymieniasz ma wpływ na intelektualne ograniczenia belfrów ???
Bez jaj ???

Robin.
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

A widziałeś kiedyś jakiegoś nauczytiela ( nie ma tu błędu w pisowni tego słowa) który by się przyznał do błędu i za niego przeprosił?
Bożek też się nie przyzna i nie przeprosi mieszkańców Tarnobrzega . Dla dobra miasta powinien to zrobić najpóźniej po 2latach swojego siedzenia na stołku prezydenta tego biednego miasta.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Robin.

Większego cwaniaka, łotra, drania NIE BYŁO, NIE MA i NIE BĘDZIE ,
Zakłamanie do szpiku kości z naleciałościami NKWD,

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Robin.

Nie przeprosi nigdy bo cały czas kadencji bawi się Lata od imprezy na imprezę i nie słyszy i nie czyta że mieszkańcy początkowo byli zaniepokojeni jego działaniami a teraz wręcz je odrzucają.
Taki styl zarządzania nigdzie się nie sprawdził.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Typowe zachowanie belfra – tu zabawa, tu zielona szkoła, dzień belfra – i jakoś leci ???
Jak najdalej belfrów trzymać od samorządu bo z tego nic nie wyjdzie ( wystarczy popatrzeć na tych w Tbg ).

marek
1 rok temu
Reply to  obywatel

Weź się kundlu i zamknij. Kwilisz i skamlesz, wyjesz z zawiści i nienawiści, nic nie masz do powiedzenia. Twój słownik to inwektywy, żałosny prymitywie , żal mi cię. Jaką ty masz ubogą wegetację …… bo życiem tego nazwać nie sposób…

Magdalena
1 rok temu
Reply to  marek

A ty kim jesteś?Bo po twoim słownictwie można wywnioskować ze burak z ciebie.I to taki rasowy

obywatel
1 rok temu
Reply to  marek

ZABOLAŁO KORYCIARZU ???
Tak miało być a że z rodziny to i wrzask podnosisz !

Dzikowiak
1 rok temu

https://rzeszow.tvp.pl/68453688/lucjusz-nadberezny-prezydent-stalowej-woli A teraz porównajcie jak wygląda człowiek z ambicjami, który mówi jasno że jego miasto chce być olbrzymim ośrodkiem miejskim odziałującym na 3 województwa lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie oraz byciem drugim Rzeszowem.

Pokłosie słabych
1 rok temu
Reply to  Dzikowiak

Tarnobrzeg miał być 2 Rzeszowem, ale ci co rządzili wybrali co innego niż rozwój naszego miasta, cofając go przed 1975 rok. Wstyd!

Samuel
1 rok temu

Ale wstyd to dotyczy wybranych czy tak wybierajacych

Robin.
1 rok temu
Reply to  Samuel

WSZYSTKICH.

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Samuel

Jednych i drugich.
Nigdy nie zapomnę jak mieszkańcy wybrali Dziubinskiego w nagrodę że zniszczył Zwiruka
Takie mamy oczekiwania..Nie patrzymy na umiejętności tylko podoba nam się jak prezydent będzie dobry w rozgrywkach partyjnych bądź osobowych.
To się nazywa niedojrzałość w demokracji . W naszym mieście istnieje od pierwszych wyborów.
Dodam tylko ze najlepsza kadencja rady miasta to pierwsza pod przewodnictwem Gąsiora i z prezydenta Zwiruka
A – Zwiruk został zniszczony przez swoich którzy byli rządni władzy a jej nie dostali w pierwszym rozdaniu.

też mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

I w nagrodę PiS w Tarnobrzegu wystawił Dziubińskiego do Sejmiku 😉
I se siedzi i dorabia do niemałej emerytury 😉

Obatelka
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Dał działkę na kosciol bo na przedszkole na której miało być nie było pieniędzy i to procentuje przez lata.

obywatel
1 rok temu

No cóż ?? Hm???
Takie ” elity” w tej mieścinie – intelektualnie INACZEJ ???
Co najgorsze nic się nie zmieniło mimo wyboru nieudacznika belfra i nic nie wskazuje aby to mało ulec zmianie bo zaplecze ( patrz bezradni byli i obecni) to TYLKO DNO ??

Media Expert
1 rok temu
Reply to  obywatel

myśl pozytywnie, bo wiosna idzie, kasztany wkrótce zakwitną i będą potańcówki

obywatel
1 rok temu
Reply to  Media Expert

Ha, ha, ha – no tak tylko czekać jak sołtys z ekipą otworzy kolejny sezon imprez ( potancówki, dożynki działkowców , konferencje o dupie Martynie, wyjazdy na forum ( wczasy) do Krynicy) a i tak barany za to zaplacą w podatkach , zresztą bezradni już zaklepali kasiorę na ZABAWY w postaci zgody na kredyt ???

mial
1 rok temu

mial mial

Sprawdzam
1 rok temu
Reply to  Dzikowiak

Przestańmy robić sobie nadzieje na powrót do świetności i pogódźmy się z tym, że w nowej architekturze północnego podkarpacia Tbg ma być tylko zapleczem sypialnym Stalowej i Mielca. Ale nie kładźmy w związku z tym uszu po sobie, tylko domagajmy się natychmiastowej budowy odcinka S-74 od Tarnobrzega do Stalowej, rozbudowy Wisłostrady, budowy tanich mieszkań na wynajem, obniżenia ceny odbioru śmieci itd. Chcą mieć tu sypialnię dla pracowników tamtych zakładów, to niech uczynią ją korzystną finansowo i dobrze skomunikowaną!

Słabo to widzę
1 rok temu
Reply to  Sprawdzam

Sypialnia emerytów, bo na dłuższą metę nikt nie będzie dojeżdżał tyle km, to strata czasu i pieniędzy, dlatego skończcie z wizją sypialni. Mielec i Stalowa W. chcą tylko taniej rozrywki i wypoczynku. Ile w 2022 r. kosztowało przeciętnego Kowalskiego z Tarnobrzega utrzymanie jeziora? Bo nigdzie nie jest podane.

Sprawdzam
1 rok temu

Do Mielca jest trochę dalej, ale do Stalowej jest pół godziny jazdy, to nie jest daleko. Jeśli chodzi o emerytów, za 40 lat nie będzie już ludności, która osiedliła się w Tbg, aby pracować w Siarkopolu, a liczba mieszkańców spadnie o co najmniej 20 tysięcy. To zmieni strukturę wiekową mieszkańców. Jeśli chodzi o jezioro, ono też jest argumentem za rozbudową Wisłostrady i natychmiastową budową tarnobrzeskiego odcinka S-74.

sprawdzam
1 rok temu
Reply to  Sprawdzam

chce 6 74 n natychmiast

wojto sando
1 rok temu
Reply to  Dzikowiak

i dobrze brawo stalowa wola stolica regionu sandomierskiego

Paweł
1 rok temu
Reply to  wojto sando

Jak już to regionu TARNOBRZESKIEGO bo Sandomierz ma was w dupie. Nie takie mocarstwa upadały to i PiS padnie. Wy też bo was PiS buduje na krzywdzie Tarnobrzega. A zła karma wraca.

wojto sando
1 rok temu
Reply to  Paweł

brawo sandomierz jedyna stolica tego regionu i brawo stalowka

historyk
1 rok temu
Reply to  Paweł

szanowny panie w historii i geografii Polski nie ma czegos takiego jak region tarnobrzeski chyba ze mysli pan o pomylce pana gierka w 1975 roku

Podkarpacki
1 rok temu
janwdupowkręt
1 rok temu

Ogrodzenie rozebrać
a krowy z powrotem na pastwisko wypuścić!!!
I poczekać na mądrzejszego inwestora,
który będzie chciał większą galeryję postawić
niż.. kiosk Ruchu…

Zofija
1 rok temu
Reply to  janwdupowkręt

Nie ma takiego idioty ktory w centrum wielowsi,wiochy jakich mało stawialby galerie.Nie po to ma pieniądze aby w idiotyczny sposób je trwonic właśnie tu w grajdole tarnobrzeskim.

Janusz
1 rok temu
Reply to  janwdupowkręt

a jałówki holenderskie czy nasze polskie, bo tych tarnobrzeskich już nie ma

To nie miejsce na galerie
1 rok temu

To jest miejsce gdzie powinien stanąć park miejski z placami zabaw, rozrywką, gdyż jest to miejsce dokładnie po środku między osiedlami Serbinów, a osiedlem Wielopole i Przywiśle mamy pustą przestrzeń, tak jakby niezamieszkałą,a ludzie sie przemieszczają i powinna być ciągłość zabudowań. Sklepów w tej okolicy nie brakuje, jest Lidl, Kaufland,Frac, hala targowa, na co jeszcze galeria? Natomiast bardzo brakuje boiska, orlika, placu zabaw, parku rozrywki, tak aby idąc na albo Serbinowa, Dzikowa, Piatowa albo w tamtą stronę można było się zatrzymać po środku. Sprzedaż placu była wielkim błędem, ale może jeszcze nie jest za późno

Postaw mi kawę na buycoffee.to
206
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content