Ubezpieczenie telefonu w Tarnobrzegu – czy warto?

Smartfony to cenne przedmioty – za modele z najwyższej półki trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Nic więc dziwnego, że istnieje możliwość ich ubezpieczenia, z której skorzystać mogą również mieszkańcy Tarnobrzega. Na jakich zasadach zawierana jest taka polisa i czy warto się na nią zdecydować?

Dlaczego warto ubezpieczyć telefon?

Istnieje kilka powodów, które sprawiają, że warto wykupić polisę dla telefonu. Kluczową rolę odgrywa połączenie delikatności i relatywnie wysokiej wartości tego urządzenia. Niezależnie od tego, czy rozważamy najlepsze smartfony do 1200 zł, czy do 3000 zł lub w jakiejkolwiek innej cenie, są to dość duże kwoty, których z pewnością nikt nie chciałby stracić w ciągu dosłownie sekundy. Tymczasem w przypadku smartfona jest to niestety możliwe z uwagi na jego podatność na uszkodzenia.

Zniszczenia telefonów zdarzają się w Tarnobrzegu codziennie. Co więcej, w równym stopniu dotyczą tak najtańszych, jak i najdroższych urządzeń, które są oznaczone jako premium w porównywarce https://komorkomat.pl/. Taka jest po prostu specyfika tych urządzeń, że wystarczy jeden upadek czy choćby niewielkie uderzenie, aby cały wyświetlacz rozpadł się na malutkie kawałki. I oczywiście warto zainwestować w wysokiej jakości etui oraz solidną nakładkę na wyświetlacz, jednak nawet to może się okazać za mało. W gruncie rzeczy trudno w stu procentach zabezpieczyć telefon, dlatego warto rozważyć ubezpieczenie. Na czym ono polega?

Zakres ubezpieczenia telefonu

Podobnie jak przy wszelkiego rodzaju polisach ubezpieczeniowych, produkty przeznaczone dla właścicieli telefonów pozwalają na uzyskanie odszkodowania, czyli darmowej naprawy, wymiany urządzenia lub wypłaty środków, jeżeli dojdzie do jego zniszczenia bądź ewentualnie kradzieży. Zakres konkretnej polisy zależy od jej warunków, które mogą się różnić, ponieważ każda firma stosuje własne zapisy.

Na rynku ubezpieczeń dostępnych jest wiele wariantów polis. Przykładowo, najtańsze, których koszt zaczyna się od kilkunastu złotych miesięcznie, obejmują wyłącznie uszkodzenia wyświetlacza w wyniku wypadku. Za ochronę ubezpieczeniową całego urządzenia w razie przepięcia czy zalania trzeba już zapłacić ok. 30-60 zł miesięcznie. Podobnie jest z ryzykiem kradzieży, które zawiera się tylko w części ofert.

Kiedy wart wykupić ubezpieczenie telefonu?

Cena ubezpieczenia jest uzależniona zarówno od jego zakresu, jak i wartości telefonu. Im szersza ochrona urządzenia i im więcej jest ono warte, tym na wyższą składkę powinien przygotować się właściciel. W przypadku najlepszych ubezpieczeń i najdroższych smartfonów składka może dochodzić do prawie 100 zł miesięcznie. Pojawia się zatem rozsądne pytanie, czy rzeczywiście warto decydować się na to rozwiązanie?

Odpowiedź zależy przede wszystkim od wartości urządzenia i stanu, w jakim się ono znajduje. Jeżeli dysponujesz drogim telefon, który kosztował np. 5000 zł, wydaje się, że można przeboleć te kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych miesięcznie za choćby podstawową ochronę ubezpieczeniową wyświetlacza. W takiej sytuacji zniszczenie ekranu wiązałoby się bowiem z bardzo wysokimi kosztami naprawy, których można uniknąć właśnie dzięki polisie. Inaczej sprawa ma się z tanimi telefonami, które kosztują poniżej 1000 zł. Choć teoretycznie istnieje możliwość objęcia ich polisą, wydaje się to bezzasadne, szczególnie gdy telefon ma już swoja lata i jest pozbawiony gwarancji.

Gdzie wykupić polisę dla smartfona? Oferuje ją wiele towarzystw ubezpieczeniowych – wystarczy skontaktować się z agentem np. z Tarnobrzega. Można też dobrać ubezpieczenie podczas kupna telefonu, np. na abonament wybrany w serwisie https://komorkomat.pl/abonament/.

materiał zewnętrzny

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content