Szpital w Tarnobrzegu w konkursie na ośrodek onkologiczny dziesięciolecia

5 miesięcy temu Onkofundacja Alivia ogłosiła konkurs na szpital onkologiczny dziesięciolecia oraz lekarza przyjaznego chorym na raka. Jego celem jest wyróżnienie ośrodków onkologicznych oraz lekarzy, którzy dbają o wysoki poziom satysfakcji pacjentów. O tym, kto wygra zdecydują chorzy oraz ich bliscy! Głosowanie potrwa do 30 kwietnia 2023 roku.

Co roku ponad 170 tysięcy Polaków słyszy diagnozę nowotwór. Chorzy, którzy mają poddać się leczeniu onkologicznemu często zastanawiają się, gdzie będą mieli zapewnioną najlepszą opiekę. Zarówno wybór placówki medycznej, jak i lekarza nie powinien być przypadkowy. Niestety w Polsce nie istnieje publiczna i rzetelna baza ośrodków oraz specjalistów zajmujących się leczeniem raka. Pacjenci zmuszeni są do szukania informacji o jakości opieki na własną rękę.

Z pomocą przychodzi Onkofundacja Alivia, która od 2013 roku prowadzi ogólnodostępny portal Onkomapa.pl. To miejsce, gdzie zarówno pacjenci jak i ich bliscy mogą wyrazić swoją opinię na temat danej placówki lub lekarza oraz zapoznać się z ocenami innych osób. Na portalu Onkomapa.pl zamieszczono już ponad 25 tysięcy ocen!

Onkomapa cieszy się dużą popularnością i zaufaniem wśród pacjentów onkologicznych. Umożliwia wyszukiwanie ośrodków i lekarzy z użyciem filtrów lokalizacji, programu lekowego oraz ocen dokonanych przez pacjentów z konkretnym typem nowotworu. To ważne, aby przed wyborem specjalisty czy placówki medycznej móc zapoznać się z opiniami osób, które znajdowały się w podobnej sytuacji” – mówi Agnieszka Dolna z Onkofundacji Alivia.

Czas docenić wyjątkowych lekarzy i ośrodki onkologiczne

W tym roku Alivia chce podsumować 10 lat istnienia portalu i wyróżnić najwyżej oceniane ośrodki medyczne i specjalistów na portalu Onkomapa.pl w Polsce i w poszczególnych województwach. Chorzy oraz ich bliscy mogą oddawać swoje głosy za pośrednictwem formularza na stronie Onkomapa.pl. Głosowanie potrwa do 30 kwietnia 2023 roku. Patronat honorowy nad konkursem objął Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec. Pełny regulamin konkursu oraz aktualny ranking dostępne są na stronie: www.onkomapa.pl

Centrum Onkologiczne w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu, oceniły dotychczas 23 osoby, a średnia ocen wyniosła 4.2/5 punktów.

Pacjenci chwalą ośrodek między innymi za bardzo dobrą opiekę i organizację leczenia. “Na oddziale onkologii leczę się już drugi rok i mimo,że przechodzę bardzo trudne i bolesne chwile związane z moją chorobą,to jestem pod wrażeniem miłej,świetnej, fachowej obsługi zarówno ze strony lekarzy jak i personelu pielęgniarskiego i obsługi. Nikt nigdy nie odmówił mi pomocy na tym oddziale.Tym bardziej doceniam trud i opiekę, którą nas otaczają mimo bardzo niskiej obsady lekarskiej i pielęgniarskiej. Dzięki im za to, bo tyle możemy chorzy dla nich zrobić.Każdy pacjent, który korzysta z leczenia onkologicznego w Tarnobrzegu to potwierdzi. Pracę całego oddziału oceniam na 5*” – pisze jedna z chorych.

Więcej opinii można przeczytać na stronie: https://onkomapa.pl/placowka/centrum-onkologiczne-w-wojew%C3%B3dzkim-szpitalu-im.-zofii-z-zamoyskich-tarnowskiej-w-tarnobrzegu/961?page=1#opinions

Trwa też głosowanie na najbardziej przyjaznego lekarza w Polsce i w województwie podkarpackim. Chorzy na raka mogą docenić specjalistów m.in. za uprzejmość, otwartość czy zainteresowanie problemami zdrowotnymi pacjenta. Najlepiej ocenieni lekarze zostaną wyróżnieni przez Onkofundację Alivia i zaproszeni na największą konferencję onkologiczną w Europie – ESMO 2023.

***

Patronat honorowy: Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec
Partnerzy: Fundacja MYPACJENCI, Ogólnopolska Federacja Onkologiczna
Patronat medialny: Portal onkologiczny zwrotnikraka.pl

informacja prasowa

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
51 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
WALDEMAR
12 dni temu

ODDZIAL WEWNETRZNY NIECH OTWORZA !!!! A NIE GLUPOTY WYMYSLAJA

Józiek
12 dni temu
Reply to  WALDEMAR

Spokojnie, Walduś – właśnie zamykają NEUROLOGIĘ.

Zynuś
11 dni temu
Reply to  Józiek

Niewielko strata. Pora na następne.

LICZNIK MARSZAŁKA ORTYLA
12 dni temu
Reply to  WALDEMAR

325 dzień hańby marszałka Ortyla I prezydenta Bożka oraz całej rady miasta Tarnobrzega z radnym Mikrutem na czele.

Robin
11 dni temu
Reply to  WALDEMAR

Nie podniecajcie się tak. To jest tylko plebiscyt którego nasz szpital nie wygra. Tarnobrzeska gawiedzi i zganianina nie jest za swoim miastem. A jak już trzeba wysłać SMS to woli wypić piwo albo zjeść bułę z parówą. Ale co się dziwić jak prezydenci i połowa urzędników zamiejscowi. Radny Mikrut też nie daje dobrego przykładu bo gdzie tylko może sra na nasz szpital. Ostatnio w jednym z programów w ż…TVL. Dobrze ze został zgłoszony bo może więcej ludzi dowie się ze jest taki oddział w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu .
To moje skromne zdanie w tym temacie.

Aj waj
11 dni temu
Reply to  Robin

Robin nic nie rozumiem co chciałeś powiedzieć
Szpital się kończy pacjenci też. To po co Tobie plebiscyt wstydu.

Robin
11 dni temu
Reply to  Aj waj

Jak nie rozumiesz to czytaj do końca wpisy albo zmień forum. Może jest takie dla czytelników ŚWIERSZCZYKA.

Pomysłodawca
12 dni temu

„Dzięki im za to, bo tyle możemy chorzy dla nich zrobić.Każdy pacjent, który korzysta z leczenia onkologicznego w Tarnobrzegu to potwierdzi. Pracę całego oddziału oceniam na 5*” – pisze jedna z chorych.”

Można im podesłać torcik w Dniu Kobiet i w Dniu Mężczyzny :-). Na osłodę życia i pracy 🙂

fach
12 dni temu

To teraz czas na zgłoszenie do konkursu na najlepszy oddział wewnętrzny 🙂 Ups, sorry – nie było tematu 😉

obywatel
12 dni temu

Oddziały zamknięte ( lub będą zamykać), porodówka obcięta ( z załogi) a tu proszę RODZYNEK jednak jest w tym szpitalu ( chociaż jeden) – I BĘDZIE SUKCES w mediach lokalnych ( i wypięte klaty na ordery, medale) .
Jedna jaskółka wiosny nie czyni ale że to to Tbg to wszystko możliwe ???

Jolka S
12 dni temu

Jaki Szpital taki Oddział Onkologiczny ! Słabi lekarze i brak doświadczenia powodują że to jest pseudo onkologie. Lepiej niech inwestują i rozwijają podstawowe Oddziały a nie zajmują się wysoką specjalistyką. Znowu ex presidente z Rady Szpitala wsadza swojego Dyrektora i pcha go w kierunku upadku i zamknięcia.

Mieszkaniec
12 dni temu
Reply to  Jolka S

Ten dotychczasowy to ciągły obrotowiec Jest zawsze i wszędzie

Obatelka
12 dni temu
Reply to  Jolka S

Teraz można wiele nagród i wyróżnień sobie załatwić będąc obrotnym. Niektórzy zamiast nagany otrzymują nagrody. Takie mamy czasy.

Zynuś
11 dni temu
Reply to  Obatelka

Na policji w Tbg był taki jeden, wyszło toto od dzielnicowych, co se przypinoł odznaczenia na klate jakie tylko były do przypiencia. Jak już mioł wszystkie to se przypioł za zasługi dla pożarnictwa, ale nic w tym kierunku nie zrobił.Jak była impreza z okazji święta policji to już nawet prezydent miasta obecny na imprezie kiedy usłyszoł po raz trzeci wywołane nazwisko do odznaczenia to się uśmiechnoł. Pewnikiem zoboczył jakiego Rambo od wszystkiego.

Mieszkaniec
12 dni temu

Ale jaja zgodnie z zaleceniem jednej radnej robic wszystko aby o szpitalu mówić dobrze.
Tak się tym wsxyscy przejeli ze wrzucaja info o plebiscycie i podaję jedną opinię
Jeżeli to ma świadczyć jak najlepiej o szpitalu to lepiej w zamilczeć i wstydu oszczędzić .

Tarnobrzeg jest jeden
12 dni temu

Tarnobrzeg potrzebuje szpitala, ci co go niszczą podpisali pakt z diabłem.

A ogień nieugaszony piekła na nich już czeka.

Pacjent
12 dni temu

Tarnobrzeg potrzebuje nie tylko szpitala, ale tez należytej opieki medycznej i innej. Niestety z tym nie jest tak dobrze.

Mieszkaniec
12 dni temu

Wiktor S do odpowiedzi na ankietę

wrzos
12 dni temu

NAPEWNO MILE JEST TO, ZE CHORZY MIMO CIERPIENIA I TEJ STRASZNEJ CHOROBY CIEPLO WYPOWIADAJA SIE O PERSONELU NASZEJ ONKOLOGII BYWAJA JESZCZE I MILE PIELEGNIARKI I LEKARZE I CHWALA IM ZA TO. TARNOBRZESKIE CENYRUM ONKOLOGII NALEZY DO NAJNOWOCZESNIEJSZYCH W POLSCE WIEC NIE MAMY SIE CZEGO WSTYDZIC ALE OBY WSZYSCY CHORZY TAM LECZACY SIE POWROCILI SZYBKO DO ZDROWIA TEGO IM WSZYSTKIM Z SERCA ZYCZE, BO RAK TO STRASZNA CHOROBA I NIE DAJ BOZE JEJ NIKOMU

Do wrzos
12 dni temu
Reply to  wrzos

Wrzos wcześniej zaczynasz robotę o 3 ciej nad ranem piszesz aby o 8 godzinie zdać zleceniodawcy raport ile dałeś pochwalnych wpisow.
Jesteś bardzo pracowity.

walenty
12 dni temu
Reply to  wrzos

najnowoczesniejsze w Polsce?hm to jest osrodek chemioterapii i radioterapii i tyle na czym niby polega ta nowoczesnosc?

Obatelka
10 dni temu
Reply to  walenty

Mam obawy czy umieją opisywać wyniki z badań i czy robią to dokładnie.

Mieszkaniec
12 dni temu

Czekam na wynik W tyle głowy mam pierwsze miejsce naszego przyjaznego szpitala He He

Armani/ z autopsji
11 dni temu

Co z tego…. Ludzie święci, gdy mój kochany przyjaciel zachorował i chemia spowodowała, że miał wyżarty przez nią woreczek żółciowy i dostał żółtaczki a onkologia profilaktycznie wysyłała mojego przyjaciela na usg. Opisujący wyniki, wskazywał że wszystko jest bez zmian” woreczek żółciowy w normie” a człowiek cierpiał to o czym my piszemy jaki konkurs, gdy nie potrafili wyłapać tego, że woreczek żółciowy już nie istnieje, chory na raka miał żółtaczkę…. Spluwam na Was wszystkich, jesteście okryci hańbą

Pacjent
11 dni temu

Kiedy się szpital opuszcza, to bez względu jaki jego stan piszą w karcie pobytu w szpitalu „pacjent w dobrym stanie”.

Robin
11 dni temu

Wczoraj (15.03.2023) prezydent Bożek prezentował w Tarnobrzeskim zamku książkę o wykopaliskach która może będzie potrzebna 0,10% mieszkańców naszego miasta.
Kiedy prezydent Bożek z marszałkiem Ortylem i radnym Mikrutem zaprezentują ponownie otwarty oddział chorób wewnętrznych w naszym mieście? Który będzie potrzebny 99.90 % mieszkańcom Tarnobrzega i okolic.

Roman
11 dni temu
Reply to  Robin

Główny problem jest w lekarzach których brak. A dlaczego oddział został zamknięty bo się lekarze o kasę pokłócili. Co nie zmiana faktu że szpital powinien być lepiej kierowany może trzeba było działać wcześniej.

Robin
11 dni temu
Reply to  Roman

Brak lekarzy to głupia wymówka dla takich nieudaczników jak Stasiak i Stolarski. W ościennych szpitalach są lekarze tylko w Tarnobrzegu ich brak !!!
Dlaczego marszałek Ortyl tak długo tolerował nieroba Stasiaka który nie widział ze mu się kadrą starzeje? i nie dopuszczał młodych lekarzy tylko trzymał starych dziadów na ordynatorskich stołkach do końca!!! A po Stasiaku mianował jeszcze gorszego Stolarskiego. Z jednej strony mi smutno a z drugiej się cieszę bo u Belzebuba braknie dla mnie miejsca. Tam panowie oficiele nie będzie apanazy tylko kocioł i smoła czyli płacz i zgrzytanie zębów…

Mieszkaniec
11 dni temu
Reply to  Robin

To jest hańba tych panów.
Ale mają się dobrze Zero przyznania się do błędów

A Bożek też nie weźmie odpowiedzialności za to że kłania się marszałkowi zamiast pilnować interesu mieszkancow to bankietuje i odznacza autora upadku szpitala

Pacjent
11 dni temu
Reply to  Roman

Lekarzom zawsze kasy będzie mało. W miarę jedzenia apetyt rośnie. Mają przerośnięte ego.

Mieszkaniec
11 dni temu
Reply to  Robin

Odpowiadam NIGDY

Pacjent
11 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Też tak uważam, że NIGDY oddział wewnętrzny nie wznowi swojej działalności. Ci lekarze co to odeszli z własnej woli, zapewne nie wrócą.

Dlatego czekam na opinie o takich oddziałach wewnętrznych w innych miastach tj. Nowej Dębie, Sandomierzu, Stalowej Woli, Nisku, Rzeszowie.
Jeśli ktoś ma info, niechaj zapoda.

z obserwacji mimo woli
9 dni temu
Reply to  Pacjent

Nikt nie korzystał z oddziałów wewnętrznych w ww miastach? Znaczy się oddział wewnętrzny nie jest potrzebny w Tarnobrzegu.

Fiskus dębolistny
11 dni temu

Czy mamy już mammograf w naszym nowoczesnym szpitalu? Dla brata pytam XD

ODYSEUSZ
10 dni temu

Norymbergia 2.0 dla konowałów i ich mocodawców !

szambo wybija.jpg
z obserwacji mimo woli
9 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Sposoby na niezarażenie się covidem to były: dystans, odkażanie/mycie rąk, maska na twarzy (odpowiednia) i… wietrzenie pomieszczeń.

Dystansu nie utrzymywano, jakby covida nie było, z myciem/ odkażaniem rąk było na bakier, maski mielismy nieodpowiednie. W pomieszczeniach sklepów, przychodni, szpitali nie były otwierane okna.

ODYSEUSZ
9 dni temu

Zrozum że nigdy nie było covida, to była dalej ta sama poczciwa grypa opakowana w nowy medialny przekaz ! Zrobili to co mieli w planach od dekad depopulację ludzkości za pomocą szprycy – poczytaj jaki wzrost zawałów serca albo udarów odnotowuje się od momentu eksperymentu na ludziach !

iglica.jpg
Wczasowicz
9 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Nie pleć bzdur. Covid był. Tylko statystyki mogą wynikać z niedokładności oceny lub innych przyczyn. Grypa też była tylko o niej w TiVi nie ćwierkali.

Józiek
9 dni temu
Reply to  Wczasowicz

Weź już spierdalaj z tą ruską propagandą.

ODYSEUSZ
9 dni temu
Reply to  Wczasowicz

Zacznijcie łączyć kropki i modlić się o to że dostaliście placebo !

trutka seria.jpg
Obatelka
7 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Są osoby które cierpią na pewne schorzenia np.maloplytkowosc i nie powinni się szczepić na cowid ani grypę. Gdyby ludziom z grupy ryzyka zrobiono proste badanie to by się dowiedzieli czy mogą się szczepić a tak to zdarzy się zaszczepić taka osobę ,która ma przeciwwskazania i potem jest zła opinia dla szczepionki.

ODYSEUSZ
6 dni temu
Reply to  Obatelka

Czy chociaż raz ktoś słyszał ?

szczypawkowy info.jpg
Obatelka
7 dni temu
Reply to  Wczasowicz

Byli tacy ludzie,którzy umierając na cowid zaprzeczali jego istnieniu. Na takich nie ma rady
Straszne jest to że nie wierząc nie stosowali się do zaleceń sanitarnych i zarażali innych.

ODYSEUSZ
6 dni temu
Reply to  Obatelka

Nauka w rękach szaleńców zawsze prowadzi do zagłady

nauka i zguba.jpg
Samuel
9 dni temu

To tali kazus do przemyślenia.Nie przestrzegałem zaleceń mędrców i nie zachorowałem mój brak przestrzegal aż do przesady i zachorował.Jakies wnioski.

Wczasowicz
9 dni temu
Reply to  Samuel

Wniosek jest taki, że środki, które stosował mogły się okazać niewystarczające. Czy odkażał towar, który przyniósł ze sklepu? Jego opakowania? Czy przebywał w wietrzonych pomieszczeniach?

Fiskus dębolistny
9 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Cyganka też prawdę ci powie

ODYSEUSZ
9 dni temu

Śpię za to spokojnie a Ty?

nie zaszprycowany a żyje.jpg
Tarnobrzeg jest jeden
10 dni temu

Oby miły BÓG zlitował się nad niedolą Tarnobrzega.

Została modlitwa o lepszy los upadającego miasta.

wierzący
10 dni temu

Apostoł Paweł mówi o tym w 17. rozdziale Dziejów Apostolskich w ten sposób:
„26 Z jednego pnia wywiódł też wszystkie narody ludzkie, aby mieszkały na całym obszarze ziemi, ustanowiwszy dla nich wyznaczone okresy czasu i granice ich zamieszkania,
27 Żeby szukały Boga, czy go może nie wyczują i nie znajdą, bo przecież nie jest On daleko od każdego z nas”.
Czasy i granice nie są więc dane poszczególnym narodom na zawsze. Te które nie znajdą Boga przeminą.

Ateista
9 dni temu
Reply to  wierzący

Boga nie ma. Mamią ludzi ponad 2000 lat jakimś bogiem.
Jest wypadek. Bóg tak chciał?
Jest wojna. Bóg tak chciał?
Dzieci i dorośli chorują. Bóg tak chciał?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
51
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content