Tarnobrzeg: 68-latka straciła ponad 200 tys.zł. Myślała, że pomaga policji

68-letnia mieszkanka Tarnobrzega została zmanipulowana przez oszustów i myśląc, że bierze udział prowadzonej policyjnej akcji, straciła ponad 200 tys. złotych. Funkcjonariusze apelują do mieszkańców o ostrożność i stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

W piątek przed południem, do 68-letniej mieszkanki Tarnobrzega zadzwonił mężczyzna, podający się za funkcjonariusza Policji i poinformował kobietę, że padła ofiarą oszustwa internetowego i jej środki finansowe, które posiada na koncie, są zagrożone. Dodatkowo poinformował, że dane 68-latki zostały prawdopodobnie wykradzione przez nieuczciwego bankowca i teraz bank wspólnie z Policją prowadzą tajną akcję, mającą na celu wykrycie sprawcy.

Kobieta uzyskała również informację, że ma niezwłocznie wybrać pieniądze z konta, aby nie padły łupem złodziei. Mężczyzna, aby uwiarygodnić przedstawioną historię, poinformował ją, że za chwilę zadzwoni do niej prokurator, który nadzoruje akcję. Po chwili 68-latka odebrała kolejny telefon. W słuchawce usłyszała, że rozmawia z prokuratorem. Mężczyzna potwierdził słowa „policjanta”, przedstawił jej plan działania i podał wskazówki, w jaki sposób może uchronić swoje pieniądze. Wskazał, że musi je natychmiast zdeponować na podanym koncie bankowym. Oszuści cały czas manipulowali kobietą i polecili, aby rozwiązała swoje lokaty bankowe i wpłaciła wszystkie środki finansowe na podane przez nich konto.

Będąc cały czas w kontakcie z rzekomym „policjantem”, mieszkanka Tarnobrzega wybrała swoje oszczędności i przelała gotówkę.

Po dokonaniu wpłat, mężczyzna zapewnił kobietę, że zaraz do niej przyjadą funkcjonariusze, aby podpisała stosowne dokumenty. Po czym kontakt się urwał. Łupem oszustów padło ponad 200 tys. złotych.

Po krótkim czasie mieszkanka Tarnobrzega zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. O zdarzeniu poinformowała dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Pamiętajmy!

Oszuści umiejętnie manipulują rozmową tak, by uzyskać, jak najwięcej informacji o pokrzywdzonym. Taki fałszywy funkcjonariusz podaje często wymyślone nazwisko, a nawet numer odznaki. Oszuści przekonują swoje ofiary, że ich pieniądze pomogą w schwytaniu przestępców. Mówią, że gotówka przechowywana na koncie nie jest bezpieczna. Przypominamy, że policjanci nigdy telefonicznie nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach i działaniach. Funkcjonariusze nigdy nie proszą również o przekazanie pieniędzy. Apelujemy o czujność i rozwagę w kontaktach z obcymi.

foto&źródło: Policja

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nostradamus
2 miesięcy temu

To byla donacja na WOSP bo po co jej sa pieniadze potrzebne i wspomogla potrzebujacych !!!!!! Ta kobieta niespelna rozumu musi byc na pewno sympatykiem i wyborca PO !!!!! Bo tylko w tych kregach sa tacy swiatli ludzie !!!! Z drugiej strony brawa i szacunek dla tych biznesmenow co ja „operowali” !!!!!!!!!!!!!

Szczepan
2 miesięcy temu
Reply to  Nostradamus

Skoro krytykujesz w taki sposób domyślam się, że jesteś wyborcą przeciwnej strony. A poplecznictwo złodziejstwa nie stawia Cię w dobrym świetle.

Komisarz
2 miesięcy temu

Ogromne brawa dla tych funkcjonariuszy policji ktorzy tak skutecznie przeprowadzili ta akcje bez zadnego uszczerbku na zdrowiu ,bez uzycia broni i bez jakichkolwiek strat wlasnych !!!!!

Robin
2 miesięcy temu

Skąd te dziadki mają tyle kasy?! W Tarnobrzegu 200 tys w Rzeszowie 100 tys
Chyba najwyższy czas zmniejszać emerytury.
Niech odetchną mali płatnicy składek bo po
ostatnich podwyżkach Zakład Udręki Społecznej już ich obdziera ze skóry!!!

Alf
2 miesięcy temu

Ciekawe ,że dzwonią do ludzi , którzy mają konkretne pieniądze na kontach. Czyżby pracownicy banków podawali dalej namiary łącznie z numerem telefonu do ofiary ?. Ktoś wreszcie powinien się tym zająć. Jak jednego z drugim skarzą na konkretne wyroki to może się to skończy albo przynajmniej ograniczy

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Alf

Ha, ha, ha – kto tam donosi to inna sprawa ALE ŻEBY być takim tępym i uwierzyć ???
Nie mogę sobie wyobrazić, że ktoś dzwoni do mnie a już już lecę kasę przelewać z konto na konto ???
Debilizmu nie da się obronić ???

Inna sprawą jest , że oszust i złodziej do biednego po kasę nie pójdzie ???

Alf
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Ma dobre namiary

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Alf

HM – namiary na pewno ma tylko pytania na co ???
– na kasę ,
– czy na głupotę ???

lekarz
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

jak cie dopadnie demencja to nawet pieluchy sobie nie będziesz umiał zmienić, więcej wyobraźni chłopaku w średnim wieku

Robin
2 miesięcy temu
Reply to  lekarz

Pieluchy nie potrafią zmienić a kasę potrafią przelać? Może im się te ubeckie (?) emerytury nienalezały ?! Albo ludzka krzywda wychodzi?
Ja czekam kiedy ludzka krzywda będzie wychodzić Tarnobrzeskim Prezydentom i bezradnymi oraz wszystkim co to miasto doprowadzili do ruiny.

mieszkaniec
2 miesięcy temu
Reply to  Alf

dzwonią na stacjonarne do skutku, schemat znany ale taki alf jest nadal „ciekawy”

Obatelka
2 miesięcy temu

A tyle się mówi na ten temat. Schemat ciągle ten sam , a ludzie się nabierają choć media tłumacza i ostrzegaja od dawna.

Radny Myćko
2 miesięcy temu
Reply to  Obatelka

są i tacy co wyłudzają na legalu jak np. Tadek z Torunia

Manna
2 miesięcy temu

Takie sprawy to powinien naglasniac Kosciol.To ksiadz powinienen, przemowic do tych naiwnych, I ostrzec .

Komisarz
2 miesięcy temu
Reply to  Manna

Te osoby nie chodza do Kosciola wcale !!!! To sa fanatycy i wyborcy PO ktorzy w taki sposob finansuja wybory stumbanfuhrera Donalda !!!!! oni sa z otoczenia Haby,Mastalerza,Skotnickiego,Kielbia,Potanskiego dlatego sa tak glupi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szczepan
2 miesięcy temu
Reply to  Komisarz

pssst. są osoby, które nie głosują na PiS a chodzą do kościoła. Np. ja 🙂

walt
2 miesięcy temu
Reply to  Manna

unikają księdza bo nie chcą być zgwałceni ani okradzeni 🙂
kler z takich złodziei co kradną 200 tysięcy tylko pobłażliwie się naśmiewa krzycząc pod nosem – amatory !

Radny Myćko
2 miesięcy temu
Reply to  Manna

racja bo świecki złodziej to konkurencja do systemu „co łaska”

Radny Myćko
2 miesięcy temu

przykra sprawa ale jest i pozytywna strona tego zdarzenia, bo jak pójdzie na potańcówkę to nie będzie musiała się martwić o pozostawiony w domu kapitał

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
19
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content