Begonia zwisająca – kwieciste piękno w naszym otoczeniu

Begonia zwijająca jest odmianą begonii bulwiastej, która świetnie się sprawdzi na balkonie, tarasie i parapecie okiennym. Jej wyjątkowym walorem dekoracyjnym są piękne i bujne kwiaty. Wśród odmian tej rośliny znajdziemy okazy udekorowane pojedynczymi lub pełnymi kwiatami. Dzięki dużej różnorodności możemy zakupić begonie, odpowiadające naszym oczekiwaniom.

Charakterystyka rośliny

Begonia zwisająca pozostaje obsypana kwieciem przez cały okres wegetacji, dlatego będzie ozdobą każdej przestrzeni. Niektóre odmiany zaczynają kwitnienie pod koniec maja, inne na początku czerwca. W tym stanie cieszą oczy aż do września. Jednak ozdobą tej rośliny są również pięknie wybarwione sercowate liście. Sadzonki warto zakupić w sprawdzonym sklepie https://www.ogarnijogrod.pl/, dzięki temu będziemy mieć pewność, że roślina prawidłowo się rozwinie i obficie zakwitnie. Należy przy tym pamiętać, że młode sadzonki wytwarzają kwiaty o odcieniach bardziej pastelowych. W tym okresie zakres barwny obejmuje różne odcienie bieli, różu i żółci. Begonia zwisająca dobrze znosi niekorzystne warunki pogodowe i należy do roślin dość łatwych w uprawie. Jednak w okresie zimowym wymaga odpowiedniego zabezpieczenia.

Rodzaj stanowiska

Begonia zwisająca bardzo lubi stanowiska jasne. Nie dla niej są jednak miejsca o bezpośrednim nasłonecznieniu. Najlepiej umieścić ja od strony wschodniej lub zachodniej. Jeśli ustawimy ją na stanowisku południowym, to trzeba zadbać o odpowiednią osłonę przed działaniem silnych promieni słońca. Sadzonki tej rośliny rozrastają się bardzo szybko, a ich zwisające kwieciste łodygi mogą ozdobić przestrzeń mieszkalną, taras lub ogród. Świetnie się prezentują również w nowoczesnych wysokich donicach. Begonia w takiej formie będzie znakomicie podkreślać stylistykę każdej powierzchni mieszkalnej. Przy wyborze stanowiska dla begonii zwisającej należy unikać miejsc zacienionych. Zbyt mała dawka promieni słonecznych z pewnością przyczyni się do mizernego wzrostu samej rośliny jak i zmniejszy jej kwitnienie.

Sposób sadzenia

Podstawą przy sadzeniu begonii zwisającej jest dobór odpowiedniego podłoża. Roślina ta bardzo lubi lekko przepuszczalną glebę. Najlepszym rozwiązaniem będzie uniwersalne podłoże dedykowane pędom kwitnącym. Podłoże warto zmieszać z torfem lub kompostem dla zwiększenia zasobności gleby. Podobnie jak wiele innych roślin begonia zwisająca nie cierpi suchych stanowisk. Z tego powodu należy jej zapewnić lekko wilgotne podłoże, dzięki czemu będzie obficie kwitła. Młode sadzonki najlepiej podlewać każdego dnia. Wodę wlewamy bezpośrednio do podstawki, co zabezpieczy kwiaty i liście przed zalaniem, co mogłoby spowodować pojawienie się brązowych przebarwień. Begonii zwisającej nie przeszkadza towarzystwo innych roślin. Obecnie na naszym rynku jest duży wybór kwiatów https://www.ogarnijogrod.pl/ogrod/, które mogą się przyczynić do wzbogacenia naszego ogrodu czy tarasu.

Nawożenie i zimowanie

Rośliny, które intensywnie kwitną, wymagają regularnego zasilania. Begonię zwisającą najlepiej nawozić od wiosny do jesieni. Do tego należy użyć wieloskładnikowych nawozów do roślin kwitnących. Podczas tego procesu powinniśmy trzymać się ściśle wytycznych producenta. Begonię zwisająca możemy potraktować jako roślinę jednoroczną lub wieloletnią. W drugim przypadku niezbędne będzie zimowanie. Na szczęście należy ona do organizmów, które nie potrzebują szczególnych warunków. W okresie jesiennym zmniejszamy podlewanie, a po pewnym czasie wykopujemy bulwy, czyścimy je z ziemi, osuszamy, umieszczamy w kartonowym lub drewnianym pojemniku i przysypujemy piaskiem.

artykuł sponsorowany

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content