Paweł Włodyka i Maciej Nalepka zawodnicy IKS JEZIORO Tarnobrzeg na podium we Włoszech!

We włoskim Lignano Sabdiadoro odbył się pierwszy turniej rankingowy z cyklu kwalifikacji do Igrzysk Paralimpijskich w Paryżu, ITTF Lignano Masters Para Open 2023.

Kadra Polski w Para Tenisie Stołowym zdobyła 17 medali, w tym dwa brązowe medale zdobyli w turnieju indywidualnym zawodnicy IKS JEZIORO Tarnobrzeg. W klasie 10 Paweł Włodyka i w klasie 3 wózki Maciej Nalepka. Obaj nasi zawodnicy rozegrali świetne zawody i niedużo zabrakło by zagrali w meczach finałowych.

Paweł Włodyka w klasie 10 w fazie grupowej pokonał 3:0 Luka BAKIC z Czarnogóry, 3:1 Włocha Lorenzo MAGARELLI i 3:2 zawodnika z Tajpej Jin Sian SU. Wyszedł z grupy na 1 miejscu i w fazie pucharowej pokonał 3:1 Alabi Olabiyi OLUFEMI z Nigerii. W meczu półfinałowym 1:3 przegrał z Filipem RADOVIC z Czarnogóry.

Natomiast Maciej Nalepka w fazie grupowej klasy 3 wózki pokonał po 3:0 Włocha Alessandro GIARDINI, Francuza Yorick ADJAL oraz Amerykanina Zachary WENTZ. Do fazy pucharowej z rozgrywek grupowych. wyszedł z pierwszego miejsca. W jednej szesnastej wygrał po zaciętej walce 3:2 Koreańczykem Jun LEE a w ćwierćfinale pokonał 3:1 Słoweńca Bojan LUKEZIC. W walce o finał po bardzo dobrej grze przegrał z Francuzem Florian MERRIEN 2:3 (7,9-10,-6,-6 ).

Kolejne zawody to Drużynowe Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym w Tarnobrzegu w dniach 31 marca – 2 kwietnia 2023 gdzie wystąpi m.in. 13 zawodników IKS JEZIORO Tarnobrzeg. Natomiast 28-30 kwietnia 2023 w Argostoli w Grecji odbędzie się ITTF Fa20 Greek Para Open 2023 kolejny turniej rankingowy z cyklu kwalifikacji do Igrzysk Paralimpijskich w Paryżu.

foto&info: IKS Jezioro Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content