Rozpoczęła działalność Rada Doradcza ds. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Tarnobrzeg

16 marca br. w Urzędzie Miasta Tarnobrzega odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Doradczej do spraw Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Tarnobrzeg (ZIT MOF Tarnobrzeg).

Rada jest organem doradczym działającym przy Związku ZIT MOF Tarnobrzeg, pełni funkcję konsultacyjno – opiniodawczą w procesach związanych z opracowaniem, realizacją, monitorowaniem i ewaluacją Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Tarnobrzeg na lata 2021-2027 (Strategia ZIT).

W skład Rady Doradczej ZIT weszło sześciu przedstawicieli stowarzyszeń działających na terenie MOF Tarnobrzeg w obszarach rozwoju lokalnego, sportu, turystyki i rekreacji, gospodarki,  przedsiębiorczości, kultury i sztuki.

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Rybacka Puszczy Sandomierskiej” reprezentował Marcin Flis, Stowarzyszenie „Lasowiacka Grupa Działania” – Piotr Pastuła, Stowarzyszenie Wschodni Sojusz Motoryzacyjny – Maciej Ślęzak, Stowarzyszenie Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg – Janusz Bobula, Towarzystwo Historyczne Ziemi Baranowskiej „Mały Wawel” – Anna Krempa, a Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Tarnobrzegu – Stanisław Bochniewicz.

Celem funkcjonowania Rady jest zwiększenie udziału przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego w realizacji rozwoju strategicznego. Aktywny udział przedstawicieli organizacji społecznych pomoże w przygotowaniu i realizacji Strategii ZIT w zgodzie z potrzebami i oczekiwaniami lokalnej społeczności.

Do zadań Rady należy w szczególności:

  • opiniowanie projektu Strategii ZIT wraz z listą zintegrowanych projektów wskazanych do realizacji,
  • opiniowanie zmian Strategii ZIT,
  • udział w procesie monitorowania postępów wdrażania Strategii ZIT.

Pierwszym obradom Rady Doradczej ZIT przewodniczył Prezydent Miasta Tarnobrzega Dariusz Bożek, jako lider MOF Tarnobrzeg. Podczas posiedzenia wybrano w głosowaniu jawnym Przewodniczącego Rady oraz jego Zastępcę, a także przyjęto Regulamin Rady Doradczej ds. ZIT MOF Tarnobrzeg.  Na Przewodniczącą Rady została wybrana Anna Krempa, natomiast na Zastępcę Janusz Bobula.

Po posiedzeniu Rady odbyło się spotkanie jej członków z przedstawicielami Gmin wchodzących w skład MOF Tarnobrzeg, tj. Burmistrzem Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesławem Ordonem, Burmistrzem Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Markiem Mazurem, Wójtem Gminy Gorzyce Leszkiem Surdym oraz Zastępcą Wójta Gminy Grębów Robertem Pędziwiatrem. Podczas spotkania Witold Pycior z TARR-u – wykonawcy Strategii ZIT –  przedstawił w formie prezentacji multimedialnej stan prac nad przygotowaniem Strategii ZIT, w tym propozycje projektów zintegrowanych. W trakcie spotkania omówiono również obszary wsparcia ujęte w Programie Regionalnym Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021 – 2027.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
88 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Robin
2 miesięcy temu

ILE KOLEJNA RADA BEZRADNYCH BĘDZIE KOSZTOWAĆ BIEDNEGO TARNOBRZESKIEGO PODATNIKA ?

Mieszkaniec
2 miesięcy temu
Reply to  Robin

A obiadek był?

Media Expert
2 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

nie tylko był ale w trakcie obiadku można było pooglądać fotki z CKM-u

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Robin
Obatelka
2 miesięcy temu

Jak na „tarnobrzeskosc” to coś za dużo doradców z zewnątrz. Szkoda że już od dawna nie jesteśmy samodzielnym miastem…

Sasiad
2 miesięcy temu
Reply to  Obatelka

Bo my dużo umiemy to doradzamy

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  Sasiad

Ościenne gminy mają „znajomości” w Rzeszowie i być może załatwiają sobie przy pomocy „protezy” jaką wydaje się TBG fundusze i może coś przy okazji skapnie TBG ,bo może bez tego wstawiennictwa nawet by tej skapki nie było. Tak mi wychodzi z obserwacji,może się mylę i oby.

Mieszkaniec
2 miesięcy temu

Następne czwormiasto pod kierownictwem prezydenta Bożka.
Przewodnicząca rady z poręki Mazura czyli pis .
Mdło od tych spotkań o niczym które to uwielbia nasz prezydent.
Zauważyłem brak stowarzyszenia morsów i przedstawicieli Sandomierza oraz Stalowej Woli i Niska przecież z nimi współpracujemy owocnie

Radny Myćko
2 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

nie zapominajmy o gminie Dopiewo

Alf
2 miesięcy temu

A ja myślę ,że im więcej osób z zewnątrz zgłosi swoje pomysły tym lepiej. Pewno niewiele lepiej bo na większość są potrzebne pieniądze , których nie mamy. Pod warunkiem ,że władza będzie wsłuchiwać się i realizować dobre pomysły. Myślę ,że rada jest społeczna. Jeśli tak to jej członkowie nie pobierają diet. Ale zapewne zaraz jak grzyby po deszczu pojawią się komentarze spiskowe doszukujące się drugiego dna. U nas to już norma jest

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Alf

Kolejny twór jak ” rada kobiet” i ” czwórmiasto” z którego nic nie wynika, nic miastu i mieszkańcom nie przynosi OPRÓCZ KOSZTÓW za energię, czas ( wynagrodzenie nieudaczników z urzędu) w tym papy smerfa.
Angażuje się pracowników urzędu na pijar, propagandę i lans !
Jeśli ktoś zapyta PO CO TEN TWÓR tak naprawdę to odpowiedź jest jedna ABY POZOROWAĆ pracę i mieć uzasadnienie do premii i podwyżek dla świn, wieprzy, knurów i macior???

Powstała RADA bo chyba BEZRADNI są w Tbg : sołtys, kitka, urzędasy ???
Zamiast szukać kasy ( dofinansowań z rządu ) , robienie dobrych projektów aby dostać dofinansowania na pożyteczne rzeczy to SKUR????K będzie lans robił i propagandę .
Wystarczy zapytać czym ta jeb??? RADA dysponuje ( jaką kasą) i co z tego będzie miał mieszkaniec Tarnobrzega ???
– odpowiedź – FOTKI na eszkanca z Krosna !!!

Alf
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Być może będzie tak jak piszesz. Poczekajmy nie uprzedzajmy faktów. Dla mnie to i diabeł mógłby być w każdej radzie byleby boś dobrego dla miasta z tego powstało. Widać ,że pomysły władzy się skończyły i szuka nowych inspiracji

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Alf

WAŚĆ piszesz to MASZ ???
Praktyki w Mielcu :

https://echodnia.eu/podkarpackie/tarnobrzeg-studenci-ratownictwa-medycznego-z-puz-beda-miec-praktyki-w-podkarpackiej-stacji-pogotowia-ratunkowego-w-mielcu/ar/c14-17392727

Jak nie SAN DOMINGO to Mielec
– belfer stara się dla mlodzieży w Tbg ????????????

MIASTO głęboko w DUPIE
A TU BŁAZEN , belfer , przypadek i POMYŁKA ( mieszkanców)
– załatwia sprawę kolejnego KÓŁKA ADORACJI i bezradę
– chyba na posła się szykuje ???

Alf
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Dobra , krótka piłka. Który poprzedni sołtys był lepszy od obecnego ?

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Alf

Szczerze ???
Ten jest najgorszy ( bezczelny, cyniczny, bez wartości) nawet helikoptera przebił ( co wydawało się niemożliwe ) , rybka jak to rybka – wzięła bo ryby biorą a zwłaszcza z mafii spółdzielczej ale przynajmniej jest na Kopernika ściezka rowerowa z prawdziwego zdarzenia i KIBEL ( bo ścierwo z mafii zawsze o luksusy dbało – zwłaszcza dla siebie ).
Mleczarz , no cóż i krótka piłka BYŁ i to chyba wszystko w jego temacie ale jakby nie błazen helikopter nie pyskował to chyba i tyle by nie sprzedał a tak sprzedawał , helikopter kończył a obecny BELFER sprzedawanie zakończy bo po tym nie będzie już CO.

NAJWAŻNIEJSZE – czy któryś z poprzedników obiecał dopłaty do wody i OBIECYWAŁ PUBLICZNIE że mieszkańcy podwyżki wody nie odczują ?????

Czy któryś z poprzedników był tak BEZCZELNY że wprowadził bezprawne opłaty na cmentarzu i je POBIERAŁ ??

Czy któryś z poprzedników że swoją ekipą zrobił TAKI BEZCZELNY, PRYMITYWNY, PROSTACKI jak pospolita świnia , wieprz i knur SKOK na maksa na KASĘ MIESZKANCÓW tej biednej mieściny ????

POKAŻ MI WAŚĆ argumenty które mówią że poprzednicy byli gorsi od TEGO SKUR ,,,,,A ??
Przebił wszystkich ????

Alf
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

W sumie takiej odpowiedzi się spodziewałem. Ale czy trochę nie przemawia przez ciebie osobisty antagonizm ? Rozumiem ,że jesteś wku….iony o tę sprawę, którą jak mniemam przegrałeś. Ja staram się patrzeć trochę bardziej obiektywnie. Ne zdziwię się jak zostanie wybrany na kolejną kadencję. Moim skromnym zdaniem poprzednicy zwłaszcza mleczarz i trochę mniej helikopter narobili syfu za który jeszcze długo będziemy płacili. Porównaj tamte sprzedaże majątku i wielkości nowych kredytów zaciąganych przez miasto. Dużo ludzi dostrzega ,że jednak coś na miarę naszych możliwości się jednak dzieje

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Alf

A co teraz jest ???
Nie rozśmieszaj mnie WAŚĆ –
Belfry biorą kredyt aby spłacić kredyt i wykupić obligacje a jednocześnie kasę rozpierd????ą na kopaczy, stowarzyszenia , dożynki, potancówki , organizowanie rad ( darmozjadów) itp pierdoły ???
Żaden tak nie gardził mieszkańcami jak ten SKUR ????K z Krosna a widzą SWOI co coś skorzystali z tego – co widać, słychać i czuć a teraz to nawet śmierdzi ( patrz remonty ulic dla swoich że swoich okręgów ).

Powiadam Waść ” ścierwo zawsze pozostanie ścierwem i do ścierwa lgnie tylko ścierwo”?

Alf
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Widzę ,że nie pogadamy. Mleczarz wyprzedał prawie wszystko. Helikopter w jedną kadencję prawie podwoił zadłużenie i dokończył wyprzedaż. Mleczarzowi zajęło to trzy. Obecnej ekipie jednak jeszcze do tego bardzo daleko. O zmarnowanych szansach na pozyskanie inwestorów kiedy było to jeszcze realne nawet nie będę strzępił języka. Ale to tylko moja opinia

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Alf

Ha, ha, ha – a że może wygra i będzie na następna kadencje , czemu i się nie dziwię już bo już kiedyś pisałem ” co wybory to na sołtysa wybierają coraz głupszego ” – ot Tarnobrzeg to jednak Tarnobrzeg ????

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Spłacanie hrabiów żeby im zwrócić znacjonalizowane i słusznie dobra,kosztem mieszkańców to niepotrzebny ruch.

Obserwator
2 miesięcy temu
Reply to  Alf

Powiadam Ci KAZDY

Alf
2 miesięcy temu
Reply to  Obserwator

W czym ?

O to to...
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Cytat „robienie dobrych projektów aby dostać dofinansowania na pożyteczne rzeczy”

O to to… potrzebny jest projekt „Zielonego Tarnobrzega” i pozyskanie na niego kasy. Coraz więcej betonu, kostki a coraz mniej zieleni w Tbg. Gdzie się da, powinny być sadzone drzewa. Coraz więcej samochodów i spalin w mieście. W końcu zieleń je filtruje.

Nad jeziorem powstał parking przy Wisłostradzie. Drzewa zasadzono od strony jeziora i z jednego boku parkingu. Niestety nie pomyślano o zasadzeniu drzew od strony Wisłostrady.

tak tak
2 miesięcy temu
Reply to  O to to...

Nad jeziorem parkingi z asfalciku . Czekam jak dogrzeje i samochodzik wpadnie w asfalcik.
Zjechałem całe Mazury i parkingów z asfaltu nad jeziorem nie widziałem
A u nas jeszcze tysiąc lamp.
A u nas fajnie jest .

Robin
2 miesięcy temu
Reply to  Alf

Diet nie bierze ale pcha się na urzędy (fotka z sali UM) a tam już koszty są. Czajniki rozgrzane do czerwoności. Kawa, herbata, paluszki. Potem s..w miejskiej porcelanie. Oczywiście ktoś musi posprzątać po tym towarzystwie.
CZY TO NIE SĄ KOSZTY DLA BIEDNEGO TARNOBRZESKIEGO PODATNIKA ?

Ciekawy
2 miesięcy temu
Reply to  Alf

A do jakiego stowarzyszenia Alf należy?

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Alf

Aha – turyści z zewnątrz chcą inwestycji nad zalewem to waść chyba DOBRZE dla mieszkanców bo mieszkańcy koszty poniosą ????

Przewrotna interpretacja – ojoj ???

Jjjbrae
2 miesięcy temu

Szkoda gadać

Rabarbar
2 miesięcy temu

Rada Doradcza Do Spraw Niepotrzebnych. Na naszym Titanicu dla każdego znajdzie sie miejsce. Cała na przód ku nowej przygodzie…

Fachowiec jak wszyscy
2 miesięcy temu

Najlepszymi doradcami są mieszkańcy Tarnobrzega, tylko trzeba ich słuchać. Mieszkańcy są dobrymi obserwatorami, którzy nie żyją w zamkniętej bańce. Bo otaczającą rzeczywistość w Tarnobrzegu jest inna niż przedstawia to władza. Głos ludu głosem Boga. Cały MOF najpierw trzeba dobrze skomunikować z centrum komunikacyjnym na Dworcowej w Tarnobrzegu, od tego trzeba zacząć, a nie lansować jakieś głupoty dla kilkunastu bogaczy kosztem tarnobrzeskiej biedoty.

Moje propozycje
2 miesięcy temu

Zakup autobusów komunikacji miejskiej łączącej wszystkie gminy z powiatu tarnobrzeskiego z Tarnobrzegiem, budowa spalarni dla Tarnobrzega i gmin powiatu tarnobrzeskiego wraz z zakupem śmieciarek, budowa parku przemysłowego w Jeziórku, budowa dróg usprawniających komunikację. 95 proc finansowania na wyżej wymienione ze środków zewnętrznych. Jedność buduje lepsze jutro dla Tarnobrzega i gmin powiatu tarnobrzeskiego. Razem jesteśmy mocniejsi.

rowerowy
2 miesięcy temu

Ooo, był współprowadzący konsultacje rowerowe z 2017 roku.
https://youtu.be/si9y7Wb-aTo

Co udało się temu Panu załatwić dla rowerzystów w Tarnobrzegu? Bo rozumiem że coś dla nich załatwił, skoro zaangażował się w planowanie inwestycji terytorialnych.

Radny Myćko
2 miesięcy temu
Reply to  rowerowy

załatwił potańcówkę, a w perspektywie podwodny tunel widokowy

Paweł Kozioł
2 miesięcy temu
Reply to  Radny Myćko

nie zapominajmy o sukcesie parkometrów

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Paweł Kozioł

I dopłatach do wody dla mieszkanców , podatku cmentarnym na cmentarzu komunalnym, nasadzeniach , rekordowym skoku na kasę w Tbg ,, oddanych 8 mln ( jedyni debile w kraju ) i jeszcze mnóstwa rzeczy ???????

rowerowy
2 miesięcy temu
Reply to  Radny Myćko

Czyli rzeczy równie im przydatne co strzałki na Orląt Lwowskich.
comment image

rowerowy
2 miesięcy temu
Reply to  rowerowy

Pardon, miałem podlinkować zdjęcie ze strzałkami namalowanymi zgodnie z ruchem prawostronnym.

Harry
2 miesięcy temu
Reply to  rowerowy

Po co wyjeżdżać na wyspy, jak Anglię mamy u siebie hahaha

rowerowy
2 miesięcy temu
Reply to  Harry

Coś im nie pykło.

O to to...
2 miesięcy temu
Reply to  rowerowy

Ale jaja 🙂

Radny Myćko
2 miesięcy temu

a Dopiewo znowu na końcu!

cca
2 miesięcy temu

A tym czasem w Stalowej Woli nie trwonią czasu……

https://www.facebook.com/miastostalowawola/videos/927805211695802

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  cca

Tam całą parą odbywa się produkcja wazeliny widziałam w TV

heniek
2 miesięcy temu
Reply to  Obatelka

Jakiej wazeliny baranie.To wszystko juz się buduje a nie gada.

Smutny Waclav
2 miesięcy temu
Reply to  cca

Czego tam się udaje ? Nie wiem, myślę i myślę, może u nas ludzie nie ta klasa, bez odpowiedniej hierarchi wartości. Smutne to.

Jutro istnieje.
2 miesięcy temu
Reply to  Smutny Waclav

Bo grupa ludzi działa na rzecz miasta Stalowa Wola, która w hierarchii wartości jest dla nich najważniejsza. To dla przyszłych pokoleń, bo Stalowa W. będzie rozwijała się i powiększała ludnościowo poprzez przyłączenie okolicznych gmin. Tarnobrzeg się zwija jest nas już mniej niż mieszkańców Krosna i Dębicy, goni nas Jarosław i wkrótce przyciągnie. Developerzy w Tarnobrzegu mają problem ze sprzedażą mieszkań bo nie ma chętnych, bo nikt nie będzie dojeżdżał, tracąc pieniądze i czas. Mieszkania będą sprzedawać się w Stalowej Woli, a nawet w Nowej Dębie czyli tam gdzie jest praca i tańsze opłaty. Wszystko działa na niekorzyść Tarnobrzega. Tylko nowe zakłady pracy mogą uratować nasze miasto czy ktoś to rozumie? Czy dalej będziemy robić tanią rozrywką dla sąsiednich gmin kosztem Tarnobrzeżanin . Jezioro musi na siebie zacząć zarabiać.

Obatelka
2 miesięcy temu

Dytyramby na cześć Stalowej Woli, którą skądinąd lubię to przesada w którą brną niektórzy przesadnie.

Norty
2 miesięcy temu

Jezioro powinno na siebie zarabiać ale na pewno nie tym ze wprowadza się opłaty za wjazd nad to jezioro.W wlasciwie zalew .

tata
2 miesięcy temu

tak tak corac wiecej zakladow pracy i wiezofcow

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  Smutny Waclav

Za sprzedane drewno z wycinanych lasów,za kredyty i poręczenia dla samorządowca który jako jeden z nielicznych wygrał wybory jako PiS i jest na pokaz oraz huty która od lat jest największym zakładem w województwie.

Fiskus dębolistny
2 miesięcy temu

Jak my w ogóle dotąd żyliśmy bez tej rady?

Obatelka
2 miesięcy temu

Jesteśmy krajem rad?

Obserwator
2 miesięcy temu

Bez rady kobiet i innych rad mieszkańcom zyloby się gorzej

Józef
2 miesięcy temu

A jak żyć z tą radą?

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Gosc
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Najpierw trzeba zatrzymac Putina bo nic nie jest wazniejsze w tej chwili od tego. Kto tego nie widzi lub udaje ze nie widzi jest albo glupi albo ma jakieś ukryte cele.

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  Gosc

Człowieku masz podgląd na żywo co się dzieje w ukraińskich miastach i dalej jesteś ślepcem ? Aż tak bardzo macie wyprane mózgi ?

obywatel
2 miesięcy temu

CO TO ZA RADA jak najważniejszego z PiZ-u brakuje ???
Gdzie Kalineczka ??? Bez niego to ch???j nie rada ???
Zresztą kto tych dar????w z rady będzie pilnował ????

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,29204306,zawiesil-na-tablicy-zart-z-cytatem-z-orwella-zostal-ukarany.html&ved=2ahUKEwiQ4szkufD9AhUWv4sKHYJOB_cQFnoECCMQAQ&usg=AOvVaw0HMBRc8txGU68iSvjgC7_6

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu

Kolejna rada typu pomocy w niemocy … szkoda komentować 🙂

Gospodarz
2 miesięcy temu

U nas prezydent to tylko zajmuje się kolekcją dzikowską. Prezydent Stalowej Woli teraz chodzi po wszystkich szkołach i słucha pomysłów młodzieży na to jak uatrakcyjnić miasto. Cały czas jest go pełno i nie odpoczywa. 1000 ha pod inwestycje plus nowe osiedla.

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  Gospodarz

Na terenie wyciętych lasów, pamiętajmy.

Gosc
2 miesięcy temu
Reply to  Gospodarz

Czy to mlodziez każe mu dewastowac przyrodę?

wrzos
2 miesięcy temu

DZIADKI POJEDLI POPILI POGAWOZYLI A CO TO WNIOSLO DLA TARNOBRZEGA?

Jan
2 miesięcy temu

Tą zintegrowaną inwestycją ma być spalarnia śmieci?

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  Jan

Będą sprowadzać śmieci z całej Polski a pewnie i takie trujące których będzie chciała się pozbyć od siebie zagranicą i będą się chwalić że zarabiają.

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Obatelka
O to to...
2 miesięcy temu
Reply to  Obatelka

W okolicy jest już jeden śmierdziel, którego nikt nie chciał w Polsce. Znalazł miejsce na naszym terenie. Tradycje smrodu w Tarnobrzegu (wcześniej od Siarkopolu) się zachowały.

Nostradamus
2 miesięcy temu

Nalezy jeszcze powolac Komisje ds. sexu miejskiego a na przewodniczacego powolac TADEUSZA LODZIKA ktory obecnie sprzedaje ubezpieczenia !!! A w sklad Komisji powinni wejsc : Grazyna Milek-Jakubik, Teresa Salek-Mycek , Jolanta Kedzia ,Miroslawa Walat . Danuta Ciesla-Wiszniowska ,Krystyna Wlanczyk ,Malgorzata Wasik-Ochocinska ,Halina Szewczuk ,Anna Bienkowska ,Jadwiga Skotnicka . Powinny one doradzac razem z Tadeuszem prezydentowi Dariuszowi Bostwo !!!!

Pieszy
2 miesięcy temu
Reply to  Nostradamus

Proponuję powołać komisje d/s analizy i poprawy ciągów pieszo rowerowych i poprawić to, co zostało zepsute. Obok rowerzystów i piesi na tym skorzystają.

Rafał
2 miesięcy temu
Reply to  Pieszy

Na czym miałaby polegać ta poprawa?

piechur
2 miesięcy temu
Reply to  Rafał

Obniżenie krawężników na zero, przełożenie kostki niefazowanej z fazowaną tam gdzie to potrzebne, wymiana uszkodzonych elementów, uzupełnienie ubytków, dodanie ścieżek i pól ostrzegawczych dla osób z dysfunkcjami wzroku, wyrównanie nawierzchni – wymieniać dalej?

Rafał
2 miesięcy temu
Reply to  piechur

Rozumiem wszystko oprócz przełożenia kostki niefazowanej z fazowaną tam gdzie to potrzebne. Ogólnie ok, tylko wymaga to, jak każde inne zadanie, odpowiednich środków w budżecie miasta.

piechur
2 miesięcy temu
Reply to  Rafał

Odkąd na ulicach Sienkiewicza i Sikorskiego zmieniono ruch na ciągach pieszo-rowerowych z rozdzielnego na mieszany, kostka niefazowana (czerwona) powinna być ułożona w pasy na każdej połowie ciągu, przeznaczone do jazdy rowerem w obu kierunkach. Kostka fazowana (szara) nadaje się wyłącznie do ruchu pieszego. Teraz rozumisz?

Rafał
2 miesięcy temu
Reply to  piechur

Najlepiej złożyć do UM wniosek w tej sprawie z opisem, uzasadnieniem i załączonym rysunkiem.

piechur
2 miesięcy temu
Reply to  Rafał

I co jeszcze, może sfinansować prace? Mogę zrobić poglądowy rysunek, niech urzędnicy na jego podstawie zrobią resztę z urzędu. W końcu to ponoć specjaliści. A jeśli nie zrobią tego z urzędu, to szkoda mojego pisania, bo i tak odmówiliby podając za przyczynę brak środków, plany przebudowy lub inne pasujące do odmowy.

piechur
2 miesięcy temu
Reply to  Rafał

Wrzucam rysunek. Dodam, że zmiana ruchu na ciągach pieszo-rowerowych na ulicach Sienkiewicza i Sikorskiego z rozdzielnego na mieszany nastąpiła w 2017 roku, co oznacza ponad 5 lat oczekiwania na przełożenie kostek.

qwer.jpg
rowerowy
2 miesięcy temu
Reply to  piechur

Nie zgadzam się z kostką na ciągach rowerowych jak i na pieszych, ale co do istoty masz rację. Skoro z urzędu zlikwidowali podział ciągów na części dla rowerzystów i dla pieszych i wprowadzili ruch mieszany na całej szerokości, to niech tak samo z urzędu dostosują do tego budowę ciągów.

rowerowy
2 miesięcy temu
Reply to  Rafał

Nie do końca zgadzam się z piechurem, bo powinien być asfalt. Ale odnośnie środków w budżecie miasta, to one same się w nim nie zapiszą. A uchwały budżetowe i uchwały o zmianach w budżecie przygotowuje prezydent, czyli on decyduje jakie środki zapisać na jakie cele.

Gruba Zośka
2 miesięcy temu
Reply to  Nostradamus

Chętnie bym weszła w skład takiej komisji m doświadczenie w tych sprawach

Chętny i gotowy
2 miesięcy temu
Reply to  Nostradamus

To ciała pedagogiczne ? Jeżeli tej radzie potrzebny jest męski, energiczny członek to jestem chętny i gotowy.

młody
2 miesięcy temu
Reply to  Nostradamus

Napiszcie coś o tych Paniach, może zdjątka da sie dołączc

Koń by
2 miesięcy temu

Się uśmiał

a9768a1f1223a3aeeb239083e4b547dd.png
obywatel
2 miesięcy temu

SOŁTYSIE wiosna przyszła , czas na porządki w mieście , pora sprzątania: psie kupy, pety , śmieci , piach z ulic miasta
a NIE PIERD???? I KAWUNIE PIĆ z kolesiami w godzinach pracy na jebana??? KONFERENCJACH !

Co prawda ostatnio ( w tym tygodniu ) pracusiem z rdm swoją i troją się na ulicach miasta ( targowa,Kopernika) ale psich kup, piachu, petów, śmieci jeszcze co NIEMIARA i niechaj sprzatają i tylko asfaltu na drogach nie naprawiają ( bo im to nie wychodzi) .

BOŻO kogo zaprosiłeś do mieściny – kto zawita tutaj i po co ???

Miejmy nadzieję , że nie mniej ważna osobistość ???? niż tam :

https://wiadomosci.onet.pl/bialystok/wielkie-porzadki-dla-nowego-krola-podlasia-teraz-to-przyjezdza-trzeci-po-bogu/1qwzvy6

Podpowiedź:
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

„…piach z ulic miasta…”

I z chodników.

Łysy
2 miesięcy temu

Ten co wymyślił tą nazwę powinien być nominowany do „ynteligenta” roku

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
88
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content