Tarnobrzeg: Będą zmiany w Budżecie Obywatelskim

Zwiększenie kwot przypisanych projektom małym, oraz zwiększenie limitów dotyczących szacunkowych kosztów projektów dużych i małych – to jedna z planowanych zmian w regulaminie tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego. Działania te mają zwiększyć zaangażowanie mieszkańców w sprawy miasta, związane są również ze zmianami cen towarów i usług.

Jak czytamy w uchwale, która będzie poddana pod głosowanie podczas marcowej sesji Rady Miasta cyt:

Zmiana kwot przypisanych projektom dużym i małym. Niniejsza zmiana ułatwi mieszkańcom zgłaszanie projektów o charakterze inwestycyjnym, szczególnie w przypadku projektów małych, których koszty realizacji znacząco wzrosły. W związku z powyższym projekt zakwalifikowany do kategorii projekt duży charakteryzuje się szacunkowym kosztem wynoszącym powyżej 40000zł (zmiana kwoty z 20000zł), aż do wyczerpania puli środków przeznaczonych na tę kategorię projektów.

Natomiast projektem w kategorii projekt mały jest ten, którego koszt szacunkowy nie przekracza 40000zł (poprzedni limit do 20000zł). Jednocześnie zwiększa się pula środków przeznaczonych na realizację projektów małych do 680000zł (poprzednia pula środków wynosiła 320000zł), przy czym proponowana pula środków pozwala na realizację 17 projektów małych o maksymalnym szacunkowym koszcie, a nie 16, jak ma to miejsce dotychczas.” – koniec cytatu.

LXXII zwyczajna sesja Rady Miasta Tarnobrzega odbędzie się w środę 29 marca br., w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

63-zmiany-bo_2179307

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wrzos
2 miesięcy temu

KOMU TEN BUDZET OBYWATELSKI TAK POTRZEBNY TO TYLKO STRATA PIENIEDZY NA BZDETY. CO ZNOW POWSTANIE KOLEJNA SILOWNIA POD CHMURKA DLA DZIADKOW? BIERZCIE SIE ZA SPROWADZANIE DO MIASTA NARESZCIE JAKIS INWESTOROW, ABY CI TWORZYLI TUTAJ NOWE MIEJSCA PRACY DLA LUDZI BO NIC TYLKO PLAKAC NAD OPERATYWNOSCIA DZIALANIA TYCH PRACUJACYCH W URZEDZIE OD CZEGO WY TAM JESTESCIE ? CO WY TAM ROBICIE? LITOSCI !

Marzena
2 miesięcy temu
Reply to  wrzos

Siłownie są już na każdym osiedlu i moim zdaniem są potrzebne szczególnie w miesiącach letnich ludzie na nich ćwiczą ale problemem są imprezowicze którzy przychodzą późnym wieczorem i zostawiają po sobie puste butelki po alkoholu i często je tłuką na maszynach więc przydałoby się żeby straż miejska jednak częściej zaglądała na osiedlowe siłownie a nie czekali aż ktoś zadzwoni i zgłosi że jest impreza na siłowni

Robin
2 miesięcy temu
Reply to  Marzena

Kolejne siłownie to bzdety. Wykopać dołek, nalać wody i niech małe emigrantki i emigranci się paplają. Niech ich Bożek raz w miesiącu zabiera do Rzeszowa i pokaże siłownię i wystarczy. Miasto i tak z nich nie będzie miało pożytku bo wszyscy wyjadą no chyba że któreś odziedziczy korytko w UM po mamusi lub po tatusiu. Kojejne kuriozum to następne boisko sportowe. Jedno wystarczy tylko trzeba je odebrać SIARCE i udostępnić młodzieży. Siarkowy jak grają każdy widzi. Tylko wstyd dla miasta Zlikwidowali Krwiodawstwo , Rejon Energetyczny, połączenia autobusowe, połączenia kolejowe, Miejską Komunikację Samochodową, Miejską Spółkę Komunalną , „Wody Polskie” Pogotowie Ratunkowe, Szpital Wojewódzki w trakcie likwidacji.
TO DLACZEGO NIE ZLIKWIDOWAĆ KLUBU SPORTOWEGO SIARKA?! I NA KONIEC URZĄD MIEJSKI Z TYMI NIEUDACZNIKAMI CO DOPROWADZILI DO TYCH WSZYSTKICH LIKWIDACJI.

Zgred
2 miesięcy temu
Reply to  wrzos

Najbardziej nietrafionym obiektem jest pseudo wiata vel stodoła na Dzikowie,

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  Zgred

Utrudnia widoczność bo zasłania i nie wiadomo czy coś nie nadjeżdża.poza tym chyba lepiej by było wydać na coś potrzebniejszego w mieście.

Esteta
2 miesięcy temu

Nalezy znalezc fundusze na prysznic dla soltysa Pluto z Dymitrowa i szczotki aby sie mogl szorowac po przyjezdzie do Tarnobrzega gdyz smierdzi gorzej od skunksa !!!!!!! Pluto knur !!!!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content