Radni Powiatu Tarnobrzeskiego w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II

Rada Powiatu Tarnobrzeskiego stanęła w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Stanowisko w tej sprawie przyjęte zostało podczas minionej, XLIII sesji Rady Powiatu.

Jak wyjaśniała przewodnicząca Rady Krystyna Rusin: Rada Powiatu Tarnobrzeskiego popiera uchwałę Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 9 marca br. W sprawie obrony dobrego imienia św.Jana Pawła II Uchwała Sejmu w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II

W przyjętym przez Radę Powiatu Tarnobrzeskiego stanowisku, podkreślone zostały zasługi papieża na rzecz wolności kraju oraz spuścizny duchowej, jaką pozostawił dla chrześcijan na całym świecie.

W swoim stanowisku Rada Powiatu Tarnobrzeskiego wskazała, m.in. na słowa zawarte w osobistym testamencie papieża.

12 marca 2000 roku Jan Paweł II wyznał milenijne „mea culpa” , przeprosił za wszystkie grzechy, jakie w swojej liczącej 2000 lat historii popełnił Kościół. W osobistym testamencie opublikowanym 7 kwietnia 2005 roku, pięć dni po jego śmierci napisał: „Wszystkim dziękuję, wszystkich proszę o przebaczenie, proszę także o modlitwy, aby miłosierdzie boże okazało się większe od mojej słabości, niegodności:. Czyż trzeba więcej aby uszanować jego człowieczeństwo, pokorę, wielkość dokonanych dzieł i dowiedzioną w wieloletnim procesie świętość? Stanisław Wyspiański ustami bohatera literackiego Stańczyka w Weselu mówił: Znam ja, co jest serce targać gwoźdźmi, co się w serce wbiły, biczem własne smagać ciało, plwać na zbrodnie, lżyć złej woli,
ale Świętości nie szargać, bo trza, żeby święte były, ale Świętości nie szargać: to boli.”

Równocześnie Rada Powiatu Tarnobrzeskiego wyraziła swój sprzeciw wobec cyt: : „wszczynania awantury, z udziałem osoby świętego Jana Pawła II, osoby nie mającej już możliwości obrony, awantury burzącej spokój życia społecznego i Kościoła” – koniec cytatu

Stanowisko rady przyjęte zostało przez aklamację, czyli bez organizowania głosowania.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
79 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
itaka
2 miesięcy temu

banda przygłupów

Samuel
2 miesięcy temu
Reply to  itaka

Pełn zgoda.Trudno inaczej określić bandę szargającą dobre imię świętego Polaka

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  Samuel

Masz szczęście że ani ty ani nikt z twoich bliskich nie stał się ofiarą pedofila ,bo wtedy inaczej byś mówił.

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  Obatelka

Pedofile są wszędzie również wśród Nas :lekarze, adwokaci, politycy, nauczyciele , aktorzy itd itp. Dlaczego wszystko i wszystkich wrzucacie do jednego wora tylko po to by przywalić KK ?

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

A dlaczego kościelni pedofile mają być chronieni przed prawem? Jak świeckiego pedofila złapią to zaraz ma proces a ci z kościoła mają parasol ochronny nawet akt nie można zobaczyc bo są albo ukrywane albo nie wszczyna się postępowania. Zaraz parafianie bronią chociaż nie są świadomi tego grzechu. Hierarchowie winią dzieci że same się pchają a bez przerwy słyszy się w kościele cytaty z Jezusa:”pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie”

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  Obatelka

Pedofilów powinno się karać wszędzie nie zależnie od piastowanej funkcji. Ale ostatnio nagonka w mediach lewicowych jest tylko i wyłącznie w stronę KK , gdzie całkowicie jest pominięty temat w innych grupach zawodowych. Po za tym należy rozróżnić dwa podstawowe pojęcia kościół od Kościół – instytucję od wyznawców wiary. Po za tym myślę że już od dawna diabeł na dobre zagościł w murach kościoła Watykanu , a jak wiadomo ryba zawsze psuje się od głowy. A że kościół to ludzie , a ludzie są ułomni i grzeszni to nie znaczy że jeden człowiek czytaj JPII ma stać u każdego księdza pod drzwiami i nasłuchiwać co robi i czy aby nie grzeszy- jest to nie realne i nie wykonalne !!!

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Nie chodzi tylko o zwykłych ludzi ale o przymykanie oczu na bardzo bogatych i drapieżnych pedofilów. Ludzie oczekiwali pomocy a jej nie otrzymali bo szkoda było odtrącać wpływowych bogaczy, lepiej było udać że nic się nie stało.

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  Obatelka

kościół przez długie lata ba nawet i wieki ukrywał pewnie nie tylko pedofili, może nawet złodziei , morderców ale nie można mówić że cały kk jest zepsuty

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Ksiądz to nie zwykły pracownik. Jak coś zrobi nie teges to zawsze jest taki jak każdy z nas,ale jednak tak naprawdę jest traktowany szczególnie z przywilejami.

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  Obatelka

A aktorzy, sędziowie , politycy to niby są traktowani jak zwykli obywatele ?

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Nie są przedstawicielami Boga ani Jego pracownikami więc moralnie nie są aż tak zobowiązani chociaż też dużo osób na nich patrzy i powinni na to zważać.

marek
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

A żebyś wiedział ,że tak. Są traktowani jak zwykli obywatele. Aktora Jerzego S. ukarali za jazdę po alkoholu ??? Ukarali. Funkcjonariuszowi KK uszło by na sucho.

Ciekaw
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Nie w tym rzecz. Watykan i jego przedstawicielstwa (episkopaty) systemowo tuszowały i zapewne tuszują przypadki pedofilii we własnych szeregach. Słynne już „przeniesienie na inną parafię” zwyrodnialców. Kościół katolicki jest niestety państwem w państwie, rzadko kiedy podchodzącym pod jurysdykcję państwa.
Pierwszą sprawą poważnego rządu powinna być renegocjacja konkordatu. I nie piszę tego z pozycji lewicowych. Znajomość historii Kościoła pozwala wyrobić sobie stanowisko wobec tej organizacji i zniechęcić do praktyk religijnych. Nawet nie o słynne „krucjaty” tu chodzi, ale o moralną zgniliznę i często (np. w okresie zaborów) działalność antypolską. Niestety PiS i Konfa będą wkładać nam kościelnie (niekatolickie) dogmaty do życia codziennego. Ale dlaczego regulować to prawnie? Przecież katoliczka i bez ustawy nie dokona aborcji. Przecież katolik „szkalować Papieża” nie będzie. Po co te obwarowania prawne i parodie sejmowe z portretami? Kampania wyborcza idzie. I co powie nam tak zwana „prawica” – „wina lewackiej UE”. A gdyby nie nasz akces do UE, to bylibyśmy cywilizacyjnie na obrzeżach świata, jak dla przykładu Ukraina.

greg
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Bo od księży wymaga się szczególnie tego czego nie wymaga się od innych zawodów,to oni maja być przykładem

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  greg

Owszem skoro z ambon mówią ludziom jak żyć , to powinni według tego postępować. Każdy pedofil bez względu na stanowisko powinien być napiętnowany i ukarany. Faktem jest że kościół w tym temacie chował głowę w piasek ale to nie znaczy że można generalizować i wszystkich wrzucać do jednego wora z napisem pedofile kk

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Nie przyszło ci do głowy że hierarchowie kościelni powinni być autorytetami moralnymi bo nie uprawiają zawodu tylko są z powołania i powinni dawać przykład i stać na straży moralności? Więc niech chociaż będą równi wobec prawa.
.

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  Obatelka

Duże słowo „powołani” myślę że większość z Nich poszła dla lepszego i wygodniejszego życia !

kuba
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Nie bluźnij bo będziesz się smażył w piekle. Wszyscy są tam z powołania. Np. taki rydzyk. On najgłośniej powołuje o dutki .

Dziwisz
2 miesięcy temu
Reply to  itaka

Świat jest pełen nawiedzonych kretynów których powinno się izolować od społeczeństwa i zdaje się że tarnobrzescy radni wpisali się swoją głupotą w narrację kaczystanu!

walt
2 miesięcy temu

czas wznieść redutę dobrego imienia nie tylko kremówkowego Karola ale i Kapciowego don Stanislao zwanego Steve Wonderem 🙂

kariery wesołowskiego,lawa,mccaricka czy degollado i ich przypadki znane są od ponad 20 lat.
w Polsce nawet szechter brał udział w swoistej cenzurze by nie pobrudzić idola Polaków JP2.

ta imba pozwoli najprawdopodobniej wygrać znowu pisuarowi bo jak po filmie Sekielskiego prostu i łykający jak pelikany lud pójdzie obronić swoich świętych pasterzy.amen.

Ciekaw
2 miesięcy temu
Reply to  walt

I tu zaczyna się dramat: „Jan Paweł nie wiedział, bo otaczali go źli ludzie”. Albo „Jan Paweł nie wiedział, bo był chory”. Do jasnej cholery istnieje coś takiego jak odpowiedzialność. Jeśli Jan Paweł był wybitnym teologiem i poetą (kwestia oceny), to był beznadziejnym menadżerem zarządzającym Watykanem i licznymi przyległościami. Jeśli nie widział pedofilii, to jako głowie państwa wystawia mu to jednoznacznie złe świadectwo. Jeśli na ołtarze wyniósł tego zboczeńca od „Legionów Chrystusa”, to chyba procesy beatyfikacyjne i kanonizacyjne to parodia. Kiedyś to trwało stuleciami – Jan Paweł ekspresowo tworzył licznych świętych, sprawdźcie nadprodukcję takowych za jego pontyfikatu. Ilość nie idzie w parze z jakością.
Ale my widzimy go tylko pod kątem „obalania komuny”, „kremówek” i tkliwości. No i naszego kompleksu narodowego.

walt
2 miesięcy temu
Reply to  Ciekaw

dramat to miały gwałcone dzieci których oprawców stawiano za wzór – degollado albo przenoszono niczym wesołowskiego – albo robili kariery jak mccarrick a ten też przy okazji jak i degollado byli sprawnymi menadżerami i na Podhalu niejeden pomnik,kościół czy plebanię wybudowano za srebrniki,które przyjmował kapciowy don Stanislao. Wojtyła to postać historyczna,do tej pory dla wielu jednoznacznie wielka i wspaniała. ja nie należę do jego kościoła więc patrzę na to przez pryzmat cepeliowego kultu jaki się nam oferuje a jak ceniłem prałata Józefczyka jako człowieka to jego dzieło koło dyskontu znanej niemieckiej marki budzi estetyczne wątpliwości 🙂 z drugiej strony na prowincji takie pomniki mogą uchodzić i za arcydzieła. na pewno dla wielu Polaków to autentyczny bohater i 2 kwietnia 2005 bardzo dobrze pamiętam i znam wystarczającą ilość ludzi by wiedzieć,że wielu z nich obrazek z JP2 ma w domu i jest to dla nich jakiś odnośnik czy wręcz autorytet. mnie cnota wiary nie była dana to i nie podchodzę do Wojtyły nabożnie. ale generalnie to jest sprawa katolików. to,że kler zwłaszcza w Polsce jest bezkarny wobec różnych szwindli nie tylko seksualnych stało się niestety normą i na nikim to nie robi już większego wrażenia. nawet proboszcza z Dzikowa wydał biskup… Czytaj więcej »

Ciekaw
2 miesięcy temu
Reply to  walt

Dlatego brak umiejętności zarządzania Kurią Rzymską wystawia złe świadectwo, rzuca cień na osławiony pontyfikat. Stańmy w prawdzie: Jan Paweł II był człowiekiem, a nie herosem z postumentu pod Lidlem. Wesołowski to już temat smrodliwy. Wojtyła Karol to postać historyczna, więc podlega ocenie bez emocji i hurraszału.
Księdza Michała pamiętam doskonale, wszak z Serbinowa jestem. O jego „wrażliwości estetycznej” wolę milczeć, bo to jedyny cierń w Jego działalności. Zrzucam to na karb braku edukacji artystycznej w seminariach. Jego „pomniki” są paskudne, kiczowate, naiwne. Nikt tego nie wyburzy, więc potrzebny jest komentarz. Nie są to arcydzieła, a raczej parodie, gargamele. Ale wierzę, że wznoszono je ze szczerymi intencjami.
Właśnie, podejście do Wojtyły bez uprzedzeń – niech wielu będzie taka łaska. Był człowiekiem, a nie herosem. Ukształtowany był w pewnych realiach, dość specyficznych. Dla mnie zawsze był ucieleśnieniem kompleksów narodowych. Oto POLAK i papież. Konklawe zrobiło wtedy dobrze narodowi pod okupacją, nic ponad.

walt
2 miesięcy temu
Reply to  Ciekaw

trudno odpowiadać za wszystkich urzędników będąc prezydentem miasta rozmiaru Tarnobrzega a co dopiero takiej korporacji jak kościół rzymskokatolicki.
natomiast wiadomym jest jak eksponowane pozycje zajmowali prominentni przyjaciele Wojtyły a przy okazji znani pedofile,których wymieniłem nawet z nazwiska.
ten degollado stawiany za wzór młodym kapłanom miał niesamowity rozmach skoro gwałcił nawet własne dzieci.

rada
2 miesięcy temu
Reply to  walt

widze ze jestes niezle skrzywiony ale nieprzejmuj sie medycyna idzie do przodu wiele skrzywien mozna dzis leczyc

życzliwy
2 miesięcy temu
Reply to  rada

pewnie mu za mocno kropidło weszło 😉

walt
2 miesięcy temu
Reply to  życzliwy

wszak zły dotyk boli całe życie 🙂

666
2 miesięcy temu
Reply to  walt

nie marginalizuj zasług Prałata z Gdańska i Juliusza Paetz z Poznania, bo obaj byli wybitnymi ruchaczami!

Kremowka
2 miesięcy temu

I co to za wiara.?? Szesc dni w tygodniu grzesza, w siudmym wystarczy ksiedzu naopowiadac historii z zycia, I grzech odpuszczone.Ciemnota ludzka, nie zna granic.

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  Kremowka

Uważają spowiedź za reset grzechów czyli złych postępków i z czystą kartą żyją i grzeszą dalej.

Histo(e)ryk
2 miesięcy temu

Zmarłych, szkalujący, powinni zostawić w spokoju. Wszak nie maja możliwości obronienia się przed atakami.

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  Histo(e)ryk

Lepiej późno niż wcale. Za życia nie było możliwości, bo te fakty nie były szerzej znane a ci co je znali ukrywali , bo albo nie chcieli albo nie mieli możliwości ich ujawnić. Bardziej szkoda ofiar, których nikt nie bronił bo byli mali i biedni i nikt im nie uwierzył, więc część z nich nawet nie próbowała się skarżyć. Poza tym jakie to ataki? Chęć pokazania prawdy to ataki? Ludzie jesteście bez serca skoro tak mówicie.

greg
2 miesięcy temu
Reply to  Histo(e)ryk

pomyśl o tych co żyją do dziś ze skazą na sobie!,tylko papież cię interesuje a reszta poszła do lasu tak?

Ciekaw
2 miesięcy temu
Reply to  Histo(e)ryk

To dlaczego Ulryk von Jungingen jest szkalowany? Dlaczego szkalowany jest Julian Apostata par example? Jeśli ktoś umarł, to nie można o nim dyskutować? Bismarck, Franciszek Józef, Napoleon III są przykładami, że można dyskutować. O dwudziestym wieku nie wspomnę. To jakby stwierdzić: „Nie krytykujcie Fidela Castro”, bo bronić się nie może. Człowiek pozostawia po sobie spuściznę, która podlega dyskusji. Denat pozostawia fakty, stąd potrzeba oceny.

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel
  • Wstyd to nie chcieć nic wyjaśnić tylko owczym pędem przegłosowywac na chybcika podstawione uchwały.
Alf
2 miesięcy temu

Tłumaczenie ,że wszystkie dokumenty SB dotyczące Wojtyły to fałszywki i po temacie trochę słabe. Czy wobec tego wszystkie archiwa SB w innych sprawach to również fałszywki? Na podstawie tych akt wydawane były wyroki w sprawach lustracyjnych. Powinna zbadać to niezależna komisja , niekoniecznie kościelna. Nie zmienia to faktu ,że Jan Paweł II był wielkim Polakiem. .

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Alf

To jest zastanawiające , że w sprawie „BOLKA” są prawdziwe i wiarygodne –
Sam Macierewicz to potwierdził ????

Obatelka
2 miesięcy temu

Pedofilia jest tak straszna,że część ludzi którzy się z tym nie spotkali nie wierzą że takie zboczenie istnieje i dlatego nie wierzą ofiarom ani tym co o tym mówią . Dlatego tak łatwo jest nimi manipulować.A zwłaszcza jeśli oskarżane o to czy o obojętność wobec tego są osoby których darzą ogromnym autorytetem. Politycy to wiedza i tym grają.

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu

Od wieków trwa jedna i ta sama woja. Bóg dał ludziom wolną wolę aby mogli opowiedzieć się za jedną ze stron…”Nie sądźcie abyście sami nie byli sądzeni ” Faktem jest że JPII to wielka ponad czasowa postać i jeden z największych Polaków – nie Nam Go oceniać niech to czyni Bóg !

Bóg kontra zło.jpg
Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Jest przyjęte że papież w sprawach dogmatów religijnych jest nieomylny ale nie we wszystkim,bo na wszystkim się nie zna.

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  Obatelka

Niestety reformy kościoła na przestrzenie wieków jako instytucji, pociągnęły również za sobą wszelkiego rodzaju nie dorzeczności i patologie.

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Gdybyś doczytał gdzieś w dokumentach co się działo w Watykanie na przestrzeni wieków to by ci oczy z orbit wyszły.

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  Obatelka

Uwierz Mi że sporo czytałem na ten temat. Dlatego powtarzam kk to tylko instytucja ze słabymi ludźmi mającymi mniejszą czy większą władze nad ludźmi. Zło trzeba piętnować i wypalać ogniem ale nie możemy przez to stygmatyzować wszystkich..

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Żeby nie uogólniać trzeba zbadać i dowiedzieć się kto i co a nie podnosić larum .

Ciekaw
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Masz na myśli Sobór Watykański Drugi? Owszem, liturgia przedsoborowa jest piękna, ale dla większości niezrozumiała. Po pierwsze język łaciński, po drugie o wiele bardziej rozbudowana symbolika gestów liturgicznych.
Czy ów Sobór przyniósł patologie? Nie sądzę. O większości patologii dowiadujemy się z mediów. W Polsce dodatkowo postępuje sekularyzacja, co było do przewidzenia. Sojusz „tronu z ołtarzem” tylko przyspiesza to, co nieuniknione. Nawet SLD żyło dobrze z Kościołem, ale to co się wyprawia obecnie woła o pomstę do nieba. Młode pokolenie nie traktuje już Kościoła z sentymentem, kiedy to Kościół walczył z komuną, czym zjednywał nawet niewierzących. Kościół dla młodych, o ile interesują się sprawami krajowymi, to przede wszystkim arcybiskup Jędraszewski, Ojciec Tadeusz i ich polityczni akolici. Dla dobra Kościoła (a więc wiernych) konieczny jest jego rozdział od państwa.

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  Ciekaw

Jest bardzo dużo wszelkiego rodzaju dogmatów które wprowadził Watykan i to psuje sens i wiarę nauczania jak choćby nie omylność papieża – przecież to tez taki sam człowiek jak My – słaby i ułomny z grzesznymi myślami

Ciekaw
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Dogmat o nieomylności papieża sprowadza się tylko do spraw wiary. Nieco głupie to jest, bo papież z racji urzędu nie musi być wybitnym teologiem.
Dla mnie obrzydliwe jest w trydenckim credo „wierzę w jeden ŚWIĘTY i powszechny apostolski Kościół”. Kościół nie jest święty, bo składa się z grzesznych jednostek.
Ułomność hierarchów i wiernych – o tym powinno się mówić, bo nikt nie jest idealny. A nieomylności to przykład faryzeizmu i pychy.

Ciekaw
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Kilka uwag:
1.”ponadczasowa”, a nie „ponad czasowa”.
2. „jeden z największych Polaków” – byli więksi, np. Tadeusz Kościuszko, Maria Curie – Skłodowska, matematycy ze szkoły lwowskiej. O Koperniku nie napiszę, bo trudno oceniać narodowość w XV-XVI wieku.
3. Nienawidzę, jako historyk stwierdzenia „Nie nam Go oceniać” – postacie historyczne powinny być poddawane analizie. Nie ma świętych krów. Jak każdy człowiek, szczególnie na takim stanowisku Jan Paweł II wymaga rozrachunku, a szczególnie odbrązowienia.
4. O „wolnej woli” i manichejskim starciu pisać nie będę, bo sensu w tym nie dostrzegam. Wola nie implikuje oceny dążącej do obiektywizmu. Jan Paweł II miał tyle zalet, co i wad.

Tylko prawda
2 miesięcy temu

Moje rozumowanie jest takie- skoro rada powiatu broni imienia J.P, tym samym popiera pedofilie w kosciele.Papiez o pedofili w kosciele wiedzil, ale nic nie zrobi, ale baranki boze z rady miasta popieraja.Boze, do czego to doszlo.

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  Tylko prawda

Kościelni nie stosują się do zasad które głoszą ,czyli mowa twoja ma być tak,tak lub nie,nie. Nie chcą dociekać prawdy .

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  Tylko prawda

Na jakiej podstawie twierdzisz z że JPII nic nie robił w kwestii karania pedofilii w kościele – tylko nie powtarzaj sloganów z mediów lewicowych ? Po za tym kościół jako instytucja jest bardzo wielka i rozbudowana i jeden człowiek nie jest w stanie wiedzieć wszystko o wszystkich. Po za tym gdyby za bardzo komuś się naraził w Watykanie , kto wie może podzieliłby los swojego poprzednika JP I – najprawdopodobniej otrutego po miesiącu piastowania stanowiska papieskiego ! Woli ścisłości na JP II była masę innych mniej lub bardziej głośnych zamachów na życie !

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Wydany został zakaz donoszenia na pedofilów pod kościelną karą, niedawno uchylony.

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  Obatelka

Skąd to wiesz kto zarządził i kto odwołał , podaj link do materiału źródłowego. Bo jeżeli powtarzasz frazesy że ktoś coś gdzieś powiedział to żaden dowód

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu

Tutaj mała ciekawostka i niech ktoś to logicznie wytłumaczy …. Przecież gdyby rzeczywiście JP II nie był święty, to ta sytuacja miałoby miejsca ! 18 V 1920 – data urodzin – 1+8+5+1+9+2+0 = 26 = data urodzenia Papieża 18.05.1920 suma tych liczb daje nam 26 (13+13) suma cyfr z daty urodzenia to też 2 x 13 = 26 26 – tyle lat trwał pontyfikat 26 =13 + 13 = 2 x 13 2 IV 2005 – data śmierci – 2+4+2+0+0+5 = 13 podano, że papież zmarł o 21:37 – godzina śmierci – 2+1+3+7 = 13 zmarł w 13 tygodniu roku pontyfikat trwał dokładnie 26 lat i 5 miesięcy – 9301 dni – 9+3+0+1 = 13 Jan Paweł Drugi – liczba liter = 13 Ciąg znaków: 'Karol_Wojtyła’ tworzy 13 liter plus spacja W dniu 13 maja 1981 roku, podczas audiencji generalnej na Placu św. Piotra w Rzymie, Jan Paweł II został postrzelony przez tureckiego zamachowca Mehmeta Ali Agcę Mehmet Ali Agca – zamachowiec, liczba liter = 13 17:15 prawdopodobna godzina postrzału 1+7+1+5= 14, gdyby zamachowiec strzelił tylko o jedną minutę wcześniej, to kto wie … 17:14 -> 1+7+1+4 = 13 … to nie sa przypadki Jan Paweł II byl 264 papieżem… Czytaj więcej »

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Magia liczb , nie ma nic wspólnego z usprawiedliwianiem wszystkich postępków.

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  Obatelka

I tu się mylisz to nie magia liczb, a być może ukryte przesłanie. Ciężko o taką zbieżność skutkowo -przyczynową. A co jeżeli rzucasz bez postawne oskarżenia w stosunku do JP II – osobiście nie wiem jaka jest prawda dlatego nie oceniam czynów których nie znam , za to mogę powiedzieć coś co czynił publicznie i to było dobre. Resztę czynów i myśli niech osądzi Bóg

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Więc tym bardziej powinno się pozwolić wyjaśnić. Zabranianie tego rodzi podejrzenia.

Ciekaw
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Ta obsesja liczb podchodzi pod kabałę. Nota bene: dlaczego to wszystko dotyczy języka polskiego? Może bardziej wiarygodne byłoby podawanie nazw łacińskich (język urzędowy Watykanu)?

pielęgniarz
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Tabletki wziąłeś??

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  pielęgniarz

I kto to mówi główny dealer mafii „farmaceutycznych” 😉

wojto
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

tutaj kacapie masz racje

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  wojto

japa kozacka ogłupiona onuco. Patrząc na twój słowotok myślowy pisany to dobitnie pokazuje twój iloraz pojmowania świata i rzeczywistości 🙂

Wim
2 miesięcy temu

Guru rządzących biznesmen Rydzyk mówił „kto nie miał pokusy” nawiazując do księży pedofili . Jeden z komentujących porównuje sędziów, adwokatów, że też w tej grupie są pedofile. Ale jak można porównywać księdza, który jest wysłannikiem Boga i ma być dobrem i dawać przykład a nie zboczeńcem pieprzonym.

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Wim

Waść co ty tu piszesz o opowiadał o ” męczenniku” – ZAPAMIĘTAJ ??

Wiosna
2 miesięcy temu

Nie uchwalili budowy pomnika?

Rumcajs
2 miesięcy temu

A kogo obchodzi ich stanowisko. Do roboty by się wreszcie wzięli.

Jan
2 miesięcy temu

Mam wrazenie,ze 90% pisze jeden stary komuszy pierdziel.

j23 znowu nadaje
2 miesięcy temu
Reply to  Jan

bardzo mozliwe

Gosc
2 miesięcy temu
Reply to  Jan

Prawie wszystkie komuchy z jedynej slusznej partii przepisali sie do teraz jedynej slusznej partii i stare poglady tez zmienili.

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu

Widzę zaciekłość w atakowaniu kk i po części świata chrześcijańskiego, bo taka jest nowa moda, nowa taktyka ateistów i lewactwa. To na odmiany bardzo ciekawy artykuł w linku odnośnie praktyk religijnych, jestem bardzo ciekaw oburzenia i dlaczego o tym nie mówi się głośno na całym Świecie ? https://wiadomosci.onet.pl/religia/smierc-noworodka-zaostrza-debate-o-obrzezaniu/n900g

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Tak jak przypuszczałem zero negatywnych komentarzy – jakichkolwiek komentarzy pod postem powyżej i odnośnikiem to linku. Tak właśnie wygląda hipokryzja i dwulicowość ludzi wypowiadających się negatywnie o kk na których kościół działa jak płachta na byka. Ale to że gorsze rzeczy wyprawiają inni to już tak nie razi już nie bulwersuje – zakłamani HIPOKRYCI !

Gosc
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

To inny temat i proba zmiany tematu z twojej strony nie powiodla się. Moge tylko powiedzieć ze oprocz wzgledow zdrowotnych uważam takie zabiegi za niepotrzebne. Wiele jest dziwnych i szkodliwych obrzedow w roznych religiach ale ludzi religijnych od tego nie odwiedziesz, bo to wg nich atak na religię.

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  Gosc

Żadna zmiana tematu, a pokazanie jakie jeszcze większe patologie zachodzą w innych religiach w tym przypadku judaistycznym. Jakoś nikt nie obrusza się że stary żyd rabin ciągnie małemu bezbronnemu niemowlęciu krew z przyrodzenia… to jest dopiero PEDOFILSTWO – a nie zwyczaj czy obyczaj jak nie którzy twierdzą. Mało tego skoro rabini posuwają się w tym momencie do tak obscenicznych czynów, to strach pomyśleć co mogą wyprawiać ze straszymy dzieciakami ! Zatem ateiści i lewacy czas abyście przejrzeli zwyczaje i rytuały w synagogach , meczetach – bo jakoś tam boicie się tam zaglądać !

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Że gdzieś jest źle ,to nie znaczy że u nas jest dobrze. Jak się problemy olewa to nagle mogą tak urosnąć że nie ma wyjścia i wrócą czasy Świętej Inkwizycji,które trwały 400 lat. Sądzę że pierwsze na stos poszłyby kobiety, a potem po kolei wszyscy którzy się nie podobają jedynym prawym.

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  Obatelka

Obrzeżanie to nie tylko pedofilia ale po prostu już satanizm i okultyzm. Poczytaj co wiąże się z piciem krwi człowieka i czemu ma służyć. Wcale nie mówię że w kk jest super ale Świat gnije i to na wszystkich szczeblach i dziedzinach życia. Więc bądźmy przynajmniej uczciwi i nie udajmy że gdzieś w czyimś oku widzimy drzazgę nie widzą u siebie belki !

wrzos
2 miesięcy temu

WIERZCIE W BOGA A NIE W KOSCIOL, BO KOSCIOL JAKO ZBIOR KLERU TO WYLEGARNIA NAJWIEKSZEGO ZLA TEGO SWIATA OBLUDY,CHCIWOSCI,PYCHY,KLAMSTWA,ZEPSUCIA MORALNEGO I WSZECHOBECNEJ CIEMNOTY. DLA PRZYKLADU PRZED WIEKAMI ILE NIEWINNYCH KOBIET SPLONELO NA STOSACH ZA SPRAWA ZABOBONNEGO KLERU, TERAZ GDYBY TYLKO MOGLI ROBILI BY TO SAMO, CZARNA MAFIA!!!

Gosc
2 miesięcy temu

Przewodniczaca Rady to byla i moze obecna katechetka wiec nie mozna sie spodziewac innej reakcji i uchwaly.

obywatel
2 miesięcy temu

Zakończcie już ten temat , cel osiągnięty – chwila chwały babci już jest , wystarczy popatrzeć na zadowolenie babulinki :

https://echodnia.eu/podkarpackie/radni-tarnobrzega-w-obronie-dobrego-imienia-swietego-jana-pawla-ii-jednomyslnosci-w-przyjeciu-stanowiska-nie-bylo/ar/c1-17415085

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
79
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content