Unijny komisarz odwiedził nowodębski Dezamet. Był też premier Morawiecki i minister Błaszczak

Premier RP Mateusz Morawiecki i Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak spotkali się w Zakładach Metalowych DEZAMET S. A. z Komisarzem UE ds. przemysłu  i rynku wewnętrznego Thierrym Bretonem. Celem wizyty było zapoznanie się z możliwościami zwiększenia produkcji zakładów zbrojeniowych.

Przybyła do Nowej Dęby delegacja w obecności Sebastiana Chwałka – Prezesa Zarządu PGZ S. A., Przemysława Kowalczuka – Członka Zarządu ds. Rozwoju MESKO S. A.  oraz kierownictwa DEZAMET S. A. Jerzego Derusia – Prezesa Zarządu, Dyrektora Naczelnego;  Krzysztofa Zuby – Członka Zarządu, Dyrektora ds. Operacyjnych, Arkadiusza Dumy – Członka Zarządu, Dyrektora ds. Produkcji, zwiedziła Zakład i spotkała się z pracownikami Spółki.

Jestem pod wrażeniem jakości amunicji produkowanej w Polsce – powiedział Thierry Breton podczas wizyty w DEZAMET. S.A. – Spółka pracuje na trzy zmiany, pięć dni w tygodniu. Być może uda się pracować sześć dni w tygodniu, może nawet siedem bo to jest gospodarka wojenna – dodawał.

Przemysł zbrojeniowy staje się coraz ważniejszym elementem architektury obrony państwa i dostawcą bezpieczeństwa dla innych. Jesteśmy po wielu rozmowach w UE na ten temat. Zainicjowaliśmy program wspólnego zakupu amunicji. Polska przystąpiła do tego programu klika dni temu i razem z innymi krajami będziemy ją kupować głównie za europejskie pieniądze – mówił Premier RP Mateusz Morawiecki.

Jak zaznaczył wicepremier i szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak wizyta komisarza Bretona jest docenieniem wzmacniania zdolności obronnych Polski: – Komisarz Breton powiedział, że jest pod wrażeniem potencjału jaki został stworzony tu, w Dezamecie. Ja bardzo podziękowałem za te słowa, bo to jest docenienie naszych dotychczasowych wysiłków związanych z budową zdolności obronnych Polski, więc również z zamówieniami, które kierujemy do polskiego przemysłu zbrojeniowego,  w tym zamówieniami, które dotyczą sprzętu wojskowego, ale też amunicji – stwierdził wicepremier Mariusz Błaszczak w Zakładach Metalowych DEZAMET S. A. w Nowej Dębie.

***

Zakłady Metalowe DEZAMET S. A.  to firma wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Spółka od wielu lat (rok założenia 1939) specjalizuje się w produkcji wojskowej. Asortyment produkcji na potrzeby obronności obejmuje przede wszystkim różne rodzaje amunicji artyleryjskiej, moździerzowej i granatnikowej. Dodatkowo firma świadczy usługi i sprzedaż w zakresie obróbki metali, pokryć galwanicznych  a także posiada własne laboratorium pomiarowe i badawcze. Spółka zatrudniając prawie 700 osób, jest jednym z czołowych pracodawców w regionie.

Sztandarowymi produktami Spółki są: amunicja artyleryjska kalibru 155mm używana m.in. z armatohaubicą KRAB, 120mm amunicja moździerzowa używana przez moździerze samobieżne RAK oraz 60mm amunicja moździerzowa.

W latach 2019-2022 Spółka zrealizowała Biznesplan (rozbudowa infrastruktury produkcyjno-magazynowej oraz zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń), który pozwolił na dostosowanie profilu produkcji do amunicji średniego i dużego kalibru. W związku z bieżącą sytuacją rynkową Spółka wdraża Strategię na lata 2022-2026, która zakłada dalszy rozwój potencjału produkcyjnego oraz zwiększenie sprzedaży dla kluczowych asortymentów.

foto&info: Dezamet

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ODYSEUSZ
2 miesięcy temu

Polaku otwórz oczy zanim polsko-języczni u władzy wmieszają Nas w nie swoją wojnę (mają już nie oficjalnie takie plany)! Dość przelewania polskiej krwi w imię obcych interesów !

polak kopnij ruska.jpg
sasza
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

da,da

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  sasza

Zobaczymy pożyjemy wielu z was się naśmiewało, gdy ostrzegałem przez szprycą . I co się okazuje, nie dość że nie pomogły to najprawdopodobniej szkodzą zdrowiu !

aas
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Uoo, zaleciało onucami

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  aas

Jak wyślą cię na front byś bronił granic Ukrainy , w momencie gdzie ukraińcy będą popijać piwko pod parasolandią inaczej zagęgasz:)

obywatel
2 miesięcy temu

To jakaś mało istotna sprawa bo SOŁTYSA-Belfra z Tbg NIE BYŁO , nawet zdjęcia brak , zresztą co to kur??? ZA WIZYTA w jakimś tam zakładzie ???

CO INNEGO jakby to było w muzeum dotyczyło kolekcji czy taż nad zalewem
???
A TAK to po co o tym wspominać w tarnobrzeskim medium ???

Przecież to drugi sort urzędniczy był w nowej dębie ??? i nieistotnej sprawie ???

Samuel
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Popatrz odyseuszku drogi na siebie bo chyba obłuda to Twoje drugie imię.W dyskusji o pedofilie wśród duchowieństwa wzywasz by nie generalizować ( słusznie) a czy twoje określenie ” ukraińcy też nie tacy święci ! ” nie jest klasycznym przykładem właśnie generalizowania.Tu wychodzą właśnie twoje uprzedzenia do tego wspaniałego narodu

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  Samuel

cyt ” wspaniały naród ” masz na myśli ludobójstwo Polaków na Wołyniu (wymordować 200 tyś ludzi to musiało być bardzoooo wielu kozaków z sierpami, siekierami) , powstanie Chmielnickiego czy też obronę Lwowa przed Ukraińcami itd? To nie jest generalizowanie, a wyciąganie wniosków na podstawie historii obojga narodów – ja tylko dałem info w linku, że ukraińcy nie są tak wspaniałym i empatycznym narodem jak Nam się wydaje czy też pokazują w tv..

wółyń pamiętamy.jpg
Obiektywny
2 miesięcy temu

Tak każdy potępia tą wojnę w UA ale każdemu jest na rękę szczególnie zakladom zbrojeniowym

Janusz
2 miesięcy temu
Reply to  Obiektywny

O tu właśnie chodzi bo rosyjskie zakłady zbrojeniowe na Uralu tak samo jak amerykańskie i niektóre europejskie już pracują na pełny gwizdek 6 dni w tygodniu 24 godziny na dobę

Szansa dla Tarnobrzega
2 miesięcy temu

To jest szansa dla Tarnobrzega. W Machowie powinna powstać filia zakładów z Nowej Dęby i tu powinna też być produkowana amunicja. A jak ktoś pomyśli to z czasem i inne wyposażenie dla wojska. Terenu ci u nas dostatek na takie inwestycje.
Wojska Obrony Terytorialnej chciały wejść w posiadanie dawnej szkoły przy ul. Dekutowskiego i miasto im nie dało. Z pewnością znalazłoby się w państwowym budżecie nieco pieniędzy na remont i adaptacje dla potrzeb WOT. Była szansa, aby do Tbg przybyło wojsko. Zawsze to z pożytkiem dla miasta.
Wojsko dzisiaj jest na topie, ale w Tarnobrzegu tego nie widzą.

Łysy
2 miesięcy temu

Wolałbym żeby Niemiec otworzył tu jakiś zakład motoryzacyjny fabryke opon lub coś z branży motoryzacyjnej i zatrudnił z 1500 osób

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content