Mezoterapia jako alternatywa dla innych metod walki ze zmarszczkami i niedoskonałościami skóry

Zauważyłeś pierwsze oznaki starzenia się skóry wokół oczu? Chcesz poprawić kondycję tej wrażliwej części ciała? Jedną ze sprawdzonych metod walki ze zmarszczkami i niedoskonałościami jest mezoterapia igłowa. Zabieg ten bowiem przynosi najszybsze i najbardziej spektakularne efekty. Sprawdź zatem, na czym polega mezoterapia igłowa i kto z niej może skorzystać.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg mezoterapii igłowej okolic oczu?

Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej, którego celem jest poprawa kondycji skóry wokół oczu. Jest on przeznaczony przede wszystkim dla osób, które zmagają się z problemem cieni, sińców, wiotczenia, workami i kurzymi łapkami. Zabieg jest także zalecany tym, którzy mają obrzęki powiek, prześwitujące naczynia krwionośne i ciemne kręgi. O tym, kto jeszcze może skorzystać z mezoterapii igłowej, możesz dowiedzieć się z artykułu https://fabskin.pl/zabiegi-rozswietlenie-oczu/.

Przeciwskazania do mezoterapii igłowej oczu

Jak przy każdym zabiegu medycyny estetycznej, istnieją pewne przeciwskazania, które uniemożliwiają wykonanie mezoterapii igłowej okolic oczu na danym pacjencie. Zabiegu nie powinno się przeprowadzać u osób, które:

  • zmagają się z zakaźnymi chorobami skóry zakaźne, gdyż może to prowadzić do rozwoju infekcji;
  • mają mniej niż 18 lat;
  • cierpią na schorzenia autoimmunologiczne i nowotwory;
  • karmią piersią lub są w ciąży;
  • stosują leki przeciwzakrzepowe.

Na czym polega mezoterapia igłowa okolic oczu?

Mezoterapia igłowa oczu to zabieg, który wymaga wcześniejszego nałożenia kremu znieczulającego na miejsce iniekcji. Gdy pacjent odczuwa drętwienie, rozpoczyna się proces wprowadzania substancji aktywnych. Zabieg trwa tylko kilka minut. Nie jest bolesny, ale może być nieprzyjemny ze względu na igłę wykorzystywaną do aplikacji preparatu w głębsze warstwy skóry. Preparat może powodować lekkie pieczenie i początkowo przyczyniać się do występowania opuchnięcia powiek i miejsc, gdzie została wykonana iniekcja. Zasinienia i zaczerwienienia znikają całkowicie w ciągu kilku dni. Zabieg mezoterapii igłowej oczu przeprowadzają wykwalifikowani lekarze medycyny estetycznej oczu przy użyciu jednorazowego sprzętu i wysokiej jakości preparatów. Jeśli szukasz więcej informacji o mezoterapii igłowej oczu, koniecznie zajrzyj do artykułu https://fabskin.pl/oczy/.

Efekty mezoterapii igłowej oczu

Efekty mezoterapii igłowej oczu są zwykle widoczne po pierwszym ostrzykiwaniu i mają naturalny charakter. Po zabiegu skóra jest lepiej nawilżona, wygładzona i ujędrniona, ponieważ pobudzona zostaje produkcja kolagenu. Co więcej, następuje redukcja cieni i worków pod oczami, a także eliminacja zmarszczek. Warto jednak podkreślić, że aby móc cieszyć się pełnymi i trwałymi rezultatami, mezoterapia igłowa powinna być powtórzona 3-4 razy w odstępach co 2-3 tygodnie. Po tym czasie zaleca się wykonanie jednego zabiegu co 2-6 miesięcy. To, ile razy pacjent musi być poddany mikronakłuciom zależeć będzie od kondycji skóry wokół oczu i indywidualnych potrzeb danej osoby.


artykuł sponsorowany

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leon
2 miesięcy temu

Mezo i alternatywa? przecież ten koleś robi muzę pop. Przy alternatywie to nawet nie stało.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content